Şimdi Ara

Smile ADSL'den TTNET'e geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Smile ADSL Abonesiyim, 24 aylık taahhütüm bu ay doluyor. İptal ettirip TTNET'e geçmeyi düşünüyorum. Açıkcası zor tahammül ettim Smile ADSL'e, şu taahhüt olmasa bir gün bile durmazdım. En başta 444'lü bir numaraları yok, herhangi bir sorunda 0212 444 33 75'i arıyorsunuz. Sık sık kopmalar ve ping yükselmeleri yaşıyorum. Şimdi ben TTNET'e geçsem 8 mbit'e kadar sınırsız bağlatacağım, ilk 6 ay 25 TL'den. Modemim falan var, ADSL hattı kurulu bir şekilde. Diyeceğim o ki; şimdi bugün son faturayı ödeyip Smile ADSL aboneliğimi iptal ettirsem, aynı gün TTNET'e başvursam yeni internetim ne kadar sürede bağlanır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Ryan -- 15 Şubat 2010; 15:59:44 >

• Up. Cevap yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Ryan

Smile ADSL Abonesiyim, 24 aylık taahhütüm bu ay doluyor. İptal ettirip TTNET'e geçmeyi düşünüyorum. Açıkcası zor tahammül ettim Smile ADSL'e, şu taahhüt olmasa bir gün bile durmazdım. En başta 444'lü bir numaraları yok, herhangi bir sorunda 0212 444 33 75'i arıyorsunuz. Sık sık kopmalar ve ping yükselmeleri yaşıyorum. Şimdi ben TTNET'e geçsem 8 mbit'e kadar sınırsız bağlatacağım, ilk 6 ay 25 TL'den. Modemim falan var, ADSL hattı kurulu bir şekilde. Diyeceğim o ki; şimdi bugün son faturayı ödeyip Smile ADSL aboneliğimi iptal ettirsem, aynı gün TTNET'e başvursam yeni internetim ne kadar sürede bağlanır?

ttnet de aynı 444 ü sadece seni otomatik ankara yada istanbula yönlendiriyo alan kodunu kendi atıyo birşey farketmiyor sözleşmen bitmiş ne güzel işte bence hiç geçme ping sorunları hepsinde var aynı altyapı ne farkedicekki boşyere bide kendini ttnete bağliyacan aynı tarifeler smile dada var illaki geçicem diyorsan intenetin aynı gün açılma ihtimali daha yüksek ama 3 iş günü biçiyorlar keyifleri biliyor

• smile'da da 8 mbit var ama bir düşün istersen.
  • smile adsl 8mbit kullanıyorum hız düşmesi olmuyor
  • @Asil
    Smile adsl'ye özgü bir durum değil. Birçok hatta tüm TTNET abonelerinin de hızı düşmüyor. Hız düşüm olayı santralden sanırım manuel olarak yapılıyor ya da reklamlar daha bitmedi bana göre biteceğe de benzemiyor. Çünkü yeni sunulacak hizmet olan Web TV için kaliteli bir yayında gerekli hız en az 8 mbps olması gerekiyor. 2, 4 mbps hızlarında da iyi ancak pikseller çok rahat sayılabiliyor Bu nedenle bu hız düşümü öyle tak diye 15 gb geçen bir abonede hemen olmuyor. Ancak extream durumlarda oluyor Abone 250 GB veriyi bulunca ister istemez adamların gözüne çarpıyor ve hızı düşürüyorlar.

@Mr. Ryan
    Bunun dışında Smile ADSL'den çok çektim TTNET'e geçince dertlerim son bulur diyebilirsiniz ancak smile adsl şu anda kullandığınız altyapıyı kullanmakta olup TTNET'e geçtiğiniz zaman mükümmel bir fark görülmeyecektir. Her halukarda santral size uzaksa yine uzak olarak kalacak. Ping süreniz uzunsa yine uzun olarak kalacak ancak avantajları yok diyemem. öncelikle teknik destek hususunda sağolsunlar ilgili oluyorlar. Dönüşler diğer ISS'lere nazaran daha hızlı. Tabi özgür irade sizde sonuçta bu konuda bir şey diyemeyiz. Neyse aramıza hoş geldiniz diyebilrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SNIPER82 -- 15 Şubat 2010; 23:44:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

@Asil
    Smile adsl'ye özgü bir durum değil. Birçok hatta tüm TTNET abonelerinin de hızı düşmüyor. Hız düşüm olayı santralden sanırım manuel olarak yapılıyor ya da reklamlar daha bitmedi bana göre biteceğe de benzemiyor. Çünkü yeni sunulacak hizmet olan Web TV için kaliteli bir yayında gerekli hız en az 8 mbps olması gerekiyor. 2, 4 mbps hızlarında da iyi ancak pikseller çok rahat sayılabiliyor Bu nedenle bu hız düşümü öyle tak diye 15 gb geçen bir abonede hemen olmuyor. Ancak extream durumlarda oluyor Abone 250 GB veriyi bulunca ister istemez adamların gözüne çarpıyor ve hızı düşürüyorlar.

Ne yani, 15 i geçince otomatik olarak hız düşüren bir sistemleri yok mu?
    Öyleyse hemen geçeyim. Ben en fazla 20-30 gb kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk -- 16 Şubat 2010; 7:11:50 >

• valla ben smile adsl kullanıyorum ttnet var arkadaşlarımda aynı ben kopma felan yaşmıyorum ttnetle bi farkı yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Ryan

Smile ADSL Abonesiyim, 24 aylık taahhütüm bu ay doluyor. İptal ettirip TTNET'e geçmeyi düşünüyorum. Açıkcası zor tahammül ettim Smile ADSL'e, şu taahhüt olmasa bir gün bile durmazdım. En başta 444'lü bir numaraları yok, herhangi bir sorunda 0212 444 33 75'i arıyorsunuz. Sık sık kopmalar ve ping yükselmeleri yaşıyorum. Şimdi ben TTNET'e geçsem 8 mbit'e kadar sınırsız bağlatacağım, ilk 6 ay 25 TL'den. Modemim falan var, ADSL hattı kurulu bir şekilde. Diyeceğim o ki; şimdi bugün son faturayı ödeyip Smile ADSL aboneliğimi iptal ettirsem, aynı gün TTNET'e başvursam yeni internetim ne kadar sürede bağlanır?

Smile ADSL de kalma TTNET en iyisi en iyi tarfifeside 1 mbit kotasız olan tarife ona gec senin için iyi olur .TTNET ten kaynaklı bağlantı sorunu yasamazsın genelde ev içindeki kablolarda sorun olur onun dısnda ttnette bağlantı kopmaz .

• smile kullanıcısıydım net kopma sorunları vardı en sonunda bi koptu daha bağlanmadı iptal ettirmek istediğimde yapıcaklarına dair söz verdiler 1 aydan sonra tekrar arardım sövdüm kapattılar neti ttnete geçtim 1 yıldan fazla oldu ne kopma ne ping sorunu var hız beklediğimden de yüksek ilgilenmezsen netinin bağlanası 1 haftadan fazla sürer sürekli ara sor yetkililerle görüş 2 günde hallolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

smile kullanıcısıydım net kopma sorunları vardı en sonunda bi koptu daha bağlanmadı iptal ettirmek istediğimde yapıcaklarına dair söz verdiler 1 aydan sonra tekrar arardım sövdüm kapattılar neti ttnete geçtim 1 yıldan fazla oldu ne kopma ne ping sorunu var hız beklediğimden de yüksek ilgilenmezsen netinin bağlanası 1 haftadan fazla sürer sürekli ara sor yetkililerle görüş 2 günde hallolur

herhalde titi smile a çürük portları kakalamış. smile kendi haline güle kalmış

• uzun süredir smile kullanıyorum bahsettiğiniz sorunlar bana yabancı. Sorun sizden kaynaklanıyordur
  • bende smile kullanıyorum sözleşmem bitti bende değiştiricem ama memnuyetsizlikten değil kampanya mevcut aboneye yapmamışlar bende durmıyacağım cıkıcam buhaftaiçi ancak belirteyim ttnet le smile arasında kalite olarak bi fark yok 2 sinide uzunca kullandım , sadece smile in müşteri hizmetleri daha iyi, ttnet in ise sorun cözenleri karşıma hep ya yobaz , aklı kıt , yada karşısındaki aptal sanıp kendi cokbilmiş tipler vardı sorunlarımı cözmek için modem ac kapa pc yi yeniden başlat derdi
  • benimde sözleşmem bitti. bende araştırmadayım ama avantajlı bir tarife yok..
    Smile ile ilgili hiç bir sıkıntım olmadı şükürler olsun...
    Şimdi 12 ay taahhütlü uygun bir kampanya arıyorum ama yok..
  • Smile internette kal.. Boşuna gecme, bende Smile kullanicisiyim daha bir tane şikayetim olmadi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

uzun süredir smile kullanıyorum bahsettiğiniz sorunlar bana yabancı. Sorun sizden kaynaklanıyordur

sorun benden kaynaklansa ttnet de de aynı sorunları yaşamam gerekmez mi?

nedense son sürat download yapıyorum ttnete geçtiğimden bu yana
  • İnternet Hızınızdan Yada Fiyatlarından Memnun Değilmisiniz ? Yoksa İnternet Hattınızda Sık Sık Kesintiler mi Oluyor ? O Halde Doğru Yerdesiniz.

Adsl servisleri arası geçiş için lütfen aşağıdaki siteyi inceleyiniz.

http://www.adslltasi.com

• yaa arkadaşlar bende smile adsl e geçiş yaptım bana yeni bir şifre ve kullanıcı adı verdiler bunu modemimin üzerinden değiştirmemi söylediler nasıl yapılır bu anlamadım yardımcı olur lütfeenn....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rümeysa19

yaa arkadaşlar bende smile adsl e geçiş yaptım bana yeni bir şifre ve kullanıcı adı verdiler bunu modemimin üzerinden değiştirmemi söylediler nasıl yapılır bu anlamadım yardımcı olur lütfeenn....

Öncelikle modeminin markasına göre ara yüze erişebilmen için gerekli basit şifreyi bilmen gerekiyor tahminimce 12345, admin, 01234 v.s'dir. Bunun dışında modemin ip'sini bilmen gerekli bu da 192.168.2.1, 192.168.2.2, 192.168.1.1 v.s'dir. Bu iki veriyi de biliyorsan öncelikle modem ipsini tarayıcının adres arama kutucuğuna girmen gerekecek.. Sonra enterle ardından şifre sayfası gelecektir. Önce hiç şifre oluşturmadan girmeyi dene yok girmeye izin vermiyorsa o zaman şifreyi girerek girmeyi dene. Bu kısma kadar olan etabı atlattıktan sonra sırada servis sağlayıcının sana verdiği şifreyi belirlemeye geldi. Modem arayüzünde "ADSL AYARLARI" veya "ADSL" başlığı altında "ADSL AYARLARI" gibisinden bir seçenek bulunmalı oradan şifreyi ve gerekli diğer ayarları yapacağımız ekrana geçiyoruz. Öncelikle
    1- PROTOKOL olarak "PPPoE"
    2- ENCAPSULATİON olarak "LLC"
    3- KULLANICI ADI KISMANA - Smile ADSL'nin cep telefonuna ilettiği kullanıcı adını,
    4- ŞİFRE KISMINA - sana gönderilen şifreyi
    5- VPI - 8
    6- VCI- 35 değerlerini giriyoruz ve kaydederek modemi yeniden başlatıyoruz. Biraz uzun ve karışıkmış gibi duruyor ancak karışık değil yeterki modem arayüzüne erişmeye çalış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SNIPER82 -- 29 Aralık 2010; 20:55:35 >

• Konuyu hortlatıyorum çünkü yeni konu açma gereği hissetmedim.
    Smile adsl'den ttnet'e geçmek istiyorum. Taşıma işi kaç gün sürüyor ve maksimum sınırı nedir?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.