Şimdi Ara

AMD C3 revizyonlu 12 Athlon II işlemcisini pazara sürmeyi planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD güncel işlemci gamında ciddi bir güncellemeye hazırlanıyor. Hali hazırda C2 ve C3 revizyonlu işlemcilere sahip olan firma, mevcut modellerinde revizyon güncellemesine hazırlanıyor. Phenom II X4 965 Black Edition modeliyle C3 revizyonlu işlemcilerini pazara sunmaya başlayan AMD, Athlon II işlemcilerin önemli bir kısmında ise ağırlıklı olarak C2 revizyonlu çekirdek tasarımlarına yer veriyor.

Elimize ulaşan bilgilere göre AMD, C3 revizyonlu Athlon II işlemcileriyle maliyet odaklı ürün gamını tazelemeyi ve daha rekabetçi çözümlere sahip olmayı umuyor. Gigabyte'ın internet sitesinden elde edilen bilgilere göre AMD'nin kullanıma sunmayı planladığı C3 revizyonlu işlemciler; dört çekirdekli Athlon II X4 640/635/630/605e, üç çekirdekli Athlon II X3 445/440/435/415e/405e ve çift çekirdekli Athlon II X2 255/250/245 modelleri olacak.

Daha düşük işlemci çalışma gerilimine (vCore) sahip olan C3 revizyon çekirdek tasarımları aynı zamanda çift kanal bellek desteğini dört DIMM için 1333MHz'e yükseltiyorlar. Enerji verimli işlemci modellerinin hazırlanışına ciddi katkı sağlaması beklenen C3 revizyonu baz alan thlon II işlemcilerinin daha yüksek hız aşırtma başarımına sahip olmaları ve C2 revizyonlu modellerle benzer (ya da aynı) fiyat seviyesinden satışa sunulmaları bekleniyor.

• bilmem kaç yılda bir yeni mimari çıkarırsanız revizyon diye aynı ürünü böyle defalarca ısıtıp ısıtıp kullanıcıya yedirmeye çalışırsınız...
  • dirokzan,
    revisyon farkı kullanıcıdan çok üreticiyi ilgilendiren bir konu, çünkü daha yeni üretim tekniği ile maliyetleri aşağı çekmek sözkonusu, yoksa tüketiciye ulaşan ürünler ufak değişiklikler hariç benzer performans ve fiyatta olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirokzan

bilmem kaç yılda bir yeni mimari çıkarırsanız revizyon diye aynı ürünü böyle defalarca ısıtıp ısıtıp kullanıcıya yedirmeye çalışırsınız...

revizyon üzerine yanlış bir yorum olmuş

haberde elindeki modller üzerinde uzmanlaşan firmanın daha verimli bir nesli piyasaya süeceği belirtiliyor.

Üretici ve tüketiciye olumlu yansıyacak bir durum bu
  • benim söylemek istediğim de bu zaten kaç defa revizyona tabi tutulmuş bir ürünün tekrar güncellenmesi yerine yeni birşeyler istiyorum bu kadr basit
  • Sedace revizyon ile aslında güzel sonuçlar veriyor, ama hala genel olarak performans/güç oranı düşük.
  • iyi bir haber
  • Artık buldozer mi yaparsınız kamyonet mi bilmiyorum ama artık amd nin işlemciye daha fazla yüklenmesi gerekiyor.intel core 7 ile kapışabilicek f/p ürünleri istiyoruz. i7 gecmesi gerekmiyor yakınlarda olsun yeter. ben halen AMD Athlon 64 bit x2 6000+ işlemcimi kullanıyorum değiştirmeye ihtiyac duymuyorum çünki daha yeni 3.4 Ghz e ulaşabildiler zaten benim işlemcimde stock fanı ile 3.4 GHZ ile calışıyor :) not:oyunlarda bir sıkıntım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Sedace revizyon ile aslında güzel sonuçlar veriyor, ama hala genel olarak performans/güç oranı düşük.

İlk revizyonlarda (140Watt) bu durum böyleydi ama C3 revizyonlarındaki güç ihtiyacının üşmesi sonuçları da etkiledi

Aşağıda ilk örneklerin tüketim değerleri var
    http://www.tomshardware.com/reviews/overclock-phenom-ii,2119-9.html

Bu da 965 C3 ün güç tüketimdeğeri.
    http://www.guru3d.com/article/phenom-ii-x4-965-be-revision-c3-review-test/4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellino -- 22 Şubat 2010; 0:07:18 >

• güzel haber..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellino

quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Sedace revizyon ile aslında güzel sonuçlar veriyor, ama hala genel olarak performans/güç oranı düşük.

İlk revizyonlarda (140Watt) bu durum böyleydi ama C3 revizyonlarındaki güç ihtiyacının üşmesi sonuçları da etkiledi

Aşağıda ilk örneklerin tüketim değerleri var
    http://www.tomshardware.com/reviews/overclock-phenom-ii,2119-9.html

Evet bende onu diyorum zaten, aynı mimarinin revizyonu için aslında güzel sonuçlar (bunu demiştim galiba), sonuç derken güç tüketiminden bahsediyorum, beklemede toplam güç tüketiminde 10/15 watt, yükte ise 30watt civarı bir iyileşme var ama i750lerden halen yüksek.

• Intel in güç tüketiminin daha az olması. Hig-K Metal Gate teknolojisini kullanmasından kaynaklanıyor.
    AMD 32 Nm de bu tekniği kullanacağını açıkladı.
  • C3 revizyonlu phenom2 işlemcilerin üretiminde sorunlu olanlar athlon X3 ve X4 u oluşturacağı için athlon içinde c3 revizyonların gelmesi normal. iyi bir haber.
  • C3 revizyon işlemci ile 4.3 GHz civarı Prime95-stabil kullanan var mı? 1.55-1.60V a kadar kabul.
    Bı arada athlon II x2 ler voltaja rağmen çok ısınmıyorlar, c3 revizyon olanlar iyice serin olur.
    Ben athlon II x2 240 a 1,48V verdim. 3640MHz de stock fan ile 60C ye çıkaramadım işlemciyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 23 Şubat 2010; 16:41:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.