Şimdi Ara

Lat pul Down hareketinde yapılan hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
8.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Genel olarak Lat pul down (link:Lat Pul Down) hareketini enseye çekiş şeklinde yapmaya millet olarak devam ediyoruz.

Ve çoğu gittiğim body salonlarında hocaların dahi bu şekilde eğittiğine tanık oluyorum.Lat pull down hareketi enseye çekilerek yapıldığında omurlara zarar verdiği kanıtlanmıştır ve şuan dünya genelinde bu hareketin yeni şekli çene altına çekiş şeklindedir (link:Doğru lat pull down

Enseye çekiş yasak hareket olarak tarihe geçmiştir anliyacağınız.
    Body sporuyla ilgilenipte bu hatayı tekrar edenlere yardımcı olmuşuzdur inşallah.

• doğru enseye olan her hareket sakat bence enseye çekiş,enseye press
    sakatlananların çoğu bu 2 hareketten gidiyo
  • DOğrusun hocam
    birde enseye barbell press omuz haraketi içinde bi abimiz yanlış diyor, çene altına press şeklinde deiştirilmeli diyor. Ben ikisinde ara ara uyguluyorum,siz ne düşünüyorsunuz ?
  • gifleri varsa yanlış ve doğru haraketlerin koyarsanız çok yararlı olabilir sanırım
  • Bu haraket bel rahatsızlığı olanlar için uygun deildir görüşündeyim.

alternatif olarak şu uygulanmalıdır.

detayli resm bulamadm, resimdekinin bayan olduğuna bakmayın, oldukça yararlı bir harakettir. Genede bele dikkat.

• quote:

Orijinalden alıntı: filozofreyiz

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama cevap vermek zorundayım. Arkadaşların aklında soru işaretleri olmaması lazım.

Ben 1,5 yıldır sporumu salonda yapıyorum. Birçok üniversiteden hocalarla, salon hocalarıyla görüşmelerimiz oluyor. Antrenmanda bu hareket yasak değil. Öyle bir durum olsa bakanlıktan geçmez. Belli noktalardan rahatsızlığı olan kişiler için sadece bu hareket değil, diğer hareketler de riskli olabilir. Ama bir sorunu olmayan sporcu için bu hareket riskli değildir. Lütfen yanlış yönlendirmeyin. Bu yazıyı sadece bir sporcu ağzından değil, antrenör ağzından yazıyorum.

İyi forumlar dilerim.

Bir ekleme de ben yapayım; en sütte bahsi geçen "Yapılan Araştırma" denen şey tamamen saçmalıktan ibaret öyle ki bu araştırma Brezilya da yapılıyor ve 11 denek kullanılıyor kullanılan bu deneklerin ve sonuca ulaşan doktorların herhangi bir vücutgeliştirme tecrübeleri de yok. Merak edenler geçen sene ki muscle mag veya muscle and fitness sayısından birinde bulabilir. İşin özü enseye çekmişsin göğse çekmişsin ama hareketi yanlış yapmışsın sonuçta bu yanlış yapılan hareket constraction curl bile olsa nizami yapılmayan ağırlık çalışmasında sakatlık olacaktır. Ben ki ömrü sakatlıklarla geçmiş biriyim vücut geliştirme yapmaya başladığım bunca senedir henüz sakatlanmış değilim zaten vücut geliştirme sakatlık riski en az olan sporlardan biridir ve enseye çekiş de itiş de favorilerim arasındadır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.