Şimdi Ara

EKOSU manyetik kireç önleyici yorumları ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
83.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forum aramalarımda bu konuda hiç bir topic bulamadım.

Bu ürünü kullanıp yorum yapabilecek arkadaş var mı ?

Hepsiburada da olan yorumlar var bazıları sırf yazmış olmak için yazılmış.

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=161691&Productid=eveko711120

imalatcı web sitesihttp://www.ekosu.com/list/list.asp?ktgr_id=354

Benzer bir üründe direk çamaşır ve bulaşık makinası içine atılıyor bunlarda mıknatis özellikli

Bir yerde calfix diye geciyor. .Bir yerdede NO NO diye

http://www.calfix.com.tr/Deterjan-Tasarrufu-Teknik-Rapor-13-0.php

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=161691&Productid=evnonoyeni

Bu ürünlere para vermeye değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: donanmacı

quote:

Orijinalden alıntı: didim

Sipariş verdik bakalım umarım pişman olmam

didim şubat ayından beri kullanıyor olmalısın. Kullanıcı görüşlerini bizimle de paylaşır mısın?

Alıntıları Göster
    4,5 yıl önce Ariston 65 lt'lik termosifon aldım. Servis montaja geldiğinde calblock kireç önleyici aparatı tavsiye ederek, cihazı 5 yıl boyunca kirece karşı koruyacağını, dolayısıyla rezistansı koruyacağı için elektrikten de tasarruf edeceğimi söylediler ve bende 50 TL karşılığında taktırdım. Bugün cihazda elektrik kaçağı oluştuğu için servisi çağırdım. Termosifonun rezistansı çıktığında şok oldum. tamamen kireç kaplıydı ve içinden avuç avuç kireç çıktı. tamir için 130TL ödedim. Fabrikayı arayarak kireç önleyicinin termosifonu korumadığını 5 yıl dolmadan cihazımın kireçlendiğini söyleyerek şikayetimi bildirdim. Fabrikanın yönlendirmesi sonucu servisten arayan arkadaş 5 yıllık garantinin takılan makineyi garanti etmediğini, calblock ta meydana gelebilecek bir patlama çatlama olduğu zaman magnetin değiştirildiğini ifade etti. Ben bu magneti taktımasaydım en kötü senaryoya göre 130 TL harcayacaktım. Şimdi ise 130+50 TL harcadım. Bu üründen hiç memnun kalmadım, termosifon için kesinlikle faydalı değil. kimseyede tavsiye etmiyorum!!! Bu aparatın 2010 yılı için fiyatı 60TL civarında. Termosifonun zaman içinde kireçlenmesi durumunda Rezistans+Termostat+Conta+Anot=130TL Neredeyse cihazın dışı hariç herşeyi sıfırlanıyor. 50-60 lira para verip cihazınızı korumasını ummak mı? yoksa hiç umursamayıp cihaz bozulduğunda 120-130TL para harcayıp ilgili tüm parçaları değiştimek mi?(Bu arada değişen parçalarada servis garantisi sağlanıyor) Karar sizlerin!
  • www.bumagaza.com diye bir adresten yerli ve garantili bir ürün alabilirsiniz.gerçektende etkili.düşünün lütfen dünyada manyetik bir toptur zaten...saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: topik temiz yıkar

www.bumagaza.com diye bir adresten yerli ve garantili bir ürün alabilirsiniz.gerçektende etkili.düşünün lütfen dünyada manyetik bir toptur zaten...saygılar

Bu ürünler garanti verilerek satılıyor ve halk kandırılıyor. Garantisi var madem, garanti belgesi var mı?
    Garanti şartları nelerdir? Sanayi ve ticaret bakanlığından onaylı garanti belgesi bulunmayan ürünlerin halka garantilidir diye satılması suç değil mi? Ürünler tanıtılırken hep geniş zaman kullanılıyor. Yapar eder vs. Kesinlik yok. Zaten vaat edilen süre sonunda memnun kalmazsanız şikayetçi olmak için fişini bulabilecek misiniz? Karşınızda muhatap bulabilecek misiniz? Zahmet etmeyin ben size yardımcı olayım. Verilecek cevap:"Kullandığınız halde böyle olmuş, kullanmasaydınız daha kötü olurdu. Ürün tahribatı geciktirmiştir." Garantisi yapar, eder şeklinde olan ürünün tüketiciye vereceği cevap bundan daha fazlası olamaz.

• Arkadaşlar bukadar halk kandırılmasından sonra böyle bir ürünün gerçekten işe yarıyanıda çıksa eminim ki hiçbiriniz umursamazsınız. Bu kireç olayı manyetik teknolojinin çözebileceği bir olay değil. Manyetik alanı içinde bulunduran metaryelin anlık su debisine göre kütlesininde değişmesi gerekir ki bu imkansızdır. Değişken debinin olduğu hiç bir ortamda manyetik halkalar başarı elde edemezler ve kireç oluşumunu engellemekten ziyade, başarılı oldukları noktalarda ise sadece kirecin yapışmasını engellerler. Fazla reklam yapma taraftarı değilim ama Alman teknolojisine ait ''moleküler osilasyon'' dedikleri bir çarenin olduğundan sizleri haberdar etmek isterim. Bu ürün dünya genelinde özellikle endüstriyel alanda çok ciddi referansları hak etmiş bir teknoloji. Bunu başlı başına bir cihaza takmak biraz komik olur ama bütün apartman yada site aynı durumdan muzdarip ise sadece site veya apartman girişine takılması hem ekonomik açıdan hemde bütün boru hattını ve cihazları hem kireç ve korozyon hemde mikrobiyolojik problemlerden kurtarmak adına çok daha mantıklıdır. Bu cihaz ciddi bir cihaz ve 10 yada 20 liraya alınamıyacak bir cihazdır. Kullanım şartlarına uyulması durumunda şu tarihe kadar çalışacaktır diye bir durum soz konusu değildir. Şu an Dünyanın en büyük petrol rafinerilerinden birisi olan Petronass'ta 12 senedir hiç dokunulmadan çalışan kireçi ve korozyonu oluşturmayan bir cihaz vardır. Parasını çöpe atmak istemeyenler ve bu konuda gerçekten sıkıntısı olanlar varsawww.nanotec.com.tr yadawww.merus-turkey.com adresinden iletişim sağlayabilirler. Teknolojinin adı MERUS teknolojisidir. İyi günler dilerim...

• bunun benzeri bir ürün var Aquarette markasıyla satılıyor. Alman malı. Bilmiyorum kullanan var mı...

http://www.aquarette.net/
  • Nitelikli dolandırıcılık..

Uydurmuşlar bir ürün, yersen..

Aynı ürünü satan bir çok firmanın ürünlerinin hiç bir işe yaramadığı, iddialarının insanları yanıltmaya dönük olduğunu Sanayi Bakanlığı söylüyor.

1) 2006/227- Akua Dış Tic. Ltd. Şti’ne aitwww.akua.com.tr adresli internet sitesi ve “Kirece Son” başlıklı tanıtım kataloğunda yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna; reklam veren Akua Dış Tic. Ltd. Şti. hakkında söz konusu reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

2) 2006/139- Doğa Müh. Müt. Tic. ve San. Ltd. Şti’ne ait “ Şimdi doğal suzamanı” başlıklı broşürde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Doğa Müh. Müt. Tic. ve San. Ltd. Şti. hakkında söz konusu reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

3) 2006/140- Ortipa Organize Tic. Paz. Ltd. Şti.’ne aitwww.balikesir2001.com/freshma adresinde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Ortipa Organize Tic. Paz. Ltd. Şti. hakkında söz konusu reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

4) 2006/141- Platon Tur. Tan. Org. Halkla İlişkiler San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne aitwww.magnetix-tr.com adresinde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Platon Tur. Tan. Org. Halkla İlişkiler San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

5) 2006/142- Ünalan Dayanıklı Tük. Mal. Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ne aitwww.berraksu.sistemleri.comadresinde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklamveren Ünalan Dayanıklı Tük. Mal. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

Bir ürünün garantili olması başka birşey, güvenli olması (Almanyadan TÜV sertifikası alması) başka birşey.. Ama çalışması, iddia edilen işi yapması başka birşey..

Odun için de garanti belgesi verilebilir. Odunun da güvenli olduğu için TÜV sertifikası olabilir. Ama bunlar odunun musluk diye satılmasını haklı çıkaramaz.

Gönül isterki
    Elektrik tasarruf cihazı satanlar,
    Yakıt tasarruf cihazı satanlar,
    çamaşır topu satanlar,
    Manyetik kireç önleyici sistemler satanlar

Büyük para cezaları ödesinler, hapis yatsınlar. Malesef devlet vatandaşını bu tür dolandırıcılardan koruyamıyor. Diğer yandan vatandaş cahil. her duyduğuna inanıyor.

http://e-imza.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=3001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 25 Ocak 2012; 9:39:17 >

• yuksek guclu minatıslari kendiniz daha uyguna satin alip evin girisine camasir bulasik makinasi su girisine bantliyailirsiniz

ahanda burda anlatmis

http://bizegore.net/2012/08/06/en-iyi-kirec-onleyici-naodim-miknatislar/
  • Ağır bir kireç sorunu olan evime çözüm aramak için internet başına oturdum ve aramalarım esnasında bu mesaj silsilesine rastladım. Yazan herkese teşekkürler - Donanım Haber forumuna ilk katkım böyle olacakmış demek ki.

Biraz da İngilizce kaynaklara bakayım dediğimde Wikipedia'nın bu sayfasında aşağıdaki bilgi ve iddialara rastladım, onu paylaşmak istedim:

"The most common means for removing water hardness rely on ion-exchange polymers or reverse osmosis. Other approaches include precipitation methods and sequestration by the addition of chelating agents. Devices which use magnetism or electrolysis as a water softening technique claim to inhibit scale buildup without actually removing hardness ions from the water. Such devices have been marketed to consumers since the early 20th century, but are fraudulent."

İkinci cümlede der ki; "Manyetizma veya elektroliz ile su yumuşatan cihazlar, suya sertlik veren iyonları esasen arıtmadan kireç birikintilerini önlediklerini iddia eder. Bu tür cihazlar 20. yüz yılın başından beri tüketicilere pazarlanmıştır ama hilelidirler."

Bu cümlenin sonuna da, sadece bu hileyi afişe etmeye adanmış bir web sitesinin linki eklenmiş: "Manyetik Su Yumuşatma Yalan-bilimi"

İlgilenenlerin bilgisine!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krofa -- 6 Eylül 2014; 3:23:54 >

• Merhabalar,

Ben bir üretici firmada çalışıyorum. Balıkesir'de hizmet veriyoruz. Balıkesir'de yaşayan dostları üretim tesisimize bekleriz. Hem ayrıntılı bilgi verebiliriz hem de ürün hakkında oluşmuş olumsuz izlenimleri ortadan kaldırabileceğimizi düşünüyorum. Manyetik Kireç Önleme Teknolojileri çok eski bir tarihe dayanan bir teknoloji değil. Televizyon gibi somut sonuçları anında gözlemleyebileceğiniz bir şey de değil. Bu yüzden olumsuz düşüncelere kapılınması doğal bence.

Ürün yılların elektro manyetik kireç önleyici cihazlarının mıknatıslar ile oluşturulmuş versiyonu. Su moleküllerini böler suyun sertlik derecesi düşükmüş gibi davranmasını sağlar. Kireç sudan çıkarılmaz ancak moleküler yapısı küçülür, mineral yapısı parçalanır, elektron yükü olarak düzenlenir. Kireçlenmeyi bu yöntemle engeller. İspatı çok zor bir konu olmasaydı boy boy raporlarını görürdünüz. Ancak kullanımda faydasını hemen gösteren bir ürün.

Hane halkı kullanıcıları için binlerce lira olmayan bu ürünlerin denenmesinde fayda göreceğinizi düşünüyorum. Fazla parasını riske atmak istemeyenler en azından çamaşır makinesi için üretilen versiyonlarını kullanıp fikir sahibi olabilir.

Ancak satın alacağınız ürün için bir kaç tavsiyem olucak. Alacağınız ürün için mutlaka marka tescili arayın. Ce belgesi gibi kalitesini kanıtlayıcı sertifikalara sahip mi buna bakın derim. Bakın bizden alın gibi ucuz bir yaklaşımla yazmıyorum bunları. Sonuçta bizim müşterimiz zaten bizi özel olarak bulur. Bu sektörün özelliklerinden biri. Genel olarak endüstriyel üretime yönelik hizmet sunduğumuz için söylüyorum. Üretim sektörü böyledir genelde. Neyse yine de deneyin derim. Enerji tasarrufundan yakıt tasarrufuna, hijyen iyileştirmesinden sağlıksal faydalarına kadar bir çok konuda faydasını görürsünüz.

Ayrıntılı bilgi edinmek için internet sitemizi ziyaret edip ne gibi faydaları olduğunu okuyabilirsiniz. Başlığı açan arkadaşımıza, bize kendimizi izah etme şansı tanıdığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu teknoloji ile ilgili kötü izlenim tamamen bilinçsiz üreticiden kaynaklanıyor. Biz ve bir kaç üretici firma bu konuda oldukça sıkı bir rekabet içerisinde sürekli ürün geliştirerek aslında Türkiye Ekonomisi'ne katkı sağlayan ürünler üretmeye çalışıyor. Bu gözardı edilmemeli bence.

Saygı ve sevgiler.

www.dogalsu.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smashingbangsins -- 24 Mart 2015; 11:49:33 >

• Mıknatıslı top:D Siz konuyu çok yanlış anladınız muhterem. İstanbul'da asya pazarında çok ucuza satıyorlar. Deterjan kullanımını da sıfıra indiriyormuş. Fıstık gibi çözüm. Bir kaç Lira'ya bu konuyu kapatırız bence :)

Elimizde şöyle bir test var; ikna eder mi bilmem.

Bir işletmenin kalorifer peteklerinin çıkarıldığı ve ağırlıklarının ölçüldüğü bir test. Daha sonra ürünümüzü monte ettik. 6 aylık bir sürenin ardından petekleri tekrar çıkardık ve tekrar tarttık. Tahmin ettiğimiz gibi petekler hafiflemişti. Akıllıca bir test değil mi? Çünkü üzerine düşünüyoruz. Mıknatıslı top üretmiyoruz yani:)

Marmara Üniversitesine başvurduk, x ray'de kireçlenme meydana getiren mineral yapısına bakmışlar. Amerika'da yapılan bir testten referans alarak gerçekleştirmişler testi. Orjinalini okudum. Tamamı İngilizce ve kireçlenmeyi meydana getiren kireç yapısında gerçekleşen değişiklik tespit edilebilse de suyu anında inceleyemedikleri için (kireçlenmenin oluşma milisaniyesi) kesin bir sonuca ulaşmak imkansız. İyi niyetle çalışmışlar yine de...

Var Balıkesir Üniversitesine de başvurduk. Aynı testi yapıp gönderdiler. Sonuç: Evet, cihazlar kireç yapısını değiştiriyor. Peki ya kireçlenme problemini önlüyor mu? Biz onu test edemeyiz! Niye? Çok uzun sürer!

Bizim gibi 6 ay uğraşırsan sonucunu alıyorsun! Ayrıntıları yakalıyorsun ve fayda yaratıyorsun. Her ay fabrikasındaki ekipmanlarını kireçlenme sebebiyle bakıma alan yetkili yıllarca kireçlenme temizliği yaptırmadığını söyleyip gelip teşekkürlerini bizzat sunuyor. Böyle bu işler işte.

Olumsuz düşünenlere hiddetle saldırmıyorsun, dil döküyorsun, gösterebileceğin her sonucu paylaşıyorsun... 2003 yılından 2015 yılına böyle böyle yürüyor bir şirket kolay değil:)

Bu da Avustralya'dan bir üretici firma. Bizden iyi olmasınlar uluslar arası pazarda sık sık karşımıza çıkıyorlar. Ha bu arada 7 ülkeye ihracatımız da var. CE belgesini boşuna almadık sonuçta değil mi?

http://www.waterforlife.net.au/

Ayrıca şuna da bi göz atmanızı istiyorum. İnsan mıknatısın suyla işi ne gibi düşüncelere kapılıyor zaman zaman. Ancak med cezir bile çekim alanları hakkında büyük bir fikir sahibi olmamız için güzel bir gösterge sanırım. Ana bunu mutlaka izleyin. Çok uç bir nokta.

https://www.youtube.com/watch?v=vKbTpPjutkQ&index=2&list=PL2Wknr0-MKhd2P2NBR7IX9sBzClxK5sgr

Gerçekten savunma olarak algılamayın bunları. Biz zaten işe yaradığını biliyoruz. İşimize inanmasak zaten dediğiniz gibi ihtiyacımız olan katma değeri farklı bir iş bulup yapardık. Ancak şunu düşünün. Tüm dünyada bu teknoloji kullanılıyor ve evet belli bir ölçüde sert karşı çıkışlar da yaşıyorlar.

Saygı ve sevgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smashingbangsins -- 26 Mart 2015; 23:37:12 >

• sıfır desibel S kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sayın Sıfır Desibel,

NdFeB diye bilinen Neodymium mıknatısların bir çok türü, boyutu ve çeşidi mevcuttur ve bizim Doğal Manyetik Kireç Önleyici Sistemler olarak NdFeB kullandığımız hiç bir ürünümüzde 2-3 lira karşılığı olabilecek pul kadar mıknatıslar kullanılmaz. Zaten cihaz boyutlarına göre belirlediğim optimum ölçüler mıknatıs dizilimindeki yoğunluktan kaynaklanır. Bu yüzden yüksek verimli ürünler oldukça hacimlidir. korunacak birim ne kadar büyükse manyetik güç ihtiyacı o kadar fazla olur ve verimi yüksek, kaliteli ürünlerin maliyeti sanıldığı kadar düşük değildir.

www.dogalsu.com.tr

Adresimizden ürünlerimizi kontrol edebilir, ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ve aklınızda oluşabilecek sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygı ve Sevgilerimizle...

• alperen_69 kullanıcısına yanıt
    Bir ömür biçmek gerçekten zor. Ancak 5 yıl bu ürünlerin işlevini yitirmesi için oldukça kısa bir zaman. Zaten ürettiğimiz ürünler ilk 5 yıl üretici firma garantisi altında müşteriye ulaşıyor. Kullanıcı hatası haricinde tüm durumlarda sorunsuz onarım ya da yenisiyle değiştirme yapıyoruz.

Web adresimizden ürünlerimiz sekmesinden inceleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünün modelini iletişim formu ya da e-mail ile gönderdiğiniz takdirde fiyat, fatura ve ödeme gibi bilgiler size firma tarafından iletilecektir. Günlük çalışma saatlerini yakalarsanız aynı gün kargoya teslim edilip şehirlere göre ertesi gün ya da 2 gün içerisinde ürün elinizde olacaktır.

http://www.dogalsu.com.tr/#!urunlerimiz/cpax

• steril kabin hakkında bilgi verebilir misiniz ?
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    Sayın Yönetici,

Saygıda kusur olmasın siteden uzaklaştırılmayı asla istemeyiz; ancak başarısız örneklerden yola çıkarak bir yöntemin tamamını olumsuz değerlendirmek biraz haksız olur. Bakın yine forumunuzda açtığım ürünümüzün deneyi ile ilgili başlıkta paylaştığım fotoğraflarda işini hakkıyla yapan bir işletmenin bu konuda gerçekten başarı sağladığını proje talibimize ispatladığımız iki fotoğraf göreceksiniz.

Yıllardır pazarlama ile ilgilenen bir kişi olarak algıları değiştirmenin imkansızlığının gayet farkında olan biriyim. Ancak bulguları göstermek konusunda diğer rakiplerimize karşı 1 skor öne geçtiğimizi de belirtmekten gurur duyuyoruz. Bunu da olumsuz yorumunuza istinaden sizinle paylaşmak istiyoruz.

Evet herkes bu ürünler gerçekten kireçlenmeyi önlüyor mu diye tartışırken biz ar-ge çalışmalarımızı bir adım ileri taşıyıp mevcut kireçlenmeyi de çözme faydasını sağladık. Bu da sanırım firmamız ürünlerine karşı akıllardaki soru işaretlerini tamamen ortadan kaldıran bir gelişme ve Türkiye'de gerçekleştirilen bir İLK olma özelliği ile fark yaratmak anlamına gelmektedir. Bunu forumlarınızda sayfalarca anlatmamız da ilkleri başaran kişilerin Türkiye'nin en kasamlı forumu ile iyi yakıştığı görüşünde birleşmemizi sağlayacağını düşünüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_109043575/tm.htm

Ayrıca yönetici olarak sizi de ürünlerimizi ayrıntılı olarak incelemeye davet ediyoruz. Aşağıdaki linkten gerekli bilgi içeriğine ulaşabilirsiniz.

http://dogalsu.com.tr

Saygılarımızla.

• quote:

Orijinalden alıntı: smashingbangsins

Sayın Yönetici,

Saygıda kusur olmasın siteden uzaklaştırılmayı asla istemeyiz; ancak başarısız örneklerden yola çıkarak bir yöntemin tamamını olumsuz değerlendirmek biraz haksız olur. Bakın yine forumunuzda açtığım ürünümüzün deneyi ile ilgili başlıkta paylaştığım fotoğraflarda işini hakkıyla yapan bir işletmenin bu konuda gerçekten başarı sağladığını proje talibimize ispatladığımız iki fotoğraf göreceksiniz.

Yıllardır pazarlama ile ilgilenen bir kişi olarak algıları değiştirmenin imkansızlığının gayet farkında olan biriyim. Ancak bulguları göstermek konusunda diğer rakiplerimize karşı 1 skor öne geçtiğimizi de belirtmekten gurur duyuyoruz. Bunu da olumsuz yorumunuza istinaden sizinle paylaşmak istiyoruz.

Evet herkes bu ürünler gerçekten kireçlenmeyi önlüyor mu diye tartışırken biz ar-ge çalışmalarımızı bir adım ileri taşıyıp mevcut kireçlenmeyi de çözme faydasını sağladık. Bu da sanırım firmamız ürünlerine karşı akıllardaki soru işaretlerini tamamen ortadan kaldıran bir gelişme ve Türkiye'de gerçekleştirilen bir İLK olma özelliği ile fark yaratmak anlamına gelmektedir. Bunu forumlarınızda sayfalarca anlatmamız da ilkleri başaran kişilerin Türkiye'nin en kasamlı forumu ile iyi yakıştığı görüşünde birleşmemizi sağlayacağını düşünüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_109043575/tm.htm

Ayrıca yönetici olarak sizi de ürünlerimizi ayrıntılı olarak incelemeye davet ediyoruz. Aşağıdaki linkten gerekli bilgi içeriğine ulaşabilirsiniz.

http://dogalsu.com.tr

Saygılarımızla.

Sn. smashingbangsins,

İsmimin altında yönetici yazsa da ben şahsım olarak bu bölümde sizden ve diğer yazan arkadaşlardan herhangi bir fark taşımıyorum.
    Bizlerin forumda yönetimde bulunduğumuz alanda kuralların uygulanmasına yardımcı olmak dışında diğer arkadaşlardan bir farkımız yok.
    Burada forum kurallarına kurallara aykırılık varsa üyelerimiz şikayet mekanizmasını kullanır ve yönetim gerekmesi durumunda yaptırım uygular yada buna gerek görmez.
    Benim yazdıklarım sade bir forum kullanıcısı olarak bu tarz ürünler hakkındaki şahsi düşüncelerimdi. Fazla detaya girmek istemiyorum ancak bizim belgemiz var diyen çoğu üreticinin aldığı belgeler aslında kullansan zarar görmezsin tadındaydı. Ancak işe yararlı olmak konusunda herhangi bir kanıtları yoktu.
    Buradan başka anlam çıkarılmamasını rica ediyorum.
    Link verdiğiniz konuda boş vaktimde biraz araştırma yapmayı düşünüyorum.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: smashingbangsins

Merhabalar,

Ben bir üretici firmada çalışıyorum. Balıkesir'de hizmet veriyoruz. Balıkesir'de yaşayan dostları üretim tesisimize bekleriz. Hem ayrıntılı bilgi verebiliriz hem de ürün hakkında oluşmuş olumsuz izlenimleri ortadan kaldırabileceğimizi düşünüyorum. Manyetik Kireç Önleme Teknolojileri çok eski bir tarihe dayanan bir teknoloji değil. Televizyon gibi somut sonuçları anında gözlemleyebileceğiniz bir şey de değil. Bu yüzden olumsuz düşüncelere kapılınması doğal bence.

Ürün yılların elektro manyetik kireç önleyici cihazlarının mıknatıslar ile oluşturulmuş versiyonu. Su moleküllerini böler suyun sertlik derecesi düşükmüş gibi davranmasını sağlar. Kireç sudan çıkarılmaz ancak moleküler yapısı küçülür, mineral yapısı parçalanır, elektron yükü olarak düzenlenir. Kireçlenmeyi bu yöntemle engeller. İspatı çok zor bir konu olmasaydı boy boy raporlarını görürdünüz. Ancak kullanımda faydasını hemen gösteren bir ürün.

Hane halkı kullanıcıları için binlerce lira olmayan bu ürünlerin denenmesinde fayda göreceğinizi düşünüyorum. Fazla parasını riske atmak istemeyenler en azından çamaşır makinesi için üretilen versiyonlarını kullanıp fikir sahibi olabilir.

Ancak satın alacağınız ürün için bir kaç tavsiyem olucak. Alacağınız ürün için mutlaka marka tescili arayın. Ce belgesi gibi kalitesini kanıtlayıcı sertifikalara sahip mi buna bakın derim. Bakın bizden alın gibi ucuz bir yaklaşımla yazmıyorum bunları. Sonuçta bizim müşterimiz zaten bizi özel olarak bulur. Bu sektörün özelliklerinden biri. Genel olarak endüstriyel üretime yönelik hizmet sunduğumuz için söylüyorum. Üretim sektörü böyledir genelde. Neyse yine de deneyin derim. Enerji tasarrufundan yakıt tasarrufuna, hijyen iyileştirmesinden sağlıksal faydalarına kadar bir çok konuda faydasını görürsünüz.

Ayrıntılı bilgi edinmek için internet sitemizi ziyaret edip ne gibi faydaları olduğunu okuyabilirsiniz. Başlığı açan arkadaşımıza, bize kendimizi izah etme şansı tanıdığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu teknoloji ile ilgili kötü izlenim tamamen bilinçsiz üreticiden kaynaklanıyor. Biz ve bir kaç üretici firma bu konuda oldukça sıkı bir rekabet içerisinde sürekli ürün geliştirerek aslında Türkiye Ekonomisi'ne katkı sağlayan ürünler üretmeye çalışıyor. Bu gözardı edilmemeli bence.

Saygı ve sevgiler.

www.dogalsu.com.tr

30 Mart 2016; 14:15:57 Paylaş Değiştir Cevap Alıntı Sil PM
    Hemşerim demişin ki (ispatı çok zor bir konu olmasaydı boy boy raporlarını görürdünüz.)

Sonra diyorsun (Ancak kullanımda faydasını hemen gösteren bir ürün.)

Sonra (Fazla parasını riske atmak istemeyenler en azından çamaşır makinesi için üretilen versiyonlarını kullanıp fikir sahibi olabilir. )

Hem faydalı oluşunun ispatı zor hem çamaşır makinesi için üretileni kullanıp fikir sahibi olacağım hem kullanımda faydasını hemen gösterecek. Bu ne çelişki böyle. Çamaşır makinam yeni Bosch almayna'dan doğrudan ithal olanlardan .Servis takalım demiş bu zımbırtıdan. Şimdi takınca nasıl fikir sahibi olacağım. Makine kanatlanacak mı? Takmasam ne olcak? Makine çalışmayacak mı. Hep ispatı zor hem hemen faydasını gösterecek? Neymiş faydası nasıl gösterecekmiş hemen. İşten hiç mi hiç anlamıyorsun. Ya da kendini ifade edemiyorsun.

Fasa fiso.

• Herkese merhabalar, öncelikle belirtmek isterim ki arkadaşlar yakında tüm dünyada MANYETİK kireç önleyici cihazlar tarihe karışacaktır.
    Kısaca söylemek isterim ki tamamen Almanya da üretilen vede PATENTLİ bir ürün vardır. İlk defa duymanız gayet normaldir. Kirece kesinlikle ama kesinlikle tam çözüm bulunmuştur. Bu bir tarihi icat olduğunu söylemek isterim. Uzun zamandır labaraturlar da test aşamasında olan ürün kireç için kesin ve de tam çözüm sağlanmıştır. Yakında bu ürünü Türkiye ye getireceğim,

Görüş ve önerileriniz için :
    peteraquafr@hotmail.com
    peteraquafr@gmail.com adreslerine mail atabilirsiniz.
    https://www.facebook.com/peteraquafr/?ref=aymt_homepage_panel
    (internet sitesi yapım aşamasındadır)

Hasan Hüseyin ÇELEBİ

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.