hem memur hem ogrenci olmak???
20 Cevap10267 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

65 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:49:05 

arkadaslar ben makina 2. sinif ogrencisiyim bu sene kpss ye girip hem memur hem ogrenci olmak istiyorum

ne dusunuyorsunuz olurmu olmazmi cevrenizde boyle insan varmi

sasa

380 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:50:14 

İBB park ve bahçelerde staj görüyorum ben şimdi hem memur hem öğrencimi oluyorum .Yoksa Stajer + öğrencimi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Şubat 2010; 15:51:50 

Stajer + ogrenci oluyorsun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5715 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:53:56 

Ben de şu an aynı durumdayım.

Kamu'da çalışıyorum ayrıca 2 senelik örgün öğretim Üniversite okuyorum. Okuduğum bölüm çalıştığım kurumla doğrudan bağlantılı. Derslerin devam zorunluluğu olmaması benim için büyük avantaj. Devam zorunluğu olan ders olursa da zaten durumunu izah ettiğin zaman devam konusunda yardımcı oluyorlar.
Ama ben yine de Haftada 2 veya 3 gün yarımşar günlüğüne de olsa derslere giriyorum. Dersleri takip etmek çok çok iyi oluyor. Sınav zamanı çok işe yarıyor. Bu şekilde yürüttüm, 4 ay sonra kısmetse okul bitiyor. Ondan sonra açık öğretim 3'ten devam edeceğim işte.

Yalnız sizin bölümünüz hem güzel hem de zor. İkisini bir arada yürütebilir misiniz bilemiyorum.

Siyah-beyaz devam.

5744 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:54:31 

olur olmasınada memurların mesai saatleri senin ders saatlerine gelir 2. öğretim değilsen tabi

65 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:01:55 

1. ogretim okuyorum sinava girdim kazandim ptt yi kazndim diyelim 2. ogretimlerle ders girsem olurmu acaba yada gidip mudur le konussam ben ogrenciyim bana yardimci ol falan desem kabul edermi

sasa

5715 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:06:36 

Genelde okul konusunda yardımcı olurlar. Amirine durumunu izah edersin. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Ders olan günlerde yollarlar büyük ihtimal okuluna. Ama abartmamak koşuluyla

Siyah-beyaz devam.

612 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:29:32 

quote:

Orijinalden alıntı: erhaninho_cArsi

Genelde okul konusunda yardımcı olurlar. Amirine durumunu izah edersin. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Ders olan günlerde yollarlar büyük ihtimal okuluna. Ama abartmamak koşuluyla

bunu bende düşünüyorum ve bötede okuyorum bu sene sınava gireceğim, hergün dersim var o zaman ne olacak hocalarlamı konuşmak gerekir yoksa iyi bir amir denk gelirse arada görünsen yeter dermi, yapacağın işleri hafta sonu yaparsın mesela, olmazmı?

Yapacak hiçbir şey kalmadığında, hiçbir şey yapmamak en iyisidir. Sonra hayal etmeye devam etmek gerekir. Sırf hayatın bir anlamı kalsın diye.

5715 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:34:39 

quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

bunu bende düşünüyorum ve bötede okuyorum bu sene sınava gireceğim, hergün dersim var o zaman ne olacak hocalarlamı konuşmak gerekir yoksa iyi bir amir denk gelirse arada görünsen yeter dermi, yapacağın işleri hafta sonu yaparsın mesela, olmazmı?

Valla bu biraz da çalışacağınız yerin durumuyla alakalı. Yoğunluğu, amirlerinizin yaklaşımı v.s
Ama sonuçta öncelikle memursunuz siz. Okul ikinci planda olacaktır. O yüzden hergün yollamaları biraz zor. Haftada 3 gün yarımşar gün şeklinde falan olur belki.
İşleri hafta sonu yapma olayı da çalışacağınız yerle alakalı. Bazı işler günlük yapılmak durumunda olabiliyor çünkü.

Siyah-beyaz devam.

822 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:38:16 

quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

hafta sonu işi olmaz hocam çok abartmadıktan sonra amirin yardımcı olur.

Go Long, Go Deep, Go State!

65 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:39:04 

peki bir soru daha sorcam kac puan almamiz lazim kpss den mesela ben yozgatta okuyorum ptt ye girmek icin kac puan almam lazim

sasa

822 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:43:44 

ptt'ye girme fikrini kim verdi sana? hiç tavsiye etmem. forumlardan ptt memurlarının çileli hayatlarını okuyabilirsin illa girmek istiyorum dersen 85 puan yeterli olur diye düşünüyorum.

Go Long, Go Deep, Go State!

65 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:46:24 

bilmem ya ptt de fatura yatiriyorum icerisi cok sicak yozgat malum soguk peki sen ne oneriyorsun nerde memurluk yapabilirim ben

sasa

137 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:48:29 

be ikinci öğretim 1. sınıftayım. bu cumartesi zabıt katipliği sınavı var ona giriyorum. adliyede devlet memuru olmak için. 1 hafta sonrada mülakat. ben de onun heyecanını yaşıyorum.

bak memurluğu kazanırsan okulda şöyle yapabilirsin sanırım. hocalarına durumu anlat. zaten akşamcıların derslerine de onlar giriyordur. Durumu izah edersin. Ben devlet memurluğunu kazandım. Mesai saati 8:00 - 17:00 gündüz derslere girmeme imkan yok. Bu yüzden dersinize akşam girsem olur mu. tamam der büyük ihtimalle. Yani akşam derslere sırf geri kalmamak için gireceksin. İmza atmana gerek bile kalmicak. Hocadan zaten izinlisi. Zaten hoca sana devam mecburiyeti zorunluluğu getirmiyecek.

quote:

Orijinalden alıntı: Vanilla__

ptt'ye girme fikrini kim verdi sana? hiç tavsiye etmem. forumlardan ptt memurlarının çileli hayatlarını okuyabilirsin illa girmek istiyorum dersen 85 puan yeterli olur diye düşünüyorum.

85 mi ?
ortaöğretim mezunu olarak giriyor hocam sanırım. en son 95 li bişeylerde kalmamışmıydı ortaöğretimler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmanuelle Olmak -- 17 Şubat 2010; 16:52:30 >

65 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:52:46 

ptt den baska nerelere basvurabilirim devlet memuru gorevi icin adliye belediye falan ya yoksa benim okul simdiden uzadi aileme yuk olmakta istemiyorum ne oneriyorsunuz bana

sasa

2293 Mesaj
17 Şubat 2010; 17:00:48 

Ben 19 ay çalıştım bu şekilde.
Oldukça zor ve yoğun geçer.
Anca bir o kadar da keyiflidir yoğunluğu sevenler için.

^_^

391 Mesaj
17 Şubat 2010; 18:18:17 

bnm de en çok istediğim şey böyle hem öğretmenlik okuyup hem memur olan kişiler diplomasını aldıktan sonra öğretmenliğe gecebiliyormuş hizmet içi geçiş dyorlar heralde buna bende deniyeceğim şansımı bakalım.

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/dwn2aw, seninki kaç santim?

612 Mesaj
17 Şubat 2010; 20:40:42 

bizim okulda ikinci öğretim olmadığı için böyle bir şansım yok

85'le mümkün değil kazanmak

dediğiniz gibi kazanılan yere bağlı sanırım birazda.

Yapacak hiçbir şey kalmadığında, hiçbir şey yapmamak en iyisidir. Sonra hayal etmeye devam etmek gerekir. Sırf hayatın bir anlamı kalsın diye.

2293 Mesaj
17 Şubat 2010; 21:36:18 

quote:

Orijinalden alıntı: saolonur

bnm de en çok istediğim şey böyle hem öğretmenlik okuyup hem memur olan kişiler diplomasını aldıktan sonra öğretmenliğe gecebiliyormuş hizmet içi geçiş dyorlar heralde buna bende deniyeceğim şansımı bakalım.

Benim o konuda dilim yandı ve zor kurtardım.
Biraz araştır derim.
O kadar kolay değil sanırım bu işler...

http://forum.memurogret...m/index.php?topic=995.0

http://forum.memurogretmenler.com/index.php

^_^

1147 Mesaj
21 Şubat 2010; 13:21:47 

arkadaşlar dün katip'lik sınavına girdim, 3 dakikada 117 kelime yazdım, 103 kişiden 23 kişi kazanmış, 7 boş kadro var, bakalım kısmet artık bundan sonra mülakatta torpilmi döncek yoksa alnımızın akıylamı çıkçaz inşallah

peuegot partner tepee premium pack 90 hp.... Siyah...+ iphone 5s gold 64 gb+silverstone 1500 watt psu+inwin dragon full tower kasa+samsung d8000+samsung SA 750d x3- logitech z905+Apple iPad 4.nesil retina+aprilia srv 850+sennheiser surround 7+1

2899 Mesaj
21 Şubat 2010; 13:25:23 

Üni.de tanıdığım var sınıf öğretmenliği 3.sınıfta ayrıca devlet dairesinde memur. okul bittiği zaman kpssye girmeden direk atanacak memur olduğu için

♥Ŧєηєявαнçє'm♥

Bazen Diyorlar Ki Bana; Ne Verdi FENER Sana ?
Böyle Tutulacağına Hayatına Baksana.
Bilmiyorlar ki Çekilmez Hayat Sen Olmayınca.
Önce ALLAH'ım Sonra Sensin KANARYA !!

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » hem memur hem ogrenci olmak???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.217