Şimdi Ara

otomatik vites (titreme sorunu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
36.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracım 1999 model otomatik vites proton

çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok

arabayı çalıştırıp d'ye aldığımda titreme yapıyor direksiyonda titriyor boşa aldığımda kesiliyor

durmaya yakın gazdan ayağımı cekince gene titreme yapıyor frene basınca biraz daha artıyor boşa alınca titreme kayboluyor

yüksek hızlarda problem yok rolantisindede problem yok

d konumunda durunca yada durmaya yakın yada manevra sırasında düşük devirlerde neden olabilir

• akis kafaları gidik dostum akisler bosluk yapınca arac vitesteyken titrer göğüse vurur titresim boşa al hemen keser titremeyi otomatik vitesinde bir sorun yok dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezare

akis kafaları gidik dostum akisler bosluk yapınca arac vitesteyken titrer göğüse vurur titresim boşa al hemen keser titremeyi otomatik vitesinde bir sorun yok dostum

saol arkadaşımm müsait olunca bir baktırayım
  • kardeş senin arabanın mator kulaklarına bir baktır kopuk olabilir yada vitese takınca motor yattığı icin hava hortumlarından birisi çatlamiş olup hava alabilir.ben antalyada otomatik şanzuman servisiyim.sıkıntı yapma dediklerimi bi konturol ettir haberleşiriz...
  • tamam sizin dediklerinize de bi baktırayım
  • Kardes sorun ne oldu. Ayni sorun benim arabada da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu vitese alınca oluşan titreme büyük ihtimalle aracın bir yerden hava alıyor olmasıdır..hava hortumlarını kontrol edin.en ufak fakir karışımda motor sapıtıyor ve titreme yapıyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dsg diye girdim
  • aynı sorun bendede var bi çözüm bulabildiniz mi?
  • bende bmw 1 kasa var otomatik.nette çok araştırdım ama sonuca varamadım.hatta boğaz kelebeğini söküp temizledim.aslında söktüğümle kaldım tertemizdi zaten.yinede balata sipreiyle iyice yıkadım.ustaya götürdüğümde direk motor ve şanzıman kulaklarından olduğunu söledi.çünkü ateşlemede devirde herhangi bir sıkıntı yoktu.bi tur attık saat gibi sadece kulaklardan titreme yaptığını söledi. ve evet bu gün itibariyle bu illetten kurtuldum.forumlarda sakın kulakları değiştirmeyin hep yalan diyorlar ama korkarak değiştirdim ve iyiki değiştirmişim.tamamiyle geçti titreme.
  • Her yoruma saygım vardır sonuçta yardım veya fikir verme amaçlı yapılmıştır fakat bilgisi olmadan fikri olan insanlara da bir o kadar uyuz olurum.

Araba hava alıyordur ondandır diye bir yorum okudum gülsem mi kızsam mı bilemedim. Gerçekten çok ilginç yav.

Her neyse dostum anlattıklarına göre problemin volantta olma ihtimali yüksek gibi. Görmeden dinlemeden test sürüşüne çıkmadan cihaza bağlamadan kimse direkt sorun bunda diyemez sanırım. Yukarıda da benim tahminim var. Arızan tespit edildiğinde buraya yazarsan sevinirim.
  • Merhabalar,
    Sorunu nasıl çözdünüz? Paylaşır mısınız?
    Aynı sorun bende de var, çok merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.