Şimdi Ara

YGS-LYS Soru Çözmede Ufak Püf Noktaları Ve Kendilerini Takip Rehberi(Bilgi+Tecrübe)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
7
Favori
9.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Tüm YGS-LYS sınavına çalışan arkadaşlar başarılar.
    Bende bu yıl ikinci girişim geçen yıl çalışmamıza rağmen okul dersleri yazılılar vs. olunca olmadı.İnşallah bu yıl olacak.Meslek liseliyim sözel alandan hazırlanıyorum…
    Bu konuyu açma sebebim tüm sınava çalışan arkadaşlar ile iletişim halinde olmak ve ufak ama önemli bilgiler paylaşmak.Coğrafta-1 bölümünde.Haritalar konusunda renk dağılımlarını akılda tutmak için bir kısaltma gelişitirdim.

Ders:Coğrafya
    Konu:Harita Bilgisi
    Teknik:Şimdi haritarın sıralanısını akılda tutmak için 'YASTIK' diye kodlayabiliriz.

Renk Yükseltileri
    Yeşil 0-200
    AçıkYeşil 200-500
    Sarı 500-1000
    Turuncu 1000-1500
    I
    Kahverengi 2000-2500

Sizlerinde bu şekilde geliştirmiş olduğunuz teknikler var mı akılda kalması açısından?
    Geçen yıl da böyle bir konu vardı gayet güzel paylaşımlar yapılmıştı.Geçen yılki konu bulamıyorum maalesef.Şu an böyle bir konu yok galiba.Belki bu yılda bu şeklide paylaşımlar yaparak tüm sınava çalışanlar ufak ama önemli bilgileri öğrenecekler.

Bölüm:Sözel-1
    Günlük Çalışma Planım:
    Her dersten bir konu bitiriyorum.(TÜRKÇE,TARİH,COĞRAFYA)
    Biten konularla ilgili birer test çözüyorum.
    Geçmiş konuların ufak bir tekrarını yapıyorum.
    Kitap okuyorum(30 dk)

Yukarıdaki gibi çalışma şeklilerini yazmanızda çalışmak isteyip de çalışamayan kişilere rehber olacak ve çalışan arkadaşlarda istifade edeceklerdir.

Kişisel Açıklama:
    Ders:
    Konu:
    Teknik:

Bölüm:
    Günlük Çalışma Planı:

Cevaplar yukarıdaki veriler şeklide verilirse konu ve cevaplar daha düzenli olacağı kanaatindeyim.
    //İnanç başarmanın yarısıdır.//Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TECİRLİ -- 20 Şubat 2010; 15:22:47 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.