Şimdi Ara

ELİNİZDEKİ DİZEL ARAÇLAR BİR DEPO İLE KAÇ KİLOMETRE GİDİYOR? (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
7
Favori
233.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Eskişehir'den Sakarya'ya gidiyordum şehir çıkışında ortalamamı son şehir içi ışıkta sıfırladım ve 150 km sonraki ortalamam 3.1L/100km idi. Genelde 100 - 110 arası gittim . Fotoğrafı tünelde çektiğim için hızım 80-85 arasıydı. Sakarya'ya girdiğimde ortalam 3.3L/100km idi yarım saat şehir içi sürüşünden sonra ortalama 3.5Litre ile kontağı kapattım.
     ELİNİZDEKİ DİZEL ARAÇLAR BİR DEPO İLE KAÇ KİLOMETRE GİDİYOR?

Alıntıları Göster
    bence aracınızın az veya çok yakması tamamen bizlerin sürüş teknikleriyle alakalı parası olan hız yapabilir şahsen ben bu aracı ekonomik olsun diye aldım ama ekonomi yapsın diye az yakan bir araç alıp bu araçla agrasif sürüş yapıp süratli giderseniz o araçtan az yakmasını beklemeyin yok eğer aracınız agrasif kullanmayı seviyorsanız hız yapmayıda seviyorsanız gidin performans arabası alın :)

opel corsa ile 42 lt (1 depo) 1300 km yaptım opel firmasının uzun yol için belirlediği km den bile daha fazla km yaptım varmı bunun ötesi :)

• Ford Cmax 1.6 TDCİ 110-130 km/s arası 950-1100 km gidiyoruz
  • Megane 2 hb sakin kullanimda 1300 km, okuz gibi kullanirsam 900 falan.
    Bursa bodrum arasinda 100 tl yakip 7 kusur saatte gitmisligimde var.
    150 tl yakip 5.5 saatte gitmisligimde var.

Arkadasinda dedigi gibi tamamen bizlerin elinde
  • 1.6 tdi 16v jetta Full depo şehir içi 1100 km Ankara da istanbul yolunda seyir ediyoruz genelde işe git gel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurtek61

2011 ceed 115 beygir, tam otomatik, şehir içinde,en az 500 kg ağırlık, kısa mesafe, kışın 9 lt/100 km

Alıntıları Göster
    Yazılanlar gerçek mi ? 50 TL benzin ile 900Km nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8CA3A7969

Alıntıları Göster
    2013 Fiat Doblo 90 Bg 1 depo(60 LT) net 950 km Şehirler arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8CA3A7969

Alıntıları Göster
    şu an 3.5 ortalamam var. dha 1090 gider diyor. her araç sakin kullanırsan az yakar. benim aracı arkadaş 3.2 ile gittiğim düz yolda 5 ile getirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

şu an 3.5 ortalamam var. dha 1090 gider diyor. her araç sakin kullanırsan az yakar. benim aracı arkadaş 3.2 ile gittiğim düz yolda 5 ile getirdi.

Alıntıları Göster
    2015 Megane 3 HB benzinli otomatik cvt bir depo (60lt) ile 750 km civarı gidiyor.
  • Citroen c4 bir önceki kasa 1.6 hdi 110 bg
    Depo 60 lt
    1 depo yakıtla 1200 km Yaptım klima açık 4 kişi + bagaj
    1 depo tek kişi bagaj nerdeyse boş 1100 km şehiriçi klima bazen açık bazen kapalı.

Aracı dikkatli kullanıyorum genelde ortalama 5lt/100 km.ani kalkışlar yapıp gücü hissetmeye Çalışınca bu 6.5-7 ltlere kadar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sungur16 -- 11 Eylül 2015; 11:07:09 >
  • 2009 model MEGANE II 1.5 dci BVA otomatik 100 bg olanlardan...60 lt ile 1250 km civarı gidiyor... Son 2900 km ortaması 4.7 lt. Yaklaşık %70 şehirlerarası gerisi şehiriçi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sailoronur

bence aracınızın az veya çok yakması tamamen bizlerin sürüş teknikleriyle alakalı parası olan hız yapabilir şahsen ben bu aracı ekonomik olsun diye aldım ama ekonomi yapsın diye az yakan bir araç alıp bu araçla agrasif sürüş yapıp süratli giderseniz o araçtan az yakmasını beklemeyin yok eğer aracınız agrasif kullanmayı seviyorsanız hız yapmayıda seviyorsanız gidin performans arabası alın :)

opel corsa ile 42 lt (1 depo) 1300 km yaptım opel firmasının uzun yol için belirlediği km den bile daha fazla km yaptım varmı bunun ötesi :)

Dizel c4 aracımızla araç sahibi olan abim 4.5 lt yakıyor ,ben 4.9-5.5 arası geziyorum.babam benzinli araba gibi bağırta bağırta kullanınca 8 ltlere kadar çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

quote:

Dizel c4 aracımızla araç sahibi olan abim 4.5 lt yakıyor ,ben 4.9-5.5 arası geziyorum.babam benzinli araba gibi bağırta bağırta kullanınca 8 ltlere kadar çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Araç 2009 KİA CEED 1.6 CRDI 90 HP manuel.
    1 Depo (53 L) motorin ile şehirlerarası bölünmüş yol + otoyol karışık (bölünmüş yollarda 110 - 120 km/h, otoyolda 120 - 130 km/h hızlarda) olmak üzere 900 km civarı, şehir içi (dur - kalk sayısı orta halli ancak yokuş çok fazla) 800 km civarı yol gidiyor.
    Çok yakıyor diye düşünüyorum.

• Skoda yeti 1,6 tdi dsg ile 260 km yol 86 km ortalama hiz, aracta 2 kisi klima acik bir buyuk bavul yuk ile 5.0 l/100km tuketim oldu arac henuz 2600 km de. Otobanda Buyukcekmece golu civari 30-35 km hizlarda 20 dk kadar da dur kalk yaptim.
    ilk defa dizel kullaniyorum, nasil iyimi bu degerler sizce?
  • Citroen C-Elysee 1.6 hdi 92 hp-Attraction

1 depo mazotla 900-1000 km
  • Fiat linea 1.3 aracım 45 Lt lik depo ile 850 km götürüyor beni. Depoyu fulleyince 900 -950 km menzil gösteriyor ama henüz o kadar sabırlı bir sürüş yapamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Eskişehir'den Sakarya'ya gidiyordum şehir çıkışında ortalamamı son şehir içi ışıkta sıfırladım ve 150 km sonraki ortalamam 3.1L/100km idi. Genelde 100 - 110 arası gittim . Fotoğrafı tünelde çektiğim için hızım 80-85 arasıydı. Sakarya'ya girdiğimde ortalam 3.3L/100km idi yarım saat şehir içi sürüşünden sonra ortalama 3.5Litre ile kontağı kapattım.
     ELİNİZDEKİ DİZEL ARAÇLAR BİR DEPO İLE KAÇ KİLOMETRE GİDİYOR?

Alıntıları Göster
    jetta tdi 2013 full depo 700 km karma yaptım şehir dışı 140-190 şehir içi bilindik bodrum trafik.

• quote:

Orijinalden alıntı: BearMaka

jetta tdi 2013 full depo 700 km karma yaptım şehir dışı 140-190 şehir içi bilindik bodrum trafik.

Alıntıları Göster
    konuyu canlandırayım.

Bravo 1.6 multijet 120 bg otomatik araç ile çoğunlukla şehir dışı (zonguldak izmir yolu) 1 depo (58 lt) ile 1100 km.

araç 120 bg ve 300 tork olunca basmadan duramıyorum

• Yok hocam öyle bir dünya
  • quote:

arkadaşlar aracım 2005 opel corsa 1.3 esential 1 hafta önce bir fenomen yaşadım :) aracımın uzun yolda az yaktığını biliyordum bunu ölçmek için elime bir fırsat geçti
    aracımın deposu 44 litre kapasiteli ama ışık yandıktan sonra yakıt aldığımda 42 litre yakıt alıyor yani yaklaşık son 2 litre kala ışık yanıyor aracımın deposunu Antalyakumlucada yakıt gösterge ışığının yanmasına yakın 41 litre mazot aldım iş seyahatim gereği güzergahım şöyle idi

sırasıyla kumluca-finike-istanbul-izmir güzergahında aracımı kullandım ve ışık tekrar yanana kadar tamı tamına yanlış okumuyorsunuz 1300km yaptım :)

bu seyahatimde vaktim boldu ve üşenmedim aracımı sürekli 85km/saat hızında kullandım istanbula sabaha karşı vardım hiç trafiğe takılmadım bir gün dinlendikten sonra ertesi gün yine sabaha karşı istanbuldan ayrıldım yine trafiğe takılmadan izmire doğru yol aldım gebzeden arabalı vapura bindim ve sonunda izmire vardığımda km göstergesi 1303km yazıyordu ışık yandı

yolculuklarım gece ve sabaha karşı olduğundan hiç cam açmadım bunun yakıt tüketimine artı katkısı oldu yolculuğum boyunca sakin şekilde aracımı sürdüm lastik havalarını fabrika ayarlarına göre bastım bagajda ise eşyaşalar vardı yani araçta 2 kişilik ağırlık varmış gibi düşüne biliriz yani eşyalar olmasa 50-60km daha fazla yol yapabilirdim :D

ben yıllaradır forumları gezerim az yakıt tüketmek ile ilgili teknikleri uygulamaya çalışırım ancak şimdiye kadar forumlarda 42 litre mazot ile 1300 km yol yaptım diyene hiç raslamadım :)

ben az yakıt tüketmek için elimden gelen bildiğim tüm sürüş tekniklerini uygulasamda bu yaptığım 1300 km lik değer opel corsa firmasının nın uzun yol için belirlediği fabrika değerlerinden bile fazla yol yaptım gerçekten enteresan :)

ancak ben bunu şunada bağlıyorum 3 sene önce aracımın motoru hararetden dolayı yandı aracımın silindir çapı honlama yapılarak birkaç mikron genişletildi belki bununda pozitif etkisi olabilir yoksa 42 litre ile 1300k yaptığıma ben bile inanamıyorum :D

bu arada aldığım mazotun tipi : Euro dizel

forumları bu konuyla ilgili yıllardır takip etmeme rağmen sırf bu yaşadığımı yazmak için forum üyeliği aldım :)

100 kilometrede yaklaşık 3,2 litre yakıt harcamışsınız. Elinizdeki aracın fabrika verisi 3,8 litre olduğuna göre oldukça iyi değerler elde etmişsiniz. Tabi 85 km/h ile gitmenizin büyük yararı var bunda

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.