- x
skoda octavia mı toyota corolla mı ?
92 Cevap15361 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1881 Mesaj
16 Şubat 2010; 10:54:11 

quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekür ederim. o kadar bilgilendirici ve yönlendirici oluyor ki yorumlarınız, araba firmalarının yerine ben olsam bu forumlara kadrolu bir iki elaman yerleştirirdim.
şu anda octavia ileri çıkmış görünüyor. ben de yorumlara bakarak % 90 octavia diyorum.
ama iki motor arasında sıkıştım kaldım. MPI beygir düşük fakat lpg takılabiliyor, FSI beygir yüksek ama lpg takılamıyor. bu durum çok ciddi kafamı karıştırıyor. piyasada bu motorların hangisi daha çok tutuluyor ?

ikisinin de ilan sayısı aynı gibi ama mpi bi nebze de olsa daha çok çabuk gider lpg uyumundan dolayı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2506 Mesaj
16 Şubat 2010; 15:46:03 

MPI daha çok tutulur sorunsuzdur ve LPG de sorun çıkarmaz

606 Mesaj
16 Şubat 2010; 16:12:02 

İki aracı da çok beğeniyorum.Octavianın 1.6 motoru 102 beygir ve bana yetersiz gibi geliyor. Bu nedenle corolla alırdım.Skoda ne zaman 1.6 motor 115-120 beygirlik motorlar getirecek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 16 Şubat 2010; 16:14:02 >

Aşkla nefret arasında ince bir çizgi vardır.

2506 Mesaj
16 Şubat 2010; 16:34:31 

quote:

Orijinalden alıntı: netfriend

İki aracı da çok beğeniyorum.Octavianın 1.6 motoru 102 beygir ve bana yetersiz gibi geliyor. Bu nedenle corolla alırdım.Skoda ne zaman 1.6 motor 115-120 beygirlik motorlar getirecek ?

Getirmez 1.4 TSI 122 hp var çünkü

Kesmiyosa 2.0 VRS vat TDI versiyonu 170 hp CR benzinlisi ise 200 HP

5715 Mesaj
16 Şubat 2010; 16:50:12 

Octavia önden çok kömüş bakıyor yahu

Siyah-beyaz devam.

1316 Mesaj
16 Şubat 2010; 16:52:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

MPI daha çok tutulur sorunsuzdur ve LPG de sorun çıkarmaz

bence FSI lpg de daha sorunsuzdur hatta 0 sorun bile diyebilirim

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Next Piri Reis. Canon 60D. Tamron 17-50mm. Galaxy S4.

1316 Mesaj
16 Şubat 2010; 16:55:08 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archaeologist -- 16 Şubat 2010; 16:56:25 >

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Next Piri Reis. Canon 60D. Tamron 17-50mm. Galaxy S4.

30 Mesaj
18 Nisan 2010; 18:23:35 

ben 2 senedir a4 kasa elegance octavia kullanıyorum. oktavia tasarım , iç mekan ve bagaj genişliği, donanım , yan sanayi olarak öne çıkıyor. ikinci elinin zayıf olması elektronik aksamının hassas olması, ve içine tıkırtı çok alması zayıf noktaları. tüpde yakıtı iyidir . birazda senin kriterlerinle alakalı.

kontrolsüz güç güç değildir

2941 Mesaj
18 Nisan 2010; 18:42:25 

octavia türk milleti tarafından anlaşılamamış bir araç
amcama aldırdım 2008 model gayet memlun

759 Mesaj
19 Nisan 2010; 0:56:02 

konfor güvenlik , sessizlik, oktavia,
uzun sürede masrafsızlık tabii , hızlanma corolla,

araç olarak konfor, güvenlik açısından her halukarda açık ara octavia üstündür.

2316 Mesaj
19 Nisan 2010; 11:14:16 

quote:

Orijinalden alıntı: mrtxpp

iki araclada 10.000 km yaptığın için acık ara önde oldugunu biliyosun :)

Nissan Micra 1.2 Tekna Cvt

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
12 gün 12 sa. 28 dk. kadarı kaldı.
19 Nisan 2010; 12:03:37 

quote:

kesinlikle özellikle yeni kasa corollada fark bariz açıldı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Nisan 2010; 12:35:48 

2.elini önemsiyorsanız bence Toyota

Ama alırım uzun yıllar binerim diyorsanız Octavia

Bu tamamen sizin aracı uzun vadeli kullanıp kullanmayacağınızla ilgili bir durum

İki araç arasında çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum

Toyota yakıt tüketimiyle, Octavia ise kaportasının Toyotaya göre daha sağlam olması ile ön plana çıkar benim şahsi düşüncem

2. elinin zayıf olduğunu düşündüğüm için Octaivayı almaktan vazgeçmiştim, uzun yıllar binecek olsaydım Octaviayı alırdım.

2316 Mesaj
19 Nisan 2010; 13:17:20 

quote:

Orijinalden alıntı: %100 düşünme gücüm

2.elini önemsiyorsanız bence Toyota

Ama alırım uzun yıllar binerim diyorsanız Octavia

Bu tamamen sizin aracı uzun vadeli kullanıp kullanmayacağınızla ilgili bir durum

İki araç arasında çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum

Toyota yakıt tüketimiyle, Octavia ise kaportasının Toyotaya göre daha sağlam olması ile ön plana çıkar benim şahsi düşüncem

2. elinin zayıf olduğunu düşündüğüm için Octaivayı almaktan vazgeçmiştim, uzun yıllar binecek olsaydım Octaviayı alırdım.

ncap den 5 yıldız almıs arac corolla , kaportasının daha sağlam oldugunu nerden cıkardın
motor toyota (tüketim + performans)
2.el toyota
servis toyota
bence corolla daha mantıklı ,

Nissan Micra 1.2 Tekna Cvt

3051 Mesaj
19 Nisan 2010; 13:22:01 

Şimdi alsam Octavia 1.6 TDİ alırdım. Ama Ovtavia sahibi olsaydım da şimdi Corolla alırdım...

566 Mesaj
21 Nisan 2010; 12:25:09 

Octavia corolloya göre üst segment bildigim kadarıyla. Avensisle OCtavia neredeyse aynı fiyatlarda, 2 el olarak. Avensis al, avensisler octaviyayı kıyaslayın

4420 Mesaj
21 Nisan 2010; 12:43:13 

Yorumlarda uzun vadede Corolla'ya binilmez gibi sonuç çıkıyor

2506 Mesaj
21 Nisan 2010; 13:50:47 

quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Şimdi alsam Octavia 1.6 TDİ alırdım. Ama Ovtavia sahibi olsaydım da şimdi Corolla alırdım...

Aralarda dağlar kadar fark var . .

Birisi 1.4 90 hp nirisi 1.6 105 hp motor aradaki fark hissedilir derecede. .

Birde vw modellerinin içi nedense bana daha hoş geliyor alıştım belkide ondandır sade tasarım kolay kullanım

759 Mesaj
23 Nisan 2010; 22:34:38 

yeni kasa corolla da olsa , eski kasa ile aynı karoserde.. dış ses direk hatta daha fazlası ile içerde yere daha yakın olmasının da etkisi vardır.. ses yalıtımı konusunda hala bir ek katkı sunmamışlar..

2010 c segmenti araçlarda çok cidii ses izolasyonu yapılarak kunfor artışı saglanmıştır..

bu arada octavia daha güvenli , daha konforlu, daha donanımlı, daha kaliteli iç malzeme..... aksini iddia etmek zooor.
2. el düşünülmesi uygun bir araç deger kaybı fazla.

umarım yeni auriste ses yalıtımını ve donanımı arttırmışlardır. toyota boş araçları pahallıya satıyor. kanımca..

arızasızlık konusunda toyota önde olsada...

araç satışlarında toyotada ki düşüş carpıcı olarak görünüyor. çünkü insalar gözünü açtı . arık insanlar konfor arıyor. bu nedenlede son 5 senede araç boyut ve agırlıklarında artış mevcut. toyota ısrarla bu süreçte donanım ve konfor unsurlarında geriden izlemeyi tercih etmektedir. bu da satışlarına yansıyor. otomatikmen..
mesala honda satışlarda çook artış sagladı ( sebeb donanım dolu ve biraz daha ucuz)..

corolla daha sessiz ve kısmen daha ucuz olmalı, esp donanımına eklemeli ve fiyat olarak ta % 5-10 aşagı inmeli...
honda fiyatları nisbeten makul olmakla birlikte ses izolasyonu arttırılmalı..
octavia 2. el sorunu olması servis zaafiyetidir. kanımca , pahallıdır. daha oturaklı ve daha konforludur.

c sınıfı sedan araçlarda ayrıca ses yalıtımı arttırılmalı...
esp sunmalılar.

759 Mesaj
23 Nisan 2010; 22:36:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Yorumlarda uzun vadede Corolla'ya binilmez gibi sonuç çıkıyor

aksine hesaplı olanlar için uzun vadede düşünülmesi gereken bir araç...

konforu öncelikli tutanları kesmez.. alternatiflere bakmak lazım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtxpp -- 23 Nisan 2010; 22:37:50 >

39 Mesaj
7 Kasım 2010; 18:35:55 

quote:

hızlanma corolla mı:))
daha bu hafta içi test ettim 2 aracı da..1.4 tsi octavia ile basedebilecek c segment arac yok
ah bi bulsam parayı dalicam direk octavia ya
muthis araba ya test ederken inmek istemiyor insan..
corollaya gelince abartmıyorum octavianin tsi motoru yanında kaplumbaga gibi yavaş kalıyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Temmuz 2011; 14:26:33 

Gayet iyi bir araç Skoda Octavia.

1021 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:12:21 

köşedeki berber abim her seferinde
''hocam bırak şu kamyoneti Octavia'ya alalım sana''diyor
ama iş corolla mı octavia mı sorusuna gelirse kesin toyota alır kendisi.
Forum ahalisi ben de dahil genelde octavia desek de reel de işler farklı
vw ve toyota ise gözünü kapatıp al deniyor.

7977 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:20:45 

konu sahibi arabayı aldı eskitmeye başladı bile konuyu boşuna uplamışsınız

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

8 Mesaj
17 Şubat 2012; 12:38:20 

ARKADAŞLAR SKODA OCTAVİA MI YOKSA TOYOTA COROLLA MI DERSEM

İKİ ARABAYIDA İNCELEDİM. VE DONANIM VE KONFOR KIYASLAMASI YAPTIM.(2012 DİZEL MODELLERDE)
OKTAVİA ORTA DONANIMLI(AMBİANCE) OLAN ÇOK ÖNE ÇIKTI KALİTE VE MOTOR GÜCÜ OLARAK.

ANCAK SKODA BAYİSİ ARACI SATMAK İSTEMEDİMİ ( PAZARLAMASI ÇOK BERBATTI. 90 YAŞINDA AMCAYI KOYMUŞLAR BANA ARABA SATIYOR. SANKİ BAKKALDAN SİGARA ALIYOMUŞUM GİBİ DAVRANDI.) BİLMEM.(YORUM BİRAZ MECAZİ) NEYSE ALAMADIM ARABAYI. GICIK OLDUM. O ARADA ELİMDE KARBÜRATÖRLÜ MAZDA 323 VARDI. 9 GÜNDE 190 TL YAKIT PARASI VERİNCE DİREK SOLUĞU TOYOTA DA ALDIM. VE ARABAYI COMFORT DONANIMLA ALDIM. ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUM. DONANIM OLARAK EN ALT VERSİYON OLMASINA RAĞMEN BAYAĞI DOLU BİR ARABA ÇIKTI. BU AÇIDAN MEMNUNUM. YOL TUTUŞU İYİ. LASTİK SESİNİ İÇERİ ALIYOR BOZUK YOLLARDA. MOTOR SESİ YOK GİBİ. ARACIN YAKIT TÜKETİMİ ÇOK AZ. HIZLANMASI İYİ. KONFOR İYİ. DAVLUMBAZLARINA YAZ AYINDA SES YALITIMI YAPTIRACAĞIM. BELKİ ALT TARAFINA DA.

İKİNCİ ELİ VE YAKIT TÜKETİMİ AÇISINDAN SKODA OCTAVİA DAN İYİ AMA SKODA DA BİR BAŞKA.

OCTAVİA DA TEK KAFAMA TAKILAN NOKTA 5 YIL SONRA ARACIN SAĞLAM KALIP KALMAMASI( YIPRANMA ORANININ NE OLACAĞI)

1691 Mesaj
18 Şubat 2012; 15:23:41 

quote:

Orijinalden alıntı: canberk2111

ARKADAŞLAR SKODA OCTAVİA MI YOKSA TOYOTA COROLLA MI DERSEM

İKİ ARABAYIDA İNCELEDİM. VE DONANIM VE KONFOR KIYASLAMASI YAPTIM.(2012 DİZEL MODELLERDE)
OKTAVİA ORTA DONANIMLI(AMBİANCE) OLAN ÇOK ÖNE ÇIKTI KALİTE VE MOTOR GÜCÜ OLARAK.

ANCAK SKODA BAYİSİ ARACI SATMAK İSTEMEDİMİ ( PAZARLAMASI ÇOK BERBATTI. 90 YAŞINDA AMCAYI KOYMUŞLAR BANA ARABA SATIYOR. SANKİ BAKKALDAN SİGARA ALIYOMUŞUM GİBİ DAVRANDI.) BİLMEM.(YORUM BİRAZ MECAZİ) NEYSE ALAMADIM ARABAYI. GICIK OLDUM. O ARADA ELİMDE KARBÜRATÖRLÜ MAZDA 323 VARDI. 9 GÜNDE 190 TL YAKIT PARASI VERİNCE DİREK SOLUĞU TOYOTA DA ALDIM. VE ARABAYI COMFORT DONANIMLA ALDIM. ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUM. DONANIM OLARAK EN ALT VERSİYON OLMASINA RAĞMEN BAYAĞI DOLU BİR ARABA ÇIKTI. BU AÇIDAN MEMNUNUM. YOL TUTUŞU İYİ. LASTİK SESİNİ İÇERİ ALIYOR BOZUK YOLLARDA. MOTOR SESİ YOK GİBİ. ARACIN YAKIT TÜKETİMİ ÇOK AZ. HIZLANMASI İYİ. KONFOR İYİ. DAVLUMBAZLARINA YAZ AYINDA SES YALITIMI YAPTIRACAĞIM. BELKİ ALT TARAFINA DA.

İKİNCİ ELİ VE YAKIT TÜKETİMİ AÇISINDAN SKODA OCTAVİA DAN İYİ AMA SKODA DA BİR BAŞKA.

OCTAVİA DA TEK KAFAMA TAKILAN NOKTA 5 YIL SONRA ARACIN SAĞLAM KALIP KALMAMASI( YIPRANMA ORANININ NE OLACAĞI)

Arkadaşım dünyanın en iyi demir çelik 'i çek cumhuriyetinde.Ayrıca skoda , toyota gibi üretim hatası yapmış bir firma değil.Kullandığı malzemeler emin ol toyota dan daha kaliteli.Japon araçları motor olarak iyidir ama bu söylentinin yayılmasına sebep olan firmada Honda dir.Corolla yla kıyaslanıcak bir araç değil.

...

2 Mesaj
17 Eylül 2013; 21:08:30 

Sadece şu kadarını söyleyebilirim, 2013 corolla d4d dün benim 2011 octavia 1.6 tdi yi geçmeyi bırakın yanına bile yaklaşamadı. adana mersin otobanında benimle kapışmaya çalışan sevgili toyota sürücüsü yokuş aşağı son sürat sürdüğü aracıyla yanıma kadar yaklaştığında gazı kökledim ve araç yakınımda duramadı bile. tahminime göre toyota nın son sürati 170-180 arası olmalı. ben benim aracımda 220 yi çok rahat gördüm. ayrıca incelerseniz şu an dünyadaki en iyi dizel motor wolksvagen gurubunun tdi sidir. Kalite ve konfor açısından da skoda grubu toyota dan çok öne çıkıyor. Burada taraflı olarak konuştuğumu düşünenler olabilir.Ben her yıl araba değiştiririm. geçen yıl mayıs ayında acenteden aldığım opel astra 1.4 turbo 140bg sport paket aracımı aralık ayında sattığımda, yeni alacağım aracın bu performansı kesinlikle düşünürken, octavia bana bu aracı kesinlikle aratmadı. Araçta alman grubundan şaşmayın derim.

1316 Mesaj
18 Eylül 2013; 19:42:33 

Bütün o üreçten sonra gittim octavia 1.6 TDI Elegance 2011 aldım. 3 yıldır da biniyorum.

6672 Mesaj
19 Eylül 2013; 0:27:20 

Nette 2. el fiyatları kimin ne olduğunu söylüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 19 Eylül 2013; 0:29:31 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

1423 Mesaj
19 Eylül 2013; 0:31:54 

Hocam galerici arabası
Corolla?
Focus?
Cetta?

konu kapandı.Bu araçlar dışında 2. el ölü gibi...

Ayrıca konu sahibi arkadaşa tavsiyem İİHS testi gibi ADAM gibi bir testten geçmiş makyajlı CİVİC otomatik öneriyorum LPG sini taksın 6 YIL MİS GİBİ BİNSİN...

Bu mesajda bahsedilenler: taşkafa

Rudolf Diesel.Dizel motoru catering hürmetine icat etmiştir

2487 Mesaj
19 Eylül 2013; 15:50:58 

quote:

Bütün o üreçten sonra gittim octavia 1.6 TDI Elegance 2011 aldım. 3 yıldır da biniyorum.

Hayırlı olsun.

-Aracınızı o vakit kaça almıştınız?
-Düz mü, DSG'mi?
-Ortalama tüketim yol bilgisayarında ne gözüküyor ş.i, şd.?
-Kaç km yaptınız?
-Memnuniyetiniz nasıl?

2.eli sizce nasıl? (siz satıcak olsanız kaça satarsınız?)

Katılım Zamanı: 2 Eylül 2004

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer,Sular çekilince de karıncalar balıkları...
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir! Çünkü, kimin kimi yiyeceğine "SUYUN AKIŞI" karar verir...

1316 Mesaj
27 Eylül 2013; 10:11:31 

quote:

Orijinalden alıntı: thall

Hayırlı olsun.

-Aracınızı o vakit kaça almıştınız?
-Düz mü, DSG'mi?
-Ortalama tüketim yol bilgisayarında ne gözüküyor ş.i, şd.?
-Kaç km yaptınız?
-Memnuniyetiniz nasıl?

2.eli sizce nasıl? (siz satıcak olsanız kaça satarsınız?)

50 bin.
manuel.
en son 2 bin km lik yolu 4.4 ortalama yakıt tüketimiyle tamamladım.
44 bin.
oldukça memnunum.
2. eli zayıf.
47 binden aşağısı beni üzer.

2487 Mesaj
28 Eylül 2013; 20:13:28 

quote:

50 bin.
manuel.
en son 2 bin km lik yolu 4.4 ortalama yakıt tüketimiyle tamamladım.
44 bin.
oldukça memnunum.
2. eli zayıf.
47 binden aşağısı beni üzer.

Tekrardan hayırlı olsun. Temiz Oktavia bulamadım. Renault Megane Privilege Sportour buldum. Şimdi onu araştırma aşamasındayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Katılım Zamanı: 2 Eylül 2004

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer,Sular çekilince de karıncalar balıkları...
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir! Çünkü, kimin kimi yiyeceğine "SUYUN AKIŞI" karar verir...
Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » skoda octavia mı toyota corolla mı ?
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406