- x
Evden kaçmak istiyorum
42 Cevap16098 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:48:58 

Arkadaşlar o kadar bunaldım ki, ailemden, arkadaşlarımdan, maddi ve manevi durumumdan.. herşeyden.. Alıp başımı evden 1-2 gün kaçmak istiyorum, annemin babamın bu duyarsız tavırlarına belki bir çözüm olur. Herşeyi bağrış çağrışla çözmeye çalışıyorlar, hiç oturupta oğlum bunu yap şunu yap, sen bilirsin gibi bişey dedikleri olmuyor, sürekli kavga var. Hiç birşeyimi onaylamıyorlar, ne fikirlerimi, düşüncelerimi, nede isteklerimi. Herşeyi çok iyi biliyorlar, ben kuklaymışım gibi davranıyorlar. Ben şuan lise 3. sınıftayım, son 4 senedir dersleri, okul hayatımı, ahlakımı, saygımı, ve utangaçlığımı çöpe attım denebilir. Eskiden böyle değildim, bunaldım..

283 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:53:59 

Dil öğren vizayı kap dışarı ülkelerden bir okula git.

I like to pretend I am alone.Completely alone.
Maybe a post apocalypse or a plauge.
Whatever.No one left to act normal for.
No need to hide who I really am.It would be, freeing.

...Ve tanrı her tarafa dinazor kemikleri saçtı,
çünkü komik olacağını düşündü...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Şubat 2010; 21:54:55 

bence hemen antalya otogarinda bi internet kafeden dh ye gir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

680 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:55:13 

Boşver kaçıp napıcan.Takıl işte.

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2010; 21:56:47 

Prison break hesabı

3282 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ImYourLife

bence hemen antalya otogarinda bi internet kafeden dh ye gir.

Maziye döndüm.

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]
Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.

3168 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:58:29 

aynı durumdayız

157 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:58:48 

Biraz mantıklı düşün, kaçacan da nereye? gideceğin yer evinden ailenden iyi bi yerse banada haber ver beraber kaçalım...

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2010; 21:58:56 

quote:

Orijinalden alıntı: _Right_
Prison break hesabı

alaka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

888 Mesaj
15 Şubat 2010; 21:59:29 

Kır zincirlerini...

■ part time dovahkiin ■
■ lg g2 - MIUI v5 ■ msi ge60 ■

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2010; 22:01:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ImYourLife

alaka?

Hapishaneden kaçış evden kaçış benzerlik yok mu?

110 Mesaj
15 Şubat 2010; 22:02:58 

quote:

Orijinalden alıntı: k Maj.

Arkadaşlar o kadar bunaldım ki, ailemden, arkadaşlarımdan, maddi ve manevi durumumdan.. herşeyden.. Alıp başımı evden 1-2 gün kaçmak istiyorum, annemin babamın bu duyarsız tavırlarına belki bir çözüm olur. Herşeyi bağrış çağrışla çözmeye çalışıyorlar, hiç oturupta oğlum bunu yap şunu yap, sen bilirsin gibi bişey dedikleri olmuyor, sürekli kavga var. Hiç birşeyimi onaylamıyorlar, ne fikirlerimi, düşüncelerimi, nede isteklerimi. Herşeyi çok iyi biliyorlar, ben kuklaymışım gibi davranıyorlar. Ben şuan lise 3. sınıftayım, son 4 senedir dersleri, okul hayatımı, ahlakımı, saygımı, ve utangaçlığımı çöpe attım denebilir. Eskiden böyle değildim, bunaldım..

bu kadar olur Sanki ben yazmışım gibi hissettim , tüm herşey aynı lise 3. sınıfa gitmemiz bile :D Bilemiorum belkide bu dönemlerde oluyordur ama çok sıkıyorlar ya pff ...

Bazen düşünüyorum böyle kaçıp 1-2 gün haberleri olmayacağı bi yere gitsem , meraklansınlar azıcık akılları başlarına gelsin ama hem nereye kaçıcan ? Akrabalar olsa hemen haber alınır, arkadaşada ben sizde kalcm denmez.Üstelik polise haber felan verilirse arkadşında başı belaya girer.

Bir diğer neden ise geldikten sonra laf olması var, akrabalarının komşularının gözünde kötü çocuk olmak var.

Ama bir arkadş doğru demiş ben 1 senedir onun için çalışıyorum mesela, öğren ingilizceyi git oku 4 sene yurtdışında hem kendin özle aileni rahat et biraz , hem onlar.

Satılık Asus K8N-VM Anakart- 512 MB DDR Ram - ATİ Radeon x01050 256 MB Ekran Kartı - AMD 3000+ İşlemci.

Hepsi 120 TL !!!!

5 Mesaj
15 Şubat 2010; 22:03:50 

quote:

Orijinalden alıntı: domainci_

Biraz mantıklı düşün, kaçacan da nereye? gideceğin yer evinden ailenden iyi bi yerse banada haber ver beraber kaçalım...

Yaşadığım psikolojik buhrandansa, sokaklarda yatmayı tercih ederim. Ben özgürlüğüme düşkünüm, o yüzden üzerimde baskı olunca gerçekten asileşiyorum, ama bu asilik kesinlikle dışa vurmuyor, sürekli içime attığım için, birikiyor. Yeterince cesaretimde var, korkmak bence saçma. 1-2 gün bir yer ayarladım orda kalmayı düşünüyorum. Ben aynı durumda olan arkadaşların düşüncelerini bekliyorum. Çözüm buldularsa nasıl buldular... 12 yaşındaki çocukların salak smileylerle dolu mesajlarını istemiyorum.

1621 Mesaj
15 Şubat 2010; 22:03:52 

Onlara bu durumunu anlatmaya çalış. Eğer yine anlamıyorlarsa o zaman tekrar konu aç.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

5 Mesaj
15 Şubat 2010; 22:06:06 

quote:

Orijinalden alıntı: vandal59

bu kadar olur Sanki ben yazmışım gibi hissettim , tüm herşey aynı lise 3. sınıfa gitmemiz bile :D Bilemiorum belkide bu dönemlerde oluyordur ama çok sıkıyorlar ya pff ...

Bazen düşünüyorum böyle kaçıp 1-2 gün haberleri olmayacağı bi yere gitsem , meraklansınlar azıcık akılları başlarına gelsin ama hem nereye kaçıcan ? Akrabalar olsa hemen haber alınır, arkadaşada ben sizde kalcm denmez.Üstelik polise haber felan verilirse arkadşında başı belaya girer.

Bir diğer neden ise geldikten sonra laf olması var, akrabalarının komşularının gözünde kötü çocuk olmak var.

Ama bir arkadş doğru demiş ben 1 senedir onun için çalışıyorum mesela, öğren ingilizceyi git oku 4 sene yurtdışında hem kendin özle aileni rahat et biraz , hem onlar.

Sanırım bu tür konularda korkusuz olmak en iyisi, başkalarının nasıl düşündüğü önemli değil benim için, benim kendimi nasıl hissettiğim. Korku yüzünden yeniliyoruz hep... Ben artık korkmuyorum... Buna "büyümek" denebilir.

1461 Mesaj
15 Şubat 2010; 22:26:36 

Kaçma la af çıkacak

Siz bırakın ben atlarım

COMINGSOON
Açık Tribünden ya,davulcu

396 Mesaj

[29 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

15 Şubat 2010; 22:30:05 

yaş olarak sizden büyüğüm
güzel bi işim var
sadece hayatımda kızlar yok(bu cümle biraz gay koktu ama neyse)
yani ben onları istemediğimden değil onlar beni istemediğinden
neyse
ailevi problemler zaten herkeste var
bende her gece yatınca düşünüyorum kaçıp gideyim diye(parada var)
ama olmuyo işte

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freezer80 -- 15 Şubat 2010; 22:33:08 >

4893 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:05:51 

Kaçıp gitmekle olmuyor çünkü yaptığınıza kaçmak denilmiyor sadece ertelemek olacak şeyleri...Akıl sağlığını korumak adına bir kaç gün aileden uzak dinlenilebilir bu arada oldukça yoğun düşünülür sonrasında karar verilir ve uygulanır.Kaçmak diye tabir ettiğin olayı gerçeleştirebilecek cesaretin var ise aileni karşına alıp oturtturacaksın ve hissettiğin bütün duygularını kontrol ederek bağırıp çağırmadan söyleyeceksin ve karşılık olarak sakin bir tepki alamaycağını anladığın anda evden bir kaç gün daha uzaklaşarak onların karar vermesini bekleyeceksin.sonra döndüğünde muhtemelen işlerin yoluna girdiğini aslında konuşmanın çok büyük faydası olduğunu ertelemenin ise yaptığın en kötü şey olduğunu anlayacaksın.

DT

1664 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:07:45 

house break yap

Death is Certain
Life is Not

287 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:09:50 

quote:

Orijinalden alıntı: MelihFenman

house break yap

house break yap

<% state = replace("offline","online") %>

826 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:09:52 

antalya otogarına kaç

Go Long, Go Deep, Go State!

129 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:15:22 

Bu sıra tam düşündüğüm şeyleri yazmıssın bende cok istiyorum gitmeyi artık öyle bir noktaya geldi ki hatta git demelerini bekliyorum resmen ama demezler ne yazıkki 1-2 gün en azından şehirdısındaki kuzenimlerin yanına gideceğim benden sana tavsiye eğer sen tavrını koymazsan bişiler yapmazsan bu hep böyle gider tavrını koy dostum yok hiçbirşey değişmez

Uzaklaştırılmış
16 Şubat 2010; 1:26:52 

Tipik lise psikolojisi.Dersler,aile,maddi ve manevi sıkıntılardan bunalım.Herkes lise yıllarında aynı şeyleri yaşar.Ki bende yaşadım lise sondayken.Ailemle ne samimiydim, ne de ders çalışıyordum.Dershaneye falanda gitmiyordum çünkü o ortamlar beni bayıyordu.Diyordum arkadaşlarım var yanımda herkesin hayatı süper benim ne bu lan diyip kendi kendime isyan edip günde 1-2paket sigara bitiriyordum tek başıma park köşelerinde.Arada sırada içki içip bütün sırlarımı efes ve winstonla paylaşıyordum.En sonunda evden kaçmaya karar verdim.Ama öyle ince düşünüyordum ki izmirden evi ayarladım(ben istanbulda yaşıyorum)işi ayarladım(kontür dağıtıcaktım bayilere aylık 500 lira + yemek + sigara vericeklerdi ki bana sadece sigara + yemek + kalıcak yer bile yeterdi) Annem olayı çakmasın diye fazla eşya almadan gidicektim.Öyle ince düşündüm ki polise haber verirlerse eğer evdeki bütün resimlerimi aldım,msn kayıtlarını sildim bilgisayara format attım ve okuldan kimseye de birşey söylemedim.Aldım biletimi vs vs bir arkadaşım orda karşılayacak beni falan herşey planlı yarın yola çıkıcam son gecem.Herşeyi göze aldım artık yani baskılardan,sıkıntılardan sonra sokakta bile yatardım herşeyi göze almıştım.Son gecemdi gene her zamanki parkıma gittim,kuytudaki ağacın altına oturdum banka.Düşündüm herşeyi annemi babamı kardeşimi ailemi,arkadaşlarımıyaşadıklarımı iyisiyle kötüsüyle.Sigarayı çektim içime daldım düşüncelere ve o an ne olduysa kafma birşey dank etti.Ulan napıyorum ben ailem ne kadar kötüde olsalar dövseler sövseler bana hiçbir karşılık beklemeden bakan,besleyen,büyüten aileme karşı bunu nasıl yaparım.Yırttım bileti vazgeçtim herşeyden.Liseyi bitirdim ondan sonra.Şuan lisedeki 2 arkadaşım dışında hiçbiriyle görüşmüyorum.Herkes biryerlere dağıldı,izmirdeki arkadaşımda 3 senedir ne arar ne sorar.İyiki gitmemişim.Çünkü seni ne olursa olsun,ister adam öldür,ister hırsızlık yap,ister hapse gir,aklına gelebilecek herşeyi yap ailen affeder sadece.Arkadaşların şu bu herkes unutur ama ailen unutmaz.Şuanda ben ailemle yaşamaya devam ediyorum ve bana harcadığı emeklerin karşılıklarını vericeğime dair kendi kendime söz verdim.Onlar bana nasıl baktıysa bende ileride onlara bakıcam hiçbir karşılık beklemeden.Çünkü onlar her zaman benim yanımdaydılar iyisiyle kötüsüyle.Liseyi bitir eline ekmeğini al ailenle aran çok iyi olucak buna eminim.Ama bunun için senin de çabalaman lazım.Derim ki sana tekrar düşün aileni ne olursa olsun terk etme.Kusura bakmayın çok uzun olmuş dolmuşum bende öyle yazdım,hayırlı geceler.

Uzaklaştırılmış
16 Şubat 2010; 1:31:25 

Otur oturdugun yerde kırarım bacaklarını iblis

84 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:34:58 

Kacmak cozum degil bastan bunu soyleyim
Ailenle nekadar konusmaya calissanda konusamicaksin suna inan bir insan 7de neyse 77desinde de odur, degistircegini zanettigin hic birsey hic birzaman degismicek. Igneyi ailene batirirken cuvaldizida kendine batir(25 yasina gelince anlicaksin muhtamelen) tek cozum var; Hayatını kurtarmak Oss ye calis Basarili olmaya bak, Unutma o bunu yapti bu boyle oldu o yuzden boyleler bisi getirmiyor. keskin sirkede hep kendine zarar veriyor...

emin anlatiklarina benzer bir hayat yasadim bende kizdigimda gozum bisi gormezdi tecrubelerimi aktarmak istedim sadece Pismanliklarim hic olmadi ama keskelerle dolu bir gecmisim var. (eger yasadigim zorluklari aslinda neyi yapmam gerekipte yapmadiklarimi sana yardimi olcaksa pmden yazabilirim abin olarak yardimci olursam mutlu hissederim tecrubeler aktarilmak icin vardir)

Derma Roller Cilt lekeleri, sorunları ve saç problemleri hakkında. Deri çatlak tedavisi, saç dökülmesi, Sivilce izleri çözümleri için TIKLAYINIZ

390 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:37:14 

Kaçında herkez sokakta sözünümü dinleyecek

Güney Kore Sinema Sever

304 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:38:49 

Kaçalım, kaçalım, koşalım!

2822 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:44:59 

Lise 2 3 teyken bende öyle diyodum baktım kaçılmıyo üni. kazanıp kaçtım

İt Ötükende gezmekle Kurt olmaz !

62 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:47:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Barnz

Kaçalım, kaçalım, koşalım!

Şu gözlüklü veled-i zinayı dövseniz sırayla aslında öyle bi rahatlarsınız ki kaçasınız falan kalmaz şu tipe bak ağzına ağzına vurmalık

Psn: Mec-tt

876 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:47:21 

quote:

Orijinalden alıntı: pasaliyiz.biz

Tipik lise psikolojisi.Dersler,aile,maddi ve manevi sıkıntılardan bunalım.Herkes lise yıllarında aynı şeyleri yaşar.Ki bende yaşadım lise sondayken.Ailemle ne samimiydim, ne de ders çalışıyordum.Dershaneye falanda gitmiyordum çünkü o ortamlar beni bayıyordu.Diyordum arkadaşlarım var yanımda herkesin hayatı süper benim ne bu lan diyip kendi kendime isyan edip günde 1-2paket sigara bitiriyordum tek başıma park köşelerinde.Arada sırada içki içip bütün sırlarımı efes ve winstonla paylaşıyordum.En sonunda evden kaçmaya karar verdim.Ama öyle ince düşünüyordum ki izmirden evi ayarladım(ben istanbulda yaşıyorum)işi ayarladım(kontür dağıtıcaktım bayilere aylık 500 lira + yemek + sigara vericeklerdi ki bana sadece sigara + yemek + kalıcak yer bile yeterdi) Annem olayı çakmasın diye fazla eşya almadan gidicektim.Öyle ince düşündüm ki polise haber verirlerse eğer evdeki bütün resimlerimi aldım,msn kayıtlarını sildim bilgisayara format attım ve okuldan kimseye de birşey söylemedim.Aldım biletimi vs vs bir arkadaşım orda karşılayacak beni falan herşey planlı yarın yola çıkıcam son gecem.Herşeyi göze aldım artık yani baskılardan,sıkıntılardan sonra sokakta bile yatardım herşeyi göze almıştım.Son gecemdi gene her zamanki parkıma gittim,kuytudaki ağacın altına oturdum banka.Düşündüm herşeyi annemi babamı kardeşimi ailemi,arkadaşlarımıyaşadıklarımı iyisiyle kötüsüyle.Sigarayı çektim içime daldım düşüncelere ve o an ne olduysa kafma birşey dank etti.Ulan napıyorum ben ailem ne kadar kötüde olsalar dövseler sövseler bana hiçbir karşılık beklemeden bakan,besleyen,büyüten aileme karşı bunu nasıl yaparım.Yırttım bileti vazgeçtim herşeyden.Liseyi bitirdim ondan sonra.Şuan lisedeki 2 arkadaşım dışında hiçbiriyle görüşmüyorum.Herkes biryerlere dağıldı,izmirdeki arkadaşımda 3 senedir ne arar ne sorar.İyiki gitmemişim.Çünkü seni ne olursa olsun,ister adam öldür,ister hırsızlık yap,ister hapse gir,aklına gelebilecek herşeyi yap ailen affeder sadece.Arkadaşların şu bu herkes unutur ama ailen unutmaz.Şuanda ben ailemle yaşamaya devam ediyorum ve bana harcadığı emeklerin karşılıklarını vericeğime dair kendi kendime söz verdim.Onlar bana nasıl baktıysa bende ileride onlara bakıcam hiçbir karşılık beklemeden.Çünkü onlar her zaman benim yanımdaydılar iyisiyle kötüsüyle.Liseyi bitir eline ekmeğini al ailenle aran çok iyi olucak buna eminim.Ama bunun için senin de çabalaman lazım.Derim ki sana tekrar düşün aileni ne olursa olsun terk etme.Kusura bakmayın çok uzun olmuş dolmuşum bende öyle yazdım,hayırlı geceler.

Kelimesi kelimesine katılıyorum

PSN: Bulenttt-TR

Uzaklaştırılmış
16 Şubat 2010; 1:48:50 

pazarcılık yap
sabah 5.00 de kalkar yola koyulur sabah 7.00 de tezgahı kurarsın akşam 20.00 ye kadar takıl
daha sonrada gece taksicilik yap
akşam 20.00 de başla sabah 5.00 e kadar
yemeği yol üstünde yersin,hiç uyuma evede gitmene gerek yok
bazen takside kestirirsin bazende pazarda kestirirsin
hem para kazanırsın hemde evle alakan olmaz

2862 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:53:10 

Yorumlara şöyle bir göz attımda yazıklar olsun .dhye eskisi kadar takılmamakla iyi yapıyorum galiba..
Çok seviyesiz mesajlar..
Arkadaş sorununu anlatmış sizler dalga geçiyorsunuz

♥Ŧєηєявαнçє'm♥

Bazen Diyorlar Ki Bana; Ne Verdi FENER Sana ?
Böyle Tutulacağına Hayatına Baksana.
Bilmiyorlar ki Çekilmez Hayat Sen Olmayınca.
Önce ALLAH'ım Sonra Sensin KANARYA !!

Uzaklaştırılmış
16 Şubat 2010; 2:08:16 

quote:

Orijinalden alıntı: gitarist55

pazarcılık yap
sabah 5.00 de kalkar yola koyulur sabah 7.00 de tezgahı kurarsın akşam 20.00 ye kadar takıl
daha sonrada gece taksicilik yap
akşam 20.00 de başla sabah 5.00 e kadar
yemeği yol üstünde yersin,hiç uyuma evede gitmene gerek yok
bazen takside kestirirsin bazende pazarda kestirirsin
hem para kazanırsın hemde evle alakan olmaz

uyku uyumadan 1 ay gidilmez.

444 Mesaj
16 Şubat 2010; 2:17:12 

kaçma sadece zaman herşeyi düzeltir dışarısı evinden daha tehlikeli huzur sokakda yok

Geçip hayatın önüne;
Yüzüneyüzüne indireceksin...!

5 Mesaj
16 Şubat 2010; 18:18:41 

quote:

Orijinalden alıntı: tufeba

Kacmak cozum degil bastan bunu soyleyim
Ailenle nekadar konusmaya calissanda konusamicaksin suna inan bir insan 7de neyse 77desinde de odur, degistircegini zanettigin hic birsey hic birzaman degismicek. Igneyi ailene batirirken cuvaldizida kendine batir(25 yasina gelince anlicaksin muhtamelen) tek cozum var; Hayatını kurtarmak Oss ye calis Basarili olmaya bak, Unutma o bunu yapti bu boyle oldu o yuzden boyleler bisi getirmiyor. keskin sirkede hep kendine zarar veriyor...

emin anlatiklarina benzer bir hayat yasadim bende kizdigimda gozum bisi gormezdi tecrubelerimi aktarmak istedim sadece Pismanliklarim hic olmadi ama keskelerle dolu bir gecmisim var. (eger yasadigim zorluklari aslinda neyi yapmam gerekipte yapmadiklarimi sana yardimi olcaksa pmden yazabilirim abin olarak yardimci olursam mutlu hissederim tecrubeler aktarilmak icin vardir)

Gerçekten anlamıyorlar beni, dediğin gibi. Ama şunu kabul ediyorum gerçekten benim için uğraşıyorlar, emek harcıyorlar. Ama bu yeterli değil, bana destek çıkmadıkları sürece, düşüncelerimi onaylamadıkları sürece sıkılıyorum. Ayrıca aile içinde kesinlikle şiddet yok arkadaşlar, ben annemden babamdan dayak yiyen bir çocuk değilim. Elbette çocukken yaptığım yaramazlıklar karşısında bir tepkileri oldu ama öyle hergünü dayakla geçen çocuklardan değilim.

Ayrıca ben 6. sınıfa kadar süt çocuğu diye tabir ettiğimiz çocuklardandım, hiç birşeyden anlamazdım ( hileydi, hurdaydı, p.içlik diye tabir ettiğimiz çocuksu hareketler vs.), derslerim iyiydi, sokak çocuğu diye tabir ettiğimiz tiplerle anlaşamazdım, nefret ederdim, yani yaşıma göre çok olgun bir insandım. Şuan ise derslerim berbat, serseri gibi yaşıyorum. İçki, sigara, hatta 1 kereye mahsus olmak üzere esrar bile kullandım. Çevremde esrar kullanan çok arkadaşım var, ama allahtan sadece 1 kere kullandım bağımlısı değilim.

Yani, 5 sene önceki kişiliğimle şuanki kişiliğim tamamen zıt. Ders çalışma isteğim olduğu sıralarda veya çalışırken ailemin bana destek çıkmaması aksine dersler yüzünden tartışmamız, bunu onur meselesi yapıyorum, inadıma salıyorum dersleri, onlar bana ne kadar zıt giderse bende onlara aynı şeyi yapıyorum, sanırım bu yüzden bu hale geldim. Şuan anadolu lisesindeyim, çevremdeki çocuklarla gayet iyi anlaşıyorum, kafam uyuşuyor. Ama yinede onlarında durumu benden farksız, çoğu sigara içiyor vs.

Bazı arkadaşlarda yanlış anlamış sanırım evden kaçmak diyince, geri dönmemek gibi birşey yok, 1-2 gün kendimi özleteyim misali kaçmayı düşünüyordum. Ev falan ayarlamıştım ama şuan için bu fikir askıda. Gerçekten saçma gelmeye başladı.

Bu yaz kendime çeki düzen vermek ve derslerimi düzeltmek istediğime karar vermiştim. Yavaş yavaş uyguluyorum ama gerçekten aile desteği olmayınca yeterli olmuyor. Moral eksikliği var.

Yani orta okulda falan sürekli derslerim iyi olduğu için ailemden, okuldan hediyeler alırdım. Överlerdi beni, anadolu lisesine geçtikten sonra kendimi saldım, rahat bir yaşama alıştım o yüzdende çoğu şey değişti.

Arkadaşlar yazı gerçekten uzun oldu, ama yorumlarınızla moral vererek, içimi dökmeme yardımcı olduğunuz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Bu topic beni gerçekten rahatlattı, isterseniz devam ettirip ya da yeni bir başlık açarak diğer arkadaşlarada yardımcı olabiliriz.

0 Mesaj
25 Temmuz 2010; 16:45:52 

aslında böyle arkadaş olarak kaçmalı aramızda önce para biriktiririz ama ben ömür billah kaçarım çünki 2 3 günlükten sonra eve gel bakalım daha kötü şeyler yaparlar

248 Mesaj
25 Temmuz 2010; 16:51:43 

quote:

Orijinalden alıntı: k Maj.

Yaşadığım psikolojik buhrandansa, sokaklarda yatmayı tercih ederim. Ben özgürlüğüme düşkünüm, o yüzden üzerimde baskı olunca gerçekten asileşiyorum, ama bu asilik kesinlikle dışa vurmuyor, sürekli içime attığım için, birikiyor. Yeterince cesaretimde var, korkmak bence saçma. 1-2 gün bir yer ayarladım orda kalmayı düşünüyorum. Ben aynı durumda olan arkadaşların düşüncelerini bekliyorum. Çözüm buldularsa nasıl buldular... 12 yaşındaki çocukların salak smileylerle dolu mesajlarını istemiyorum.

Haklısın.Bende lise 1 e geçtim.Özgürlüğüme düşkünüm.İnsanların bana emirler vermesini,annemin babamın ikide bir karışmasını sevmiyorum.İntiharın eşiğindeyim.İşte bu yüzden ingilizcemi geliştiiyorumve şu an da ingilizcem mükemmel.para biriktiriyorum.çalışacağım yaz tatillerinde ve 5 yıl sonra yani lise bitince italya'ya gideceğim.İnsanın hayallerinin peşinden koşması güzel birşey.Ama hayallerimi desteklemiyorlar.Evden kaçacağım.Beni buna mecbur ediyorlar

227 Mesaj
25 Temmuz 2010; 16:58:49 

otur aşağıya maceranın sonu her zaman iyi bitmez...

0 Mesaj
16 Ağustos 2010; 23:13:36 

bende evden kaçmak istiyorum ama tek başına olmaz :D :D

0 Mesaj
15 Aralık 2010; 17:24:09 

bende evden kaçmak istiyorum ama tek başına olmaz :D :D

quote:

hala kaçmak istiyor musun
quote:

Orijinalden alıntı: soulles power

0 Mesaj
8 Ocak 2011; 19:53:29 

Arkdaşlar annemle knuşuyoduk biraz atıştık sonra evden gidicem dedim o da istanbul büyük git dedi bende tamam dedim paltomu giydim ayakkabılarımı falan sonra annem gidersen bidaha gelme ama dedi tamam dedi ciddi ciddi gidiyordum babam falan karıştı işe sonuçt evde kaldım ama yinede annemle kavgalıyız ne yapmalıyıım?

Uzaklaştırılmış
13 Ağustos 2011; 13:46:28 

birizın birek_ 4+1 evden kaçış

ben 16 yaşındayım kardeşim 14 çocuk dövmekten oda hapsi ve bilgisayar yasağı konuldu
bende onu kurtarmak için bile bile evdeki vazoyu kırdım ve oda hapsi haftada 5 kez okul denen bilgi yerine gidiyoruz
hapisaneden kaçmak için gardiyan olan 17 yaşındaki abime kadın dergisi verdim ve bana gerekli eşyaları verdi (saç tokasi)
saç tokasıyla açtım kapıyı ve kardeşimi aldım 1. kolidordan geçtim babam ve arkadaşları kart oynuyolardı
kapının yanındadaki odadada annem vardı hemen oraya bir yufka ve oklava verdim gizliden o uraşırken kapıyı actım abim bizi gördü biz kaçtık
abim tüm kuzenleriyle lise arkılerıyle beşimizde kıstırdılar neyse aile mahkemesinde afdan yararlandıkta 2 oda dolaşma hakı ve sadece 2 gün televizyon yaskı
cezada 5 gün
BU YAŞANAN OLAY VE UNSURLAR VALAHAKİ GERÇEKTİR

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2013; 12:11:09 

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Evden kaçmak istiyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.514