Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5830 ve 5870 Eyefinity 6 Edition için resmi çıkış tarihleri açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
13.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="ATi Radeon HD 5830 ve 5870 Eyefinity 6 Edition için resmi çıkış tarihleri açıklandı"

Son kullanıcılar tarafından çıkışı merakla beklenen ATi Radeon HD 5830 için tanıtım tarihi kesinleşti. Ocak sonunda çıkması beklenen ancak daha sonra 5 Şubat tarihine ötelenen Radeon HD 5830, Çin'in yeni yıl tatiline girmesinden ötürü ileri bir tarihe ertelenmiş, firmaya yakın kaynaklar, DirectX 11 destekli yeni modelin 25 Şubat'ta lanse edileceğini bildirmişlerdi. AMD'den gelen tele-konferans daveti bu bilgiyi doğruladı ve ATi Radeon HD 5830'un 25 Şubat'ta çıkacağı kesinleşmiş oldu. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress LE GPU'sunun güç verdiği yeni modelin 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1280x paralel işlem birimine sahip olması bekleniyor. Saat hızları hakkında henüz doğrulanmış herhangi bir bilgi olmasa da grafik biriminin 750MHz, belleklerin ise 4000MHz'de çalışacağı ve karta 1GB GDDR5 bellek kapasitesinin eşlik edeceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

ATi Radeon HD 5830 ile birlikte tanıtımı Eylül ayında yapılan ATi Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition modelinin çıkış tarihi de nihayet kesinleşti. Çoklu monitör deneyimi yaşamak isteyen oyuncular ve profesyonel kullanıcılar (tasarımcılar, brokerlar, mühendisler vb.) özel olarak tasarlanan Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition, üzerinde yer alan 6 adet mini-DisplayPort konnektörü ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesiyle standart bir Radeon HD 5870 modelinden ayrılmayı başarıyor. Fiyatı hakkında henüz resmi herhangi bir bilgi olmayan ATi Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition modelinin, 2-6 Mart tarihlerinde Hannover, Almanya'da gerçekleştirilecek CeBIT 2010 fuarında tanıtılması ve takip eden hafta içerisinde (11 Mart tarihinde) resmi olarak lanse edilmesi bekleniyor.

alt="ATi Radeon HD 5830 ve 5870 Eyefinity 6 Edition için resmi çıkış tarihleri açıklandı"

ATi Radeon HD 5830 (tasarımın Radeon HD 5850 ve 5870 ile aynı olması bekleniyor)

alt="ATi Radeon HD 5830 ve 5870 Eyefinity 6 Edition için resmi çıkış tarihleri açıklandı"

ATi Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition

• 2010 un 3 veya 4. çeyreğine doğru özel soğutuculu bir HD5830 almayı düşünüyorum. Palit, axle, powercolor gibi üstü açık soğutmalıların daha başarılı bence. HD5830 un fiyatının alı nır seviye düşmesi ve overclock potansiyelinin görülmesi şart.
  • Arkadaşlar bu model hangi iki model arasında kalıyor ati için?Yani biri sıralama yapabilirmi 5xxx serisini.

y>z>c>v gibi...

Teşekkürler.
  • İlk başta yüksek fiyattan girerde fermi çıkınca bi kademe düşecektir (400-450tl den girerse pahalı olur)
  • @amadeus

5770<5830<5850<5870

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the enemy -- 18 Şubat 2010; 11:42:42 >
  • Bu Eyefinity gerçekten çok başarılı bir teknoloji. Bu seneki ATİ nin tartışmasız en başarılı + Sı bence.
  • @ the enemy

Saol arkadaşım.

Ekleme:Sayısı büyük olan daha iyi kart öylemi,burdan onu anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 18 Şubat 2010; 11:54:38 >
  • evet, istisnai durumlar dışında böyle bir hiyerarşi vardır
    quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

@ the enemy

Saol arkadaşım.

Ekleme:Sayısı büyük olan daha iyi kart öylemi,burdan onu anladım.
  • Haber için teşekkürler..
  • bence ati 5830 un fiyatını ilk olrak yüksekten tutacak, fermi piyasaya girince bir anda fiyat indirimine giderek 5830 u p/f kartı yaparak ilginin fermiye kaçmasını engelleyecek.
  • hd5830'un performansı büyük merak konusu. Bakalım hd5850'ye mi yakın yoksa hd4890'a mı? Bulunduğu aralık çok kritik. Sanıyorum ki hd5850'ye benzer başarım gösterecek ve fiyatı da ona yakın olacaktır. Tıpkı bir önceki seride olan hd4830 gibi (HD4850>>HD4830>>>>HD3870).

Bir de bu kartın fiyatı, bize AMD'nin hd5800 serisinde yapabileceği indirim konusunda da bilgi verecektir. Sonuçta gpu ve bellekler aynı. Maliyet neredeyse aynı. Yani gün gelecek hd5870, hd5830'un fiyatına satılacaktır ancak AMD kâr etmeye devam edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 18 Şubat 2010; 12:58:14 >
  • Çok yüksek bir fiyatı olacağına şüphe yok.. ama bunu hangi kasalar alabilir içine onu merak ediyorum ben. Çok büyük yahu.
  • 250$-270$ olur gibi geliyor bana 5830.Ki bu da çok da abartı bir fiyat değil kanımca(çokmu optimist im yoksa)...
  • bu kart çok satacaktır.

illa 256 bit diyenler için ideal

illa üst modelolsun diyenler içinde
  • Gerçekten güzel kart bakalım fiyatı ne olacak.
  • Satış rekorları kırabilir bu kart.Beklenen bir karttı.
  • Satış rekorunu bilmemde ben almayı düşünüyorum.Şuan 4890 almayı düşünüyodum.Çünkü başka bir alternatif kalmıyor.HD 5850 bütçemi aşıyor.Mecbur 4890 a yönelmiştim.Ama bunun fiyatı 400-450 arası değişecekse hemen almayı düşünüyorum.
  • 5830 yeni 8800gt olabilir..
  • 230-250 usd aralığı mantıklı görünüyor, bu kartın CF başarımı, GTX 295'e yakın olacaktır. Bu kartın en iyi alınabilirlilik fiyatı ise, 150 usd civarına düştüğü zaman olacaktır ki, ferminin çıkışını beklemek gerek o zaman.
  • bir de fiyat tahmin yarışması başlatsak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.