Şimdi Ara

Hyundai Starex nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
21.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu aralar Starex minibüs araştırıyorum, 8+1 ya da 9+1 versiyonlarını. İkinci el fiyatları uygun görünüyor, sanırım 100 hp turbo dizel ve 140 hp common rail dizel motor seçenekleri var. Bugün CRDI motorlu olanını gördüm park halinde, sahibi 35 kr yaktığını söyledi. Gerçekten bu kadar yakar mı ? Kronik bir problemi var mıdır ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Starex hakkında hep söylenen yakıtı çok harcadığı. Sağlamlığı konusunda olumsuz bir eleştiri duymadım ayrıca motorunun çok güçlü olduğunu söylüyorlar.
  • Aşağı yukarı ne kadar yaktığını öğrenebilirsem çok iyi olacak 15.000 tl ye kadar başka tavsiyeleriniz varsa farklı bir araç da düşünebilirim..
  • CRDİ 140 bg olanını tercih edin 100 bg olanları şehir içi 40-50 kuruş arası tüketiyor. 140 bg olanları ise 30 kuruş civarı tüketiyor. 30 kuruş yakmasıda çok normal kocaman minibüs 20 kuruş yakcak değil ya.
  • Starexlerle ilgili bildiklerim dengesiz olup güven vermediği ve 100hp'lik olanınının çok yaktığı.
  • benim bildiğim kadarıyla crdilar gayt normal bir münibüsün yaktıgı kadar yakıyor benım merak ettıgım konu ise vergiler starexte multivey space normal camlı minübüs panelvan bunlar arasında ki vergi farkları ne kadar 1-6 yasta bunu biri acıklayabılırmı
  • 30 kr ise normal tabii ki fakat 35 kr biraz yüksek, Peugeot Boxer minibüs 30kr civarı yakıyor
  • Starex CRDİ 140 Bg olanın kullanıcısıyım

+Araç fiyat olarak çok uygun
    +140 Bg motor gerçekten çok kuvvetli bir çok binek aracı ilk 3 vitesde geçebiliyor
    +Yakıt şöföre bağlı eğer aracı devirli kullanırsanız 4000 rpm civarında çok yakıyor ama 3000rpm yi geçmemeye dikkat ederseniz 30 krş civarı tüketimi oluyor
    +Diğer araçlara göre daha sağlam bir yapısı var

-Araçda işçilik kalitesi yüksek değil bir connect transporter kadar iyi değil konforu
    -Bakımlarını serviste ve zamanında yaptırmazsanız hem yakıt hemde araçtan gelen sesler üzücü oluyor
    -100 Bg lik olan motor hem teknoloji yoksunu hemde çok yakıyor

STAREX CRDİ 140 BG TAVSİYE EDERİM
  • İşçilikten çok beklentim yok zaten, fiyatı ile o eksiğini kapatıyor Teşekkür ederim cevabın için..
  • bizim arkadaşlarda vardı starex yakıt yüzünden sattılar ama güzel arçalar istersen mıtsubishi l300 lerede bak...
  • CRDI motor muydu satılan araç ?
  • 2005 yılında sıfır aldık ve 2007 yılında sattık..Ben şahsım adına tavsiye etmem,öncelikli problemi yakıt.O zamanlarda 35 40 krş yakıyordu km.de,Şu an 2007 2.5 130hp lik transporter 26 28 krş arasında yakıyor..Sonra oldukça fazla savuruyor,yol tutuşu iyi değil.Parçaları çok kaliteli değil ve konfor donanım adına birşey yok..
  • 30 kr yaksa ona da razıyım ya, gerçekten 35 - 40 kr yakıyor mu yahu
  • starex 2.5 crdi ile bir transporter 2.5 tdi'nin yakıtları nerdeyse kafa kafaya fark çok az. Tamemen binek için alıyorsanız biraz paranız varsa kesinlikle transporter derim. Ancak yük atacaksanızda starex başı çeker. Transporter'in hafif yüklerden bile kıçı yere yapışıyor. Starex arka taradındaki makaslar ile oynanırsa konforlu hale gelebilir kullanımı çok rahattır. Starex ile 25 bin km yol yaptım en beğendiğim özelliği ise performansı gerçekten her vites atışında kafasını kaldırması çok hoş bir duygu. Starex'in hor kullanıma biraz daha dayanıklı olduğunu söyleyebilirim. İyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

hiçte iyi bir araç değil.....sonuçta kore menşeili olan bir araç....marka olarak tavsiye etmem...

Oldu canım...
  • Korelilere laf atmayın adamlar çok sağlam atak yaptılar. Starexin tek sorunu yakıt sanırım onuda kullanan arkadaşlar söylecek
  • Transporter ı Starex i sattığımızda hemen akabinde aldık.Yakıt olarak arasında bariz ekonomi farkı var..Transporter a yük attığımızda ben hiç yere yapıştığını görmedim,ve bir yandan en azından yük atmadan Transporter a gönül rahatlığı ile binilebiliyor..
  • starex in yakıtı gerçekten sorun galiba benim bu araç hakkında tek duyduğum çok yaktıgıydı.tabi en iyi kullanan bilir.kullanan arkadaşların yorumları daha önemli bence
  • 11 + 1 kullanan yakın bir tanıdığım var ve aracına bir çok defa bindim. işçilik çok çok iyi değil ama konfor yok diyen neye dayanıp söylüyor bilmiyorum.

dün bakıma girdi

direksiyon kutusu elden geçti (kötü durumdaydı baya uğraşıldı üzerinde)
    baskı balata değişti
    motor yağı ve filtreler değişti
    ön fren diskleri değişti

işçilik dahil 800 Tl tuttu.

bakım periyodu oldukça uzun
    tek kötü yanı fazla mazüt tüketmesi :)

300 civarı yakıyor
  • Konfor yok diyen ben kullandığıma 2 sene bindiğime dayanarak diyorum.En ufak çukurda kafamı tavana vurduğuma,oturduğum bölgelerde çıbanlar çıkarmasına dayabarak diyorum.Sizlere konforlu geliyorsa saygı duyuyorum..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.