Şimdi Ara

Asus N61jq anlamsız donma sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
6.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi gunler canadadan asus n61jq-x1(i7 720-320 7200rpm hdd-4gb 1066 ddr3) model getırtım 2 gun once laptop sonderece guzel ve hızlı fakat oyun uygulamalarında counter strıke source-gta4-crysis-nfs ve dığer oyunlarda anlamsız sekılde kıtlenme ve coğu zaman wındows hatası karsıma cıkıyor gorevı sonlandır ıle oyunlardan cıkıyorum mobılıty radeon hd5730 model dx 11 ekran kartı bu laptopda drıver sorunu olabılır dıye dusundum atı daha bu serıye drıver cıkarmamıs pekı asus hangı drıverı yuklmıs buna? Catalyst™ Control Center Sürümü 2009.1118.1260.23275 dıye gecıyor... dığer hd5000 ekran kartına sahıp arkadasla sızdede boyle bı sorun oluyormu bu konu hakkında ne yapmamı onerırsınız eğer bı cozum bulamaz ısem dayımla gerı ıadeye gonderecem laptopu

iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodbringer -- 14 Şubat 2010; 18:32:29 >

• 5650 de de HD video oynatamama gibi bir sorun olduğu söyleniyor , anlaşılan o ki HD 5xxx serisinin daha tam olarak driver desteği yok...

Edit: İmzamdaki 5740'ı alalı 1-2 ay oldu en ufak sıkıntısı yok bu konuda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 18 Temmuz 2010; 0:00:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

5650 de de HD video oynatamama gibi bir sorun olduğu söyleniyor , anlaşılan o ki HD 5xxx serisinin daha tam olarak driver desteği yok...

bu alette 5730 1 gb ddr3 ramlı ekran kartı var ve moralım cok bozuldu acaba tek sorun drıver mı 10 gun surem var ıade etmek ıcın eğerdrıver ıse sorun gondermıcem
  •  Asus N61jq anlamsız donma sorunu?

buda gpu bilgileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodbringer -- 14 Şubat 2010; 19:15:29 >
  • anlaşılan kımsede boyle bı sorun yok
  • dostum bende siparişi dün verdim ve senin konuyu şimdi görünce benimde canım sıkıldı. ama şöylede bişey var win7 64 bit için ati 5730a henüz driver çıkarmamış ama asusun kendi driver bölümünde "Graphics Driver for WIN7 64 bit " diye bi driver gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxiii

dostum bende siparişi dün verdim ve senin konuyu şimdi görünce benimde canım sıkıldı. ama şöylede bişey var win7 64 bit için ati 5730a henüz driver çıkarmamış ama asusun kendi driver bölümünde "Graphics Driver for WIN7 64 bit " diye bi driver gözüküyor.

dostum yorunmun ıcın cok saol bu kıtlenme olayları ekran kartı dıye dusunmustum ama ıslemcıde olabılır dıye dusunmeye basladım artık cunkı işlemcı bosta 40 da felan 2.80 e cıktıında70 ı goruor fn cıkıslarından baya sıcak hava gelıyor galıba butun i7 serısınde bu ısı olayı var ben bırkac yerdekı yorumlarıda okumustum bu ısı sorunu olayını bu yuzden kıtlenme olayları felan gıbısınden sorunun ne olduğu konusunda ne yapacağımı şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodbringer -- 15 Şubat 2010; 13:29:14 >

• bu driver asusun n61jq için son driverı, 2009.12.30 da çıkartmışlar. belki sendeki daha eski bi driverdır. benim laptop 2-3 hafta sonra geleceği için deneyemiyorum sen indir bi yükle son versiyon bu. inşallah düzelir sorun.

238 mblık bi driver...... senin makinede win7 64 bit olsa gerek..

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/VGA_ATI_Win7_64_868000.zip

denedikten sonra buraya sonucu yazarsan sevinirim, benimkinde de aynı sorun olabilir çünkü.
  • cok saol dostum hemen ındırıp yukluyorum sonucunu 30 dk ıcınde paylasırıım
  • mesela biosu yenilemişler.

BIOS 204
    Firmware Change
    File Size 1.16 (MBytes) 2010/01/27 update
    --------------------------------
    Windows BIOS Flash Utility
    Windows BIOS Flash Utility for Win7 32/64 Bit
    File Size 604.85 (KBytes) 2009/09/07 update

buradan bakabilirsin driverlara.
    http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
  • ekran kartı drıver sonuc vermedı sımdı bıosu denıyorum umarım ıse yarar
  • bıosumda son surummus senın verdıının aynısı update edılemedı sorunun ne olduğunu oğrenmek ıcın atının drıver cıkarmasını yada bı tane soğutucu almam gerekıcek galıba cpu ısısı ıcın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodbringer -- 15 Şubat 2010; 14:19:52 >
  • evet cpu çok ısınıyor anlaşılan. neyse bende almış oldum artık.
  • hayırlı olsun Allah utandırmasın...
  • bende şimdi yabancı forumları okudumda CPU ısısı oyun oynarken 80 civarı oluyor diyorlar. artık kendimiz soğutacay diye yazmışlar. ısı problemi dışında özellikleri fiyata göre iyi.

soğutma standı almak lazım. bu bilgisayarada alınır yani.

http://www.hizlial.com/donanim-oem-/ram/zalman-zm-nc1500-white-notebook-sogutucu-beyaz_30.500.8024.0049.htm
  • yok ben en ıyısı odaya bı klıma alayım yaz gelıyor zaten notebook standı bunu kesmez
  • bu donma sorununda bir gelişme olursa buraya da yazabilir misiniz arkadaşlar? ayrıca alet p8700 veya t9600 lere göre ne kadar ısınıyor? ben de geldiğinde almayı planlıyorum.
  • arkadaşlar bende bu bilgisayardan arıyorum ama hiç biyerde bulamadım. nereden aldınız??? Bide ayrıca hdd 7200 rpm mi sizinkilerin. aynı model olmasına rağmen bazı konfigürasyonlar değişiyor. kafam karıştı. Hdd si 5400 rpm olanı da var bunların. istanbulbilişim diye bi yerde buldum ama internette biraz araştırınca oradan almaktan tırstım , daha sonra eksen bilgisayar diye bi yerde buldum , onunda hdd si 5400 rpm. 2 haftadır bi laptop seçemedim. herşeyi iyi olsa ekran kartı iyi olmuyo , o güzel olsa hdd rpm si yada ekran küçük oluyo vs... varsa başka önerdiğiniz yazarsanız sevinirim.
    teşekkürler şimdiden.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bagyanna -- 2 Mart 2010; 20:11:56 >
  • ARKADAŞLAR!...Laptoplarda kullanılan 7200rpm lik diskler donmalara neden olduğunu duymuştum.Haliyle 7200 lük disk daha fazla akım çektiğinden daha fazla ısı üretiyor.LAPTOPLAR OYUN İÇİN ÜRETİLMİYOR:Bir Laptopun PSU su ortalama 100 w iken Masaüstü bir bilgisayarınki ortalama 400w. Yani ne kadar köfte o kadar ekmek.Oyun oynayacaklar masaüstüne yönelsin yada laptop için ısınıyo diye şikayet etmesin.
  • ama hdd daha çok bi program açılırken kullanılıyo yada hdd ye bi şey kaydederken değilmi. yani bi oyunu açtıktan sonra hdd nin hızlı dönmesine gerek yok. sanırım bu durumda oyunun performansından daha çok oyunun açılma süresini etkiler yada windowsun açılma süresini vs.. ha bide ram yetersizse (eskiden 386 zamanlarında daha sonra pentium zamanlarında olurdu) bazen hdd ye yazar oradan okurdu ram yetmeyince ama artık o sorunlar kısmen iyi sistemler için uzakta kaldı sanırım. HDD nin arada hızlı çalışmasıda o kadar ısıya neden olmaz(tabi uzun süreli kayıt falan yapmıyorsak yada sağlam bi program açmıyorsak). ayrıca ısınırsa soğuturuz :) yeterki performansı iyi olsun. (Bilgilerim yanlış olabilir , ben böyle biliyorum). aradığım laptopuhttp://www.amazon.com/N71JQ-A1-17-3-Inch-Versatile-Entertainment-Laptop/dp/tech-data/B0034XJ3TY/ref=de_a_smtd adresinde buldum. ama hiç yurtdışından bişey almadım nası alabilirim onu araştırcam ama pek umutlu değilim. Türkiye'ye girerken bana ne kadar para gircek onuda bilmiyom. belki Türkiye'ye yollamıyolardır. hatta denedim This item cannot be shipped to the address you selected yazdı. heralde Türkiye'ye bilgisayar parayla bile yok. Biz adisini kullanalım tabiki(Belkide ben beceremedim :) )

Bi laptopu alabilsem şu donma sorunuylada ilgilencem ama alamadım ki :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bagyanna -- 3 Mart 2010; 22:10:42 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.