Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
2
Favori
173.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FAÇALI

AÖF'den aldığım öğrenim belgesiyle ve MYO'dan aldığım çıkış belgesiyle şubeye gittim. AÖF öğrenim belgesi ile 31.10.2011 tarihine kadar tecil edildi askerlik. Bir sorun yok şimdilik. :)

31.12.2012 ye kadar ertelettım bende :)

ama temsılı mahkemeye cıkmam gerekıcek :)
    sorun olmaz dert etme dedıler
    sadece temsiliymiş...

hadi geçmiş olsun bize
  • benim tecil hakkm yok şubeye gittim son yoklama belgesi, sağlık durumu hakkında bilgi forumlarını dolrdum forumları bna verdiler şuraya git muayeneni yap gel dediler...
    asıl soru şu eğer gitmez isem karşıma ne gibi sornlar çıkar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozyel07

benim tecil hakkm yok şubeye gittim son yoklama belgesi, sağlık durumu hakkında bilgi forumlarını dolrdum forumları bna verdiler şuraya git muayeneni yap gel dediler...
    asıl soru şu eğer gitmez isem karşıma ne gibi sornlar çıkar...

sorun olur... senden evrak ıstemısler sen goturmesem sorun olurmu dıyon :D
  • o zmn gitmkten başka çarem yok ben yarn muayene gdip hallediym en iyisi...
  • ben eylül 2010 da 2 myo mezun oldum napmalıyım bir bilgisi olan varmı..askerlik şubesini aradım gel 2 yılda tecil ettirebilirsin dedi 31 ekimmiş son yoklama o zaman kadar bekleyim diyorum.ygs ye girdim bu sene birde onu bekliyorum.cvp verirseniz sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanalı01ads

ben eylül 2010 da 2 myo mezun oldum napmalıyım bir bilgisi olan varmı..askerlik şubesini aradım gel 2 yılda tecil ettirebilirsin dedi 31 ekimmiş son yoklama o zaman kadar bekleyim diyorum.ygs ye girdim bu sene birde onu bekliyorum.cvp verirseniz sevinirim..

telefonla olmaz o işler

ben agustos 2010 da mezun oldum

bu sabah gıttım tecıl ettırdım ama cezalıyım. temsılı mahkemeye verdıler cezada verebılırler... bellı olmaz
    sende gününü geçirmişin buyuk ıhtımalle sende mahkemeye verılırsın
    yarın git askerlık subesıne vakıt gecırme

1 adet dıploma fotokopısı
    2 adet kımlık fotokopısı
    4 adet vesıkalı ( hepsı aynı olucak )

(dıplomanın ve kımlıgının aslıda yanında olmak zorunda)
    sana dılekce yazdırıcaklar
    saglık kontrolu ısteyeceklerdır...
  • tamam da son yoklama 31 ekim diyor o zamana kadar beklemeyi düşünüyorum.bu sene sınav olmassa direk askere giderim zaten..cvp için tesekkürler bu arada..
  • ben aöf kayıt yaptırmadım şuan hiçbir okulla ilişkim yok o yüzden tecil etmezler diyor etraftakiler.o yüzden lys yi bekliyorum..90 doğumluyum bu arada askerden kaçmak gibi bir niyetimiz yok amacımız okuyup adam akıllı eğitim aldıktan sonra askere gitmek.nedir bu mahkemeler yoklama kaçağı falan filan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanalı01ads

ben aöf kayıt yaptırmadım şuan hiçbir okulla ilişkim yok o yüzden tecil etmezler diyor etraftakiler.o yüzden lys yi bekliyorum..90 doğumluyum bu arada askerden kaçmak gibi bir niyetimiz yok amacımız okuyup adam akıllı eğitim aldıktan sonra askere gitmek.nedir bu mahkemeler yoklama kaçağı falan filan..

şu nada 1992 dogumluların ılk yoklamaları var...
    sen 90 dogumlusun
    herhangıbır okulla da bagım yok dıyorsun
    buyuk ıhtımalle mahkemelık olursun para cezası alma ıhtımalın yuksek
    en ıyı kararı askerlık subene bir an önce gidip öğrenebilirsin gitmez isen daha üzücü durumlar ortaya çıkabilir
    Kısa zamanlı hapis cezaları gibi
  • del carmen arkadaş cvp için saol.askerlik şubeşinde de bir tanıdık var yoklama kaçağı gözükmüyormuşum ama 31 ekime kadar gidip muayene olup tecil ettirmem gerekiyormuş.şuan için bir sorun yokmuş..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeL_CaRMeN

s.a
    ben bugun evde degılken bana resmi bir mektup gelmiş.

Sayın .... .. . . .. ( 1 Nısan 2011 )

1. Askerlik çağına girmenize rağmen 31.10.2010 tarihine kadar son yoklamanızı yaptırmamanız nedeniyle yoklama kaçağı durumuna düşmüş bulunmaktasınız.

2. Son yoklama / sevk başlangıç tarihlerinden önce vatandaşlara TRT aracılığı ile tebligat mahiyetinde duyurular yapılmaktadır. Yapılan bu tebligatlara rağmen 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 63'uncu maddesi gereğince son yoklamasını 3 ay içerisinde yaptırmayanlar / bakaya sucunu ısleyenler adli yargı mercilerinde ağır hapis cezası ile cezalandırılmaktadırlar. Bazı mahkemelerce bu hapis cezalarının paraya çevrilmesi de söz konusu olabilmektedir.

3. Bilggi eksikliği nedeniyle, ileride üzücü ve olumsuz durumlard karşılaşmamanız için ; öğrenci, hapis veya hastanede bulunuyor iseniz, yurt dısında işçi, işveren sttusunde calısıyorsanız durumunuzu belgeleyen evraklarınızı askerlık subesıne gondermenız, aksi halde son yoklamanızı yaptırmak uzere en kısa zamanda ıkametınıze en yakın askerlık subesıne asagıda belırtılen belgelerle bırlıkte basvurmanız gerekmektedır.

Ne yapmam gerekır arkadaslar cıddı bır durum yoktur ınsallah :(
    Polislige hazırlanıyorum bu sene ygs karıstı felan sıcılım kırlenırmı bı dava acılsa felan allah korusun .S

Aynı gün bana da geldi o kağıt. Ben şöyle yapmayı düşünüyorum:

2010 Haziran'da mezun olduğum MYO'dan aldığım çıkış belgesi ve diğer belgeler ile yarın şubeye gidip 2 yıl tecil hakkımı kullanacağım. Bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyım acaba? "Son yoklama tarihi üzerinden şu kadar gün geçmiş, bu kadar ceza alırsın" gibi bir durum söz konusu mu?

Aynı zamanda AÖF işletme hazırlık okuyorum. MYO'dan dikey geçiş yapmıştım. Tecil etmemiş AÖF sağolsun.

aynı tarz kağıt ta bizim eve gelmiş annem daha yeni aradı pek korkmuş
    ama ben daha 4. sınıf aöf öğrencisiyim öğrencilik bitmeden nasıl kaçak oluyorum anlamış değilim...
    öğrenci belgemi götürecem büyük ihtimalle şu eve gelen kağıdı iyice okuyayım sonra askerlik şubesini arıyayım olmadı salihli yolları bana göründü bunca iş arasında
    ha ayrıca sorayım illa kendi askerlik şubeme mi götürmem gerekiyor yoksa herhangi birine başvursammı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

quote:

quote:

s.a

1. Askerlik çağına girmenize rağmen 31.10.2010 tarihine kadar son yoklamanızı yaptırmamanız nedeniyle yoklama kaçağı durumuna düşmüş bulunmaktasınız.

2. Son yoklama / sevk başlangıç tarihlerinden önce vatandaşlara TRT aracılığı ile tebligat mahiyetinde duyurular yapılmaktadır. Yapılan bu tebligatlara rağmen 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 63'uncu maddesi gereğince son yoklamasını 3 ay içerisinde yaptırmayanlar / bakaya sucunu ısleyenler adli yargı mercilerinde ağır hapis cezası ile cezalandırılmaktadırlar. Bazı mahkemelerce bu hapis cezalarının paraya çevrilmesi de söz konusu olabilmektedir.

3. Bilggi eksikliği nedeniyle, ileride üzücü ve olumsuz durumlard karşılaşmamanız için ; öğrenci, hapis veya hastanede bulunuyor iseniz, yurt dısında işçi, işveren sttusunde calısıyorsanız durumunuzu belgeleyen evraklarınızı askerlık subesıne gondermenız, aksi halde son yoklamanızı yaptırmak uzere en kısa zamanda ıkametınıze en yakın askerlık subesıne asagıda belırtılen belgelerle bırlıkte basvurmanız gerekmektedır.

Polislige hazırlanıyorum bu sene ygs karıstı felan sıcılım kırlenırmı bı dava acılsa felan allah korusun .S

2010 Haziran'da mezun olduğum MYO'dan aldığım çıkış belgesi ve diğer belgeler ile yarın şubeye gidip 2 yıl tecil hakkımı kullanacağım. Bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyım acaba? "Son yoklama tarihi üzerinden şu kadar gün geçmiş, bu kadar ceza alırsın" gibi bir durum söz konusu mu?

Aynı zamanda AÖF işletme hazırlık okuyorum. MYO'dan dikey geçiş yapmıştım. Tecil etmemiş AÖF sağolsun.

ama ben daha 4. sınıf aöf öğrencisiyim öğrencilik bitmeden nasıl kaçak oluyorum anlamış değilim...
    öğrenci belgemi götürecem büyük ihtimalle şu eve gelen kağıdı iyice okuyayım sonra askerlik şubesini arıyayım olmadı salihli yolları bana göründü bunca iş arasında
    ha ayrıca sorayım illa kendi askerlik şubeme mi götürmem gerekiyor yoksa herhangi birine başvursammı ?

tam olarak bilmiyorum ama ailenden biriside goturebilir ogrenci belgesi,2 adet fotograf,nufus cuzdani ve 3 adet fotokopisi subeyi arayip sorabilirsiniz bagli oldugunuz bolgedeki
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

quote:

quote:

s.a

tam olarak bilmiyorum ama ailenden biriside goturebilir ogrenci belgesi,2 adet fotograf,nufus cuzdani ve 3 adet fotokopisi subeyi arayip sorabilirsiniz bagli oldugunuz bolgedeki

sabah şubeyi arayıp görüştüm
    - ya ben son sınıfta halen okumaktayım nasıl olurda yoklama kaçağı durumu düşerim diye sordum...
    -cevap öğrenci belgeniz gönderilmemiş veya bize ulaşmamış olabilir...
    -peki buradaki bütün evrakları hazırlayıp sizemi teslim etmeliyim ?
    -cevap halen okumaktaysanız bize öğrenci belgenizi getirin yeterli.Diğer evraklar muayene içinmiş yoklamaya gidince muayeneye yolluyorlar sanırım
    öğrenci belgemi posta ile gönderebileceğimi söylediler bende aps ile yolladım çabuk gitsin yolda belde kaybolmaması için...

umarım bir aksilik çıkmaz

ayrıca dikkatimden kaçmadı google da yoklama kaçağı diye aratınca forum donanım ilk sırada çıkıyor
  • @genelkurmay89

Yok kendinizi korkutmayın muayene falan olmuyor..Ben gittim suratıma bile bakmadılar ..öğrenci belgeni ver dediler o kadar
    Nasıl iştir anlamadım valla..Şubeye gidip kendin teslim edebilirsin korkmana gerek yok..Hem ayağın alışsın..Kürkçü dükkanı hesabı..
    Ben hatta gezindim bile biraz ne var ne yok diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikes -- 16 Nisan 2011; 13:49:12 >
  • Şimdi beyler şöyle bir durum var.

Mesajları okudum çoğu arkadaşda Yoklama kaçağı olup 7 gün 30 gün vs içerisinde geri gelmek felan yazıyor.

Ama benimkinde Bakaya Kalıp 7 gün içinde geri gelmek filan yazıyor.

Aradaki fark ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Şimdi beyler şöyle bir durum var.

Mesajları okudum çoğu arkadaşda Yoklama kaçağı olup 7 gün 30 gün vs içerisinde geri gelmek felan yazıyor.

Aradaki fark ne?

bakaya olursa asker kacagı oluyorsun
    kontrole gıtmedıgımız ıcın biz yoklama kacagı
    ama yoklama suresını cok gecerde halen gıtmezsen BAKAYA oluyorsun. kı bu cok tehlıkelı bı durum
    Hapis cezası oranı cok yuksek
    sonrada zor durumda kalmamak ıstıyorsan hemen askerlık subene gıt...
  • quote:

quote:

Şimdi beyler şöyle bir durum var.

Aradaki fark ne?

bakaya olursa asker kacagı oluyorsun
    kontrole gıtmedıgımız ıcın biz yoklama kacagı
    ama yoklama suresını cok gecerde halen gıtmezsen BAKAYA oluyorsun. kı bu cok tehlıkelı bı durum
    Hapis cezası oranı cok yuksek
    sonrada zor durumda kalmamak ıstıyorsan hemen askerlık subene gıt...

Ben askerlik şubesine gittim zaten.
    Sağlık sorunlarım nedeniyle 31 Ekim Tarihine kadar elimde Erteleme kağıdım var.
    Ama yinede mahkeme kağıdı geldi
  • Bakın uyuyamadım şimdi beni hapise atma olasılıkları varmı ya
  • quote:

Bakın uyuyamadım şimdi beni hapise atma olasılıkları varmı ya

korkmayın yaw hiç bişey olmuyor ama dayanağınız varsa yani öğrenci olduğunuzu ispatlarsanız hiç bişey olmuyor hakim bana sorduğunda nie gitmiyorsun oğlum aksere bende öğrenciyim der demez tamam hadi git bereat verdim dedi öğrenci belgesini verdim mahkemeye sonra rahat rahat eve gittim :D ha hiç bişeyiniz yoksa para cezası geliyor en kötü ihtimal oda
  • Cumhur başkanının geçen gün onaylayıp resmi gazetede yayınlattığı 6217 sayılı kanunla yoklama kaçağı-bakaya vs suçlar adli vaka olmaktan çıkartılıp kabahate çevrildi, artık mahkeme yok sadece duruma göre idari para cezaları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 17 Nisan 2011; 15:04:38 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.