KTM(KABUL TOPLAMA MERKEZİ)
28 Cevap25137 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

7 Mesaj
14 Şubat 2010; 16:21:53 

dagıtım yerim hakkari yüksekova kagıtta gitmem gereken ktm elazığ fakat ben ucakla van ktm ye gitmek istiyoru bu şekilde farklı bir ktm ye gidebilirmiyim bilgisi olan arkadaslar aydınlatırsa sevinirim saygılar....

alone wolf

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Şubat 2010; 18:31:26 

Gidebilirsin

7 Mesaj
14 Şubat 2010; 20:54:09 

teşekkür ederim inş sakat bir durum olmaz

alone wolf

2098 Mesaj
14 Şubat 2010; 20:59:55 

bende MARDİN /kızıltepe Diyarbakırda KTM uğramadan diyarbakıra direk uçakla mardine gitsem olurmu????

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5679 Mesaj
14 Şubat 2010; 22:18:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavili

bende MARDİN /kızıltepe Diyarbakırda KTM uğramadan diyarbakıra direk uçakla mardine gitsem olurmu????

olur olmasına yolda bir sürü çevirme var kesin yakalarla bir sürü laf işitirsin(küfür falanda) postalarlar seni ktm ye ha birliğine ulaşırsanda cins bir komutan gelip ktmye gitmediğin için sana laf diyebilir. KTM lerde ayrı çile ya boş ver kolay gelsin

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2010; 20:22:28 

Uçakla giderse sorun olmaz Mardin ktm ye teslim olur oradan zaten Gerçekten ktmler rezil yerlerdir uzun süre kalıp 20 günde geçici olarak görev yaptım gerçekten askerlikten soğutabiliyor şimdi anlatıp gözünüzü korkutmak istemiyorum ama en kötüsüne hazır olun özellikle Elazığ ve Diyarbakır için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winchester -- 15 Şubat 2010; 20:23:42 >

5679 Mesaj
15 Şubat 2010; 22:57:48 

çoğu arkadaşım askerlik boyunca çekmediğimiz çileyi ktmde çektik dedi. Allah tüm askerlere kolaylık versin

13 Mesaj
16 Şubat 2010; 0:32:10 

Arkdasşlar birşey soracagım usta birligi siirt merkeze düstü ktm benim diyarbakır buraya kadar sorun yok..
diyarbakırda nereye gidecegim peki?

cevaplarınızı bekliyorum ve şimdiden teskürler...

Forever GaLaTaSaRaY !!

14 Mesaj
16 Şubat 2010; 12:01:56 

Şuan Dağıtım İznindeyim DAğıtım Yerim Ardahan/Merkez Karsa Uçakla Gidip Ordan ARdahana Geçip Teslim Olsam Problem Olurmu Bi Akıl Verin KTM de Sürünmek İstemiyorum.CEzası Falan Varmı.

Uzaklaştırılmış
16 Şubat 2010; 18:34:25 

bykroniq
Terminale indiğinde etrafta inzibat varsa onlara söyle yoksa sora sora bulursun merkezde zaten.

hiaXisey
Tamamen bölük komutanına kalmış kimisi kıllık yapabilir tutanak tutabilir. Yolda jandarmaya falan denk gelirsen onlarda paketleyip birliğine götürebilir.

2098 Mesaj
16 Şubat 2010; 19:45:37 

Benim KTM diyarbakır gözüküyor..Mardinden uçakdan indiğinde 1 km uzaklıkda kalıyormuş kışla???

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

13 Mesaj
16 Şubat 2010; 21:51:25 

wichcester teskürler kardesim eyw.. aydınlattın valla

Forever GaLaTaSaRaY !!

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2010; 20:35:22 

quote:

Benim KTM diyarbakır gözüküyor..Mardinden uçakdan indiğinde 1 km uzaklıkda kalıyormuş kışla???

Doğru KTM ile havaalanı arası yakın ama sorarak git girişte KTM yazmıyor Selen kışlası olması lazım

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2010; 21:07:24 

Kolay Gelsin Bende Muş'a Düştüm İl Jandarmaya Gidicem Katılmak İstemiyorum KTM'ye Uçak Biletimi Almış Saolsun Babam Birlikte Hangi Komutana Sorsam Bişi Olmaz Dedi Uçakla Gidersen Sizinde Bir Bilginiz Varsa Paylaşabilirmisiniz Şimdiden Teşekkür Ederim...

2098 Mesaj
17 Şubat 2010; 22:24:13 

quote:

Orijinalden alıntı: winchester

quote:

Doğru KTM ile havaalanı arası yakın ama sorarak git girişte KTM yazmıyor Selen kışlası olması lazım

yanlış anladın benim KTM diyarbakırda ama ben diyarbakıra gitmiycem..Direk mardine uçsam olurmu KTM olmazsa olmazmı?

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2010; 22:47:08 

quote:

quote:

quote:

yanlış anladın benim KTM diyarbakırda ama ben diyarbakıra gitmiycem..Direk mardine uçsam olurmu KTM olmazsa olmazmı?

Birliğin mardindemi?

18 Mesaj
19 Şubat 2010; 17:35:17 

benim usta birligim siirt il jandarma.KTM 7.kol ordu k.lıgı diyarbakir.
diyarbakira ucak bileti aldım diyarbakira inicem.Fakat ktm ye katılmak istemiyorum d.bakir siirt arası 1 bucuk saat.ordan arkadaşım beni şahsi arabasıyla siirte götürücek.Ne gibi riskler almış olurum?
Usta birligimde her hangi bir ceza uygulanırmı?
Fikri olan yardımcı olacak arkadaşlarım varmı?

63 Mesaj
19 Şubat 2010; 17:55:07 

Deadmylove,

KTM'lerin amacı güvenlik riski taşıyan bölgelere askerlerin kendi başlarına ve savunmasız olarak gitmelerinin önüne geçmektir. Yani KTM'ler önemlidir,fakat gelin görün ki yaşayanlardan dinlediklerim ve okuduklarıma göre oldukça kötü yerlermiş KTM'ler. Acemi birliğinden bile daha kötü yer olduğunu söylüyorlar,kalabalık,kaos,kirlilik,yiyecek sıkıntısı vs. Bazı yerlerde bildiğime göre KTM'ye gitmeden şahsi olarak birliklere alınmıyormuş askerler,yani sıkı tutuyorlarmış bu işi. Bu gideceğin birliğe ve komutana göre de değişir. Bence bu konuyu iyi araştır ve gerekirse KTM'ye git.. benim söyleyebileceklerim bunlar.

2028 Mesaj
19 Şubat 2010; 19:58:52 

KTM rezil yerlerdir. Leş gibi yatakları vardır. Kaloriferleri yanmaz. Gündüzleri sabah 6 dan akşam 19 a kadar soğukta açık havada beklersiniz. Yemek yiyemezsiniz. Zira yemekhanelerde kap kaç her daim pistir tiksinirsiz(bir süre sonra mecburen yiyorsunuz ayrı). Her akşam yatak kapmak için millet birbirini ezer ki bazı zamanlarda yatak bulamayıp gazinoda yerde yatmanız olasıdır. Her KTM nin kendi özgü durumları vardır. Örneğin Diyarbakır KTM de Lahmancucu vardır bunun nasıl bir nimet olduğunu KTM de kalmayan anlamaz anlayamaz. Mardin KTM nin yatakları diğerlerine nazaran daha iyidir. Yemekleri fena değildir. Ama yemekten sonra bulaşık yıkamanız yüksek ihtimaldir. Şırnak KTM rezalettir. Günde en az şaka yapmıyorum 6 kere sıraya sokarlar mıntıka yaptırırlar. Kantin bir açıksa bir açılmaz. Yemekhane uzaktır yürürsünüz. Yatakhaneler çok dardır nefes alamazsınız. Bütün gün çevresi tellerle çevrilmiş dar bir alanda volta atar durursunuz. Esir düşman askeri muamesi görürsünüz.

Tüm KTM lerin ortak özelliği misafir personele insan muamelesi yapılmaz. Diyarbakır KTM hariç banyo imkanı yoktur(Diyarbakır KTM de de fiiliyatta zordur ama bir ihtimal banyo yapabilirsiniz). Yemek sıkıntıdır, yatak sıkıntıdır, temizlik sıkıntıdır. Kısacası yaşamak sıkıntıdır. KTM personeli de canından bezmiştir zira imkanlar çok dardır.

Gelelim KTM lere katılma konusunda bilinmesi gerekenlere. Gidilecek birliğin durumuna ve yerine göre yapılması gereken farklıdır. Misal Şırnakta besta taburuna kendi imkanlarınızla gitmeye kalkarsanız ya yolda jandarmaya yakalanırsız yada başınıza bir iş gelir. En azından risklidir. Ama Mardinde nispeten güvenli bir birliğe gidecekseniz kendi imkanlarınızla gitmeniz yararınıza. Tabi ki gidilecek birliğin bu konuda ki tavrıda önemli kimisi geri ktm ye yolluyor kimi kabul ediyor. En güzeli o birliği arayıp sormaktır. Hoş aradığınızda direk gelirseniz bir şey olmaz diyemeyeceklerdir. Orada askerliğini yapan birine danışmak en temizidir. Birde mümkün olduğunca birliğinize yakın ktm ye katılmak mantıklıdır. Örneğin Şırnak için en yakın havaalanı Mardin dedir. Mardin KTM ye katılmak mümkündür. Hiçbir KTM sen Diyarbakır a katılacaktın niye buraya geldin deyip sizi geri çevirmez ki zaten yetkisi olmadığı gibi görevi derhal sizi kabul edip güvenliğinizi sağlamaktır. Ama benim oraları görmüş biri olarak tavsiyem ilk gidişte paşa paşa gidip KTM ye katılmanızdır.

Son olarak bu yazıyı okuyacak ve henüz askere gitmemiş biri iseniz Allah yardımcınız olsun. Biran önce birliğinize ulaşmanız temennisiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SKELETER -- 19 Şubat 2010; 20:06:11 >

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

2098 Mesaj
19 Şubat 2010; 23:57:45 

quote:

quote:

quote:

quote:

Birliğin mardindemi?

evet Mardin KIZILTEPE

2028 Mesaj
20 Şubat 2010; 0:01:00 

Direk Mardin'e git fantazi yapma :) Mardin de birliğimi bulamam dersen Selen Kışlasına havaalanının önünden dolmuş var. KTM de Selen kışlasında başka yere gitme. 5 dk uzaklıkta. Oraya git. Fazla beklemezsin seni ordan alırlar askeri araçla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SKELETER -- 20 Şubat 2010; 0:02:45 >

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

3795 Mesaj
25 Şubat 2010; 20:40:24 

7.kolordu'ya havalimanı yakınlarından minibüse binerseniz gidersiniz..

Bende DİYARBAKIR'DA askerdim..

Nokia Asha 311
GENÇ AVANTAJ EXTRA
500DK+5000SMS+500MB

8 Mesaj
26 Şubat 2010; 10:04:29 

quote:

quote:

quote:

quote:

Birliğin mardindemi?

Yok erzincan da. Heralde mardinde

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2010; 15:31:46 

quote:

Orijinalden alıntı: TömbekiMezitli

quote:

quote:

quote:

Birliğin mardindemi?

Yok erzincan da. Heralde mardinde

sanamı sorduk hay Allahım yaa
SKELETER cevaplamış işte

326 Mesaj
27 Şubat 2010; 11:11:46 

quote:

Orijinalden alıntı: catharel

dagıtım yerim hakkari yüksekova kagıtta gitmem gereken ktm elazığ fakat ben ucakla van ktm ye gitmek istiyoru bu şekilde farklı bir ktm ye gidebilirmiyim bilgisi olan arkadaslar aydınlatırsa sevinirim saygılar....

sa.
kardeş ben yüksekova dağ komandoda askerlik yaptım eğer uçakla gideceksen van ktmye katılman gerekli otobüsle gideceksen elazığa gidersin ama otobüsle vana gidip ktmye katılmaya çalışma sıkıntı yaratırlar

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

234 Mesaj
5 Mart 2010; 18:40:56 

arkadaşlar erzurum ktmsi hakkında bilgisi olan varmı pazar günleri çıkış oluyor mu tezkereci olanlara...

3 Mesaj
11 Aralık 2010; 20:42:49 

Arkadaşlar az önce yanlış yerde sordum sanırım sorumu,buradan tekrar sormak istiyorum,bana Trabzon İl Jandarma Komutanlığı çıktı, fakat izin belgesinde Trabzon- Artvin il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 48'inci Piyade Tugay Komutanlığına(Trabzon) katılacaklardır ibaresi var.Bu KTM diye kastettiğiniz şey mi? Bu bahsedilen yer hakkında bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alperkilislioglu -- 11 Aralık 2010; 21:35:57 >

1 Mesaj
3 Kasım 2013; 21:28:18 

Acemi birlğim erzincan merkeze çktı, elazğdan ktm ye katılmak zorunda olduğum söylendi ama ben ktm ye katılmak istemiyorum otobüs. İle gtmek istiyorum. Nasıl bi risk almış olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
30 Ocak 2014; 4:37:43 

Usta birligimde Elazig merkez komutanligi elazig merkez yaziyor . elazig merkez komutanligi elazig ktm mi oluyor bilgisi olan var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328