Şimdi Ara

YENİ MAZDA 3 DİZEL ARTIK BAYİLERDE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
17.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet artık Mazda da ticarilerden sonra dizel otomobillerde getirdi.Belki geç bile kaldı.Ama bu geç kalışı kazık fiyattan satma lüksünü onlara hak olarak tanındığını düşünmüyorum.Bu fiyat ne yahu 47-52 bin lira civarı fiyatı baya uçuk kaçıyor.Kullanılan motor ise bildik bir motor.Ford Focuslardaki 1.6 TDCİ ile aynı motor.Geri kalanı ise Mazda'nın.Alıcıları elbet olacaktır.Ama bir Focus gibi seviyeye bu fiyatlarla çıkması hayalcilik olur.Fakat iyi bir motora sahip.Sorunsuzca yıllar boyu insanları tatmin edeceğini düşünüyorum.Sonuçta MAZDA=SORUNSUZLUK
     YENİ MAZDA 3 DİZEL ARTIK BAYİLERDE

Teknik Özellikler:http://www.mazda-tr.com/upload/country/tr-tr/showroom/mazda3/Mazda3%201.6%20MZ-CD%20Teknik%20Özellikler.pdf
    Donanım Özellikler:http://www.mazda-tr.com/upload/country/tr-tr/showroom/mazda3/Mazda3%201.6%20MZ-CD%20Donanım%20Özellikleri.pdf

• dizel seçeneğinin sadece sedanda olması ve benzinli modellere göre birkaç donanımdan mahrum kalması,fiyat farkına da eklenince hiçbir cazibesi kalmıyor..
  • mazdanın bi bildigi vardır dıyorm sonucta koca bir şirket muhendısı beyın takımı falan var ama mazdayı bı delıye versen bu arabayı piyasının değişmezi yapar ? haksızmıyım
  • Fiyatı bir üst segmentin fiyatına vardırmışlar. Dizel de olsa 40 000 TL'yi aşmamalıydı !
  • Evet bakımında çok fazla istiyorlar.İngiltere'de aynı aracın 1.6 benzinlisi 32 bin liradan başlarken,Türkiye'de 37 bin liradan başlıyor.Ayrıca 1.6 dizel olanın ise başlangıç fiyatı 37 bin lira.Bunu göz önüne alırsak aracın asıl Türkiye fiyatının 42 civarı olması normal sayılabilirdi.Sanırım Mazda'nın dizelde büyük indirim deyip fiyatlarda 5 bin lira gibi çok görünen indirimi yapması yakındır.Ne yapacaz artık Türkiye piyası böyle.İngiltere gibi zengin bir bile vatandaşına bu kadar vergi yükü yüklemiyor...Umudum artık Hindistan,Çin gibi ülkelerin iyi otomobiller yapıp alınabilirliğin artması.Yoksa bizler daha çok bineriz Koç'un,Renault'un arabalarına,değerlerini haketmedikleri fiyatla satmalarına rağmen....
  • Mazda 3 Dizel!!
    unutulmaması gereken bir diğer şey ise artık parça ve servis konusunda sıkıntı yaşanmamasıdır!
    Öncelikle teknik özelliklerle ilgili avantajlarımızdan bahsetmek gerekirse; en önemli kriterlerden biri olan yakıt tüketiminde, ana rakiplerimiz olan Toyota Corolla ve VW Jetta’ya göre üstünlüğümüz söz konusu. Mazda3’ün 4.5L olan ortalama yakıt tüketimi değeri, 4.6L’lik bir değer sahip olan Toyota Corolla ve 4.7L’lik bir değer sahip olan VW Jetta’dan daha düşük bir seviyede. Bu değerler Mazda3 dizelin, Corolla’ya göre %2.2, Jetta’ya göre ise %4.5 oranında daha az yakıt harcadığını göstermekte.

0-100 km hızlanma zamanlamalarında yine Mazda3’ün üstünlüğü söz konusu. Mazda3’ün 11.0 saniyede ulaştığı 100km/s hıza, Corolla 11.9 saniyede (%8 daha yavaş), Jetta ise 12.0 saniyede (%9 daha yavaş) ulaşıyor. Mazda3, maksimum hızda Jetta ile aynı değere sahip olsa da (187 km/s), 175 km/s’te çıkabilen Corolla’dan %7 daha iyi bir performans sunuyor.

CO2 emisyonlarında da Mazda3’ün 119 g/km olan değeri, 122 g/km’lik değer sahip olan rakiplerinden %2.5 daha düşük bir seviye anlamına geliyor.

Donanım özellikleri açısından bir karşılaştırma yapılacak olursa Mazda3’ün başka üstünlükleri ortaya çıkıyor. Mazda3 Comfort’ı VW Jetta Primeline ve Toyota Corolla Class ile karşılaştırdığımızda, Mazda3’te standart olarak sunulan

• DSC+TCS
    • 16” alaşım jantlar
    • Ön sis farları
    • Katlanabilen yan aynalar gibi donanımların rakip araçlarda bulunmadığını görüyoruz. Corolla’nın Class donanımında arka camların elektrikli olmaması da, bu karşılaştırmada Mazda3’ün çok daha önce bulunduğunun bir başka göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Mazda3’ün üst donanım seviyesi olan Touring’i, VW Jetta’nın Exclusive, Toyota Corolla’nıın ise Comfort donanımlarıyla karşılaştırdığımızda DSC+TCS ve katlanabilen yan aynalar gibi özelliklerdeki üstünlüğümüzün devam ettiğini görüyoruz. Bu noktada Corolla Comfort, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar, çift bölgeli otomatik klima ve kendiliğinden kararan dikiz aynası gibi eksikleriyle aslında Mazda3’e rakip olamayacak bir araç olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Mazda3 Touring’in sahip olduğu perde hava yastıkları ve çift bölgeli otomatik klima gibi bazı önemli özelliklerin, pazardaki diğer bazı rakiplerimizde de eksik olması, 1.6L dizel motora sahip Mazda3 araçlarımızın fiyat/donanım oranındaki üstünlüğünü bir kez daha vurgulayan gerçekler.

• Mazda Türkiye'de çok daha büyük bir pazar payını hak ediyor kalitesiyle. Daha fazla tanıtım ve pazarlama ile daha iyi bir yere geleceğine ve gelmesi gerektiğine inanıyorum.
  • Adam gibi reklamı bile yapılmadı ya. Daha yeni haberim oldu dizelinin geldiginden.
  • Mazda 3 donanımı çok iyi de 37bintl'ye benzinlisi varken 47bintl'ye aynı modelin dizelini almak ne kadar mantıklı?
  • eğer mazda 3 dizel benzinliden 4 bin tl fazla fiyata satılsaydı gerçekten piyasadaki en mantıklı araçlardan biri olacaktı.hem kalite,hem karizma,hem mazda, hemde dizel
  • 2004 yılında mazda3 almıştım
    hantaldı, yakıtı coktu.
    ikinci el piyasası da cok kötü zaten.
    Türkiye de 13 bayiisi var sanırım suan?
  • Birçok yabancı firma gibi mazda da Türkiye'yi Orta Doğu ülkesi gördüğünden ellerindeki eski ya da modası geçmiş araçları kakalıyorlar.(Motor ve donanım bakımından konuşuyorum)Distribütörleri iyi olsaydı VW den aşağı kalır yanları olmazdı.Ama bu işi VW yani Doğuş Grubu çok iyi yapıp bizim millete satıyorlar boş araçları.Ya avrupadaki araçların sitesine girin nerde bu kadar sçenek.Adam motor ve sunroof gibi seçeneklerden dünyanın farkını alıoyor.Türkiye'de nerdeyse ön camların otomatik olmasına bile fark koyacaklar utanmasalar.Her zaman ülkemize araçlar ya eksik donanımlı ya da bir önceki teknolojiyle donatılmış olarak gelirler.Bizler kendimizi ne kadar Avrupalı görsekte onların bizleri Orta Doğulu gördükleri aşikar.İnsanımız bilinçlenmedikçe bu işler böyle devam eder gider.Zaten devlet bir kere vatandaşının kaliteli bir şeye binmesini istemiyorki.Düşünsenize herkeste birnci kalite araçlar olduğunu.Bizim bakanlarımız o zman uçaktan aşağısı kurtarır mı?

• Mazda 3 dizellerde takas imkanı var mı arkadaşlar?
  • Evet,Mazda3 Hatchback'in de Dizeli gelmiş,Touring donanımla..Impressive donanımı da gelip,fiyatı da şuanki Touring fiyatı olursa etrafta sıkça görürüz.
    Bu arada Benzinli Mazda3lere 1000lira kadar zam geldiği için dizel ile aralarındaki fark düşüyor.Dizeli düşüreceklerine benzini arttırarak farkı kapatacaklar
  • yahu arkadaşlar mazda 3 sitesi yenilendi mi? dün baktığımda yetkili servis falan yoktu bazı illerde ama eklemişler heralde güncellemişler. bir de şunu soracağım şuanki sitede bulunan resimdeki mazda 3 hb ler yeni kasa mı eski kasa mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_tol

yahu arkadaşlar mazda 3 sitesi yenilendi mi? dün baktığımda yetkili servis falan yoktu bazı illerde ama eklemişler heralde güncellemişler. bir de şunu soracağım şuanki sitede bulunan resimdeki mazda 3 hb ler yeni kasa mı eski kasa mı?

mazda.com.tr sitesi mermerlerin elinde olan bir site ve davalık halde...mazdanın resmi sitesi mazda-tr.com...bu sitedeki mazda yeni kasadır..
  • Mazdanın dizeli çok para esasında diğer rakipleride çok ucuz sayılmaz ama yinede dizel C sementi bir araç için bence 45 bin lira çok para tabi ekonomik durumla alakası olan birşey benim param olsa bile bu kadar parayı vermem bir yıl sonra fiyatları en az 15 bin lira düşecektir temiz ikinci el almak daha mantıklı hale geliyor.
  • Biri MAZDA yı kurtarsınn..Bu ne rezilliktir gerçekten arkadaşlarında bahsettiği gibi bu kadar donanımlı bir araç nasıl olurda corolla nın gerisinde kalır.Focusun daha asil daha kibar versiyonu 3 dizel.Jetta dan ise ucuz ve hiç bir eksiği yok artısı var..Bu memlekette 30 yıldır araba satan bir marka nasıl bu kadar düşük bir pazar payına sahip!!!ilginçt...
  • Ben geçen sene mazda 3 aldığımda havalara giriyordum civarda benden başka kimsede yok diye, şimdi sabah işe giderken 500 metre yürüyorum ve 10 taneden fazla mazda 3 görüyorum :( böyle giderse ayağa düşecek yakında
  • şuan full mazda3 dizel 60.500 tl çok para....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.