Renault Scenic mi, Toyota Verso mu yoksa Opel Zafira mı?
27 Cevap5344 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1350 Mesaj
15 Şubat 2010; 23:44:47 

Arkadaşlar bu üçünden hangisini önerirsiniz? Model 2008-2010 arası olacak. Otomatik vites tercih ediyorum ama önceliğim değil. Önem verdiklerim konfor hissi, bakım ve yedek parça maliyetinin düşük olması ve ikinci el satışının kolay olması.

www.vehbibolatdanismanlik.com
Dr. Vehbi BÖLAT Ölçüm, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

174 Mesaj
16 Şubat 2010; 10:08:52 

ben kalitesiyle verso diyorum

Asus N53S

596 Mesaj
16 Şubat 2010; 10:15:18 

Bence Scenic'i aradan çıkarın Zafira ile Verso arasında zevkinize göre tercih yapın. İkisi de oldukça kaliteli araçlar.

| 1998 Opel Omega| 3000cc MV6 | 210 PS |
ABS, ASR, ESP, EBD, EPS, EDL
6 Airbag, Merkezi Kilit, Alarm, Immobilizer, Hill Hold Control
Hız Sabitleyici, Deri Döşeme, Isıtmalı Koltuklar, Yağmur Sensörü, Yol Bilgisayarı, Dijital Klima...

SediciValvole

1711 Mesaj
16 Şubat 2010; 10:17:24 

Ücünden biri değil ama, aynı sınıfta.
Citroen Picasso

Ford Focus 3

1350 Mesaj
16 Şubat 2010; 10:35:36 

Yanıtlar için teşekkürler...
C4 Picasso'da (belki Ford S-Max da) listede yer aldı bu durumda. Bir başka sorum şu: Bu araçlardan hangisinde geri geri park ederken en fazla/en az zorluk yaşarım. Bazı araçların arka kısımlarının yüksek olduğunu sanıyorum. Kullananların yorumları nedir acaba?

www.vehbibolatdanismanlik.com
Dr. Vehbi BÖLAT Ölçüm, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

1711 Mesaj
16 Şubat 2010; 11:34:51 

S-Max çok büyüktür. Ve C4 picasso ile aynı sınıfta değildir. C-max demek istediniz sanırım.
Picassonun görüş açısı çok geniştir. Zafira ve Versoyu hiç kullanmadım, o yüzden birşey demek istemiyorum.

Ford Focus 3

1465 Mesaj
16 Şubat 2010; 12:26:34 

Versoda arka kamera sistemi var ama kullanışlımı bilmiyorum. Geri vitese takınca dikiz aynada arka görüntü kameradan çalışıyor:) Güzel bir özellik ama sadece premium donanımda var.
Bu araçlar içerisinde de verso bence.

7962 Mesaj
16 Şubat 2010; 12:30:47 

1. verso
2. zafira
kalitesi ile bu ikisi öne çıkar ben olsam toyotayı seçerdim
alakası varmı bilemem ama şikayetvar.com da otomobil konusunda en çok şikayet edilen marka opel bu sebepten ben soğuğum biraz opele

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

35 Mesaj
16 Şubat 2010; 13:29:18 

Ben de yaklaşık 8 ay önce benzer arayışı yapmış, verso, c-max ve scenic modellerini inceledikten sonra c4 picasso almış biri olarak bu aracı tavsiye ederim. Kendini pek çok marka ve modelde kanıtlamış ekonomik dizel motor, otomatik şanzıman ve tasarım olarak beğenmem seçimimde etkili oldu. C4 picasso MPV sınıfında Avrupada son iki yıldır çok satılan bir araba, inceleme sitelerinde bu sınıfta hep en önde yer alıyor. Örnek olarak takip ettiğim whatacar sitesine bakabilirsiniz.

http://www.whatcar.com/car-news/what-car-car-of-the-year-awards-2009/mpv/237045

Şu anda yeni satılmaya başlayan Peugeot 5008 modeline de bakabilirsiniz, Picasso ile aynı platformda üretiliyor, motor, şanzıman vs. aynı. Avantaj olarak daha yeni olduğu için kasa değişimi daha uzun sürede olacaktır.

7430 Mesaj
16 Şubat 2010; 20:34:47 

Zafira veya s-max bakmanızı tavsiye ederim eğer s-max alabilcek bütçeniz varsa hiç birini düşünmeden onu alın derim.

6677 Mesaj
16 Şubat 2010; 21:03:47 

En iyi yakıt tüketimi ve performansı hangisi veriyorsa onu alın :)

4557 Mesaj
16 Şubat 2010; 21:14:37 

Diğer araçları bilmiyorum fakat babam senelerce Zafira kullandı eh doğal olarak fazlasıyla bindim ve kullandım.

Zafira gayet yüksek ve geniş bir araçdır çoğu zaman kendinizi bir jip'in içinde hissedebilirsiniz.

Süspansiyonları cidden çok konforludur yoldaki çoğu kasisi vs hissetmezsiniz bile.Ayrıca yüksek yapısına rağmen yol tutuşu oldukça iyidirde.

Arka diz mesafesi herhalde s600'deki kadar vardır ön tarafda 2.00 metrelik adam otursa arkasına 2.30luk adam bile otururu o derece

Yalıtımı fena değildir özellikle uzun yolda rahat ettirir.

Gelelim eksi yönlerine;

Eğer 1.6 benzinli versiyonunu alıcaksınız o motor o kasaya gitmiyor bunu bilin.

Hem araç gaza basınca 2 kere düşünüyor gitmek için ve düşünürkende benzini tüketmekten geri kalmıyor.

Sıkışık bir İstanbul trafiğinde 13-14lt'ler havada uçusur haberiniz olsun.

Ayrıca iç mekanı her ne kadar kalitelide gözükse zamanla oluşucak bir dünya tıkırtı olucaktır bizim zafira o kadar temiz ve titiz kullanıldı ona rağmen muhtelif yerlerinden tıkırtı,çıtırtı eksik olmazdı fakat normal hem opeller genel olarak tıkırtı yapan araçlar hemde bu yollarda tıkırdamicak araç yoktur

Malesef 2.eli gerçekten ölü o yüzden uygun fiyata zafira bulabilirsiniz zorlayın şansınızı.

Golf VI 1.4 TSİ

2060 Mesaj
16 Şubat 2010; 21:18:15 

ben olsam Zafira ile Verso arasında kalırdım.
Renault bu ikisi arasına yakışmıyor bence.
ama bu ikisi arasından hangisi derseniz seçim yapamam, ikisi de hoşuma gidiyor.
alacak olsam uzun uzun araştırıp öyle karar verirdim.

4185 Mesaj
16 Şubat 2010; 22:12:39 

Bizim ZAfira da park sensoru vardi, hic bir sorun yasamadim. Zaten sensorler ucuzladi, alirsiniz bir tane. Fakat Zafira Picasso ve Scenice gore daha uzun sayilir. Bu yuzden parketmek degilde yer bulmak cidden zor oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: vehbi

Yanıtlar için teşekkürler...
C4 Picasso'da (belki Ford S-Max da) listede yer aldı bu durumda. Bir başka sorum şu: Bu araçlardan hangisinde geri geri park ederken en fazla/en az zorluk yaşarım. Bazı araçların arka kısımlarının yüksek olduğunu sanıyorum. Kullananların yorumları nedir acaba?

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

4557 Mesaj
16 Şubat 2010; 22:15:21 

quote:

Orijinalden alıntı: dctcagri

ben olsam Zafira ile Verso arasında kalırdım.
Renault bu ikisi arasına yakışmıyor bence.
ama bu ikisi arasından hangisi derseniz seçim yapamam, ikisi de hoşuma gidiyor.
alacak olsam uzun uzun araştırıp öyle karar verirdim.

Scenic aslında gayette bu araçların arasına katılcak bi araç verso'yu bilmem ama zafira'nın öyle aman aman bi özelliği ve üstünlüğü yok senelerce 2 kasasınada bindik kullandık ailecek aracı çok iyi tanıyorum.Scenic'in en azından dizeli gayet güzel.

Golf VI 1.4 TSİ

5630 Mesaj
16 Şubat 2010; 23:18:04 

söylediğiniz 3 aracıda kullanmadım ama hepsinin inceleme şansım oldu geçen hafta ise altea xl'ıcı uzun uzun inceledim ve resmen beni araba kendine çekti.(arabayı değiştirmeyi düşündüğümde listemin başında yer alacak bir model oldu)
eğer ikinci el derdiniz yoksa bir inceleyin altea xl yi hem tsi motoru ile de gayet güzel bir seçim olacaktır.

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

1051 Mesaj
17 Şubat 2010; 0:01:14 

güzel arabalar...acaba hangisi?.....zevk meselesi.....

2011 JETTA EXCLUS 1.4 122 HP MANUEL ŞEKER BEYAZI MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

2060 Mesaj
17 Şubat 2010; 2:28:55 

quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Scenic aslında gayette bu araçların arasına katılcak bi araç verso'yu bilmem ama zafira'nın öyle aman aman bi özelliği ve üstünlüğü yok senelerce 2 kasasınada bindik kullandık ailecek aracı çok iyi tanıyorum.Scenic'in en azından dizeli gayet güzel.

bence de Scenic'in bir özelliği yok, Renault'lar çok boş :)
Renault'un sadece ferahlığı ve çok çok az yakan dizel motoru var.
ferahlığı da kocaman camlar, bej döşemeler ve ince koltukların verdiği genişlik sağlıyor.

Zafira ve Verso daha kalıplı ve kaliteli. hem malzeme hem işçilik olarak.
en azından birde tipleri güzel :)

3546 Mesaj
17 Şubat 2010; 10:40:48 

Bunlar içinde Zafira ağır basar. Ama yakında kasası değişecek. Ben yeni çıkan Peugeot 5008'e bir bakın derim .

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

3 Mesaj
3 Mart 2010; 15:56:33 

merhaba bende bu arabalar arasında kaldım kullanıcılar bişeyler yazarsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

3098 Mesaj
3 Mart 2010; 16:14:55 

Scenic'i geçin.Opel Zafira güzele benziyor.Verso size sıkıntı çıkarmaz,yağını suyunu koy bin

Volkswagen Caravelle BiTDI 180 HP 400 NM
İnceleme için tıklayınız.

10867 Mesaj
3 Mart 2010; 16:25:15 

0

hakkını yemeyin gözünüzü seveyim....tamam verso iyidir güzeldir ancak full 1.5 scenic'e hiçbirşeyi değişmem bu sınıfta...

473 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
TarkanBassoy
3 Mart 2010; 17:27:36 

Forumda renault sormayacaksın fransız kötü kanısı var 2001 ve 2006 model olmak üzere 8 yıl 2 kasa scenic kullandık ailece inanılmaz memnun etti bizi hala arıyoruz scenici verso bence çok tipsiz zafirayı hiç kullanmadım ama kötü bir araç değildir eminim. Son kasa C-max tavsiye etmiyorum kesinlikle TDCI motoru yokları oynuyor hareket etmekle etmemek arasında araç kararsız kalıyor tam bir rezillik süspansiyon konforu eksilerde yalıtım başarısız yol sesi motor sesi rahatsız edici seviyede ne alırsanız alın TDCI C-MAX almayın.

Bİrde forumda bu motor şöyle iyi böyle süper diyorlar ya şaşırıp kalıyorum

2005 Astra GTC 2.0 Turbo VMAX Stage1+ (240Hp, 400 Nm) Loading------>VMAX Stage3 (300Hp, 450Nm)

3098 Mesaj
3 Mart 2010; 19:28:58 

Verso ve Zafira varken gidip Scenic alırsanız hata yaparsınız

Volkswagen Caravelle BiTDI 180 HP 400 NM
İnceleme için tıklayınız.

3 Mesaj
4 Mart 2010; 15:00:01 

ya yini scenic güzel olmuş fakat fiyat 55 lere dayanıyor bu paraya başka araba bakılabilinir mi? acep bilemiyom her markada sorun var sıkıntısı olmayan araç yok hep şikayet var amma ortalıkta sıfır arabadan geçilmiyor. çohu zaman yorumlara inanasım gelmiyor. yanlış anlamayın dediklerimi olay bu herkez bişey tuturmuş gidiyor. o kötü bu iyi ya binen de konuşuyor binmeyende. en çokta binmeyen konuşuyor. adam 50 milyar vercek arabaya yok ya o iyi değil şunu al halbu ki nette resmini görmüş beğenmiş yada beğenmemiş hemen atla al abi alma abi adam kendi zevkine göre insanları yönlendirmeye çalışıyor. çok yanlış adam alacağı arabadan vaz geçiyor adamın dediğini alıyor içi sinmiyor alacağı arabayı yolda görüyor içi gidiyor. yapmayalım arkadaşlar kullanmadığımız araçlar hakkında yorum yapmayın lütfen.

2181 Mesaj
4 Mart 2010; 15:06:11 

Peugeot 5008 arkadaşım

Bu halkın mantıksız,akılsız,bilgisiz,araştırmayan,meraksız,soru sormayan,gerçeklerle yüzleşmeyen,egoist,narsist,bencil,kalitesiz,eğitimsiz ve kültürsüz yapısının içine edeyim ben

70 Mesaj
12 Mart 2010; 17:58:43 

Peugeot 3008 - 5008 veya 1.5 dci Renault Scenic kesinlikle.

4493 Mesaj
12 Mart 2010; 18:11:42 

Yeni Verso'yu incelemedim ama diğer araçlarla uzun süredir yakından ilgileniyorum.

Yeni Scenic'de Otomatik vites getiremeyecek olmaları satışları sıkıntıya sokuyor, Citroen C4 Picasso her yönüyle alınası bir araç ancak 5008'in gelişiyle Picasso'da biraz demode kaldı; Özellikle orta konsolun yapısı itibariyle, kötü demiyorum asla ama bir revizyona ihtiyacı olduğu düşüncesindeyim.

Bilenler vardır her ne kadar kendi seçimim olmasa da 4 ay kada eski Scenic kasa kullanmıştım, şimdi bu sınıftaki favorim 5008 oldu.

Özellikle tasarım itibariyle 1.6 ve düşük hacimli dizel motor sunan MPV'ler içerisinde erkeklere en çok hitap eden araç olduğunu düşünüyorum nacizane...
Scenic'e göre navigasyonu eksik ama otomatik vitesi var, eğer 5008'de soğutucu gözler var ise (hiç aklıma gelmedi incelemek ) Picasso'dan da bir eksiği kalmıyor.

İlginç bir şekilde şu anda 308'de de 3008'de de 5008'de de kullanılan manuel klima malzeme kalitesi olarak otomatik klima kumandalarından daha iyi, 308'de tespit etmediğim hafif çıtırtılar mevcuttu konsolda, biraz iyileştirme yapılabilir.

Bayiye giden potansiyel müşterilerin eşleri yanındaysa tercih 3008'e doğru kayıyor diye düşünüyorum, SUV görüntüsü hanımları daha çok cezbediyor ama işlevsellik anlamında geri kalıyor tabi.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » Renault Scenic mi, Toyota Verso mu yoksa Opel Zafira mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484