Şimdi Ara

Tırnak Batması İçin Hangi Bölüm Doktoru?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
212.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tırnak batması sorunum var. Bunun için hangi doktora başvurma gerekiyor. Bazıları cildiye demiş, bazıları ortopedi demiş...

• Bende de şuan aynı sorun var zar zor yürüyorum sürekli iltihaplanıyor. Sağlık ocağına gittim merhem falan verdi:). Bölüm olarak cildiyedir bencede
  • bu konu daha oncede tartisildi.dermatoloji ile alakasi yok bu isin .ortopediye gitmen gerek
  • Ortopedi ilgilenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3RS!N

Ortopedi ilgilenir.

Evet. Sakın ihmal etme, ben ameliyat olmuştum bunun yüzünden lokal anestezi ile. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetterBosh -- 19 Şubat 2010; 17:09:41 >
  • genel cerrahiye gideceksin..
  • Ben ortopedi bölümünde lokal anestezi ile ameliyat oldum. Sakın tırnağınızı çektirmeyin, 10-15dk. süren bir operasyonla yatak revizyonu yapılıyor ve tırnağın sadece batan kısmı alınıyor. 1-2 hafta içinde hayat normale dönüyor

Bu ameliyat öncesi foto:

Bu ameliyatın hemen ardından foto:

İyileşmiş hali(cep tlf ile bu kadar oldu!):
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogorock

genel cerrahiye gideceksin..

+1

bende orda lokal anestezi ile 5 dk da ameliyat olmustum..su an ufaktan diger tırnagim batma yolunda onun da onune tırnak ile et arasına pamuk koyarak geciyorum, bir sure sonra tırnak uzayınca hic agri sızı kalmiyor, tavsiye ederim..denemekten zarar gelmez faydasını gorursunuz
  • Aslında hem genel cerrahi hem de ortopedi ilgileniyor demek daha doğru olur. Ancak ben iki servise de gitmiş biri olarak bu konuda ortopediye başvurulması taraftarıyım.
    @spinoza17:
    Benim de tırnağın diğer tarafında biraz batma oldu operasyon sonrası, ben de pamuk kullandım. İş görüyor

quote:

Orijinalden alıntı: spinoza17

quote:

Orijinalden alıntı: gogorock

genel cerrahiye gideceksin..

+1

bende orda lokal anestezi ile 5 dk da ameliyat olmustum..su an ufaktan diger tırnagim batma yolunda onun da onune tırnak ile et arasına pamuk koyarak geciyorum, bir sure sonra tırnak uzayınca hic agri sızı kalmiyor, tavsiye ederim..denemekten zarar gelmez faydasını gorursunuz
  • bunun için ortopedinin yapabiliceği bişey yok olsa olsa genel cerrahidir beyler bayanlar
  • ozanturna kullanıcısına yanıt
    ortopedi doktoru varsa o, yoksa genel cerrahide işini görür.

geçmiş olsun .
  • ortopediye mi gideyim yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

ortopediye mi gideyim yani
    Cildiye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.