Şimdi Ara

==> BUCA FAN CLUB ####

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
0
Favori
10.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar 2009/2010 sezonuyla İzmir'in parlayan yıldızı büyük bir çıkış yakaladı.Şu an Bank Asya da Süper Lige Çıkma mücadelesi veriyor.Puan sıralamasında 2 inci sırada..

Haydi DH üyeleri , buca taraftarları , tüm izmirliler burda toplanalım..

Gruba katılmak isteyen adını yazsın

==> BUCA FAN CLUB ####

BUCASPOR KULÜBÜ TARİHÇESİ

Cumhuriyet’le birlikte çakan bir kıvılcımız biz...
    Yüreklerdeki spor sevgisini tutuşturan...
    81 yaşında dev bir çınarız.
    Güçlü... Köklü...İlkeli...Kararlı...

CUMHURİYET’in kurulmasıyla birlikte ülkemizin dört bir yanında çakan futbol kıvılcımları, kısa süre sonra Buca’da yaşayan gençlerin de kalbini tutuşturdu. Aradan geçen 5 yıl gibi kısa bir sürede yapılanmasını tamamlayarak hedeflerini belirleyen Bucalı gençler Süleyman Atakan, Bekir Eromat, Niyazi Gökgönül, Hasan Yalçınkaya ve Niyazi Aktaş; Karşıyaka (1912), Altay (1914), Altınordu (1923) ve Göztepe’den (1925) sonra 1928 yılında Bucaspor’u İzmir’in 5. spor kulübü olarak kurdu.

Kulübün o tarihteki renkleri de bugünkü gibi sarı ve laciverttir. Bu renklerin yanına, eski başkanlarımızdan Yusuf Muhafız’ın döneminde eklenen “kırmızı” ise daha sonra genel kurul kararıyla iptal edilmiştir. 1928’den 1984’e kadar 56 yıl boyunca futbolun yanı sıra güreş, masa tenisi, atletizm gibi çeşitli spor branşlarında da faaliyet göstererek ilçede kök salan Bucaspor, kazandığı şampiyonluklarla İzmir’in gururu olmuştur.

Türkiye Üçüncü Ligi’nin 1984 yılında kurulmasıyla profesyonelliğe geçiş yapan Bucaspor, burada geçirdiği 6 yılda bir taraftan futbol okulları açıp, geleceğe yatırım yapmış; diğer taraftan profesyonel bir kulüp olmanın tüm gereklerini yerine getirmiştir. Bucaspor, 6 Mayıs 1990 tarihinde Edremitspor’u deplasmanda 1-0 mağlup ederek tarihinde ilk kez 2. Lig’e yükselmeyi başarmıştır. İkinci Lig’deki ilk sezonuna Teknik Direktör Erkan Velioğlu yönetiminde 5’te 5 yaparak giren Bucaspor, yakaladığı büyük çıkışla “Fırtına” lakabını da almıştır. 1994 ve 1996 yıllarında ekstra play-off’larda Süper Lig’in kapısından dönen Bucaspor, tarihinde hiç küme düşme acısı yaşamamıştır. 2008-2009 sezonunda 2.Lig'de şampiyonluk yaşayan Bucaspor, bu sezon Bank Asya 1.Lig'de mücadele vermektedir.

BUCASPOR 2009 / 2010 FUTBOLCU KADROSU

Kaleciler = Cenk TEKELİOĞLU Atilla ÖZMEN Samet DİNÇER Barış TÜRKMEN

Defans = Erman GÜRAÇAR , Murat KARAKOÇ , Serkan YANIK , Emrecan AFACANOĞLU , Veli KIZILKAYA , Pierre MBENBA , Cem KARGIN , İzzet KAYA , Mehmet POLAT , Alişan URAL

Orta Saha = Yılmaz ÖZLEM(C) Yakup SERTKAYA Berkay SAMANCI Bekir YILMAZ Sercan KAYA Onur ÇUBUKÇU Zafer ÇEVİK

Forvet = Mehmet BATDAL Yunus ALTUN Türker DEMİRHAN

Teknik Direktör = Özcan Kızıltan

Bucaspor Resmi Sitesi = http://www.bucaspor.org.tr
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Severim Bucayı..
  • beni ekle usta
    izmirde oldukça maçlara gidiyorum
    Mümkünse beni 1 numara yap
  • Yaz benide Bucayı severim.Ama bu sıralar düşüşteler nedense.
  • Ekle
  • 1 - ozcan35
    2- Akçalı
    3 - C@RtHeR ( onur üyesi )
    4- |_ÖmeR_|
    5- Comandanté

photoshoptan anlayan güzel bir imza yapabilir mi acaba arkadaşlar
  • İmzayı ben yapıcam, uğraşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan35

1 - ozcan35
    2- Akçalı
    4- |_ÖmeR_|
    5- Comandanté

photoshoptan anlayan güzel bir imza yapabilir mi acaba arkadaşlar

onur üyesi olduk teşekkürler
    izmire gidince imzayla bende uğraşırım farklı seçeneklerle bişiler yaparız
  • adana 0 - 3 buca

süper lige çok az kaldı..izmirlilerin süper lig özlemi bitiyor..koskoca forumda bucayı hiçmi destekleyen yok
  • Bucaspor taraftar mantalitesi degişene kadar sempatik geliyordu bana son zamanlarda duyduklarım ve gördüklerimle sogudum bu takımdan yinede yorumumu esirgemek istemem sezon başındaki yükselişle birlikte paraşütsüz düşüş yaşayacagını düşünüyordum bucanın ancak birçok kişi gibi yanıldım bugün maçı 90 dk izledim oynanan futbola bakılırsa süper ligi hakediyor her ne kadar gönülden istemesemde umarım çıkarsınız beni eklemezsen sevinirim.
  • ekle beni kardeşim, bu haftasonu süper maç olacak orduyla...
  • adana-buca maçını izlemeye gittim sırf m.batdal'ı izlemek için biraz daha hızlı olsa yerli torres geleceği çok parlak 10 numara topçu topu iyi saklıyor adam eksiltiyor oyunu iyi okuyor kafa toplarına çok hakim boydan dolayı fiziğini de iyi kullanıyor İnşallah yeni sezonda Galatasarayımızda izleriz kendisini
  • quote:

Orijinalden alıntı: darendeli

adana-buca maçını izlemeye gittim sırf m.batdal'ı izlemek için biraz daha hızlı olsa yerli torres geleceği çok parlak 10 numara topçu topu iyi saklıyor adam eksiltiyor oyunu iyi okuyor kafa toplarına çok hakim boydan dolayı fiziğini de iyi kullanıyor İnşallah yeni sezonda Galatasarayımızda izleriz kendisini

Adana maçını izlemedim ama Bucadaki maçları kaçırmam ve Galatasaray'da oynayacak bir adam değil maalesef. Yaser gibi gelip geri döner bi sene sonra. Bence Batdal fiziğini daha iyi kullanabilir. Hemen hemen aynı kalıptayız ben bile halı sahada millete yüklenince dağılıyolar. Öyle iyi top oynadığım yok amatör bile sayılmam ama baya baya oynayan adamlar beziyo mesela.. Ama yine de severiz Batdal'ı

beni de yaz

• Ekleee.

10.hafta sonra süper ligdeyiz inşallah.
  • bekle süper lig biz geliyoruzzzzzzzzzzzzzz
    ekleee kardeş
  • Ziyaaa
  • Buca nın altyapısı çok iyi...
    Buca İzmirin tek temsilcisi...Bu sene çıkacak..
  • 1 - ozcan35
    2- Akçalı
    4- |_ÖmeR_|
    5- Comandanté
    6- tony hawk
    7- Claymoré
    8- Blackeagle
    9- gfb_35
    10- tugay289

• quote:

Orijinalden alıntı: gfb_35

bekle süper lig biz geliyoruzzzzzzzzzzzzzz
    ekleee kardeş

Koçum benim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.