Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
646
Cevap
2
Favori
173.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş bende 30.10.2010 yoklama kaçağıydım. aöf de 2 sene üst üste kaldım. gittim kaydımı sildirdim okuldan tecil ettirdim. kayıt sildirince 29 yaş olmadıktan sonra her türlü tecil hakkın var.
  • kaydını ne sıldırdım kardes ya bende sımdı sıldırsem tecıl olma ımkanım varmı ama 31 ekıme kadarmıs tecıl için benım durumun kardes işte ben 88 dogumluyum 2005 de myookumaya basladım sonra 2008 de bıttı bende hemen gıttım dıplamayı alıp tecıl ettıedım 2010 yanı tecıl sonu neys bende 2008 de acıkdan dırek 3. sınıfa gectım işletme ama ben 3. sınıfa 3. defa kaldım ıkı sene usteuste kaldım işte bende bılmıyordum ole olunca tecıl olmuyormus bende kayıt yaptırdım gıttı paracıklar bu kagıt 31.10.2010 son yoklama kacagı dustumdıe maddeler var 2.3 dıe neys bende subeye gıttım dedım bolebole yoklama kacagısın ben tecıl ımkanım varmı yok dedıler hemen gel muayene ol aksamı bılet al gıdersın dedıler bende subeye 3 defa gıttım ole hemen almıyorlarja ama bana ceza gelecek para cezası onu bılıom dedı bana mahkeme yok ıfadenı alcaz para cezası vercen sonra hoppppbıdı askere gonderces dedı sana gelen kagıtta aynımı kardes sen nasıl yaptınja benı bılgılendırırsen sevıncem yazarsan sevınırım
  • dostum bende 88liyim. Şimdi aöf de iki sene kalınca üstüste aynı sınıfta, tecil etmiyor okul. Şöyle bir seçenek var tecil için.

Açıköğretim bürosuna gidiyosun. orda dilekçe örneği var onun aynısını yazıyosun imzalıyosun kimlik kartını onlara teslim ediliyosun. Senin kaydını siliyolar ve sana bi yazı veriyolar.
    O kayıt silindi ilişkisi yoktur belgesini askerlik şubene götürüyosun. ve tecil hakkını kullanmak istediğini söylüyorsun. Orda kağıt dolduruyorsun. Ayrıca tecil için gerekli evraklar 2 nüfüs cüzdanı fotokopisi 2 resim ve o aöfden aldıgın kağıdı veriyosun. Orda imza falan attırıyon baya bi meşgale iş 1 saati rahat buluyor işlemler. Muayene oluyosun ve tecil ediyolar. Yoklama kaçağı olduğun içinde ifadeni yazılı olarak veriyosun sonra sana tecil edildi yazısını veriyo 2013e kadar.
  • eyvallah kardes ja az kalsın yarın işlemleribaslatıyordum askerlık muayene gıdecektım bende yarın kaydımı aldırıyım subeden tecıl ıstıyım bakalım neler olcak sagolasın kardes sonucunu yazarım bakalım
  • arkadaşlar benim durumum ne olur.14 gün muayene kaçağıyım.benim mazeretimi kabul etmediler.mahkemeye çıkcam.sizce para cezası mı olur berat mı?
  • kardes dunde netten bırısı aofeden kaydını sıldırsende tecılın olmuyo dedıja 31.10.2010 son yoklama gunuymus bende kacak konumuna gectım sende olemıydın ben sımdı dırek 3. sınıfa gectım 2 yıllık myo dan tecılde 2010 son yanı neys ben sımdı bı 31 10.2010 dan oncekaydımı sıldırıp yapacakmısım tecıl ışlemını sen ne zaman sıldırdın sende ıkı yıl ustuste kaldıgın ıcın bılmıyormuydun kardes sende ben bılmıyordum dedıgımgıb ıste ama kaydım duruyo 3.sınıfta 3 senem sende bolemıydı kardesja dun morel oldu sıfırya senın dedıklerınle ııı oldu bıras sonra sıfıra dustu en kısa surede cevaplarsan sevınırım kardes ................................
  • dostum bende dediğim gibi 31.10.2010 kaçağıydım. gittim nisanda (1,5 hafta önce) sildirdim kaydı ve gidip tecil yaptırdım. Google a araştır bak "aöf kayıt sildirme ve tecil" bunu yaz zaten bir sürü forum sitesi geliyor. ordakileride oku aklın karışmasın. Askerlik şubeni ara onlarda tecil hakkının olduğunu söylerler telefon et çekinme. Her türlü tecil hakkın var kaydını sildirince. Dediğim gibi google dan bak başkalarıda var öyle tecil yapan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi South Korean -- 9 Mayıs 2011; 9:48:27 >
  • eyvallah kardesja sende olamasaydın ben cokdan gıtmıstımya sıkıntılar icindeyımya kac gundur uykusuz delı olmamak elde degıl ya neys kardes ben yazarım sonucu hadı kıb gorusuruz kardes gırermısın yıne buraya ......
  • bilirim dostum o durumları

evet konuyu takip ediyorum ara sıra. sonucu bildirirsin bize. kolay gelsin
  • ya kardes kısaca benım durumum ben 2008 de myo mezun oldum tecılı kullandım 2 senelık sonra 2008 de acıkdan okumaya devam ettım dırek 3. sınıfa gectım ve bu sınıfa 2 kes kaldım bılıyorsun bende bılmıyordum ıkı senen kaldıgında falan tecıl yok bende para yatırdım kaydım duruyor aofde 3. sınıfta 3.seenem bu budur senın durumun bolemıydı ya tecıl hakkım yokmus benımya 31 ekım son yoklamammıs o zamanan kadar sıldırmem gerekmıs bıde ıkı sene kalmıssın tecıl yokmus sanada bole dedılermıya bı daha subeye gıdersem benı alcaklkarya askere gıtmek onemlı degıl sadece kaçak kaçak gıtmek orası kotu ya neys gerı yazarsan sevınırım kardes sanada ceza geldımı yoklama kacagı cezası ....
  • Arkadaşlar aacil yardımınıza ihtiyacım var;

üniversite mezunu olarak bir kamu kurumunda çalışıyordum, kurumdan ayrılıyorum. kurum tarafından askerliğim tecil edilmişti, fakat ayrıldığım için tecilim iptal ettirilecek yakında,
    tecilim şu sıralar iptal edilirse ne zaman çağrılırım askere ??

ne zamana kadar tecil yaptıramazsam bakaya kalırım?
    kısacası en son tarih nedir yeni tecil yaptırmam için? ne zamana kadar sürem var tecil yaptırabilmek için ??
  • herhangi bir sebeple tecil yaptırmam için son gün ne zaman?

yaptıramazsam ağustosa mı çağrılacağım sonraki döneme mi??

yardım lütfen
  • ofoffff kımısı ole dıyo delı olcamya kardes
  • güncel
    yardım ltfn
  • ayotech daha öncede anlattım durumu bende aynen öyleydim. google da araştır kayıt sildirmeyi tecil hakkın var başkalarının yazısınıda oku emin olmak istiyorsan ondan sonra çekinme bir kere daha ara şubeyi sor. emin olunca git şubeye
  • üniversite mezunu olarak bir kamu kurumunda çalışıyordum, kurumdan ayrılıyorum. kurum tarafından askerliğim tecil edilmişti, fakat ayrıldığım için tecilim iptal ettirilecek yakında,
    tecilim şu sıralar iptal edilirse ne zaman çağrılırım askere ??

ne zamana kadar tecil yaptıramazsam bakaya kalırım?
    kısacası en son tarih nedir yeni tecil yaptırmam için? ne zamana kadar sürem var tecil yaptırabilmek için ??

herhangi bir sebeple tecil yaptırmam için son tarih nedir?

yaptıramazsam ağustosa mı çağrılacağım sonraki döneme mi??

yardım lütfen
  • eyvallah kardes kusura bakma kafam karmakarısıkja askere gıtmak degılde bu durumda gıtmek koyyo adamaya neys ben onumuzdekı hafta içi gidiyimde aofden kaydımı sıldıreyım sonra subeye orda neler dıcekler bakalım tecıl yaparlarsa yaptırırım yapmaslarsa askere gıtcez mecbur daha baska yol yokya artık neys bılgılerın için cokkk tesekkur ederım dostum gorusmek uzere.....
  • selam arkadaşlar aöf öğrencisiyim 2 yıl üstüste kaldığım için tecilim bozulmuş,2011 ocaktan beri kaçağım.okulu 2012 haziranda bitirme şansım var bu süre zarfında kaçabilirsem okulu bitirdiğimde askerliği 6 ay olarak yapabiliyomuyum aceba,bileniniz varmı cevap verirseniz sevinirim teşekkürler
  • Selam arkadaşlar

forum ilgimi çekti bende üye oldum. Bişi sorcam yoklama kaçağı veya bakaya durumda olupta jandarma çevirmesine giren oldumu hiç? polis çevirmede bi sıkıntı çıkmıyo ama jandarmayı bilmiyorum denemektende umumiyetle tırsıyorum

iyi haftalar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hudush

Selam arkadaşlar

forum ilgimi çekti bende üye oldum. Bişi sorcam yoklama kaçağı veya bakaya durumda olupta jandarma çevirmesine giren oldumu hiç? polis çevirmede bi sıkıntı çıkmıyo ama jandarmayı bilmiyorum denemektende umumiyetle tırsıyorum

iyi haftalar!

ben şehir dışında otelde kaldığımda bi sıkıntı yaşamadım jandarmadan tanıdığım birine sordurdum jandarmaya bizim kayıtlarımızda çıkmaz o dedi kendi bölgendeki jandarmaya yakalanma dediler.2 yıldır yoklama kaçağı durumundayım ve bu olayı yakın zamanda yaşadım...
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.