Şimdi Ara

HP P1005 Toner Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
7.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim HP p1005 yazıcım var. orijinal toner bitince doldurtmak istedim,bir yere doldurttum ,çıktılar silik silik sanki toz yok gibi..başka bir yere gittim yine aynı (nispeten daha iyi)
    ne yapmalıyım bu toner tek kullanımlık değildir herhalde..
    çip mi alayım,drum mı değiştireyim yoksa toner tozunu ben alıp kendim mi doldurayım lütfen tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..
    selamlar

• bu tonerlerin hp toner tozu diğer tonerlerden ayrıdır, dolumcunun bunu bildiğini varsayıyorum. toneri sökebilirsen drumun altında ince uzun şarz merdanesi vardır o parçayı saf alkolle temizleyin eğer aynı şekilde devam ediyorsa drumu değiştirin.
  • dolumcunuz dandikse bir daha uğramayın
  • daha ilk gidişte drum değişimi gerekir mi acaba :(
    toneri sökebilirim,iki tane benzer çubuk var biri drum'ın olduğu parçada diğeri de diğer parçada..
    şeytan diyor 60 liraya al bir mürekkepli bozulursa da at
  • selam oncelıkle hocam bak sımdı normalde 3 dolumda bır yenıleme yapmak sarttır drum unıtesı veya dıer merdanelerın bıcagın degısmesı vb gibi ama suda varkı eger daha oncekı drum saglıklı degılse ondan yapar artı toner dolumunda toz cok onemlıdır ya dolduran arkadaslar tozu kıytırık yada merdalerı ıyı temızlememıs ıkıncı doldurgun ıyı dıyorsun ozman sorun bence tozda ve tonerın temızlenmesınde suanad pıyasda artık her kosede toner dolumcu kaynıyor ama nasıl calısyorlar bılınmez eger ankaradaysan sana yardımcı olabılırım saygılar
  • hocam selam ben toner dolumu yapmaktayım hp p1005 yazıcı ve tonerleri cok iyi tanıyorum haftada en az 30 adet 35 a toner dolduruyoum 35 a tonerlere dolumcular üniversal dediğimiz tozu koyuyorlar oysaki 1005 in tozu ayrıdır ve hp p1005 tozu koymak gerekir üniversal toz silik basar

0312 231 33 64
    LİDER TEKNİK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B92FFCBA -- 5 Mart 2010; 18:16:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk5101

daha ilk gidişte drum değişimi gerekir mi acaba :(
    toneri sökebilirim,iki tane benzer çubuk var biri drum'ın olduğu parçada diğeri de diğer parçada..
    şeytan diyor 60 liraya al bir mürekkepli bozulursa da at

ilk toner dolumunda drum değişmez. drumun altındaki ince çubuğu saf alkolle iyice temizle tak. eğer yine silik yazıyorsa muhtemelen hp nin universal toner tozunu kullanmıştır cb435a ve cb436a tonerlerinin tozu diğer hp tonerlerin tozundan farklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

dolumcunuz dandikse bir daha uğramayın

Üstadım Bir dolumcu olarak Bu tabiri kullanmanızı yadırgadım Sonuçta oda bir emek vermiş karşılığını verememiş ayrı

Müşteriler Bazen Verdikleri Paranın karşıılığını ^^Alamıyabiliyorlar^^ fakat firmaya geri dönüşte yapmadan direk karalama oluor sözüm konuyu açana değil böyle davrananlara nese

bilgilerimi paylaşayım

Şimdi siz toneriniz bittiği halde çalkalaya çalkalaya şunuda çıkartayım bunuda çıkartayım dediyseniz birkere manyetik roller la drum bozulmuştur yani arkadaşında dediği gibi kara merdane ve yeşil silindir tonersizlikten çizik çizik olmuştur. Görmeden çözüm çok mantıklı olmaz

Toneri dolduran arkadaşlarımada bir tavsiyem manyetik merdaneniyi söktüğünüzde onun altındaki kısımdaki bıçağıda bi güzel temizlerseniz sonuç dahada başarılı olur ve unutmayın p1005 in yani 35 ve 36 a tonerin tozu diğerlerinden farklıdır...

Saygılarımla..

• Arkadaşlar siz p1005 dolumunu nasıl yapıyorsunuz. Nette dolaşan videolarda toner e delik delip oradan dolduruyorlar.
    Bu sağlıklı mı değilse nasıl doldurabilirim. Video su veya resimli anlatım ı varsa linkini gönderebilirmisiniz.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasmeram

Arkadaşlar siz p1005 dolumunu nasıl yapıyorsunuz. Nette dolaşan videolarda toner e delik delip oradan dolduruyorlar.
    Bu sağlıklı mı değilse nasıl doldurabilirim. Video su veya resimli anlatım ı varsa linkini gönderebilirmisiniz.
    Teşekkürler.

http://www.futuregraphicsllc.com/lit/tg/HP1505TECH.pdf
  • delmenize gerek yok magroller (mıknatıslı çubuk) söküldüğünde altındaki boşluktan yağdanlık dipinde kolay dolum aparatıyla bu kısma tozu koyabilirsiniz.
  • http://www.futuregraphicsllc.com/lit/tg/HP1505TECH.pdf
    bu linkte anlatılan herşeyi yapacakmıyız. Yoksa daha kısa bir yolu var mı ?
  • arkadaşlar bende 35a toner bol miktarda bulunmakta isteyen ulaşsın kullanılmamış toner 40tl
    ahheste_03@hotmail.co.uk
  • Arkadaşlar 35a toner tozu ile ilk dolumumu yaptım.
    İlk başta çıktılar simsiyah çıktı.Tekrar açtım baktım galiba tozu fazla koymuşum toz taşmış.Neyse tekrar temizleyip tekrar çıktı aldım.
    Fakat bu seferde yazılar 3 defa ve tonları açılarak çıkmaya başladı.
    Yani yazı birinci sefer normal , 2. sefer biraz altında biraz açık renkli , 3. sefer ise iyice açık şekilde çıkyor.

Biraz araştırdım prc şarj merdanesinden olabileceği söyleniyor.
    Bu ararada prc şarz merdanesinin altındaki metale bağlı şeffaf camsı uzantı kopmuş onun bir etkisi olabilirmi.

YUkardakihttp://www.futuregraphicsllc.com/lit/tg/HP1505TECH.pdf pdf dosyasında da

Clean the drum axle. Apply new conductive
    grease to the drum axle using a cotton swab
    (see photo 12).
    NOTE: Failure to apply conductive grease
    to the drum axle hub can result in
    repetitive light print defect.

diyor tam anlamıyla ne diyor anlamadım ama galiba bu olaydan bahsediyor.

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

• quote:

Arkadaşlar 35a toner tozu ile ilk dolumumu yaptım.
    İlk başta çıktılar simsiyah çıktı.Tekrar açtım baktım galiba tozu fazla koymuşum toz taşmış.Neyse tekrar temizleyip tekrar çıktı aldım.
    Fakat bu seferde yazılar 3 defa ve tonları açılarak çıkmaya başladı.
    Yani yazı birinci sefer normal , 2. sefer biraz altında biraz açık renkli , 3. sefer ise iyice açık şekilde çıkyor.

Biraz araştırdım prc şarj merdanesinden olabileceği söyleniyor.
    Bu ararada prc şarz merdanesinin altındaki metale bağlı şeffaf camsı uzantı kopmuş onun bir etkisi olabilirmi.

YUkardakihttp://www.futuregraphicsllc.com/lit/tg/HP1505TECH.pdf pdf dosyasında da

Clean the drum axle. Apply new conductive
    grease to the drum axle using a cotton swab
    (see photo 12).
    NOTE: Failure to apply conductive grease
    to the drum axle hub can result in
    repetitive light print defect.

diyor tam anlamıyla ne diyor anlamadım ama galiba bu olaydan bahsediyor.

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

dolum yaparken drumu yerine takmadan önce drumun üzerine bir pamuk vasıtasıyla bir miktar bebek pudrasını hafifçe vurdurarak uygulayın ve drumun üzerindeki fazlasını çok hafif üfleyin drumu o şekilde takın. pudralama işlemi yapılmadığında drum bıçağı drumu kaydırmaz,pudralama yapmadığınızdan dolayı drum bıçağını kırmışsınız. toner malzemesi satan yerlerden modelinize uygun drum bıçağı alın ve yenisini taktıktan sonrada drumun üzerini mutlaka bebek pudrasıyla pudralayın.

• Peki bu gölgeli tekrarlı yazmasının sebebi şarj merdanesi yüzeyinin yıpranması olabilirmi.Bazı yerlerde sebep olarak bunu gösteriyorlar.
    Yoksa kesin drum bıçağının kırılmış olmasından mı kaynaklanıyor.
    Bıçak siparişi verecem ayazshop dan. Değilse + sarj merdaneside sipariş vereceğim.

Avcılardan Beykoz'a 6 tl kargo ücreti alıyorlar. Tekrar tekrar kargo ücreti vermek istemiyorum.
    Teşekkürler.
  • quote:

Peki bu gölgeli tekrarlı yazmasının sebebi şarj merdanesi yüzeyinin yıpranması olabilirmi.Bazı yerlerde sebep olarak bunu gösteriyorlar.
    Yoksa kesin drum bıçağının kırılmış olmasından mı kaynaklanıyor.
    Bıçak siparişi verecem ayazshop dan. Değilse + sarj merdaneside sipariş vereceğim.

Avcılardan Beykoz'a 6 tl kargo ücreti alıyorlar. Tekrar tekrar kargo ücreti vermek istemiyorum.
    Teşekkürler.

drum bıçağı kırılmışsa değiştirmeniz gerekli. temizleme sıvısı veya saf alkolle şarj merdanesini temizleyebilirsiniz. gölgeli yazdırmayı şarz merdanesinden dolayı yapmaz, drum yıpranmış olabilir yedek olarak bir tanede drum siparişi vermenizi tavsiye ederim. drum bıçağını değiştirin ve drumu pudralayıp takın eğer hala gölgeli yazdırıyorsa drumuda değiştirin.

• arkadaslar 1005 modelinin tozu diğerlerinden farklıdır içerisinde demir oranı fazla olduğu için normal toz koyduğunzda daha silik yazar o yüzden özel toz gerektirir bu nedenle ya sıfır muadil toner al yada dolumu yaptır.www.ayazshop.com sitesinde history markalı sıfır muadil toner gördüm 25 dolar sıfırı ve genelde muadilleri sıkntısız çalışyor ve tekrar dolum gorebılyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan87

arkadaslar 1005 modelinin tozu diğerlerinden farklıdır içerisinde demir oranı fazla olduğu için normal toz koyduğunzda daha silik yazar o yüzden özel toz gerektirir bu nedenle ya sıfır muadil toner al yada dolumu yaptır.www.ayazshop.com sitesinde history markalı sıfır muadil toner gördüm 25 dolar sıfırı ve genelde muadilleri sıkntısız çalışyor ve tekrar dolum gorebılyor

muadil toner almasına gerek yok bu seri için hp nin özel tozunu dolumcular satıyor.
  • Sonunda başardım. , yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler.

Tecrübelerimi özetleyecek olursam.
    Çok fazla toz koymuşum ilk başta çıktılar simsiyah çıktı.Fazlalığı biraz boşalttım düzeldi.
    Drumu pudralamadım; drum, drum bıçağı üzerinde dönmekte zorlanınca bıçağı kırdı ve gölgeli yazmaya başladı. Drum bıçağını değiştirdim. Drumu pudraladım.Çıktılar nizami bir şekilde gelmeye başladı.

Bu işi ilk yapacak olan arkadaşlar toner tozu siparişi ile beraber yedek drum ve drum bıçağı siparişi verirlerse sorun olması drumunda beklemek zorunda kalmazlar.Drum ilerde herhalukarda lazım olacaktır.Drum bıçağı ise 3 tl falan zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.