Şimdi Ara

OCZ, Vertex Limited serisi yüksek performanslı SSD sürücülerini duyurdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Depolama çözümleri üretiminde dünyaca ünlü isimlerden OCZ, Vertex Limited Edition serisi yeni SSD çözümlerini duyurdu. 2.5-inç boyutunda olan NAND flash tabanlı yeni sürücüler 100GB ve 200GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğiyle sunuluyorlar. SandForce tarafından geliştirilen SF-1500 kodlu flash çip kontrolcüsünün kullanılanıdğı yeni sürücülerde, MLC (Multi Level Cell) tipi NAND flash bellek yongalarına yer veriliyor. SATA-II uyumlu olan yeni sürücülerin öne çıkan özelliklerinden bir diğeri de TRIM desteği ile uzun süreli kullanımlarda optimum performans vaad ediyor olmaları.

OCZ tarafından açıklanan bilgilere göre 270MB/sn okuma ile 250MB/sn yazma hızlarını destekleyen ve 15,000 IOPS 4K yazma performansı sunabildiği belirtilen yeni sürücüler, yüksek performans tutkunları ve en iyisini isteyen "sıkı" oyuncuları hedef alacak gibi görünüyorlar. Üç yıllık garanti ile satışa sunulacak Vertex LE serisi yeni SSD'ler, ön-sipariş listelerine 350 Avro ve 700 Avro seviyesinden giriş yapıyorlar.

• süper hız ama pahalı hala ....
  • kac dolar yapiyor?
  • 100 gb lık 800 tl 200 gb lık 1600 tl kazık
  • bunların 24 tanesiyle raid0 dizisi kurmak
    ve ....
  • SSD hiç kullanmadım ama SSD kullanan, birdaha HDD kullanmaz gibi geliyor nedense:)
  • Büyük sabit disk üreticileri tam manasıyla bu işe girmeden fiyatlar düşmeyecek sanırım. Ama onlarda çok yavaştan alıyorlar, piyasayı diğer firmalara bırakıyorlar.
  • bunlarin yayginlasmasi baya sene alacak sata 3 diskler geldi simdi bunlarin fiyatlari yüksek oldugu icin yine genelde tercih edilmeyecek eski teknolojiye devam olacak yine
  • SSDlerin yaygınlaşmasına daha epeyce bir vakit olduğunun kanıtıdır bu resim.. Disk üzerinde limited edition diyor.. adamlar süper ürün üretiyorlar ama kendileride satıcağına fazla inanmıyorla ki sınırlı sayıda yapıyorlar.. Satılmamasının sebebi ise fiyatı tabiki ama durum burada geçerli.. parası olan illaki alacaktır yalnız bu yazı kesinlikle bu firmaların dahi bunu nasıl kabullendiğinin göstergesidir.. yap uğraş çabala ortaya bir ürün çıkar tonla ar-ge bütçesi ayır ee sonra sınırlı sayıda üreticez.. niye satmıcak bizde biliyoruz.. bu fiyata zor.. pazardaki ssdlerin oranı çok çok düşük..
  • 1-2 yıl daha izlmeye devam edeceğiz anlaşılan.
  • @fx57

Nadiren resimler çıkmıyor forumda. Yenile yapınca çıkıyor fakat ilk açıldığında çıkmıyor. Bende mi var problem yoksa sunucuda mı?
  • 350avro değilde 350 dolar yapsaydı paraya kıyıp alacaktım.

amazonda ön sipariş 440 dolar
  • arkadaslar depo icin almayacaksiniz bu hdd leri

atiyorum 100 gb alin

windows u uzerine kurun keyfinize bakin

ama ben sahsen onun yerine 4 lu raid 0 yaparim 320 gb hdd ile

gene cok hizli olur

tabi bu seferde raidin patlamasi riski cok fazla oluyor ama riski alanlar yapar :D
  • 2 senedir ssd haberleirne yorum yapıyoruz bi ucuzlayamadı arkadaş yav yuh.
    Maliyeli nekakadar acaba çok merak ediyorum.
  • Limited edition olmasının nedeni de sadece 5000 adet üretilmesiymiş...
  • aldık aldık yani D yoksa oda kalmayacak
  • evet. kapanın elinde kalıyor. anandtech'in elindeki ilk prototipi 2-3 haftada elinde patlamış. Bunu alanlar da artık test objesi olacaklar hem de bu paraya :)
  • 320 gb ssd 50$ a düssün o zaman alırız :) resmen bir bilgisayar parası getirecegi performansa değmez şu an..fiyat performans çok kötü
  • paranın hızı bu
  • 120 gb ssdler 300 liraya düşse razıyım. Alırım 12 taksitle.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.