Şimdi Ara

EKOSU manyetik kireç önleyici yorumları ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
90
Cevap
1
Favori
83.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ODTÜnün böyle bir sertifikası şusu bus yoktur arkadaşlar. kaç defa yalanlandı, hala utanmazca yazıyor sahtekarlar.
  • Merhaba,

Biraz önce Bosch marka bulaşık makinesini montaja gelen servis Procal marka kireç önleyici cihaz önerdi. 5 yıl tuz kullanmaya gerek olmayacağını ve maliyetin daha uygun olacağını söyledi. 5 yıl sonra da Bosch tarafından aranıp yenileyip istemek istemeyeceğimi soracaklarını söyledi. 70 TL karşılığında cihazı taktırdım.

Fatura falan vermedikleri için Bosch çağrı merkezini arayıp takılan aparatın sistemlerinde görünüp görünmediğini sordum. Aldığım cevap karşısında şok oldum. Bosch olarak parça işe yaramadığı için önermediğini söylediler. Bosch adına servis hizmeti veren firmanın bu ürünü pazarlamaması gerektiği yönünde önlem almalarını ve servis ile görüşüp parçayı geri alarak ücretini iade etmelerini talep ettim. Servisin gelmesini bekliyorum.

Olayın diğer bir yanı da 4 yıl ek garanti aldım. Ancak bu cihaza güvenip tuz kullanmadığım için cihazda oluşacak bir arızanın kullanıcı hatası olarak değerlendirip tamir masrafı çıkması gibi bir risk de var.

Almayı düşünenlere fikir vermesi açısından paylaşmak istedim.

• arkadaşlar bu ekosu kesinlikle hiçbir işe yaramıyor bizde yıllardır takılı duruyor. paranızı buna vereceğinize çöpe atın daha iyi, hiç değilse bulan sevinir arkanızdan hayır duası eder.
  • Sozuak S kullanıcısına yanıt
    Hemşerim demişin ki (ispatı çok zor bir konu olmasaydı boy boy raporlarını görürdünüz.)

Sonra diyorsun (Ancak kullanımda faydasını hemen gösteren bir ürün.)

Sonra (Fazla parasını riske atmak istemeyenler en azından çamaşır makinesi için üretilen versiyonlarını kullanıp fikir sahibi olabilir. )

Hem faydalı oluşunun ispatı zor hem çamaşır makinesi için üretileni kullanıp fikir sahibi olacağım hem kullanımda faydasını hemen gösterecek. Bu ne çelişki böyle. Çamaşır makinam yeni Bosch almayna'dan doğrudan ithal olanlardan .Servis takalım demiş bu zımbırtıdan. Şimdi takınca nasıl fikir sahibi olacağım. Makine kanatlanacak mı? Takmasam ne olcak? Makine çalışmayacak mı. Hep ispatı zor hem hemen faydasını gösterecek? Neymiş faydası nasıl gösterecekmiş hemen. İşten hiç mi hiç anlamıyorsun. Ya da kendini ifade edemiyorsun.

Fasa fiso.

• Yorumları okUdum. Zaten manyetik zımbırtı içime sinmemişti servisin önerdiği. Silifoz diye bi şeyin olduğunu calgon un hammaddesi olduğunu öğrendim yorumlardan sağolsunlar arkadaşlar. Ve bu ürünleri sipariş verdim. Silifoz da filtre de italya malı atlas. İns işe yarar. Para boşa gitmez.

Yorum yapan herkese sonsuz teşekkürler. Bilgi edindik. Eksik olmayın.
    Bu mesaja eklenen görseller:

EKOSU manyetik kireç önleyici yorumları ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ebayusuff

Hemşerim demişin ki (ispatı çok zor bir konu olmasaydı boy boy raporlarını görürdünüz.)

Sonra (Fazla parasını riske atmak istemeyenler en azından çamaşır makinesi için üretilen versiyonlarını kullanıp fikir sahibi olabilir. )

Hem faydalı oluşunun ispatı zor hem çamaşır makinesi için üretileni kullanıp fikir sahibi olacağım hem kullanımda faydasını hemen gösterecek. Bu ne çelişki böyle. Çamaşır makinam yeni Bosch almayna'dan doğrudan ithal olanlardan .Servis takalım demiş bu zımbırtıdan. Şimdi takınca nasıl fikir sahibi olacağım. Makine kanatlanacak mı? Takmasam ne olcak? Makine çalışmayacak mı. Hep ispatı zor hem hemen faydasını gösterecek? Neymiş faydası nasıl gösterecekmiş hemen. İşten hiç mi hiç anlamıyorsun. Ya da kendini ifade edemiyorsun.

Fasa fiso.

Bir yanlışlık oldu sanırım ben bir ürün tavsiyesinde bulunmadım. Tam aksine bu tip cihaz/mıknatıs vs aletlerin sahtekarlıktan başka birşey olmadığını boşa para verilmemesi gerektiğini savundum.

• quote:

Orijinalden alıntı: smashingbangsins

Merhabalar,

Ben bir üretici firmada çalışıyorum. Balıkesir'de hizmet veriyoruz. Balıkesir'de yaşayan dostları üretim tesisimize bekleriz. Hem ayrıntılı bilgi verebiliriz hem de ürün hakkında oluşmuş olumsuz izlenimleri ortadan kaldırabileceğimizi düşünüyorum. Manyetik Kireç Önleme Teknolojileri çok eski bir tarihe dayanan bir teknoloji değil. Televizyon gibi somut sonuçları anında gözlemleyebileceğiniz bir şey de değil. Bu yüzden olumsuz düşüncelere kapılınması doğal bence.

Ürün yılların elektro manyetik kireç önleyici cihazlarının mıknatıslar ile oluşturulmuş versiyonu. Su moleküllerini böler suyun sertlik derecesi düşükmüş gibi davranmasını sağlar. Kireç sudan çıkarılmaz ancak moleküler yapısı küçülür, mineral yapısı parçalanır, elektron yükü olarak düzenlenir. Kireçlenmeyi bu yöntemle engeller. İspatı çok zor bir konu olmasaydı boy boy raporlarını görürdünüz. Ancak kullanımda faydasını hemen gösteren bir ürün.

Hane halkı kullanıcıları için binlerce lira olmayan bu ürünlerin denenmesinde fayda göreceğinizi düşünüyorum. Fazla parasını riske atmak istemeyenler en azından çamaşır makinesi için üretilen versiyonlarını kullanıp fikir sahibi olabilir.

Ancak satın alacağınız ürün için bir kaç tavsiyem olucak. Alacağınız ürün için mutlaka marka tescili arayın. Ce belgesi gibi kalitesini kanıtlayıcı sertifikalara sahip mi buna bakın derim. Bakın bizden alın gibi ucuz bir yaklaşımla yazmıyorum bunları. Sonuçta bizim müşterimiz zaten bizi özel olarak bulur. Bu sektörün özelliklerinden biri. Genel olarak endüstriyel üretime yönelik hizmet sunduğumuz için söylüyorum. Üretim sektörü böyledir genelde. Neyse yine de deneyin derim. Enerji tasarrufundan yakıt tasarrufuna, hijyen iyileştirmesinden sağlıksal faydalarına kadar bir çok konuda faydasını görürsünüz.

Ayrıntılı bilgi edinmek için internet sitemizi ziyaret edip ne gibi faydaları olduğunu okuyabilirsiniz. Başlığı açan arkadaşımıza, bize kendimizi izah etme şansı tanıdığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu teknoloji ile ilgili kötü izlenim tamamen bilinçsiz üreticiden kaynaklanıyor. Biz ve bir kaç üretici firma bu konuda oldukça sıkı bir rekabet içerisinde sürekli ürün geliştirerek aslında Türkiye Ekonomisi'ne katkı sağlayan ürünler üretmeye çalışıyor. Bu gözardı edilmemeli bence.

Saygı ve sevgiler.

www.dogalsu.com.tr

30 Mart 2016; 14:15:57 Paylaş Değiştir Cevap Alıntı Sil PM

Fasa fiso.

• Sozuak S kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma kardeşim. Yanlışlıkla sana yazmışım. Düzelttim.
  • Ekosu adlı markanın villa tipini aldım ve İzmir Özdere'deki evimin su girişine sayaçtan sonra tarif edildiği üzere bağladım. 4 yıldır kullanıyorum. Bu arada evimdeki banyoları ve armatürleri de değiştirdim. Şimdi her şey kireç içerisinde. Yeni takılan duş başlığı sürekli tıkanıyor elle temizliyoruz. Çaylıklar keza kireç içerisinde limon tuzu ile temizliyoruz. Kahve makinesinin su yumuşatma filtresi tıkandı iptal ettik. 160 TL. civarı para vermiştim. Koçtaş'ta ballandıra ballandıra anlatıyorlardı. Ama sonuç bu. Para tuzağı.Bunda da bence Sanayi ve Ticaret Bakanlığı suçlu.
  • erkanist kullanıcısına yanıt
    Kardeş mrb hiç iyi olmamış kireçlenme garanti dışıdır. Eski servis çalışanı olarak söylüyorum. Keşke tuz lambasının yanmasından rahatsız olup tuz atsaydın. İçinde tuz olan hepsi bir arada tablet kullandığım halde tuzsuz bırakmam makinayı 10 yıldırda sorunsuz kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük firmalara arıtma işi yapan bir abim bu tip şeyler boş işler diyor. Bizim apartman için sorduk 4 bin TL dedi ayrıca yılda 500-1000 TL arası kaya tuzu masrafiniz olur dedi. 30 daireli bir bina. Bu tip şeyler 50-100 tlye olacak şeyler olsa duymayan kullanmayan kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanibene

Kardeş mrb hiç iyi olmamış kireçlenme garanti dışıdır. Eski servis çalışanı olarak söylüyorum. Keşke tuz lambasının yanmasından rahatsız olup tuz atsaydın. İçinde tuz olan hepsi bir arada tablet kullandığım halde tuzsuz bırakmam makinayı 10 yıldırda sorunsuz kullanıyorum.

Takılan parçayı aynı gün çıkarttırdım. Şuan tuz, tablet, parlatıcı ile standardı ne ise öyle kullanıyorum.
  • Miramak MK24 Manyetik Kireç Önleyici bende bu ürünü almak için tam siteye girmiştim ki bir araştırayım dedim forum donanım çıktı karşıma.Aynen siemens çamaşır makinası alırken procal mı ne marka ise onu bağlamak istediler 70 liraya bende bağlattırmadım.Bir nette araştırayım dedim mk24 daha iyi bir ürün gibi gözüme çarptı.şimdi bu ürünü almaya gerek yok ise makinayı kireçten nasıl koruyacağız?
  • Demek ki bu denge bilekliği gibi bir şeymiş.
  • Herkese merhabalar, öncelikle belirtmek isterim ki arkadaşlar yakında tüm dünyada MANYETİK kireç önleyici cihazlar tarihe karışacaktır.
    Kısaca söylemek isterim ki tamamen Almanya da üretilen vede PATENTLİ bir ürün vardır. İlk defa duymanız gayet normaldir. Kirece kesinlikle ama kesinlikle tam çözüm bulunmuştur. Bu bir tarihi icat olduğunu söylemek isterim. Uzun zamandır labaraturlar da test aşamasında olan ürün kireç için kesin ve de tam çözüm sağlanmıştır. Yakında bu ürünü Türkiye ye getireceğim,

Görüş ve önerileriniz için :
    peteraquafr@hotmail.com
    peteraquafr@gmail.com adreslerine mail atabilirsiniz.
    https://www.facebook.com/peteraquafr/?ref=aymt_homepage_panel
    (internet sitesi yapım aşamasındadır)

Hasan Hüseyin ÇELEBİ

• PeterAqua FR P kullanıcısına yanıt
    Çalışma prensibini açıklayabilir misiniz?
  • AzzOR.1991 kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyi akşamlar,
    Ben size öncelikle ürün kataloğu göndereyim. İncelerseniz ayrıntılı konuşuruz.

e-mail adresini yazarsan sevinirim.

PeterAqua FR - Kireç Önleyici Cihaz (facebook ta kataloğu bulabilirsiniz)

ilginiz için teşekkürler iyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeterAqua FR

Merhaba iyi akşamlar,
    Ben size öncelikle ürün kataloğu göndereyim. İncelerseniz ayrıntılı konuşuruz.

e-mail adresini yazarsan sevinirim.

PeterAqua FR - Kireç Önleyici Cihaz (facebook ta kataloğu bulabilirsiniz)

ilginiz için teşekkürler iyi akşamlar.

Sizden ricam çalışma prensibini anlatmanız.Ben kataloğ okumayı pek sevmemde.
  • AzzOR.1991 kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba,
    PeterAqua FR – Kireç Önleyici Cihaz iki günde bulunup icat edilen bir ürün değildir. Yıllar süren bir araştırmanın sonucunda bulunan bir üründür. Çevreye, canlılara ve de insan sağlığına kesinlikle bir zararı yan etkisi bulunmamaktadır. Bilmeni isterim ki Almaya gibi bir yerde bu ürün bütün testlerden tam anlamıyla geçmiştir.
    Cihazın çalışma sistemi tamamen proğramlaya bağlıdır. Kesinlikle manyetik değildir. Dışı krom içinde özel programlanmış olan cam silindir mevcuttur. Cihazın su girişinde suya yön vererek girdap haline gelebilmesi için sabit bir pervane kanatları mevcuttur. Pervaneye çarpan suyun girdap halinde özel cam silindirin yüzeyinden geçerken programlanmış oluyor.
  • PeterAqua FR P kullanıcısına yanıt
    Merhabana meraba kardesim.Su kireçten nasıl ayrılıyor tam olarak,güzel bir şekilde açıklarsanız memnun oluruz.Program falan filan hikaye.Ana teması ne mesela inanırız veya inanmayız magnetik kireç çözücülerde magnetik alan sayesinde kireç sudan ayrılıyor diyoruz ki zaten böyle birşey olmadığı ortada.Siz sudan kireçi nasıl ayırıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzzOR.1991 -- 15 Kasım 2016; 2:27:44 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.