- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
FREELANDER TD4 HSE 2006 NASILDIR?--ALINDI
46 Cevap16604 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

720 Mesaj
17 Şubat 2010; 13:13:03 

Arkadaşlar, mevcut araçlarımdan birini sattım bugün itibariyle (2000 Corsa GLS 121 bin km, 10.500TL'ye verdim.)
Amacım 4X4 bir araç almak. Ne zamandır planlıyordum ve heves ediyordum. Bir arkadaşımın çok iyi baktığına emin olduğum 2006 model Freelander'ına talip oldum. Araç 110 bin km'de ve bu zaman kadar tüm bakımlarını Kosifler ve Borusan'da yaptırdığını, aracına çok iyi baktığını biliyorum. Hatta bir hafta önce fren balatasına kadar tüm bakımlarını da yaptırmıştı aracın. Üstelik piyasaya göre çok da uygun bir fiyata alabileceğim. Kazası belası olmayan bir araç.
Bu araç hakkında bilgisi ve deneyimi olan var mı acaba? Önerileri olan, alınca baktırmam gerekn bir yer var mıdır?
Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noplaceforchance -- 21 Şubat 2010; 17:29:26 >

10889 Mesaj
17 Şubat 2010; 13:46:49 

imkanın varsa durma derim....türkiyenin delik deşik yolkarına...ön takım dağıtan amortisör patlakan kondisyonuna uzun yolda 7.5 şehir içi 10-11lt arası hareket edebileceğin bir araç... dağ keçisi...

0

6035 Mesaj
17 Şubat 2010; 14:02:09 

Teyzeme 2004 model Freelander TD4 almıştık. Araba 1 ay bende durmuştu, epey kullandım, Ankara-Antalya yolculuğu yaptım :

(+) yönleri :
- Arazi özellikleri iyi, piyasada arazi aracı diye gezen bir çok 4x4 SUV'da olmayan arazi vitesi falan var.
- Aracın ağırlığı, tiptronik olması, 4x4 olması da göz önüne alınınca yakıt tüketimi iyi.
- Performans da aynı şekilse ağırlık, tiptronik , 4x4 faktörleri göz önüne alınınca iyi.
- İç mekan çok ferah
- Donanım zengin (HSE de en full'u zaten, deri-ısıtmalı koltuk, vs.)

(-) yönleri
- İşçilik - malzeme kalitesi kötü. Ön konsol dahil hep sert plastikten ve çukurlarda gıcırtı, çıtırtı yapıyor. İşçilik olarak Audi - BMW gibi SUV'lara yaklaşamaz bile.
- Oldukça gürültülü bir araç. Yolda radyonun sesini duyabilmek için baya ses açmak gerekiyor.

Bir de bu araçta binek arabalar gibi yol tutuş beklememek gerekiyor. Yerden yüksek olması nedeniyle özellikle uzun yolda virajlada dikkatli olmak gerekiyor. Hızlı girilen virajlarda adrenalin yükselmesine neden oluyor .

274 Mesaj
17 Şubat 2010; 14:11:30 

bizde 2004 1.8 benzinli modeli var..dizele oranla sureklı 4 çeker olmasından dolayı biraz fazla tuketimi var..iç tarafta malzeme kalitesi vasat..hafif arazide çok başarılı..yol sesi biraz fazla ama sonuçta bu bir arazi aracı..alırsan açıkcası türkiye yollarında başını ağrıtmaz..

8011 Mesaj
17 Şubat 2010; 14:47:00 

servisi ve parçaları dehşet pahalı haberiniz olsun

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

720 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:25:12 

servis ve parçaları pahalı olduğunu biliyorum.
Tanıdık ustalarla altından kalkabilir miyim diye düşünüyorum.

8011 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:32:24 

benim bi arkadaş aldı 90bin km de olması lazım emin değilim bakıma götürdü cam motoru bozukmuş 1500 tl istemişler genel bakım şu bu derken 6000 liraya varan bir masraf çıktı direk sattı hiç dokunmadan 20-25 bin tl (modelinden emin değilim hse olamya bilir freelander di) uygun gibi göründü ama ağır bakımı yapılmış masrafsız olmalı yoksa kumar gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 17 Şubat 2010; 15:33:19 >

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

720 Mesaj
17 Şubat 2010; 15:35:25 

Aynen öyle, tüm bakımı daha yeni yapıldı aracın, biliyorum.

8011 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:19:35 

madem eminsen al , 4*4 herzaman keyif verir ara sıra da arazi yaparsın tadından yenmez

720 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:41:23 

sağol dostum görüşlerin ve yardımın için

2258 Mesaj
17 Şubat 2010; 17:38:02 

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Teyzeme 2004 model Freelander TD4 almıştık. Araba 1 ay bende durmuştu, epey kullandım, Ankara-Antalya yolculuğu yaptım :

- Arazi özellikleri iyi, piyasada arazi aracı diye gezen bir çok 4x4 SUV'da olmayan arazi vitesi falan var....

Freelander'da arazi vitesi yok.

2258 Mesaj
17 Şubat 2010; 17:41:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

benim bi arkadaş aldı 90bin km de olması lazım emin değilim bakıma götürdü cam motoru bozukmuş 1500 tl istemişler genel bakım şu bu derken 6000 liraya varan bir masraf çıktı direk sattı hiç dokunmadan 20-25 bin tl (modelinden emin değilim hse olamya bilir freelander di) uygun gibi göründü ama ağır bakımı yapılmış masrafsız olmalı yoksa kumar gibi

Cam motorundan kasıt kapı içindeki cam otomatiğinin motorlu mekanizması ise benimde arıza yapmıştı ve 170,00 TL'ye yenisi ile değiştirmiştim.

8011 Mesaj
17 Şubat 2010; 18:13:21 

sağ sol cam motoru mekanizması + yetkili servis orjinal parça böyle bir fiyat çıkardılar daha da özel serviste ne olur şumu bunu diye incelenmedi satıldı sahibi tarafından

7462 Mesaj
17 Şubat 2010; 20:16:19 

Kuzenim de vardı konfor olarak çok iyi bir araç donanım olarakta gayet iyi dijital klima dışında herşey var.

Arazi kabiliyeti yüksek zaten arazi için yaratılmış bir araç.

Performans olarak iyi kasayı kaldırmama gibi bir problem yaşanmıyor. Otomatik vitesi sarsıntısız gayet güzel çalışıyor.

İç mekan kalitesi kullanılan plastikler çok iyi değil sert plastik kullanılmış ve o araca göre çok sıradan bir iç mekanı var.

Servis fiyatları yüksektir ama özel serviste yaptırmanızı tavsiye ederim daha uygun olcaktır.

Almanızı tavsiye ederim o sınıfın en iyisi denilebilir.

6035 Mesaj
18 Şubat 2010; 10:32:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Freelander'da arazi vitesi yok.

İsmi arazi vitesi olmayabilir (zaten yazarken de tereddütlü yazdım) ama arazi şartlarında kullanılması için vitesin hemen yanında bir düğmesi var. Resimde göstereyim (kırmızı içine aldım) :

Not : Sanırım resim yüklemede sorun oldu, şu ilandaki 5. resimde vitesin hemen gerisinde sarı düğme görünüyor :

http://www.sahibinden.c...item?tab=megafoto#mega5

0

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisozyurt -- 18 Şubat 2010; 10:34:33 >

2258 Mesaj
18 Şubat 2010; 15:03:45 

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

İsmi arazi vitesi olmayabilir (zaten yazarken de tereddütlü yazdım) ama arazi şartlarında kullanılması için vitesin hemen yanında bir düğmesi var. Resimde göstereyim (kırmızı içine aldım) :

Not : Sanırım resim yüklemede sorun oldu, şu ilandaki 5. resimde vitesin hemen gerisinde sarı düğme görünüyor :

http://www.sahibinden.c...item?tab=megafoto#mega5

0

Eğim iniş kontrol sistemi. Ayakla frene gerek kalmadan yüksek eğimli yerlerden güvenli iniş yapmanızı sağlar. Çekiş sistemi ile alakası yoktur.

720 Mesaj
18 Şubat 2010; 18:14:05 

Evet, arazivitesi yok aracın. O düğme arkadaşın da dediği gibi eğim iniş kontrolüdür. O üğmeye basıp aracı rampa aşağıya saldığınız zaman gaza frene dokunmaya gerek klmadan kendi kendine yavaş yavaş iniyor araba.

3315 Mesaj
18 Şubat 2010; 22:14:23 

Bu araç bir SUV ..

1893 Mesaj
18 Şubat 2010; 23:37:52 

Güzel araç fakat 45bine daha iyi alternatifler düşünmüyormusunuz? birde yakıtı şehiriçi 10-11LT ise biraz fazla değilmi.Gerçi araç SUV ve 2.0 olduğu için fazla yakıyor olmalı.

sakla samanı gelcek zamanı...

155 Mesaj
19 Şubat 2010; 11:02:17 

selamlar
eğer gercekten de arazide kullanacaksanız kesinlikle hayır ama hafta sonları veya gezi, hafif karlı yollarda kullanacaksanız olabilir ama bazı kronik probleri olduğunu söylüyorlar.kullanım amacınız ne yönde olacak eğer arazide işim olmaz diyosanız bence olabilir ...araç sürekli dört çeker değil de asimetrik awd dir.gücü gerektiğinde ön arka aksa %50-50 aktarım yapar durum düzelince tekrar ağırlıklı olarak ön çekişe döner.
saygılar...

996 Mesaj
19 Şubat 2010; 12:00:10 

Katılıyorum.....

Ayrıca hafif arazi şartlarında yeterli ki bu da sizi sanırım tatmin eder , iniş kontrol sistemi mevcut bendekinde , Borusanda dünya rakam çıkıyor bostancı sanayiye götürüyorum BOR-ES e servise gayette memnun olarak ayrılıyorum , 50 binde 2006 model araç orjinal olarak borusandan çıkmadan önce chip uygulanmış hiç ölçtürmedim ancak 140 hp civarı olarak sunuldu bize , ale zaten o güce sahip olduğunu uzayıp gitmesiyle anlatıyor , yakıta ta olumlu etkisi olmuş chip in , ancak konfor sıfır , konsol gıcır gıcır , sanki dönüş kabiliyeti zayıf , yol tutuş bendeki 55 yanak olmasından sanırım gayet iyi , tekrar bu cins araç alacak olsam kesinlikle tercihim ya kore malı yada japon malı olurdu .

LAND ROVER FREELANDER HSE TD4

6035 Mesaj
19 Şubat 2010; 16:15:35 

Arazide kullanılmayacaksa Chevrolet Captiva daha iyi bir seçenek bence. İkinci elde hangi fiyata bulunur bilmiyorum.

720 Mesaj
21 Şubat 2010; 17:55:12 

Aracı Cuma günü aldım arkadaşlar. Ve aynı gün akşam Kartalkaya'ya yollanıp bir test sürüşü yaptım. İlk izlenimlerim şöyle:
Aracın içi doğal olarak yaşı nedeni ile biraz yıpranmış. Kokpit dizaynı güncel araçlara göre daha eski versiyon. Ancak bu benim için çok önemli değil. Müzik sisteminin sesi oldukça iyi ancak 6'lı CD changer oldukça yavş çalışıyor günümüz teknolojisine göre. Ayrıca o dönem çok güncel olmaığı için MP3 de çalmıyor maalsef.
Kokpit ADAC'ın a dediği gibi biraz gıcırdıyor. Deri koltuklar çok rahat. Ancak açık renk olduğu için halı biraz kirlenmiş. Döşemecide taban halısını değiştirmeyi düşünüyorum.
Daha önce bu tip bir araç kullanmadığım için sürüş pozisyonu ve görüş açısını çok beğendim. Biraz yüksekte olduğunuz için trafiğe daha iyi hakim oluyorsunuz.
Otoban sürüşüne gücünün yeterli olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok süratli araç kullanmayı zaten sevmiyorum. Şehir içi için ise haydi haydi yeter. Otomatik vites çok iyi çalışıyor ve geçişler çok rahat. Motorla da uyumlu olduğunu düşünyorum. Kısa bir süre tiptronik olarak yarı otomatik kullandım. O da sorunsuz.
Araç yüksek olduğu için güçlü yan rüzgarlardan etkilniyor ancak şürüş çizgisini kaybetmiyor. Yol tutuşu oldukça başarılı.
Direksiyon binek aracım olan Astra'ya göre daha ağır ama zorlamıyor.
Kartalkaya yolunda kar hemen hemen yoktu (maalesef!). Kar lastikleri de üzerindeydi oysa.
Virajlı ve dik dağ yolunda aracın tork gücü kendini hissetiriyor ve otomatik vites ile dizel motor uyumlu biçimde aracı sanki bir güç ileri doğru çekiyormuş hissi veriyor. Dik ve keskin virajlarda aşırı bir yan yatma hissetmedim. Yaklaşık 1 km lik buzlu yolda oldukça stabil biçimde ilerledi. Sürüş çizgisin hiç bozmadı. Bir kaç kez kayma eğilimi oldu ancak hemen kendini toparlayarak olması gereken yolunda devam etti rahatlıkla.
Karlı bölgeler ise çok daha rahat geçti. Resmen yara yara ilerledi. Güç ne zaman ön tekerde ne zaman arkaya da paylaştırılıyor hiç hissetirmeden isteiğim yolda ilerledi.
Aydınlatması oldukça iyiydi. Sisli bölgelerde sis farı çok faydalı oldu.
Tabii ki bu sürüşüm ilk olduğu için ben de aracı hiç zorlamadım. Bunu da kabul etmek lazım.
Yakıt tüketimine gelince, tabii ki dizel Astra aracım gibi değil. O zaten nasıl gidiyor anlamış değilim:) Yakıyor mu yakmıyor mu belli değil.
Ama bu yakıyor:) Ama üşünüğüm kadar değil. Hesabıma göre bir 200 TL mazot ile sain kullanımda 750-800 km yapacak gibi. Bu da kilometrede 25-30 kuruş arası ki nomal olduğunu düşünüyorum. Ancak gaz köklenirse bu rakamın katlanacağı hissini de veriyor araç. Bu hesaba göre neredeyse sattığım Opel Corsa benzinli araç kadar yakıyor. Bu da sürpriz oldu benim için.
Bagajı yüklemesi kolay, hacmi yeterli.
Genel olarak keyifli bir sürüş sağlıyor araç. Aşırı off-road kullanımı olmayan, yüksek süratleri sevmeyen benim gibi bir sürücü ve ailesi için uygun bir araç olduğunu düşünüyorum. Tabii ki iç donanım ve kokpit belki 2010 model araçlar gibi değil ama, bu araca 2010 model bir C sınıfı otomobilden daha az bir ödeme yaparak sahip olduğumu düşününce, bu beni pek rahatsız etmiyor.
Bu aracın ikinci elini önerir miyim?
Benim aldığım araç gibi hikayesini, geçmişini bildiğiniz, motor bakımları ve rutin bakımları zamanında yapılmış bir araç ise ve uygun bir fiyata bulabiliyor iseniz evet.
Aklında böyle bir araç almak olanlar var ise bence 2010 model C sınıfı bir araç yerine tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noplaceforchance -- 21 Şubat 2010; 17:57:26 >

1238 Mesaj
21 Şubat 2010; 18:46:37 

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2

Geçmiş: 2007 Mercedes Vito 111 CDI, 2012 Passat 1.4 TSI, 2001 Passat 1.9 TDI, 2009 Seat Leon 1.4 TSI, 2004 Hyundai Santa Fe, 2011 Volkswagen Caravelle 2.0 TDI, 2004 Seat Cordoba 1.4 TDI

3236 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:00:22 

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle

land rover modellerinin ortak özelliği ve en iyi özelliklerinden biri görüş acıları oturma pozisyonu

güzel bir tercih yapmışsınız..

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

12216 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:23:51 

Hayırlı olsun.

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

3150 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:46:23 

Hayırlı olsun.

DonanımHaber Türküseverler Kulübü

7462 Mesaj
21 Şubat 2010; 20:06:04 

Hayırlı olsun Cd changer hakkında çok haklısınız çok yavaş çalışıyor ve mp3 desteklememeside kötü bir yönü.Yakıt tüketimi ise normal değerlerde fazla değil bu araç için. Bu araçta yol bilgisayarı olmaması eksiklik olmuş zaten bir çok eksik yönü var ama konforu bu eksik yönlerini çok iyi kapatıyor.

1112 Mesaj
21 Şubat 2010; 20:20:49 

hayırlı olsun

103 Mesaj
21 Şubat 2010; 20:23:00 

Hayırlı Olsun.

1893 Mesaj
21 Şubat 2010; 20:44:25 

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

sakla samanı gelcek zamanı...

720 Mesaj
21 Şubat 2010; 21:56:02 

Sağolun arkadaşlar..Çok daha iyileri sizlerin olur umarım..

1240 Mesaj
22 Şubat 2010; 1:22:01 

halam da var güzel araba tepeden bakıyosun herkese

edit: biraz hatun arabası sanki ya halama çok yakışıyo çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maghapas -- 22 Şubat 2010; 1:23:31 >

balearic!

996 Mesaj
22 Şubat 2010; 11:43:38 

Hayırlı olsun , hani şık duruyor ,diğer konularda giderilebilecek ve önemsenmiyecek gibi , yani binilir arkadaştaki sportage ile kıyaslıyorumda yakıtı çok çok normal , ki bende çip var ekstradan alet çekip götürüyor . Güle güle bin

LAND ROVER FREELANDER HSE TD4

1626 Mesaj
22 Şubat 2010; 12:13:37 

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

Kafan rahat etsin istiyorsan,altına yastık koy.

720 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:46:21 

Sağolun arkadaşlar. Daha iyileri sizin olur inşallah.
ADAC siz Borusan'dan sıfır mı aldınız 2. el mi? Chip nerede takıldığını öğrenmek için soruyorum. Anladığım kadarıyla siz chipten memnunsunuz. Kaç kilometredir kullanıyosunuz chipli haliyle?
Deneyimlerinzi paylaşabilir misiniz lütfen?

1240 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:53:52 

quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Sağolun arkadaşlar. Daha iyileri sizin olur inşallah.
ADAC siz Borusan'dan sıfır mı aldınız 2. el mi? Chip nerede takıldığını öğrenmek için soruyorum. Anladığım kadarıyla siz chipten memnunsunuz. Kaç kilometredir kullanıyosunuz chipli haliyle?
Deneyimlerinzi paylaşabilir misiniz lütfen?

aldığınız fiyatı da söylerseniz

balearic!

16712 Mesaj
22 Şubat 2010; 19:22:02 

hayırlı olsun güle güle kullanın

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

1 Mesaj
22 Şubat 2012; 15:50:41 

Mrb...bende 2006 hse td4 var çok memnunum....bakımlarıda dedikleri gibi abartı degil
2006 passatım vardı 2.0 tdi enjektörlerin 1 ini 1900 tl ye degiştirdim frelanderin kini 1200 tl ye turbo passat ta 3.200 bunda 2600 gerisi size kalmış

12 Mesaj
9 Temmuz 2014; 19:06:03 

Bostanci bor-es servisinden memnun ayrilan tek sizsiniz heralde ne isleri iyi hemde cok kazikcilar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: ADAC

3751 Mesaj
20 Eylül 2014; 0:32:51 

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Param II ye yetmiyor. Freelander 2006 HSE önerirmisiniz ? Yoksa artık çok mu eskidi.
Not : 2007 den beri Corsa 1.2 kullanıyorum ( eski kasa )
Teşekkür ederim.

720 Mesaj
20 Eylül 2014; 17:41:55 

Corsa ile kıyaslanabilecek bir araç değildir Freelander.
Uygun kilometrede bir td4 bulursanız, büyük keyif alırsınız bence.

188 Mesaj
6 Kasım 2014; 12:19:54 

quote:

Corsa ile kıyaslanabilecek bir araç değildir Freelander.
Uygun kilometrede bir td4 bulursanız, büyük keyif alırsınız bence.

Aracınızı güle güle kullanın..
Ben ve benim gibi, bu araca meraklı arkadaşlar için tekrardan, 4 yıllık tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?

720 Mesaj
6 Kasım 2014; 15:33:16 

Aslında deneyimlerimi defalarca yazdım. Aratınca bulabilirsiniz ama bir kez daha üstünden geçeyim.
Benim aldığım araç çok iyi bakımlı ve çok iyi kullanılmıştı. 110 bin km'de aldım, 190 binde sattım.
Bu süre içerisinde rutin bakımları (10 bin km'de bir) dışında pek bir masraf çıkarmadı. Fren disk ve balatalarını servis dışında internetten alıp değiştirdim. Oldukça ucuza geldi.
İki kez sunroof bozuldu, bir kez arka camlar bozuldu ama bunları da sanayide camcıda çok ucuza hallettim.
Aracın sürüş konumu, şanzımanı, kar ve buzda kullanılışı çok zevkli.
Ama artık içi demode olduğu, sadece iki hava yastığı olduğu, gücü artık zayıf kaldığı ve görece fazla yaktığı için değiştirdim.
Açıkçası biraz da "Kmsi yükseldi, bir sıkıntı çıkarırsa elimde patlar mı acaba" diye korktuğumdan sattım. Yoksa en ufak bir sorunu yoktu.
En önemli sebeplerinden birisi de daha güçlü bir araç istememdi.
Sonuçta temizini bulursanız, 40 bin TL civarı HSE donanımlı bir Freelander kadar bu fiyata bu sürüş keyfini size sunacak 4X4 araç yok piyasada.
Ama temizini bulursanız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noplaceforchance -- 6 Kasım 2014; 15:34:29 >

720 Mesaj
6 Kasım 2014; 15:36:23 

Ha bir de unutmadan radyatör sızdırıyordu, değiştirdim (sanırım 300 Tl'ydi yenisi). Bir de kalorifer peteği çatladı ve sızdırdı. O da 500 TL tuttu. Ama yolda bırakacak hiçbir sıkıntı yaşamadım.

188 Mesaj
6 Kasım 2014; 19:44:14 

quote:

Aslında deneyimlerimi defalarca yazdım. Aratınca bulabilirsiniz ama bir kez daha üstünden geçeyim.
Benim aldığım araç çok iyi bakımlı ve çok iyi kullanılmıştı. 110 bin km'de aldım, 190 binde sattım.
Bu süre içerisinde rutin bakımları (10 bin km'de bir) dışında pek bir masraf çıkarmadı. Fren disk ve balatalarını servis dışında internetten alıp değiştirdim. Oldukça ucuza geldi.
İki kez sunroof bozuldu, bir kez arka camlar bozuldu ama bunları da sanayide camcıda çok ucuza hallettim.
Aracın sürüş konumu, şanzımanı, kar ve buzda kullanılışı çok zevkli.
Ama artık içi demode olduğu, sadece iki hava yastığı olduğu, gücü artık zayıf kaldığı ve görece fazla yaktığı için değiştirdim.
Açıkçası biraz da "Kmsi yükseldi, bir sıkıntı çıkarırsa elimde patlar mı acaba" diye korktuğumdan sattım. Yoksa en ufak bir sorunu yoktu.
En önemli sebeplerinden birisi de daha güçlü bir araç istememdi.
Sonuçta temizini bulursanız, 40 bin TL civarı HSE donanımlı bir Freelander kadar bu fiyata bu sürüş keyfini size sunacak 4X4 araç yok piyasada.
Ama temizini bulursanız!

Teşekkürler..

295 Mesaj
10 Kasım 2014; 17:44:31 

güzel araç.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.523