Şimdi Ara

Sony Ericsson Vivaz Pro; Symbian işletim sistemli ve QWERTY klavyeli cep telefonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
25.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobil Dünya Kongresi'nde kompakt boyutlarıyla dikkat çeken ve Android v1.6 işletim sistemini kullanan Xperia X10 Mini ile QWERTY klavyeli Xperia X10 Mini Pro'nun lansmanını gerçekleştiren Sony Ericsson, Vivaz Pro modelini de ziyaretçilerin meraklı bakışları önünde sergiledi.

109 x 52 x 15 mm ebatlarına ve 117 gram ağırlığında QWERTY klavyeli tasarımıyla ön plana çıkan Vivaz Pro, 720 MHz'lik işlemciden güç alıyor ve Symbian OS 5th Edition işletim sistemini kullanıyor. Dört band GSM ve HSDPA şebekeleriyle uyumlu çalışabilen akıllı telefon 3.2 inç (~8.1 cm) 360x640 piksel 16.7 milyon renk dokunmatik ekran, ivme sensörü, 3.5 mm jak girişi, 75 MB dahili bellek, 16 GB'a kadar microSD kart desteği (Kutu içeriğinde 8 GB'lık kart mevcut), WI-FI / A-GPS / Bluetooth bağlantıları, 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera, geo-tagging, otomatik odaklama, 1280x720 piksel video kaydı, yüz algılama teknolojisi, görüntü stabilizasyon sistemi, microUSB portu, TV çıkışı, DLNA sertifikası, önceden yüklenmiş Facebook - Twitter - Facebook - QuickOffice uygulamaları ve 440 saate varan bekleme - 5 saat 10 dakikaya varan konuşma süresi sunan batarya gibi özellikleriyle göz dolduruyor.

Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle 2010'un 2. çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Vivaz Pro'nun ocak ayında tanıtılan Vivazla gözle görünen iki tane farkı bulunmakta: QWERTY klavye ile kamera. Vivaz'da 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyordu. Anlaşılan cep telefonlarında QWERTY klavyeye önem verenler ekstra çözünürlükten feragat etmek zorunda. Fiyat üzerindeki sis perdesi ise henüz kaldırılmadı.

Tanıtım videosu

• se güzel telefonlar çıkarıyor ama ülkemize gelene kadar telefon eskimiş oluyor ve acaip yüksek fiyatlara satılıyor
    gerçekten anlamak zor bu se nin ülkemizdeki izlediği satış politikasını...
  • Yazdıklarına tamamen katılıyorum. Gecikme probleminin önüne geçilmeli.
  • Biraz agresif bi tasarımı var buda hoşuma gitti zaten QWERTY klavyesi benim için artı bi özellik.
  • Aha benim telefonum çok hoşuma gitti be sizi bilmem ama bence süper olmuş
  • herşey güzel de işletim sistemi symbian olmasaymış keşke.
  • Bu adamlar bu işi yapıyorlar allah için.

sabian os kullanmaları gayet mantıklı kendi renkleri ile senkronize olan bi os
  • ülkemize ne zaman gelir acaba
  • valla arkadaşım geçen w595 almış geçen canlı olarak görünce ağzımın suyu aktı. internette fotolarını görmeyle. çıplak gözle bakma arasında çok fark var oyüzden bu telefonu canlı hayal bile edemiyorum
  • 2011 2. çeyrekte ülkemize geleceği söylentisi çıkar.
    2012 1.çeyrekte SE Türkiye "2. çeyrekte" der.
    2012 3. çeyrekte "az sonra" der.
    2013 2.çeyrekte 3000TL den giriş yapar. Veeee...
    Bir SE den bir "ölü doğum" vakası daha...
  • Sony Ericsson Vivaz Pro; Symbian işletim sistemli ve QWERTY klavyeli cep telefonu

Sony Ericsson Vivaz Pro; Symbian işletim sistemli ve QWERTY klavyeli cep telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: pohuman
    .................

Klavye tuhaf. Alman versiyonu mu acaba?
    Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

quote:

.................

Saygılarımla.

a klavye tr.ye gelicek olan q klavye olucak zaten...
  • Resimler hoş görünüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

quote:

.................

Saygılarımla.

Fransa ya da Fransızca kullanan ülkeler için dizayn edilmiş klavye AZERTY.

Daha fazla bilgi için;

http://en.wikipedia.org/wiki/AZERTY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 16 Şubat 2010; 13:07:00 >

• güzel telefon
  • of ne zaman gelecek bu tlfn ya cok hosuma gidiyor
  • TR inatla getirmiyorlar..
    Daha xperia1 gelmedi hep el altından geldi ülkemize..
    Se Çok Ayıp Ediyor Çook
  • klavyesi olmasa daha iyi olurdu.
  • arkadaşlar Sony Ericsson Türkiye'ye bir mail atarak bu ürünün Türkiye'ye geliş tarihini sordum aldığım mail;

Sony Ericsson olarak ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Sony Ericsson Vivaz™ telefonumuzun planlanan çıkış tarihi, 2010 yılının, ikinci çeyreğidir. Ürün piyasaya çıktığında, fiyat bilgisini yetkili distribütörlerimizden edinebilirsiniz. Ürünlerimizin özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye,www.sonyericsson.com/Vivaz adresinden ulaşabilirsiniz.

tam açıklayıcı değil ancak heralde tüm Dünya ile aynı anda Türkiye'de de satışa sunulacak.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.