Şimdi Ara

NAVKING BİLGİ PAYLAŞIMI (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
864
Cevap
3
Favori
207.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Orijinalden alıntı: Navking Navigasyon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Öz...

navigasyon almak istiyorum bu ürün nasıl?

http://urun.gittigidiyor.com/NAVKING-ROUTE66-MAXI-TV-5-0-quot-NAVIGASYON-CIHAZI_W0QQidZZ36849127

cihaz güzel.ama harita yaramaz.

Lütfen yaramaz demiş olduğunuz haritadaki sorunları support@navking.com adresine gönderirmisiniz?

ilginiz için teşekkürler.

sorunlarla ilgili yaklaşık 2 ay kadar önce mesaj gönderdim. mesajım cevap bekleyen mesajlar arasında. haritam Q2.

-Haritayı kötü yapan en önemli sorun anayol yerine sürekli tali yollara sokması.
    -hızlı da seçsem,kısa da seçsem doğru sonuç alamadım. Ara noktalar ekliyorum ama yeni çizdiği yolda eklediğim merkezlere girip tekrar kendi yoluna dönüyor.
    -feribot ve ücretli yolları kullanmak için ayarlamalarını yapıyorum,ara noktalar ekliyorum ama Bakırköye bir türlü TEm den gidemedim..
    -çizdiği rota ekrandayken alternatif rotalar çizememesi.

Vermiş olduğunuz hataları hem bizim hem harita sağlayıcımızın kontrol edebilmesi için kullanmış oluduğunuz cihazın navigasyon yazılımının hakkında bölümünde bulunan yazılım versiyonu ve harita versiyonunuzu özel mesaj olarak gönderirmisiniz. Kontrol ettikten sonra size bilgi vereceğiz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Öz...

navigasyon almak istiyorum bu ürün nasıl?

http://urun.gittigidiyor.com/NAVKING-ROUTE66-MAXI-TV-5-0-quot-NAVIGASYON-CIHAZI_W0QQidZZ36849127

cihaz güzel.ama harita yaramaz.

Lütfen yaramaz demiş olduğunuz haritadaki sorunları support@navking.com adresine gönderirmisiniz?

ilginiz için teşekkürler.

sorunlarla ilgili yaklaşık 2 ay kadar önce mesaj gönderdim. mesajım cevap bekleyen mesajlar arasında. haritam Q2.

-Haritayı kötü yapan en önemli sorun anayol yerine sürekli tali yollara sokması.
    -hızlı da seçsem,kısa da seçsem doğru sonuç alamadım. Ara noktalar ekliyorum ama yeni çizdiği yolda eklediğim merkezlere girip tekrar kendi yoluna dönüyor.
    -feribot ve ücretli yolları kullanmak için ayarlamalarını yapıyorum,ara noktalar ekliyorum ama Bakırköye bir türlü TEm den gidemedim..
    -çizdiği rota ekrandayken alternatif rotalar çizememesi.

Vermiş olduğunuz hataları hem bizim hem harita sağlayıcımızın kontrol edebilmesi için kullanmış oluduğunuz cihazın navigasyon yazılımının hakkında bölümünde bulunan yazılım versiyonu ve harita versiyonunuzu özel mesaj olarak gönderirmisiniz. Kontrol ettikten sonra size bilgi vereceğiz.

cihazdaki route66 haritasını maalesef silmiştim.
    cihazım k280 new, haritayı route66 mağazasından yüklemiştim. TA2010Q2 kodlu haritaydı.

• @Navking Navigasyon

haritayı yeniden yükleyip istediğiniz bilgileri gönderdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Lupara_ -- 4 Mart 2011; 16:42:36 >
  • Navking Nav 320 cihazı geçti bugün elime. Acaba bilgisayara bağlayabilen oldu mu cihazı? Ayarlardan usb moduna da alıyorum olmuyo bi türlü

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diegorian -- 4 Mart 2011; 18:55:06 >
  • kıbrıs haritasını nasıl bulabilirim arkadaşlar?
  • Merhaba USB bağlayamayan Maytere, cihazı bende aldığımda bir gecemi heba ettim en sonunda PS3 ün usb kablosunu denedim ve şaka gibi ama trank diye bağlandı ve cihazın yanında gelen kablo kesinlikle bozuk değil çünkü başka aygıtlarla herhangi bir problem çıkartmadan çalışıyor ne alaka hiç anlamadım.

Benimde Navkingle alakalı bir sorum bulunuyor. Güvenlik kameraları bende ücretsiz gibi gözüküyor bilgisayarımda Vista var ve bahsedilen adımları tek tek uyguladım. Hatta video da gösterilen sync programınıda denedim ama güvenlik kameralarını bir türlü açamadım. Kodu girdiğimde Türkiye için tam lisansa sahipsiniz diye bir yazı geliyor sonra senkronize et diyorum ancak güvenlik kameralarının üstündeki kilit kapalı duruyor ve extra menüsünde güvenlik kameraları açılmadı.

Aranızda güvenlik kamerasını kullanan oldu mu acaba faydasını gördünüz mü?
    Birde trafik kameralarına para verip alan olduysa yorumlarını yazması çok faydalı olur google dan aradım ama bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: machinehead

Merhaba USB bağlayamayan Maytere, cihazı bende aldığımda bir gecemi heba ettim en sonunda PS3 ün usb kablosunu denedim ve şaka gibi ama trank diye bağlandı ve cihazın yanında gelen kablo kesinlikle bozuk değil çünkü başka aygıtlarla herhangi bir problem çıkartmadan çalışıyor ne alaka hiç anlamadım.

Benimde Navkingle alakalı bir sorum bulunuyor. Güvenlik kameraları bende ücretsiz gibi gözüküyor bilgisayarımda Vista var ve bahsedilen adımları tek tek uyguladım. Hatta video da gösterilen sync programınıda denedim ama güvenlik kameralarını bir türlü açamadım. Kodu girdiğimde Türkiye için tam lisansa sahipsiniz diye bir yazı geliyor sonra senkronize et diyorum ancak güvenlik kameralarının üstündeki kilit kapalı duruyor ve extra menüsünde güvenlik kameraları açılmadı.

Aranızda güvenlik kamerasını kullanan oldu mu acaba faydasını gördünüz mü?
    Birde trafik kameralarına para verip alan olduysa yorumlarını yazması çok faydalı olur google dan aradım ama bulamadım.

Merhaba machinehead,

Cihazınızın modelini öğrenebilirmiyiz?

• konu basligindaki tum soru ve cevaplari okumya vaktim olmadigi icin hepinizden ozur diliyorum oncelikle. dun navking x10 hd cihazini aldim. hakkinda yorum yapmadan once sormak istiyorum, haksiz yere cihaz hakkinda yada harita hakkinda kotu seyler soylemek istemedigim icin. bahcelievlerde oturuyorum. evden yola cikip merter istikametine dogru yol aldigimda gozlerim yerinden firlayacakti E-5 navigasyonda bir anda kayboluyor. merter cevizlibag capa aksaray hasimiscan galata istikametinden karakoy ordan da besiktasa dogru yol aldim. inanin saka gibiydi haritada yol gorunmuyordu. sagda solda birseyler oldugu soyleniyordu ama yol ortalarda yoktu. bir an sinirlenip camdan atmayi dusundum. yani istanbulun icindeki bu yollarida bilemeyecekse ne ise yaradiki sonra verdigim ucret aklima takildi ve ofkeyle kalkanin zararla oturacagi aklima geldi.

Navking Navigasyon

rumuzlu arkadasimiza sormak istiyorum sizce problem nedendir. hani dedigim gibi bu yollar haritada yoksa zaten bu cihazida kullanmanin pek anlami yok. yarin sabah antalya ya yola cikacagim bu cihazi almamin baslica sebebide buydu zaten ama sunu farkettimki iphone daki google haritasi bile bu cihazdan kat be kat iyi. hatta mukemmel ben kendi adima bu cihazi alarak buyuk bir enayilik yapmis oldugumu dusunuyorum. umarim bir cozum oneriniz vardir bende kendimi aptal yerine konmus resmen dolandirilmis gibi hissetmekten kurtulurum. teknosadaki saticinin neden alisveristen sonra `` efendim musteri memnuniyetsizlik garantisi yoktur, cihazi kesinlikle geri almiyoruz demesini simdi daha iyi anliyorum`` ama onada bir cozum bulacagima inaniyorum. siz bu soruma cevap verirken bende ,usteri haklarini biraz arastirayim bakalim ne aciklar var ve nasil kullanilabilir. tabi cozum bulunmasi durumunda ugrasmama gerek kalmayacak. umarim benim kisisel bir yanlisimdan kaynaklanan bir problemdirde ugrasmak zorunda kalmam

• o kadar ofkelenmisimki cihazin uzerinde en son harita yuklu 2010 q3 guncellemeleri yapildi. yolun kaybolmasina gelince tam merter civarlarinda yolun devami yokmus gibi gorunuyot. bir noktadan sonra yol mol kalmiyor ortalikta ama gps ustunde daglarda ovalarda tabiri caizse geziyorsunuz. tabi hastahaneler sunlar bunlarda ovalara serpistirilmis.bu arad cihazi almamdaki tek buyuk etken ve sebep eds kameralariydi, tabi insan nerden bilecek yollarin dahi haritada olmadigini:) neyse biraz ofkeli birazda komik bir ruh halindeyim. aciklamanizi merakla bekliyorum.
  • Bence haritadaki verilerin çok gizli olmasından dolayı göremiyor olabilirsiniz.Malum navkingçi arkadaş demiş bunlar sır filan diye.

Yerinizde olsam ya kağıt harita alırım yola çıkarken yada google'ın kullandığı haritayı kullanan bir cihaz.Forumda veya nette ararsanız TeleAtlas harita sorunları görürsünüz.
  • evet arkadaşlar nihayet istanbula tekrar dondum. tekirdag taraflarına bir iş seyahatine çıkmıştım. navıgasyonumda yanımdaydı artık kaybolma derdıne son dıye dusunuyordumkı yaşadıgım şok gerçekten traji komikti. tabi şok demek yanlış olur hayal kırıklıgı demek daha dogru. cihaza bulması için tekirda şarköy olarak giriş yaptım. bana alternatifler sundu ve secımı mı yaptım. tekirdağı gectikten 40 km kadar sonra yan e-5 ayrımından ıtıbaren gerıye kalan 50 km alanda ne yol ne yan yol nede baska bırsey vardı. ama cıhazın hakkını vereyım boslugun ustunde saga don sola don deyıp benı yonlendırıyordu:) neyse teknık servısı aradım saolsunlar pıskın bır sekılde harıtanın o bolgelerının eksık oldugunu yakın bır zamanda guncelleme cıkacagını (her aradıgımda bır ay ıcerısınde cıkıcak dıyorlar) ve sadece oranın degıl bır cok bolgenın eksık oldugu bılgısınıde bıze ıletıyorlar.

neyse elımdekı cıhaz x 10 HD. sunu kesınlıkle ve kesınlıkle ısrarla soylemek ısterım sakın ama sakın gıdıpte navgınk navıgasyon almayın. bu kadar kotu bır harıtaya sahıp baska urun varmıdır bılmıyorum ama tum almayı dusunen arkadaslara tek tavsıyem yanından bıle gecmeyın. ucuz etın yahnısı bol olur. bes para etmez harıtaya sahıp bır cıhaz alıp gerek teknık servısın pıskınlıgınden gerekse harıtanın yetersızlıgınden kanser olacagınıza cok degıl 50-100 tl daha fazlasını verın kalıtelı ıyı harıtaya sahıp bu ısı yıllardır yapan fırmalara aıt cıhazları alın. ve tabıkıde almadan once sıkı sıkıya ınceleyın. 200 TL teknosadan aldım urunu sadece az fazlasına kalıtelı urunler mevcut.

evet su an cıhazı ısteklerımı karsılamasından dolayı gerı gonderdım ıade surecınde ıade almassalarda satanların kafasında kırıp hırsımı almayı dusunuyorum. cunku baska hıcbır ıse yaramıyor. evet ıstanbulda belkı ama turkıye ıstanbuldan olusmuyor

gps.navigation arkadasımın dedıgıne kesınlıkle katılıyorum. google harıtası.

• Emin olun 10 yıllık planda oraları olacaktır ama nasıl olacak onu bilemem işte ben size dedim ama kağıt harita alın yanınıza sonra sorun olmasın diye.

Bakın daha öncede yazdım harita kapsama alanını şeffaf olarak sunmayan cihazı almayın diye,kim ne derse desin alın iştehttp://www.basarsoft.com.tr/download/BasarsoftTurkiye201102.pdf burada ne olduğu belli.

Yok gizliymiş yok bilmemne,devlete iş yapıyor adamlar sonra bana harita savunuyorlar.Referansları olmayanlarıda eleyin.

Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 29 Mart 2011; 15:07:44 >

• Vallahı ben oturuyorum bılgısayarın basına. Acıyorum Google.Maps ı. Nereye gıdecegımı once harıtadan buluyorum. Sonra da o noktanın Enlem-Boylam koordınatlarını alıyorum. Cıhaza "benı bu koordınatlara gotur" dıyorum. O konuda cok basarılı.

Kendı DB sınden ne adres ne de serbest metın araması yapmıyorum. POI lerım zaten kapalı. Guvenlık kameraları calısıyor mesela ama fonksıyonel degıl. Kapadım ding ding otmesın dıye.

Benım beklentılerımı (bu kadar dusuk beklentılerım var)tamamıyle karsılıyor :)))))

Buyrun yaşanmış senaryo:

Gecen hafta aılemı alıp istanbuldan (ılk defa) Tekirdag a kofte yemeye goturdum. Hedefim Ozcanlar Kofte. Serbest metın dıyınce 100lerce ozcanlar kofte cıkıyo cıhazda :)) Neyse Actım bılgısayarı, aradım ozcanlar koftenın ofişıl sıtesını. Bı amca cıktı telefona, "Istanbuldan gelıyosan yolunun ustunde falanca adreste bı subemız var oraya gıdın" dedi. O adresı Google Maps de buldum. Koordınatlarını aldım. Cıhaza gırdım. NOKTA ATISI goturdu vallahı:) Oradan ıstanbula evıme donecegım. Favorıts den Evımı sectım. Alakasız yol ınsaatlarında benı anormal sasılacak derecede dogru yonlendırdı. (Istanbul ıcınde mal mal yonlendırdıgı cok oluyor)

Demem su kı; evet adres ve serbest metınle veya POI lerle kullanmayı ısteyen arkadaslar sıkıntı cekebılırler ama benım gıbı EnlemBoylam cı arkadaslar cok randıman alırlar. Sonuc NE/KD (Kuzey dogu) kullananlar ıcın ıcınde "harıta olması" yeterlı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yako2k3 -- 10 Nisan 2011; 0:41:14 >

• SORU:

Nav320 ile S320 arasındakı fark nedır?

Benım Nav320 ım var. Arkadasım da aynısını almak ıstıyor ama 3,5 ınch sadece S320 varmıs sanırım sımdı satılan. Bu sebeple farkı ogrenmek ıstıyoruz
  • paylasım hızınıza yetısemıyorum. ne dıyım Allah artırsın...
  • Merhaba,

Nav-320 cihazında FM Transmitter ve oyun vardır. Diğer özellikleri hemen hemen aynıdır.
  • Merhabba arkadaslar

benım söyle bir sorunum var bendede NAVKİNG X10 HD kendi orjinal programini silmeden bunun WİNCE sine nasıl cikabilirim istedigim zaman bir bilginiz varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim......şimdiden tşklerr
  • Navking Navigasyon;
    dün aldığım x 10 hd navigasyon cihazımın içinden makbuz kodu çıkmadı.sanırım güncelleme vs almak için gerekli bu kod.bana yardımcı olabileceğinizi umuyorum,bu kodu nasıl veya nerden bulabilceğimi söyleyebilirmisiniz.olmadı teknik servisi arayacağım.oda sanırım siz oluyosunuz zaten.bendeki harita sürümü 2010 varsa 2011'e güncellemek istiyorum.
  • Arkadaşlar unlock olayından sonra cihazı biraz kurcaladım ama yedek almamakla büyük bir hata yaptım. Amacım navkingin kendi video ve mp3 playerın kısayolunu unlock menüme koymaktı ama hiçbişey silmedim cihazdan.

Vazgeçip cihaz sağlammı diye test ettim. Navking'in kendi menüsündeki video ve mp3 player çalışmıyor. Player açılıyor fakat dosyaları yürütmüyor.

Sorun nedir bilmiyorum ama unlock menüsü için denediğim player programları regedit ayarlarını codecleri falan değiştirmiş olabilir mi?

Size çok çok rica ediyorum eğer anlayan bilen elinde yedek dosyalar olan varsa bana gönderebilir mi? Bu playerın exe dosyasını bulamadım cihazın içinde nerdeyse.. Yada belki başka exe'den çalışıyordur bilmiyorum.. Bütün gizli dosyaları görünür yaptım ve windows klasörünün içini taradım ama ilgili bişey bulamadım. Sanırım MY DEVICE\WINDIWS dizini altındaki GPS.EXE dosyasından çalışıyor. Elinde readonlyflash ın yada 4 mb büyüklüğündeki windows klasörünün de içinde olduğu kök dizindeki dosyaların yedeği olan var mı acaba? Yada direk rom (flash) nasıl atabilirim?

Cihazı alalı bir hafta oldu garantisi var ama bana çok lazım olduğu için İstanbul'a servise göndermek istemiyorum..

Benim cihazım yeni versiyon AVIN girişli NAVKING Maxi K280 ama herhangi bir Navking cihazı olan arkadaş bana yardımcı olabilir mi bilmiyorum. Yapmanız gereken şey;

Ana menüde (yani navigasyon bluetooth oynatıcı ayarlar ikonlarının olduğu menü) sol alt köşeye beş kez, sonra sağ alt köşeye bir kez dokunun ve masaüstüne ulaşın. Device ikonunu açıp cihazın kendi hafızasındakileri komple bana yollayın lütfen.. Boyutu 10 mb ı geçmez..

Anlayan arkadaşlar rica ediyorum lütfen yardımcı olabilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkancandan -- 18 Aralık 2011; 0:36:33 >

• Navking teknik servis müdürü Levent bey sıkıntımı yazdığım forumların birinde görmüş ve bana yardımcı oldu.. Kendisine çok teşekkür ediyorum..

Teknis serviste son nokta gerçekten..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.