- x
Taksiciler!
30 Cevap906 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6883 Mesaj
21 Şubat 2010; 4:15:19 

Yol istersin vermezler, gittiğin mesafe kısaysa içten içe söverler.
Nedir bunlardan çektiğimiz?

Bugun başıma bir olay geldi.

Eskişehir'de
Barlar sokağı neden bir yer var.
Tek yön.
Sağlı sollu barlar mevcut.
Benden bu sokaktan geçip az ileride bulunan otoparka arabamı bırakacağım.

Bir taksici kenarıya parketmiş arabayı. Arabanın yanından biraz geniş bir araç gelse geçemiyecek.
Benim önümdede taksici var yakmış flaşörleri yolcu indiriyor.
Doğal indirebilir bindirebilir yolcuları tek yön sonuçta.

Neyse yolcuları indirdi, adam yandaki taksiciyle muhabbet ediyor.
Selektör yaptım oralı olmadı.
Kısa bir korna dokundum, yine oralı olmadı.
Bir süre daha bekledim adam umarsızca yolun ortasında bekliyor muhabbet ediyor.
Bu sefer kızım kornaya uzun bastım.
Adam indi geldi yanıma, ne basıyorsun iki saatir kornaya kardeşim görmüyormusun müşteri bekliyorum dedi.
Yahu usta 10 dakikadır bekliyorum şu otoparka giricem sende oraya gir bende gireyim ben girince sen geri gel dedim.

Yook adam hala cevap veriyor.
Sonra diğer taksicide geldi, ne var kardeşim ne işin var bu sokokta caddeden gitsene demez mi..
Sanane ne işim varsa var, çekin arabalarınızı polis çağıracağım yoksa dedim. Delirdim sonunda.

Polis mi çağıracan? g.... yiyosa çağırırsın hadi bakalım dedi eleman.
Aradım 155, çağırdım polisi polis geldi arabaları çektirdi ama adam plakamı almış. Gece bar çıkışı takip etti beni yolda devamlı taciz. Önüme geçiyor sağlıyor solluyor, selektör felan yapıyor. Durdum ne var ya dedim? Görüşecez seninle dedi bastı gitti.

Bu taksiciler neden bu kadar artist?

Hadi dedim akşama kadar direksiyon sallıyolar onca insanlar uğraşıyorlar alttan alayım ama yok yaramıyor.
Bunlara illa hayvanlık mı yapıcaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 21 Şubat 2010; 4:17:14 >

6353 Mesaj
21 Şubat 2010; 4:22:31 

Bu plakanı alıp bunları yaptıysa meseleyi bir şekilde halletmen lazım, halledemiyorsan direk polise durumu bildirmen lazım

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

11050 Mesaj
21 Şubat 2010; 4:24:14 

Geçmiş olsun..
Ne yazık ki TR'deki çoğu taksici böyle.Bu tipler yüzünden meslek te kötü anılıyor.
Birşey olacağını sanmıyorum.Ama yine de tedbiri elden bırakma.Sonuçta onun da plakası aklındadır elbet.Kim olduğunu filan bulabilirsin.

Yarım saat önce filan bir taksici vakası da ben yaşadım.Çıktık arkadaşlarla geliyoruz;onlar alkol aldılar ben sürüyorum.Önümde taksi gidiyor;trafik hafif yoğun.Arkamda boş taksivar habire selektör ediyor.Yolda da geçicek bir durum yok;olsa sağa çekilip gitmesini bekliyecem..Ama yok oğlu yok!
Hele bi de önümdeki taksi durup müşteri indirince,sanırım para üstü muhabbeti de olunca durup beklemek zorunda kaldık;arkamdan bu sefer kornaya başladı..Kapıyı açıp indim:"Ne var kardeşim,ne basıp duruyorsun;önümdeki taksici durdu işte;sanki ben keyfimden mi bekliyorum yolda dedim..Bin filan laf etti..Sonra arkadaşlar da indi;hepimizi görünce;tamam dedi;sustu.Yani çıldırmamak elde değil bazen.Hakikaten adamı deli ediyor bazısı.

Bazısı da inadına mülayim;efendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 21 Şubat 2010; 4:25:23 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

378 Mesaj
21 Şubat 2010; 4:48:11 

Bunları bu kadar şımartan bizleriz aslında.

Arabayı ben sürerken ne zaman taksici görsem yol veririm refleks gibi olmuş, veya hatalı onlar olursa korna bile basmam.
bilinç altıma yerleşmiş bunlar pislik bulaşmaya değmez diye.

ama babam kullanırken tam tersi, yol vermez taksicilere, hatalı iseler sellökter VS. VS. ortalığı yıkar. hiç biride artistik yapmaz babama.

ama beni parçalayacaktı bir kere taksici , o kadar özür diledim ama nafile binbür küfür yedim.

sizin yerinizde olsam ben de aynısı yapardım ama babam olsa arabaya dayana dayana o yolu açardı ve adamlar birşeyde diyemezdi.
ben de o kadar yürek yok açıkcası :(

ama dediğim gibi ben de olsam sizin gibi yapardım. ayrıca gider karakola durumu da anlatırdım.
O adamlar bir iki telsiz sesi duydumu süt dökmüş kedi gibi olurlar.

RUSYA'DAKİ TÜRK ESİRLERİ VE JAPON DOSTLUĞU

Avrupa'da (Viyana) Araç Kiralamak... [Kiraladım. İzlenimlerim + Bol resim]

6353 Mesaj
21 Şubat 2010; 4:57:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Transporter67

Bunları bu kadar şımartan bizleriz aslında.

Arabayı ben sürerken ne zaman taksici görsem yol veririm refleks gibi olmuş, veya hatalı onlar olursa korna bile basmam.
bilinç altıma yerleşmiş bunlar pislik bulaşmaya değmez diye.

ama babam kullanırken tam tersi, yol vermez taksicilere, hatalı iseler sellökter VS. VS. ortalığı yıkar. hiç biride artistik yapmaz babama.

ama beni parçalayacaktı bir kere taksici , o kadar özür diledim ama nafile binbür küfür yedim.

sizin yerinizde olsam ben de aynısı yapardım ama babam olsa arabaya dayana dayana o yolu açardı ve adamlar birşeyde diyemezdi.
ben de o kadar yürek yok açıkcası :(

ama dediğim gibi ben de olsam sizin gibi yapardım. ayrıca gider karakola durumu da anlatırdım.
O adamlar bir iki telsiz sesi duydumu süt dökmüş kedi gibi olurlar.

Bence tam tersi gibi düşünüyorum

Sen 8/8 kusurlu olsan taksici kaçmak zorunda, arabası demek ekmek teknesi demek, zaman demek para demek adama

O yüzden ben haklıysam, karşımdakide taksici ise ayağım frene gitmez, hatta dahada dikkatsiz tabiri caiz bodozlama sürüyorum arabayı

Taksici minibüscü bunlar hep kaçmak zorunda dediğim sebeplerden, yiğitler ama sizin duracağınızı sezdikleri zaman

Durabilecek gibi gidip durmayacakmış gibi yapın rahat edersiniz

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

3311 Mesaj
21 Şubat 2010; 9:54:12 

Sonuçta %90'ı kara cahil ..

5090 Mesaj
21 Şubat 2010; 10:11:47 

Taksiciler genelde böyle evet,bende yolda çok kere taksicilerin bariz sinir bozucu hatalarına şahit olmuşumdur..Ama benim karşımıza taksi durağı yapılınca taksiciler hakkındaki fikrim biraz değişti.Karşımızdaki durakta 7-8 taksi var ve hepsi dükkanımıza gelip gidiyorlar konuşuyor muhabbet ediyoruz.Az öncede buradaydı üçü biraz muhabbet ettik.O kadar efendi ve iyi abiler ki inanın tanısanız inanmazsınız.Müşterilere karşı da oldukça saygılı ve kibarlar.Hepsi de aynı olmuyor tabii ki ve bunu genellememek gerek..

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Highline DSG Şeker Beyazı

2594 Mesaj
21 Şubat 2010; 11:52:10 

2 gün önce cuma günü 14:00 civarlarında taksim de polis çevirmesine girdim.

normal polis denetlemesi.. tc kimlik soruyorlar vs.

aracınızı şuraya parkedin, kimliğinizi alın gelin dedi polis.

tamam dedim parkettim, gittim polisin yanına kimliğimi verdim.

arka arkaya parketmis 6-7 tane taksi var bu arada..

yanımıza başka bir polis geldi, benim kimliğe bakan polis, gelen arkadaşına sordu

polis1 - var mı bunlarda da bişey?
polis2 - birisi uyuşturucu kaçakçısı çıktı
polis1 - ilgi göster lavuğa

nasıl yani dedim yuh.. uyuşturucu kaçakçısı mı?

tabiiki, o kadar az ki sabıkası olmayan taksici. çoğu böyle bunların.. diyor

o sırada arka tarafta bir tartışma çıktı, hadi siz gidin iyi günler dedi hızlı adımlarla o yöne gitti.

--------------

demem o ki adam zaten pisliğin teki.. kibarlık, saygı, kurallara uymak vsvs gibi şeyler beklemeyin..

taksici konularında zaman zaman taksicileri savunan kişiciklere ithaf olunur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AXAPTA -- 21 Şubat 2010; 11:53:49 >

302 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:07:32 

iyi insanlarda kötüler kadar cesur ve güçlü olduğunda her şey çözülür(söz başkaydı ama neyse)

2004 Fiesta TDCİ

4182 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:14:18 

Benimde başıma birsürü şey geldi taksiciler yüzündne, çoğunda inip arabadn dövecektim, hatta kendi taksisindne kapıyı kırıyordum neredeyse yoldan geçen vatandaş ayırdı. Bunların hepsi böyle cahil yolları kendilerini saan şerefsizler ordusu, şunca yıllık hayatımda "1" tanecik düzgün taksici görmedim, arabasına binersin 55 karış surat yol tarif edersin ordan değil burdan gideyim der itiraz eder 5 liralık yere gidince aptal aptal bakar sanki 50 liralık gitmiyormuydun diye... say say bitmez dostum onlar sana bunu yaparsa sende onlara agresif davranacaksın başka yolu yok, kaba kuvvet diyorum yani bundan anlıyorlar.

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

6316 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:15:16 

bu taksicilerin çoğu "kamikaze"

Otopark.com - Haber Editörü
2013 VW Golf 7 1.2 TSI Comfortline // Mazota tepki olarak devam ediyor!
MacBook Pro 13" Retina
Canon EOS 7D + Canon 16-35mm f2.8 L II USM + Canon 24-105 mm f/4 L IS USM + Sigma 50mm 1.4 EX DG HSM

4597 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:23:55 

Başka konuya yazmıştım taksicilerle ilgili birşey aynısını yazıoyurum yine.

Bir abimiz vardı kriz döneminde işsiz kalıp iş bulamayınca bir tanıdığının taksisini kullanmaya başladı.3 ay istanbulda taksicilik yaptıktan sonra lanet olsun böyle işe diyip bıraktı taksiciliği.

Bırakmasının sebesi müşteriler,trafik yada buna benzer bişey değildi.

Tamamen diğer taksiciler yüzünden bu işi bıraktı.
Nerde adam olmayanı toplanmış taksici olmuş demişti bana.

Şuan burda yazamicağım şeyler anlatmıştı bana taksicilerle ilgili taksicilik yapan biri bile bunu diyebiliyorsa vay halimize demiştim içten içe.

Ciddi anlamda eğitim alması gereken var

-Minibüs şöförleri
-Taksi şöförleri
-Halk otobüsü şöförleri

İyilerine ben henüz denk gelmedim vardır diye ümit ediyorum sadece...

Golf VI 1.4 TSİ

2283 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:23:56 

Yahu bizim bir çalışanımız eskiden taksiciydi, bir konu açıldığında resmen direkt olarak "bütün taksiciler ...... ........." dedi. Ben o an anladım işin ciddiyetini.

2 liters is a drink size, not an engine;V8 Power: No bottle, all throttle!

4284 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:31:08 

Taksicilerin bir kısmı, yada büyük bir kısmı sabıkalıdır. Esrar taşımaktan, satmaktan, adam yaralamaktan, belki öldürmekten, hırsızlıktan, gasptan, vs.. Her çeşit suçlu var taksicilerin arasında. Niye mi kaybedecek birşeyim yok havasındalar? Bir kere hapise girip çıkan, ikinci seferde girer çıkarım ne olacak diye düşünüyor. Hapisten çıktığında, sabıkanla iş bulabileceğini mi sanıyorsun? Tabiki hayır, ancak taksici olabilirsin. Neden? Taksicilik için gereken hiçbirşey yok.. Ehliyet bile gerekmiyor. Ehliyetsiz taksici o kadar çok ki piyasada.. Mümkün mertebe kullanmayın bu taksileri, gidin korsana binin bunlardan bin kat daha iyidir.
Dün iş yerimin önünde park yeri olmadığı için ara sokağa girdim ve tek boşluk taksi durağının önündeki üç arabalık yer.. En yukarıya park ettim, duraktan atladılar bırakma kardeşim buraya diye..
*Nereye bırakayım dedim, bizene nereye bırakırsan bırak diyorlar..
*Hayırdır dedim sokağı satın mı aldınız, bakın durağın önü açık..
*Taksiler geliyor birader, nereye park edecekler? Çek arabanı..
*Çekmiyorum birader, başka yer yok. Eğer itirazın varsa sokağın başında polis var git onunla konuş.
*Polise mi güveniyorsun lan velet!
*Evet, hatta durun çağırayım!

Polisin yanına gittim, durumu anlattım. Gelip adam olun, sokağada mı sahip çıkıyorsunuz dedi, o da uzadı gitti..
Kanun bile iplemiyor ki arkadaş..

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

493 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:43:26 

Bir tanıdığım zamanında mercedes 2629 sürerdi taksicinin biri el kol hareketi yapmış takside şahin. 2629 da beton arabası ve beton yüklü. Taksici herlade yetişemez diye düşündü.Taksidede müşteri yokmuş. Bizim abi basmış gaza kısa sürede yapışmış taksinin arkasına sellektör felan ama dediğine göre 1 metre var yok frene dokunsa giricem arkadan diyo kaçcak yeride yokmuş sağ dolu. Ama adamın başından akan terleri görüyorum dedi bırakmış sonra peşini uzamış gitmiş taksici. o günden sonra dersini almıştır heralde

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (1881-193∞)

2858 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:48:29 

Benim başıma 1 değil 2 değil 10 larca böyle Taksi vakası geldi anlat anlat bitmez.. Taksicilik Aslına bakarsanız en büyük Ticari meslektır,Avrupada bunların kursları,eğitimleri vardır herkes Taksici olamaz.. Taksici demek Yarı yarıya Kamu hizmeti veren kişi demektir.. Anlatılamayacak kadar önemli bir meslektir aslında ancak Türkiyedeki Taksicilerin hemen hemen hiç biri bunu bilmez.. Girmişi çıkmışı,gaspcısı,magandası herkes taksicidir bu ülkede..

Buda benim başıma gelen olaylardan sadece 1 tanesi..

Bir gün Ankara Tunalı hilmi caddesinden Taksiye bindim selam verdim,Nereye gidicez diye sordu ; Esat caddesine dedim..(Tunalı-Esat cad. arası çok kısa bir mesafe) Bi afra tafraya başladı sert vites geçirmeler falan filan.. Ondan sonra çek sağa dedim.. Bir güzel kaydım adama.. Sonrada dedimki adam gibi işini yapıp beni gideceğım yere götürseydin oradan arkadaşlarımıda alıp Esenboğa yoluna gidicektik dedim.. Adam öyle kaldı tabi özür dilemeye başladı falan.. Aldım plakasını çalıştığı taksi durağınada şikayet ettim..

Bu anlattığım olaylardan sadece birisi,Bu taksicilerle ilgili neler geldi başımıza anlatsam kitap olur.. Burada anlatılmıcak şeyler hepsi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duratec -- 21 Şubat 2010; 12:50:20 >

Peugeot 308 1.6Hdi 120.000 KM - 135 HP 300Nm

6720 Mesaj
21 Şubat 2010; 13:22:20 

Ülkemiz ne hale geliyor böyle .

Türkiye´de Taksiciler ile hic isim olmadi, hayatimda bir defa Türkiye´de dolmusa bindim ve Parmagim Kapida sikistigindan beri bir daha´da binmiyorum. Konuyu acan arkadasim, bence en dogru yolu yapmisin Polis´i cagirmakla. Seni devamli rahatsiz ediyorsa Polise ihbar et, onunda colugu cocugu vardir korkma bir b.k yiyemez. Allah büyüktür bir gün basina Gasp olayi gelir o zaman görürüm onun kahramanligini

Bir yandan Devlet´te suclu burada, Taksicileri Avrupa Ülkeleri gibi Egitimli olsa görün bakalim böyle Hiyarlar Sinavi gecebilecekmi ! Anladimki artik, Türkiye´de izine gelirsem kendi arabam ile Araba ile gelemezsem Taksi, Otobüs ve Halkminibüs´üne kesinlikle binmeyeceyim. En iyisi insanin kendi arabasi ve böylelikle ne Taksiye ihtiyac duyarim nede Otobüse..

Bir arkadasin yazdigi gibi, yavas yavas Dizileri bakmayi birakalim, insanin beynini yikiyor Türk Dizileri

Saygilar

1759 Mesaj
21 Şubat 2010; 16:19:38 

Yetkili serviste çalışırken Taksicilerin tercih ettiği bir servis bulunduğum yer zamanında ; hertürlü insanını tanıdım sohbet ettim Pisikopatı'nımı ararsın Efendi şakacı güleryüzLü insanımı hertürlü insan var Genelleme yap derseniz gırtlağını sıkasım gelir :)

Lg G2 Candır (:

1399 Mesaj
21 Şubat 2010; 16:31:44 

Taksiciler sonuçta cahil insanlardan oluşmaktadır görmezden geliceksin,en son gördüğüm olayı forumda paylaşmıştım "taksici ve bagajındaki döner bıçağı "o gün den beri taksici korkum daha da arttı

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#24410269

1656 Mesaj
21 Şubat 2010; 18:02:48 

Bakırköyde .ötlük yapan bir taksiciyi gözümün önünde linç ettiler tekme tokat daldılar. Ben dövmüş kadar rahatladım Düşünün artık nasıl bir taksi psikolojisine sahibim. Dayak yedikten sonra bir kaçışı varkii ...

Opel Corsa D 1.4/AT Twinport Enjoy

3225 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:16:43 

5 para etmez adamlar toplum zararlısı

gözümün önünde geberse yardım etmem...

tavsiyem eğer taksi dolmuş hata yapıyor sizi ve diğer araçları riske atıyorsa tepkinizi en ağır şekilde gösterin.

zaten tepki gösterilmediği için kendilerini padişahın sol şeyi sanıyorlar.

genelde sakin kavgadan dövüşten uzak duran bir yapıya sahibimdir cünkü geleceğim var yaşamım var sevdiklerim ve sevenlerim var

ama taksici ve dolmuşculara karşı acımasızım kişisel olarak.

cünkü trafikte hatayı kasıtlı ve sürekli yapıyorlar kasıt var adam bana zarar vermeyi maddi ve manevi olarak göze alıyorda

ben mi göze almıcam o pisliğe zarar vermeyi kafasını kopartırım.

zaten durmuyorlar 2 defa oldu dur diyorum madem dayısın yok... hemen uzuyor

sonuçta hepimiz insanız.

konuyu acan arkadaşım eğer fiziki gücüne güvenmiyorsan veya fiziksel olarak karşılaştığın pisliklere kırıcı olamıyorsan

biber gazı cok etkili olacaktır yaklaştımı sık gözüne in aşşağı kafasını gözünü şişir pisliğin..

korkmaya cekinmeye hiç gerek yok

altın kural biri sana zarar verecekse bu hissettiysen sen daha önce davranmalısın acımasız olun biraz..

polise bile yansısa fiziki müdahale iki taraflı olacağı için 150 tl. olması lazım ceza kesiyorlar.

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

4463 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:38:23 

quote:

Orijinalden alıntı: full_speed_89

Bir tanıdığım zamanında mercedes 2629 sürerdi taksicinin biri el kol hareketi yapmış takside şahin. 2629 da beton arabası ve beton yüklü. Taksici herlade yetişemez diye düşündü.Taksidede müşteri yokmuş. Bizim abi basmış gaza kısa sürede yapışmış taksinin arkasına sellektör felan ama dediğine göre 1 metre var yok frene dokunsa giricem arkadan diyo kaçcak yeride yokmuş sağ dolu. Ama adamın başından akan terleri görüyorum dedi bırakmış sonra peşini uzamış gitmiş taksici. o günden sonra dersini almıştır heralde

Aslinda onune gecip betonu tepesinden bosaltsaymis super olurmus.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

1739 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:52:27 

Bunları yapan genelde duraksız taksiciler. Heryerde geziyorlar, ipsiz sapsız. Herşeyi geçtim. Birde gece havaalanına inip yada otogara geldiğinde evine gitmek isteyen ama o saatte otobüs yada toplu tasıma bulamadığı için tek çare olarak taksilere binmek zorunda olan bayanlar olduğunu düşünürsek, bu serserilere kim nasıl güvenecek?

Böyle kara cahil taksicilere tek kelime ile lanet olsun!

Ford Focus 3

2160 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:57:10 

hepsi at hırsızı hatta dolapderede ki kilim hırsızı
dün gidiş geliş virajlı bir yoldan yokuş aşağı iniyorum.Bir baktım önümdeki taksi duruyor karşıdanda araba geliyor sollayamadım durdum arkasına korna çaldım geldim yanına sen napıyosun burda dedim müşteri bekliyorum diyor bide dayılanıyor bekleme lan ozaman burda müşteri dedim arabadan inecek nerdeyse.Dedimki yürü en iyisi git durduk yere başını derde sokma belasını başka yerden bulsun.
hiçbir zaman taksiciye yol vermem 2sn dursa çakarım selektörü kornayı çünkü bunlar insan olmadığı için insanca davranışı haketmiyolar

2594 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:59:14 

bakalım bu konuya ilk hangi taksici sempatizanı ya da taksi soförü gelecek:)

kabak kimin başına patlayacak:)

3523 Mesaj
21 Şubat 2010; 23:08:36 

ankarada bu tipler çok fazla sayıda değiller. trafikte ççakallık yapmaya çalşırlar. özellikle sabah saatlerinde samsun yolunda aralara girmeye çalışanları vardır. sokturmam önüme mesafeyi kısa tutarım. uyanık olursan ezilmezsin :)

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

11672 Mesaj
21 Şubat 2010; 23:15:11 

bende şikayetçiyim ya sokak başına park edeceğim taksi durağı falan değil babasının yeri gibi burası taksi durağı falan diyorlar böyle çok tartışmam oldu pek sevmem o yüzden taksici dolmuşçu otobüsçü hepsi aynı....

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

6757 Mesaj
21 Şubat 2010; 23:32:29 

İş icabı günde on kere de taksiye bindiğim oluyor. İyi taksici sayısı gerçekten çok az ne yazık ki. İyiler var mı, var. Ama on taneden belki biri, bazen ikisi. Daha fazla değil.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

1325 Mesaj
22 Şubat 2010; 0:07:31 

Bizim Eskişehir'de taksimiz var.Bu olayları bütün taksicilere genellemek yanlış olur.Benim rahmetli babam da emekli olduktan sonra taksicilik yaptı ama şeker gibi bir insandı.Taksiye binenlere,öğrencilere çok kolaylık yaptığını hatta bazılarını bedava bile götürdüğünü bilirim

Bir de şunu bilmekte fayda var.Bu arızalı taksicilerin büyük çoğunluğu şöför.Yani taksi sahibinin işe aldığı kişiler.Genelde gece çalışırlar ve kendilerini aracın sahibi,yolların efendisi zannederler.

Bu konuyu açan ve diğer arkadaşlara önerim taksinin plakasını alıp durağını öğrenin ve durak başkanına durumu iletin.Onlar gerekli cezayı vereceklerdir eminim.Mesela bizim durakta böyle davranan şöförler önce 3 gün işten uzaklaştırılır 2.sinde ise işten çıkarılır durakta hiç bir arabaya bir daha şöför olarak alınmazdı.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1151 Mesaj
22 Şubat 2010; 0:17:27 

quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

zaten herkes dizi izleye izleye kendini polat alemder, memati baş vb gibi sanmaya başlamış....

kesinlikle. herkes kendini ağır abi sanıyor. herkes kendini mafya sanıyor. belalı güya herkes.

nerede bir baltaya sap olamamış adam varsa ya taksici, ya dolmuşçu ya da halk otobüsçüsü oluyor.

sonuçta okuma yazması olup bir şekilde ehliyet alan herkes taksici olabiliyor. ayrı bir meziyet gerektirmiyor.

3 5 istisna var tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patch -- 22 Şubat 2010; 0:18:52 >

The Power of Dreams Honda

Civic Premium 2007 lacivert

1689 Mesaj
22 Şubat 2010; 0:29:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ermanka26

Bizim Eskişehir'de taksimiz var.Bu olayları bütün taksicilere genellemek yanlış olur.Benim rahmetli babam da emekli olduktan sonra taksicilik yaptı ama şeker gibi bir insandı.Taksiye binenlere,öğrencilere çok kolaylık yaptığını hatta bazılarını bedava bile götürdüğünü bilirim

Bir de şunu bilmekte fayda var.Bu arızalı taksicilerin büyük çoğunluğu şöför.Yani taksi sahibinin işe aldığı kişiler.Genelde gece çalışırlar ve kendilerini aracın sahibi,yolların efendisi zannederler.

Bu konuyu açan ve diğer arkadaşlara önerim taksinin plakasını alıp durağını öğrenin ve durak başkanına durumu iletin.Onlar gerekli cezayı vereceklerdir eminim.Mesela bizim durakta böyle davranan şöförler önce 3 gün işten uzaklaştırılır 2.sinde ise işten çıkarılır durakta hiç bir arabaya bir daha şöför olarak alınmazdı.

Güzel bir öneri. Karanlığa küfredeceğimize bir mum da biz yakalım

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.188