Şimdi Ara

Google: Apple ile problem yok, iş birliğimiz heyecan verici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google tepe yöneticisi Eric Schmidt'in Apple yönetiminden ayrılması, Apple'ın iPhone'daki standart arama motoru için Microsoft ile görüşmesi ve son olarak Nexus One isimli akıllı telefonuyla Google'ın iPhone'a rakip olması, iki firma arasındaki ilişkileri bozulma noktasına getirdiği, özellikle Eric Schmidt'in görevden ayrılmasının firmalar arasındaki gerginliğin bir sonucu olduğu, daha önce gündeme gelmişti.

Barselona'da devam eden Mobil Dünya Kongresi 2010 etkinliğinde, Google Mobil Mühendislik Bölümü sorumlusu Vic Gundotra, tüm bu iddiaları yalanladı. Apple'ın çok yakın ve değerli bir partner olduğunu belirten Gundotra, Apple ile iş birliği içerisinde olmanın heyecan verici olduğunu söylerken, iddialar hakkında yorum yapmak istemediklerini ancak ilişkilerin dengede olduğunu ve bu durumun değişmesi için herhangi bir neden bulunmadığını belirtti.

Nexus One modelinden sonra Google'ın özellikle kurumsal müşterilere yönelik olarak yeni bir telefon hazırlığında olduğu, Nexus Two olarak isimledirilecek yeni modelin Motorola tarafından hazırlanacağı daha önce gündeme gelmişti. Bu konuya da değinen Gundotra, Google olarak kaç telefon çıkaracaklarını hangi firmaya ürettirecekleri ve hangi müşteri kesimini hedef alacakları konusunda alınmış nihai bir karar olmadığını da sözlerine ekledi.

• Bence Apple, Google'ı çok yakın bir iş ortağı olarak görmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Bence Apple, Google'ı çok yakın bir iş ortağı olarak görmüyor.

Evet kesinlikle...
  • @Shady;

Kimseyi Google iş ortağı olarka görmüyor bence. Microsoft, Apple başta gelmek üzere...

İşletim sistemi, cep bilgisayarları vs. vs. derken adamlar arama motoruyla başladıkları yolda yazılım ve "elektronik devi" olarak devam etme ihtimâlleri var.
  • Gogle sanal dunyanin krali olmaya calisiyor ama bence bir tarafinda patliycak
  • Parayı kim bastırırsa onun arama motorunu kullanacaktır. Danışıklı dövüş bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: istblacken

Parayı kim bastırırsa onun arama motorunu kullanacaktır. Danışıklı dövüş bunlar

Bizde bir sekilde microsoft unku yerine Google inkini Kullanicaz :) Sorun yok. Hangisi Apple i kazandiracaksa o isime yarak, Apple kazanirsa yeni seyleri deneyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

@Shady;

Kimseyi Google iş ortağı olarka görmüyor bence. Microsoft, Apple başta gelmek üzere...

İşletim sistemi, cep bilgisayarları vs. vs. derken adamlar arama motoruyla başladıkları yolda yazılım ve "elektronik devi" olarak devam etme ihtimâlleri var.

valla olur mu olur google samsung gibi telefondan tut çamaşır makinesine
    teknoloji var ya anasını satayım araba bilem üretebilirler

kimse kusura bakmasın ama kapitalizmin tek kuralı vardır "büyüyemeyen ölür" adamlarda burada haklı yani

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Ben HTC'nin Desire'ı tanıtmasıyla birlikte Google'ın neden telefon pazarına girdiğini sorgulamaya başladım. Nexus One'ın üreticisi HTC, kendi ürün gamına da Desire adı altında aynı modeli ekliyorsa Google'ın pazara girmesinin bir esprisi olduğunu fazla düşünmüyorum. Galiba Google telefonları HTC, Motorola'a ürettirdikçe böyle sorunlarla karşılaşmaları muhtemel. Bir de gelen ilk analizler Google'ın elektronik devi olmasının şimdilik çok zor olacağını gösteriyor.
  • HTC HD2yi daha iyi tanıdıkça googleın yeni telefonu hakkındaki olumsuz düşüncelerimide bir tarafa bıraktım şimdilik. Bazı inceleme yapan sitelerde iphonun hala daha iyi olduğu söylenince bende inanmıştım ama işin içinde HTC olunca birkez daha düşünmek lazım bence.. Herne kadar nexus one'ı bilmesemde HD2yi bilen biri olarak nexus'ında daha kötü bir telefon olma olasılığı vermiyorum.. Zaten bizatihi kullanlardan gelen bildirimler de telefonun gerçekten çok iyi olduğu yönünde.. HTC ise sanki hayatımıza bir anda girmiş gibi oldu. halbuki eski bir marka neden öyle oldu anlamadım...
  • iphone sevmeyen sahsiyetler arayis icine girdi,iphone killer telefon hangisidir diye.htc hd2 & google nexus sectiler.Hayatiniza bir anda bu yuzden girdi htc emin olabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 16 Şubat 2010; 22:19:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Bence Apple, Google'ı çok yakın bir iş ortağı olarak görmüyor.

Evet kesinlikle...

bunuda belli ediyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

iphone sevmeyen sahsiyetler arayis icine girdi,iphone killer telefon hangisidir diye.htc hd2 & google nexus sectiler.Hayatiniza bir anda bu yuzden girdi htc emin olabilirsin

bu kişilerin iphoneu sevmediklerini nereden çıkardın? nasıl bu kanıya vardın anlamak mümkün değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

iphone sevmeyen sahsiyetler arayis icine girdi,iphone killer telefon hangisidir diye.htc hd2 & google nexus sectiler.Hayatiniza bir anda bu yuzden girdi htc emin olabilirsin

bu kişilerin iphoneu sevmediklerini nereden çıkardın? nasıl bu kanıya vardın anlamak mümkün değil

Ya şu kafasını karışlayan adamın gif'ini koymayın durduk yere güldürüyor =)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.