- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
KIZIN AİLESİYLE TANIŞMA-Yardım
110 Cevap26283 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2332 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:41:17 

Herkese merhaba.
Nasipse Cumartesi günü(27.02.2010) kız arkadaşımın ailesiyle tanışmaya gideceğim.
Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Lütfen ciddi yorumlar yazın, bu şekilde tecrübesi olan arkadaşların tavsiyeleri benim için çok önemli. Şu anda bile fazlasıyla heyecan var üzerimde, o gün tavan yapar herhalde...
Kafama takılanlar şunlar:
1-Giderken ne götürmeliyim?(Çiçek, çikolata, tatlı vs)
2-Nasıl davranmalıyım?
3-Nasıl giyinmeliyim?(Spor, Klasik, Takım elbise vs)
4-Kızın anne ve babasına nasıl hitap etmeliyim?(Teyze ve amca uygun mudur?)
5-Ne kadar süre kalmalıyım?(Öğlen 2 gibi gideceğim)

*Not: Şimdi birçok kişi neden ailenle gitmiyorsun, tek başına gidiyorsun diye soracak. Sizler sormadan ben cevabını vereyim. Annanem hasta, yoğun bakımda. O yüzden ailem 1,5 aydır evde değil, annanemin evinde kalıyorlar. Şu durumda onlarla gidemiyorum. Nasipse 1 ay sonra falan ailemle gideceğim, inşallah...

BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU:

UEFA & SUPER CUP

1801 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:44:43 

tatlı götür
kendine çok güveniyormuş gibi davranma
bi kot pantolon bide gömlek kazak fln giy
teyze ve amca diye hitap edebilirsin.
1 saat kalsan yeterlidir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Şubat 2010; 17:46:02 

dikkat çekmek istiyorsan,altına şort giy,üstüne gömlekle ceket giy

617 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:49:05 

çikolata götür
çok yılışık olma
kotun altına beyaz sspor ayakkabı giy üzerinede gömlek + kazak giy
teyze amca diyebilirsin ama asla efendim deme
çok kalma.

★★★ Fenerbahçe ★★★

1160 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:50:22 

yaş kaç ki ?

2332 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:50:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

Şu foruma senin gibiler doluştuğundan beri, cırkı çıktı DHnin...
3 yaşındaki çocuk zekasıyla kayıt olan birinden ancak böyle bir cümle beklenirdi...
Bekliyordum böyle angutça bir mesaj, fazla bekletmedin beni sağol...

UEFA & SUPER CUP

2332 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:52:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Canok
yaş kaç ki ?

29... Kız da 25 yaşında...

UEFA & SUPER CUP

2571 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:54:03 

kendimi o durumda düşünemiyorum sana kolay gelsin gerçekten

herşeyin ötesinde doğal davran çünkü karşılıklı hissedilir yapmacık davranışlar.yani çok aşırı saygılı gibide görünme ama ukala gibide görünme.göz teması kur sıcak gülümse.çokta gözünde büyütme bütün mesele bu

XBOX 360 GT: madman1436//// Besiktas manyagi///// Romanya ve Amerikayla sormak istedikleriniz konusunda yardimci olabilirim.

1717 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:56:49 

gecen sene bende senin durumdaydım kot felan giyme bence biraz resmi giyin sonuçta kızın ailesiyle ilk kez tanışıyosun
cok sıkılıcağına eminim
yanında çikolata ve çiçek götür tabiki amca teyze diye hitap et sakal traş ol kaymak gibi git yılışık şımarık hareketler yapma soru soulmadıkca da pek konuşmamaya gayret göster eğer uzun bi süre sessizlik olursa babasının sevdiği şeyleri öğren onlardan konu açmaya calış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankart -- 22 Şubat 2010; 20:03:13 >

kicker L7*2 kicker 2500,1 mono anfi hertz esk 165 jbl 75.4
canon sx20 digital foto mak
2007 ford focus tdi ghia

1105 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:58:23 

Eğer seni yeni göreceklerse, giyimin çok iyi olsun, çikolata götür, ama öyle kuda ülker, kent falan değil, güzel kaliteli biryerden yaptır, fazla süslü olmasın
Birde az kal ve az konuş,
Zaten onlar sorar sen cevaplarsın hep

Başkada birşey yok zaten, rahat ol yeter.

Bende gitmiştim kız arkadaşımın evine, annesi ve ablası vardı sadece, 18 yaşındaydım o zaman sevgiliydik sadece ve annesi beni tanımak istemişti,
ordan tecrübem var biraz

Yalnız şu var eğer ki kızla evlilik planları yapmıyorsanız yakın tarih için bence hiç gitme, ben bir kez gittim gerçi o zaman çocuktum ama şuan bir sevgilim olursa mümkün olduğunca geç tanıştırırm aileleri.

Stay hungry, Stay foolish!

2592 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:59:36 

Hitap ederken teyze amca olur ama her söze başlarken bunu kullanma.

Yani mecbur kalmadıkça X amca deme Y teyze yerine "Siz" diye başla söze.

236 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:01:39 

Sana kız arkadaşımın (şimdiki eşimin) babasıyla tanışma örneği ;

2002 yılıydı arkadaşlarla Antalya Köprülü Kanyona Rafting yapmaya gitmiştik 2 gün çadırda kaldık oradan da Alanya ya gittik 1 gece de plajda yattık ( bkz : öğrenci tatili :)
neyse kız arkadaşım Muğla'lı olduğu için oradan da Muğla'ya geçtim cebimde sadece Muğla'dan dönüş için otobüs parası + 20 lira var

Herneyse plan şu :
gece 3 gibi Muğla - Alanya otobüsüne binip sabah 9 da Muğla da olunacak Berbere gidip Traş olunup Kız arkadaşımın ailesi ile tanışılacak .

Meğer Alanya - Muğla arabasında yer yokmuş ben Alanya dan Antalya'ya geçtim oradan 12 arabasıyla Muğlaya gittim saat sabah : 04:45 gibi Muğla ya indim ama deli gibi yorgunum
uyuyacak yer arıyorum , gözüme bir park kestirdim tam yatıp uyuyacağım ekip arabası geldi GBT filan sorguladı durumu anlattım " gel bizim karakolda yat " dediler ama
Karakolda sadece Nezarette yer var ! Benim gözümden uyku akıyor zaten yatacak yer arıyorum " OK yatarım fark etmez dedim ama uyumadan önce kız arkadaşıma mesaj gönderdim
"Ben Merkezdeki Karakoldayım uyanınca beni ara :) " diye

Tabii sabah uyanıp mesajı gören kız arkadaşım heyecanla babasına "Baba 1301217 Muğlaya gelmiş şimdi karakoldaymış deyince .....

Sabah saat 9 da Nezarethanede ben mışıl mışıl uyurken omuzunda bir el " oğlum uyan sesleri :)) "

işte Kayınpederle böyle tanıştık ...

velhasıl kelam ;

Çok kasma kendini farklı göstermeye çalışma Kendin gibi ol zaten gerisi gelecektir.

One Life Live It

1895 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:03:41 

1- Çikolata
2-Hep güler yüzlü ol. Ama dişlerini göstermeden. Fazla samimi olma.
3- Takım elbise uygundur. spor ve klasik olmaz. İş resmi.
4- Örnek : Merhaba efendim nasılsınız?. ( Anne vs baba amca vs teyze deme hitap ederken efendim demelisin.) Böylece seni daha aklı başında efendi gösterir.
5- Öğlen 2 de orda oldugunu varsayarsak. Saat 3:30 yada 4 gibi kalkmalısın. yada daha fazla kalırsın senin bileceğin iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaNoZ -- 22 Şubat 2010; 18:07:18 >

Intel Core i5 2500K | Nvidia GTX 560 | 3X4 1666 mhz Geil 12 GB RAM | ASUSTeK P8Z68-V | 500 GB Western Digital WDC | Silverstone Precision Ps06 atx | Samsung B2230 21.5| Logitech x-230 |

2332 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:03:42 

quote:

Orijinalden alıntı: cankart

gecen sene bende senin durumdaydım kot felan giyme bence biraz resmi giyin sonuçta kızın ailesiyle ilk kez tanışıyosun
cok sıkılıcağına eminim
yanında çikolata ve çiçek götür tabiki amca teyze diye hitap et sakal traş ol kaymak gibi git yılışık şımarık hareketler yap soru soulmadıkca da pek konuşmamaya gayret göster eğer uzun bi süre sessizlik olursa babasının sevdiği şeyleri öğren onlardan konu açmaya calış

İşte burası tam komedi. Kızın babası ve kardeşi FBli, bense GS
Futbol bilgim çok iyidir, damardan girerim ben, "X Amca, nasıl 6 tane attık ama GSye, o maçı hiç unutamıyorum" ..Wallahi, gerçekten de unutamıyorum

UEFA & SUPER CUP

3712 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:05:02 

Tatlı götür. Siyaset ve futbol muhabbetine girme .

Onun dışında biraz terbiyeli bir şekilde kendin ol .

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

2332 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:06:56 

quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Eğer seni yeni göreceklerse, giyimin çok iyi olsun, çikolata götür, ama öyle kuda ülker, kent falan değil, güzel kaliteli biryerden yaptır, fazla süslü olmasın
Birde az kal ve az konuş,
Zaten onlar sorar sen cevaplarsın hep

Başkada birşey yok zaten, rahat ol yeter.

Bende gitmiştim kız arkadaşımın evine, annesi ve ablası vardı sadece, 18 yaşındaydım o zaman sevgiliydik sadece ve annesi beni tanımak istemişti,
ordan tecrübem var biraz

Yalnız şu var eğer ki kızla evlilik planları yapmıyorsanız yakın tarih için bence hiç gitme, ben bir kez gittim gerçi o zaman çocuktum ama şuan bir sevgilim olursa mümkün olduğunca geç tanıştırırm aileleri.

Tavsiyelerin için çok teşekkürler. Kız arkadaşımla 2 senedir beraberiz, nasipse evlilik planlıyoruz sene sonunda. Kız arkadaşım bize 3 defa geldi, benimki ilk olacak hayırlısıyla...

UEFA & SUPER CUP

1895 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:08:46 

quote:

Orijinalden alıntı: cankart

cok sıkılıcağına eminim
yanında çikolata ve çiçek götür tabiki amca teyze diye hitap et sakal traş ol kaymak gibi git yılışık şımarık hareketler yap soru soulmadıkca da pek konuşmamaya gayret göster eğer uzun bi süre sessizlik olursa babasının sevdiği şeyleri öğren onlardan konu açmaya calış

Aileside desin kızımız serserinin çakkalın biriyle geziyomuş haberimiz yok?

Intel Core i5 2500K | Nvidia GTX 560 | 3X4 1666 mhz Geil 12 GB RAM | ASUSTeK P8Z68-V | 500 GB Western Digital WDC | Silverstone Precision Ps06 atx | Samsung B2230 21.5| Logitech x-230 |

5313 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:20:22 

Ne zaman fenere 6 tane attık yaw
Neyse;
1)Baklava götür
2)Sıcakkanlı görün pozitif etki bırak
3)Kanvas pantolon+gömlek+süeter uygun
4)Efendim diye hitap edersen daha uygun olur çünkü evlilik düşünüyorsunuz
5)Hemen kaçıcak gibi durma akşam yemeğine kalmadan çık ellerini öpmeyi unutma

seat ibiza 1.6 stella kırmızı

LG G2

800 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: iloveyouhagi

2-Nasıl davranmalıyım?

1-çiçek ve çikolata götür ama afilli yaptır biraz ucuza kaçma
2-rahat davran kendine güvenin oldugunu ve kızlarını sevdiğini belli et güvenlerini kazan
3-normalde nasıl giyiniyorsan öyle giyin ama yırtık pırtık pantalon vb şeylerle gitmemeye özen göster
4-önce efendim diye hitap et örn nasılsınız efendim sagolun efendim rica ederim efendim vb daha ilk görüşün oldugu için amca teyze biraz garip kaçar
5-2 saatten fazla kalma derim bn konuşcak bişi kalmaz bakışma durumuna geçer olay ne desem diye kafa yorarsın

p.s babasıyla el sıkışırken mutlaka gözünün içine bak ve eli tam olarak kavra o seni kendine dogru çekmezse kesinlikle tongaya düşüpte alışkanlıktan öpecekmiş gibi eğilme kıza ismiyle hitap et güzelm canım vs deme bacak bacak üstüne atmamaya çalış atarsanda kahvedeymiş gibi atma ceket giyersende her kalktığında önünü ilikle

Blackberry Bold 9700 + ipod Touch 2G 16GB + SENNHEISER CX300(Black)--PS 3--Casper NEO

3281 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:32:36 

Çikolata değil de Baklava daha uygun olur bence.

Giyimin takım elbise gömlek kıravat felan çok resmi olmasın.Kanvas+kazak gibi olsun...

Teyze ve amca diye hitap edebilirsin...

Muhabbet kısmına gelince de sonunun kötü biteceği şeylerden açma.Örnek: Futbol. Adamın sevdiği şeyleri bulup onlardan konuş.Buna da örnek araba konusu.Erkeklerin genelde bilgili olduğu konudur.Arabası felan varsa onu öv, sizin araba çok iyi az yakıyor felan.Söylediği sözlerin tersini değil de kendinin de aynı fikirde olduğunu hissettir.Bu tarz şeylerle gözüne girersin sana daha çabuk kanı ısınır...

344 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:45:06 

quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

2002 yılıydı arkadaşlarla Antalya Köprülü Kanyona Rafting yapmaya gitmiştik 2 gün çadırda kaldık oradan da Alanya ya gittik 1 gece de plajda yattık ( bkz : öğrenci tatili :)
neyse kız arkadaşım Muğla'lı olduğu için oradan da Muğla'ya geçtim cebimde sadece Muğla'dan dönüş için otobüs parası + 20 lira var

Herneyse plan şu :
gece 3 gibi Muğla - Alanya otobüsüne binip sabah 9 da Muğla da olunacak Berbere gidip Traş olunup Kız arkadaşımın ailesi ile tanışılacak .

Meğer Alanya - Muğla arabasında yer yokmuş ben Alanya dan Antalya'ya geçtim oradan 12 arabasıyla Muğlaya gittim saat sabah : 04:45 gibi Muğla ya indim ama deli gibi yorgunum
uyuyacak yer arıyorum , gözüme bir park kestirdim tam yatıp uyuyacağım ekip arabası geldi GBT filan sorguladı durumu anlattım " gel bizim karakolda yat " dediler ama
Karakolda sadece Nezarette yer var ! Benim gözümden uyku akıyor zaten yatacak yer arıyorum " OK yatarım fark etmez dedim ama uyumadan önce kız arkadaşıma mesaj gönderdim

Tabii sabah uyanıp mesajı gören kız arkadaşım heyecanla babasına "Baba 1301217 Muğlaya gelmiş şimdi karakoldaymış deyince .....

Sabah saat 9 da Nezarethanede ben mışıl mışıl uyurken omuzunda bir el " oğlum uyan sesleri :)) "

velhasıl kelam ;

Çok kasma kendini farklı göstermeye çalışma Kendin gibi ol zaten gerisi gelecektir.

süper valla

Kaldırdık tüm keplerini,
Gördük sahte yüzlerini,
Aradık hep ceplerini,
Her taraftan para çıktı,
Ak dediler kara çıktı.

370 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:56:49 

öncelikle allah tamamına erdirsin umarım iyi bir izlenim bırakırsın. tanışma sonrası yaşadıklarını burada yazarsan tanışmaya gidecek kişiler için tecrübe olur

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Şubat 2010; 18:57:33 

1 kg muz götür mevsim itibariyle soğuk olabilir portakalda götürebilirsin rahat takıl çokda rahat olma ama kendini kasma cıvık olma saçma esprilere kalkışma kendiniş rahatça ifade et fazla klma babası içinden sövebilirim (kafamı .. vs ) kıyafet olarakda hava sıcak olursa kısa şortla git soğuk olursa pijama :D

765 Mesaj
22 Şubat 2010; 19:13:37 

Çiçek+Çikolata uygundur. Gösterişli ve hoş bir şey olsun. Çikolata da şu bayramlık kent çikolatalarından olmasın.

Davranışın asla soğuk olmasın. Göz temasını sürekli kur. Gülümsemeyi asla eksik etme. Otururken aşırı rahat durma ama kendini de çok kasma. Sessizlik olduğu zaman dalıp gitme annesine babasına falan bak etrafa göz gezdir. Sessizlik sürüyorsa annesine veya babasına bir şeyler söyle sen bir konu açmaya çalış. Babasıyla elbet futbol muhabbeti açılacaktır gibime geliyor. Futbol muhabbetini fazla uzatıp derinlere dalma. Söylenenlere muhalefet etme.

Giyim konusunda bence yakışanı giy Takım elbise veya kot+gömlek. Hangisi daha çok yakışıyorsa onu giy bence. Saç sakal tıraşını unutma yalnız.

Teyze, amca uygun değil. İlk girişte "merhaba efendim, nasılsınız" gibi hitaplar iyidir. "Efendim" lafını sadece ilk tanışma anında biraz kullan sonralarında daha çok siz olarak hitap et. Eğer rahatsız olurlarsa onlar "...... amca diyebilirsin" gibi bir söz söyleyebilirler diye düşünüyorum. Ama ilk tanışmada amca-teyze pek uygun olmaz gibi.

Şu kadar süre kalacağım diye kendini şartlandırma. Otururken de saati öyle sık sık kontrol etme. Ancak çok uzun sürede oturma. En geç hava kararmadan çıkmış ol.

Benden bu kadar dostum artık gerisi sana kalmış Bol şanslar.

Şunu da unutma sen haddini aşmadıkça seni seveceklerdir

265 Mesaj
22 Şubat 2010; 19:29:34 

fıstıklı baklava al bence boş gelen insanları hiç sevmem

104 Mesaj
22 Şubat 2010; 20:01:00 

quote:

Herneyse plan şu :

velhasıl kelam ;

Reklam alanı.

463 Mesaj
22 Şubat 2010; 21:41:45 

quote:

Orijinalden alıntı: MuratSel1m

2534 Mesaj
22 Şubat 2010; 21:56:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Asil

fıstıklı baklava al bence boş gelen insanları hiç sevmem

sanki sanamı geliyor

8058 Mesaj
22 Şubat 2010; 21:59:18 

quote:

Herneyse plan şu :

velhasıl kelam ;

Çk hoş bir tanışma olmuş

www.facebook.com/heywatchthis
www.facebook.com/Keskeniyaz

2713 Mesaj
22 Şubat 2010; 22:26:29 

Ben olsam, Spor ayakkabı, kot pantolon, t-shirt ve blazer derdim ama hiç tecrübem yok. Bence doğal ve saygılı olduktan sonra fazla kasmaya gerek yok.

8058 Mesaj
22 Şubat 2010; 22:28:28 

Kot pantalon,güzel bir gömlek üstüne ceket Çok karizma oluyor

www.facebook.com/heywatchthis
www.facebook.com/Keskeniyaz

463 Mesaj
22 Şubat 2010; 23:03:09 

quote:

Orijinalden alıntı: eskiekşiyazarı

Ben olsam, Spor ayakkabı, kot pantolon, t-shirt ve blazer derdim ama hiç tecrübem yok. Bence doğal ve saygılı olduktan sonra fazla kasmaya gerek yok.

katılıorumm fakat tshirt dııl de gomlek guzel olur..

bencede ole takım fılan ne bılımm :s:s tamm cıddıyet dıoruz ama düğüne de gıtmıosun sonucta..

efendım dıe hıtap etmelısın bence..bı de gıderken çikolata al..

2332 Mesaj
22 Şubat 2010; 23:33:20 

Arkadaşlar yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Cumartesiye kadar bu konuyu sıcak tutmaya çalışacağım, ne kadar çok şey öğrenirsem, o kadar iyi olur düşüncesindeyim. Giyim konusuna kafam takılmış durumda:S Ben kumaş pantalon+gömlek+ceket giymeyi düşünüyordum. Ancak asıl giyim tarzım spordur. Kot+gömlek+ceket nasıl olur onu bilmiyorum. Çiçek konusunda sizlerle hemfikirim fakat "çikolata vs tatlı" arasında kaldım. Hangisini alayım, henüz kestiremedim. Çikolatadan ziyada tatlı daha uygun olur kanaatindeyim.
Allah hepinizden razı olsun. Umarım sizlerde böyle güzel heyecanlar yaşarsınız...
Bu arada cumartesi öğleden sonra gitmeyi planlıyordum, kız arkadaşımla öyle konuşmultuk ama babası bu akşam yemekte benim için "akşam gelsin demiş"
Akşam gideyim iyi hoş ama, akşam yemeğine de kaldık mı yandık Ben heyecandan hiçbir şey yiyemem. Sonrada yemeğimizi beğenmediler falan demesinler:s
Sizler cumartesi akşamına kadar tavsiyelerinizi benden eksik etmeyin, bende cumartesi akşamı olanı biteni her haliyle yazarım buraya

UEFA & SUPER CUP

1493 Mesaj
22 Şubat 2010; 23:47:22 

Güzel bir mavi kot üstüne beyaz gömlek ve siyah ceket. Ayakkabı klasik ama yumurta topk gibi veya aşırı klasik olmazsa hoş gözükür.

Tatlı olarak baklava hakikaten iyi gider. Özellikle bilinmiş bir yerden al ki hoş gözüksün. Olduğun gibi davran derim. Ne kadar kasarsan o kadar batarsın. Açıkçası ben rahattım o konuda.

Hitap olarak da Amca ve Teyze kelimeleri hoş olur tabiki. Birde yemeğe birden abanma sakin ve hoş bir şekilde zamanı geçir. Heyecan vücutta adrenalin yaratacağından şekerin düşer ve yemeğe fazla asılırsın. Dikkat arkadaşım derim...

Bu arada annen rahatsızmış, geçmiş olsun arkadaşım. Allah acil şifalar versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caiz2005 -- 22 Şubat 2010; 23:49:07 >

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin

370 Mesaj
22 Şubat 2010; 23:56:41 

quote:

Kot+gömlek+ceket nasıl olur onu bilmiyorum.

bence güzel bir kombinasyon olur. bir de güzel bir saat takarsan tamamlar.

0 Mesaj
22 Şubat 2010; 23:57:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

Hangi büyük takıma herkes düşmansa;
En büyük kulüp her zaman o olmustur..

737 Mesaj
23 Şubat 2010; 0:03:25 

1)Tatlı götür ama kaliteli olsun paraya kıy biraz.
2)Kendine güven, kendin emin görün ama çok kibirli olma yani mütavazide olmaya çalış. Dengeyi bulmalısın
3)Takım elbise fazla resmi olur. Spor giyin ama renk uyumuna dikkat.
4)Efendim diyerek hitap edebilirsin.Yada XXX bey, YYY hanım da gider.Teyze, amca biraz günlük kaçar, saygını göstermelisin.
5)Çok fazla kalma 1 saat yeterli bir süre olabilir.Akşam yemeği ise yemek sonrası tatlıyı mutlaka bekle.Çok soru sorucaklardır kızarmamaya çalış.

Mutlaka ama mutlaka annesinin gönlünü kazanmaya çalış.Kız babaları kıskanç olabilir o yüzden eğer anneyi kazanırsan, diğer aile fertlerinin gözüne daha rahat girebilirsin.

Şimdiden hayırlı olsun.Bilmiyorum kaç yaşındasın ama yaşım 22 ve ben bu evreden yakın zamanda geçtim(Dışarda görüştük tanıştık annesiyle).Unutma arkadaşım güleryüz çok işine yarar.

0 Mesaj
23 Şubat 2010; 0:09:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

bence güzel bir kombinasyon olur. bir de güzel bir saat takarsan tamamlar.

bence boy kiloda önemli sanki.. uzun boyluysan yakısıklıysan spor olur ama kiloluysan siyah takım daha uygun olur..Hem de fazla kasmaya da gerek yok, zaten senin nasibinse olucak bi şekildee

Hangi büyük takıma herkes düşmansa;
En büyük kulüp her zaman o olmustur..

2411 Mesaj
23 Şubat 2010; 0:16:43 

kanvas pantolon kol dugemli dar kesim sik bir gomlek, agir ol, aklina tarihin en iyi esprisi gelse bile bosver yapma

193 Mesaj
23 Şubat 2010; 0:31:15 

Şimdi yatacağım mesajı atayım da konuyu kaybetmeyim =).

Aynı tecrübeyi yaşadım sana bu konuda yardımcı olmayı borç bilirim.Şimdilik şunu söyleyim kışın gitmen avantaj çünkü deli gibi terleyeceksin.
Yarın görüşmek üzere

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky Türkçe Yama
S.T.A.L.K.E.R. Monolith's Whisper Türkçe Altyazılı

641 Mesaj
23 Şubat 2010; 0:42:07 

quote:

Herkese merhaba.
Nasipse Cumartesi günü(27.02.2010) kız arkadaşımın ailesiyle tanışmaya gideceğim.
Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Lütfen ciddi yorumlar yazın, bu şekilde tecrübesi olan arkadaşların tavsiyeleri benim için çok önemli. Şu anda bile fazlasıyla heyecan var üzerimde, o gün tavan yapar herhalde...
Kafama takılanlar şunlar:
2-Nasıl davranmalıyım?

*Not: Şimdi birçok kişi neden ailenle gitmiyorsun, tek başına gidiyorsun diye soracak. Sizler sormadan ben cevabını vereyim. Annanem hasta, yoğun bakımda. O yüzden ailem 1,5 aydır evde değil, annanemin evinde kalıyorlar. Şu durumda onlarla gidemiyorum. Nasipse 1 ay sonra falan ailemle gideceğim, inşallah...

Bazı şeyler aileden aileye fark gösterir, bunlarıda kız arkadaşına sor ailesinin nasıl bir damat düşündüğünü ve nasıl bir erkeğe sıcak bakacaklarını bilir.

1) Kız arkadaşına sor çiçek çikolata ile gitme kız istemeye gidiyor gibi...
2) Efendi ol ama silik bir imaj sergileme, kendinden emin olgun hayatta tek başına dik durabilecek bir erkek imajı sergile espiri yapmak için kendini zorlama.
3) Bunuda kız arkadaşına sor, Takım elbise değilde sporla takım arası birşey giy gömlek süveter filan ( düşük bel giymek gibi bir hataya düşme sakın)
4) Aile fertlerine özellikle babaya "siz" diye hitap et, saygıda kusur etme.
5) 2 saat yeterli, yemek yersiniz çay tatlı derken geçip gidiverir zaten iki tarafında sıkılmaması bunalmaması için en ideali bu.

Ve kızla ha bire bakışıp "baba"yı rahatsız etme. Sonuçta o hala onun küçük melek kızı Ve kızdan babasını siyasi görüşünü- takımını filan öğreb strateji kur öyle git

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 23 Şubat 2010; 0:45:15 >

aziz-i kavim, aziz-i millet, aziz-i vakit idik, a'da zelil kıldı bizi...

556 Mesaj
23 Şubat 2010; 1:29:27 

16 yaşında biri olarak sana tavsiye veremem.Ancak götüreceğin tatlı Antep Sarma olsun.

0

Cıvık olma

Siyaset muhabbeti açılırsa pederle aynı görüşleri savun

Allah yardımcın olsun...

Think fast, Ride faster

862 Mesaj
23 Şubat 2010; 1:46:43 

millet zaten yorum yapmış yeterince söylenecek bişey kalmamış :) bişey ekleyim ama bende , bana göre efendim biraz kötü kaçıyor , amca teyzede öyle :) mümkün olduğunca siz diye hitap etmelisin.

hadi hayırlısı :)

Uludağ Üniversitesi
Elektronik Mühendisliği

2332 Mesaj
23 Şubat 2010; 8:17:32 

Ya süpersiniz wallahi arkadaşlar, Allah hepinizden tekrar razı olsun.
@caiz2005, öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim kardeşim fakat hasta olan annem değil, annanem...

Arkadaşlar o eşsiz ve mükemmel tavsiyelerinizin devamını bekliyorum...

UEFA & SUPER CUP

2818 Mesaj
23 Şubat 2010; 10:14:35 

Dostum rahat ol, kendin ol. Sakın kendini beğendirmeye çalışma fazla da yılışık, bol muhabbetli olma. arada ince espriler yapmayı ihmal etme, ilk espriyi yap baktın hoşlarına gitti devam et ama ters teperse bir önceki noktadan devam et:)
bahtın açık olsun.

Mühendisten iyi koca olur, Çünkü problemlerle uğraşmak ve çözmek onun işidir.

2332 Mesaj
23 Şubat 2010; 10:44:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Bakkal Gazi

Dostum rahat ol, kendin ol. Sakın kendini beğendirmeye çalışma fazla da yılışık, bol muhabbetli olma. arada ince espriler yapmayı ihmal etme, ilk espriyi yap baktın hoşlarına gitti devam et ama ters teperse bir önceki noktadan devam et:)
bahtın açık olsun.

Dostum tavsiyen için teşekkür ederim. Doğal olmaya çalışacağım, normalde esprili bir kişiliğim vardır, ancak bunu fazla kullanma çabası içinde olmamam lazım, farkındayım. Fakat her halikarda bir heyecan olacak, ilk 10-15dk. Ondan sonra geçer diye tahmin ediyorum. Burada kız arkadaşımın yardımına çok ihtiyacım olacak...

UEFA & SUPER CUP

2332 Mesaj
23 Şubat 2010; 12:51:07 

UP...

UEFA & SUPER CUP

82 Mesaj
23 Şubat 2010; 14:42:14 

Valla doğal olman kendin olman yeterli, kendini çok rahat bırakma temkinli ol açılan konularda kesinlikle ilk yorumu sen yapma ters tepebilir. Aile fertleri ve yakınları ile ilgili konularda kesinlikle sana fikirde sorsalar fikir verme yorum yapma, giyiminde güzel bir pantolon ve üzerine gömlek ve v yaka kazak giyebilirsin.. Renk uyumuna dikkat ederek tabiiki. Valla espri konusunda çok fazla katılamıycam cünkü aile babaları genelde despot olurlar bu tarz görüşmelerde.. gerçi o ilişkinin süresi ve ciddiyetine göre değişir fakat dediğim gibi her zaman sakin ve çok gülmeyen insanlar daha oturaklı dururlar giderken tabiiki elin boş gitme.. Kız arkadaşından fikir al aile büyüklerinin sevdiği tatlıları ögren ve ona göre bir tatlı durumu ayarla eğer fark etmez cevabı gelirsede kaliteli bir pastahaneden çayın yanına yemek üzere çeşitli kurabiyeler al bir de güzel bir şerbetli tatlı alırsın güzel olur..

Ek olarakta müstakbel kayın validen eğer bağ, bahçe işleri ile ilgileniyorsa veyahut çiçekleri seviyorsa güzel bir saksı çiçeği alabilirsin ufak örneğin menekşe gibi bir ufak çiçek götürebilirsin..

Not : Ek danışmanlık hizmetleri için telefon ile destek verebilirim

Dükkan'a Gel

http://resim.donanimhaber.com/dukkan.asp?mem=367004

2332 Mesaj
23 Şubat 2010; 21:46:38 

Up Up Up...

UEFA & SUPER CUP

2110 Mesaj
23 Şubat 2010; 23:29:39 

quote:

2-Nasıl davranmalıyım?

1-anneye ve kıza çiçek bir de çikolata.
2-saygılı ama yılışık değil aynı zamanda kendine güvenen biri gibi.
3-çok resmi olmamakla birlikte çok da spor giyinmeye gerek yok. (pantolon+gömlek makul)
4-isimle hitap etmene gerek olacağını sanmıyorum. "siz" diye hitap etmen yeterli. Onun dışında teyze ve amca ilk görüşmede fazla samimi olacaktır.
5-takıl kafana göre.

2713 Mesaj
24 Şubat 2010; 4:15:53 

Ben hala ısrarla, blazer'la yaptığın spor ağırlıklı kombinasyonu öneriyorum. Nedense kendinden daha gereksiz heyecandan uzalaşmış olacağını düşünüyorum böyle bir kombinasyonla. Çünkü gerçekten kendinden emin ve rahat birinin tercihi bu yönde olur.

Doğal ol diye tavsiye verilse de bunun en güzel yolu seni yansıtan giyim zevkindir. Son karar yine senin.

2332 Mesaj