- x
Geely kullanıcıları platformu
1033 Cevap167077 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

99 Mesaj
31 Ekim 2010; 1:18:49 

Evet. 2004 yılında nissan primera almıştım. 0 km. aracı ilk 10000 km'de 3 kez servise götürdüm. yetkili arkadaş bana resmen fırça attı ben de biraz sert çıktım. yok ustadan iyi mi bilicen falan. yani o arabayı aldığıma pişman olmuştum. arkadaş paran varsa bu tip adamlar kulköle oluyo sana. aynı gün aracı geri aldırdım. araç kusurluydu satıcısı arkasında durmuyor. beni tanıdıktan sonra kaç kere özür diledi. ama geçti artık. müşteriyi memnun edeceksin. sen bu işi yapıyosan bu senin sorumluluğun dimi. ama gerçekten geely markasının yetkili servisi ilgili. araçtan memnun olup olmadığını soran başka bir marka araç kullanmadım. hani sıcak bir ortam. müşteri menmnuniyeti var. herkez geely'i kötülesin. aracı görmediğini %100 bildiğim için hiç kimseyi kaale almadan 15 adet bu araçtan aldım. memnunmuyum. evet. bu araçtan beklentilerimizi biliyoruz. çok ta memnunuz. bir sorun yaşamadık. inş. da yaşamayız.

PANAMERA 2011

4749 Mesaj
31 Ekim 2010; 11:57:56 

her servis öyle olsun temenimiz.

?

99 Mesaj
31 Ekim 2010; 14:48:37 

Arkadaşlar geely kullanıcıları burada araçları hakkında bilgi verirlerse almak isteyip de araştıranlar için iyi olur. mesela araçlarım km'lerini bakımlarını yaşadıkları sorunları yazarlarsa bilgilenmek isteyen arkadaşlara faydası olur.

PANAMERA 2011

4749 Mesaj
31 Ekim 2010; 23:21:50 

ben yegeniminkini kulandım araç gayet seri vites geçişleri biraz sert araba biraz ses alıyor normal sonuçta bir mersedes değil benim c3 ayarına yakın.

?

18 Mesaj
5 Kasım 2010; 13:57:09 

geçenlerde
İzmirde çok şiddetli yağış vardı çok şükür hiçbir sorun çıkmadan kullandım. bir çok araç yolda kalmıştı. Cam ayna ısıtıcısının ışığı zor gözüküyor bu durumda ısıtıcıyı açık unutmamak lazım.

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

18 Mesaj
5 Kasım 2010; 13:59:25 

Vites değiştirmelerini kaç devirde yapıyorsunuz. Ben 3000 devirin üzerine pek çıkmadım. Acaba bazen küçük viteste deviri yükseltmek gerekirmi?

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

4749 Mesaj
5 Kasım 2010; 15:24:22 

3000 geçmeden değiştirmek en iyisi.

?

2335 Mesaj
7 Kasım 2010; 14:20:16 

quote:

Orijinalden alıntı: gofrit

Vites değiştirmelerini kaç devirde yapıyorsunuz. Ben 3000 devirin üzerine pek çıkmadım. Acaba bazen küçük viteste deviri yükseltmek gerekirmi?

Küçük viteste deviri uzun süre yükseltmeyiniz 3 bin devirin çok üzerine çıkmamaya özen gösterirseniz aracınızın yakıtı minimuma düşer ama arada bir bende aracımda mesela 4.viteste 4 bin devire getirip 5.vitese yükseltirim ama nadir yaparım sebebi ise fazla hızlı kullanmam aracı motoru hantal kalmasın diye yaparım 120-130 km hızı pek geçmem bütün araçlarda durum böyledir.

2014 FİAT DOBLO 1.3 MULTİJET URBAN

18 Mesaj
8 Kasım 2010; 11:53:50 

Aracın motorunu açmak maksadıyla ara sıra devir yükseltiyorum doğrusu ama bir aracın motorunun tam randımanlı olabilmesi için kaç bin km. de olması gerekir yani araç kaç binde tam verimli çalışır?

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

2335 Mesaj
8 Kasım 2010; 12:51:51 

quote:

Aracın motorunu açmak maksadıyla ara sıra devir yükseltiyorum doğrusu ama bir aracın motorunun tam randımanlı olabilmesi için kaç bin km. de olması gerekir yani araç kaç binde tam verimli çalışır?

Benim arabayı 0 km olarak aldığım zaman kitapçık vermişlerdi kitapçıkta şöyle yazıyordu aracınızın gerçek performansı 3 bin km'den belli olur diyordu yani bu dönem rodj olarakta söylenebilir bu süre içinde aşırı basmak 3 bin deviri geçmemek gerekli diye de not düşmüşlerdi.Benim araba şuanda 8 bin km'de ara sıra basıyorum paslanması diye:)

2014 FİAT DOBLO 1.3 MULTİJET URBAN

8 Mesaj
15 Kasım 2010; 8:05:36 

s.a arkadaslar bende 2011 familia mk aldım 3 gün oldu inanın bazı arkadasların yazdığı olumsuz mesajlar benı korkuttu ama bende o yazılanların hiçbiri ile karşılaşmadım daha umarım kimsede karşılaşmaz.

4749 Mesaj
15 Kasım 2010; 12:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: kup_10

s.a arkadaslar bende 2011 familia mk aldım 3 gün oldu inanın bazı arkadasların yazdığı olumsuz mesajlar benı korkuttu ama bende o yazılanların hiçbiri ile karşılaşmadım daha umarım kimsede karşılaşmaz.

hayırlı olsun herkese iyi bayramlar.

?

18 Mesaj
15 Kasım 2010; 12:45:41 

Arkadaşım hayırlı olsun forumdaki yorumları okursan korkulacak bir durum olmadığını görürüsün.Güle Güle kullan hayırlı olsun.

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

226 Mesaj
17 Kasım 2010; 18:55:16 

Arkadaşlar ben dün emgrand serisini kullandım araç gerçekten gelecek vaadediyor chery'de test etmiştim alia modelini araba bana hiç güven vermemişti

163 Mesaj
22 Kasım 2010; 11:15:03 

Bayram dönüşünde o çok merak ettiğim fakat hiç yapamadığım testi yaptım.
Gaziantep - Osmaniye arası otobanda 8 km lik bir düzlük var, orda hanımıda lafa daldırıp bastım ne verdiyse,
175 - 180 arasındayken ibre hanım ayıktı sen kaçla gidiyorsun diye ama şunu söyleyebilirim 175 i kesin geçiyor maksimum hız olarak üstü varmı yada olur mu onu bilemiyorum.

8 Mesaj
28 Kasım 2010; 0:30:53 

kardeşim senin familia da lpg varmı yakıtını soracaktım benim araç daha rodajda ben ölçemedim.

4749 Mesaj
28 Kasım 2010; 16:38:45 

gely 2.çi elde şu an zayıf alan uzun süre kulanmak için alsın.

?

163 Mesaj
30 Kasım 2010; 10:13:04 

Evet lpg var. öncelikle şunu söyleyeyim yakıt tüketimi, kullanım şekline göre inanılmaz değişiyor. yüksek devirde agresif bir sürüşle şehir içinde km de 350 bin yakarken, daha sakin bir sürüşle 220 bine düştüm. yani şehir içi ortalaması yaklaşık 230 - 245 arası. şehirler arasında 120 km hızı geçmeden 180 bine düştüm ama 150 ile gittiğimde 210 bine çıktı. benim yaptığım ölçümler yaklaşık böyle. Çok net olduğunu söyleyemem çünkü lpg yi bitirerek yapmadım ölçümleri, doldurarak yaptım ve lpg de dolum yaptığınız pompadan pompaya basınç değiştiği için benzin gibi net olmuyor diyorlar ama yaklaşık bir fikir veriyordur sanırım.

4749 Mesaj
30 Kasım 2010; 10:30:09 

yegende atiker taktırdı 100 km de 13 ile 15 tl yakıyormuş.

?

99 Mesaj
5 Aralık 2010; 15:04:47 

quote:

Orijinalden alıntı: aykutgultekin

Evet lpg var. öncelikle şunu söyleyeyim yakıt tüketimi, kullanım şekline göre inanılmaz değişiyor. yüksek devirde agresif bir sürüşle şehir içinde km de 350 bin yakarken, daha sakin bir sürüşle 220 bine düştüm. yani şehir içi ortalaması yaklaşık 230 - 245 arası. şehirler arasında 120 km hızı geçmeden 180 bine düştüm ama 150 ile gittiğimde 210 bine çıktı. benim yaptığım ölçümler yaklaşık böyle. Çok net olduğunu söyleyemem çünkü lpg yi bitirerek yapmadım ölçümleri, doldurarak yaptım ve lpg de dolum yaptığınız pompadan pompaya basınç değiştiği için benzin gibi net olmuyor diyorlar ama yaklaşık bir fikir veriyordur sanırım.

Senin araç kaç kmde ? ve nasıl gidiyor memnunmusun ?

PANAMERA 2011

226 Mesaj
7 Aralık 2010; 22:03:26 

Arkadaşlar bizde firmamıza geely almayı düşünüyorduk ama satış koordinatörümüz araçlara güvenemediği için kia rio veya hyundai accent era arasında tercih yaparak 6 adet hyundai kiraladık şu anda accentleri kullanıyoruz paliodan sonra bana çok konforlu ve lüks gibi geldi çok az'da yakılıyorlar ama inş. geely'de bir gün tutulan ve güvenilen marka haline gelir...

4749 Mesaj
7 Aralık 2010; 22:08:17 

geely aslındayavaş yavaş tanınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsungx -- 7 Aralık 2010; 22:09:54 >

?

17 Mesaj
12 Aralık 2010; 14:37:41 

bizim pederi kandırıp benimde bir geely echo alasım var tüplü garantili :) ızgarayı mercedes ızgarası ile değiştirsin bide kaput üstüne mercedes yıldızı arkadaki logo yerine mercedes logosu bide yazıları çıkar mercedes yazısı tak tamam :)

4749 Mesaj
12 Aralık 2010; 15:14:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ynscan

bizim pederi kandırıp benimde bir geely echo alasım var tüplü garantili :) ızgarayı mercedes ızgarası ile değiştirsin bide kaput üstüne mercedes yıldızı arkadaki logo yerine mercedes logosu bide yazıları çıkar mercedes yazısı tak tamam :)

oldusana çakma mersedes

?

163 Mesaj
13 Aralık 2010; 9:51:21 

quote:

Orijinalden alıntı: faruk_dere

Senin araç kaç kmde ? ve nasıl gidiyor memnunmusun ?

Benim araç 4500 km de şu anda. Motorla ilgili bir problemim yok, çekişinden gücünden vs. memnunum. Aslında arabayla ilgili genel olarak bir problemim yok. beni rahatsız eden en büyük sıkıntı göğüste ve iç işçilikteki düşük malzeme kalitesi. Başka da bir problemim yok çok şükür.

17 Mesaj
16 Aralık 2010; 15:30:29 

quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

oldusana çakma mersedes

millet şahinden doğan yapıyosa bende geelyden mercedes yapim hacı havamız olsun :) M E R C E D E S :)

99 Mesaj
21 Aralık 2010; 18:31:37 

Arkadaşlar geely echo marka araçlar hakkında sorularınız varsa cevaplayabilirim. Araçların bakımlarını ben yaptırmıyorum ama çıkardıkları veya çıkarmadıkları sorunları biliyorum. 80.000 sanırım en çok km yapan bizim şirketteki geely echolar koltuklarda herhangi bir deformasyon yok. normal derecede eskidiler. Yakıt konusunu açmayayım bir eradan fazla yakmıyorlar. tabi lpg li olduğu için. ancak araçların lastiklerini 100 bin kmde değiştirmek istiyorum. çünkü gelen lastikler baya bi dandikti. Başka da bir sorun yok şu an. maşallah diyelim. inşallah çıkmaz.

PANAMERA 2011

1264 Mesaj
25 Aralık 2010; 20:50:32 

quote:

Orijinalden alıntı: faruk_dere

Arkadaşlar geely echo marka araçlar hakkında sorularınız varsa cevaplayabilirim. Araçların bakımlarını ben yaptırmıyorum ama çıkardıkları veya çıkarmadıkları sorunları biliyorum. 80.000 sanırım en çok km yapan bizim şirketteki geely echolar koltuklarda herhangi bir deformasyon yok. normal derecede eskidiler. Yakıt konusunu açmayayım bir eradan fazla yakmıyorlar. tabi lpg li olduğu için. ancak araçların lastiklerini 100 bin kmde değiştirmek istiyorum. çünkü gelen lastikler baya bi dandikti. Başka da bir sorun yok şu an. maşallah diyelim. inşallah çıkmaz.

100 bin e kadar dayanan lasik dandik değildir bence. İyi denen lastikler bile 50 binden sonra performansını kaybetmeye başlıyor.

Sattığım aracam 2004 1,3 accent admire idi. Acente triger değişimi ve ağır bakımı 60binde bir idi. Bu araçların bakım periyotları ve fiyatarı hakkında bilgi verir misiniz? Triger kayışı var mı acaba bunu sormam lazımdı önce herhalde:)

99 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:15:54 

bakım periyodu şöyledir emin değilim ama birkaç kere duymuştum elemanlardan.
ilk 2000
10000
10000
...
ağır bakımlarıda 60000 olması lazım.

Lastiklerin kenarlarında plastik fazlalığı vardı bilirsiniz ya . şöyle söyleyeyim görüntüsü iç açmıyor ama şimdi 15 araca 60 lastik lazım haliyle masraflı olacak. ben kendi aracımı lastik aldığımda 110 binde değiştirdim oda genişletmek ve büyütmek iiçin.

PANAMERA 2011

1264 Mesaj
29 Ocak 2011; 22:22:10 

Hiç yazan olmuyor arkadaşlar.
Ben geçen hafta Familia modeline baktım fena değildi.
Benim önceki aracım 2004 accent idi echo modeli 2004 accente benziyordu. İç tasarım ve malzeme kalitesi açısından.
Araç almak için daha en az bir yılım var. Özellikle de Familia kafama yatmıyor değil.
Bayi de echo modeli yoktu sıra varmış. Sırada 180 kişi var dedi. Dizel motor oto vites seçeneği olacak mı dedim. Şimdilik öyle bir bilgimiz yok dedi.
Dizel ve oto vites gelir mi acaba 2012 modellerde var mı bilgisi olan.
Ayrıca Sahibinden de falan bakıyorum. daha 1000 km yapmamış gegly ler satılıyor neden acaba.
Kullanan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

8 Mesaj
3 Şubat 2011; 17:57:57 

Ben gelly famılıa modeli sahibiyim. Yaklaşık 2 ay oldu gayet memnunum aracımdan ama yakıtı beni biraz düşündürüyor. İnşallah az yakar. Sizce benzinli olan aracım acaba bir depo benzinle kaç km.yapar kullanıcı arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim. . .

18 Mesaj
6 Şubat 2011; 17:42:47 

Öncelikle hayırlısı olsun artıkyeni model araçlar oldukça tasarruflu belli bir standarta oturmuş durumda dolayısıyla şok yakmaz diye düşünüyorum. Ben oto gaz kullanıyorum 18 krş. civarında yakıyor. Genelde şehirler arası az da şehiriçi.

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

8 Mesaj
7 Şubat 2011; 8:45:31 

Öncelikle hayırlısı olsun artıkyeni model araçlar oldukça tasarruflu belli bir standarta oturmuş durumda dolayısıyla şok yakmaz diye düşünüyorum. Ben oto gaz kullanıyorum 18 krş. civarında yakıyor. Genelde şehirler arası az da şehiriçi.

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

Sağol arkadaşım teşekktür ederim. Yalnız öğrenmek isteğim şu : 1 depo benzinle kaç km.yol yapabilirim. Birde bu araçların benzin ışığı yanmıyor mu??? 2 defa aracın benzin ışığı yanmazken yol da kaldım... teşekkürler

quote:

163 Mesaj
14 Şubat 2011; 13:35:13 

upo78, öncelikle hayırlı olsun. Yakıt tüketimi konusunda kendi tecrübemi paylaşayım. Yüksek devirlerde agresif sürüşle yakıt gerçekten yükseliyor, ama makul ve sakin bir kullanımla çok iyi sonuçlar alabilirsin lpg ile. Örnek verecek olursam, en son bu 15 tatilde adanaya gidip geldim, giderken 140 - 150 civarında gittim ve adanada lpg yi tekrar doldurup ölçüm yaptığımda 230 kuruş çıktı km başına, dönerkense 100 - 110 km civarında döndüm ve bu seferki ölçümde çok şaşırdım çünkü 145 kuruşa kadar düştü son zamlardan sonra ilk defa 15 kuruşun altına düşmek sevindiriciydi.
Benzin göstergesine gelince uyarı lambası yok, kırmızı çizgiye geldikten sonra 50 km civarı gidiyor. Ona göre dikkat etmen gerekir.
Bende bir soru soracağım. Familia sı olup 10000 km bakımına giren var mı? Ne kadar dır? Hangi işlemler yapılıyor? Bilgisi olan varsa sevinirim.
İyi günler.

50 Mesaj
24 Şubat 2011; 6:11:32 

Foruma yeni üye oldum arkadaşlar bende mk familia kullanıcısıyım ve yaklaşık 1 sene oldu alalı :) aracım 11.200 kmde 10000 bakımını 3 ay önce yaptırdım 200 liraya mal oldu sizce çok değil mi ? bir arkadaşın fiat lineası vardı 140 tlye yaptırdığını söyledi.. saygılarımla...

6 Mesaj
24 Şubat 2011; 10:36:31 

s.a. arkadaşlar Allah nasip ederse bende bir familly düşünüyorum. sevmediğimden değil de aşırı ekonomik baskısı yüzünden avrupa ürünlerine soğudum alacağım ürün ne olursa olsun kalitesinden ziyade nerde üretildiğine bakıyorum. tüm yorumları okudum sanırım 2000 model şahine doğana 12.000 tl fiyat istenildiğini baz alırsak geely daha cazip geliii... resmi sitesindeki donanım ve teknik özelliklerine baktığımda fiat albea ile karşılaştırdım da albea da olmayan bir çok özellik mevcut motor gücü ve tork olarak ta albeadan üstün görünüyor ve aralarında 10.000 tl ye yakın bir uçurum var. Bana family daha cazip geldi. Burdan tüm family kullanıcılarına soruyorum gerçekten tavsiye ediyor musunuz ve bir daha olsa tekrar bu aracı alır mısınız?[/font]

163 Mesaj
24 Şubat 2011; 11:44:21 

bLack3ds 10000 bakımını 200 tl ye yaptırmışsın? hangi işlemler yapıldı yazabilirmisin. Yazarsan sevinirim.

ibrahimdoğan tam 1 yıldır familia kullanıyorum. Gerçekten tavsiye edermisiniz diye sormuşsun. cevabım şu:
Eğer aracını iç işçilik ve malzeme olarak üst sınıf araçlarla kıyaslayacaksan alma, örnek verecek olursam, içerde kullanılan malzeme ve işçilik bir ford la, bir toyotayla kıyaslanamaz bile, aracı iç işçilik ve malzeme olarak ancak dacia, fiatın albeası, hyundainin accenti, yeni era ları demiyorum 4 yıl önceki accentler vb. her markanın alt sınıf arabalarıyla kıyaslarsan onlarla aynı. yürür aksamda veya motorda bir yıldır bir sıkıntı yaşamadım. yakıt tüketim değerlerini zaten yazmıştım.
Yani lafın kısası aracını verdiğin para ile kıyaslayacaksan tavsiye ederim, ama park sensörü, abs, usb cd mp3 çalar, hava yastığı, çelik kapı bariyerleri, ebd var diye üst segment ve üst model araçlarla kıyaslayacaksan ve paran varsa kesinlikle tavsiye etmem...

6 Mesaj
24 Şubat 2011; 14:43:57 

Ben aracı üst segment araçlarla kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın albea, clio, logan vb. araçlarla mukayese amaçlı sordum albeanın full paketi 30.000 e yakın bir fiyatla satılıyor ama family de olan özelliklerin pek çoğu yok ve motor gücü ve tork olarak family de daha yüksek buna binayen geely 21.350 tl ye satılıyor özellik ve fiyat karşılaştırmasında fiat albea ya nazaran öne çıkıyor ama gel gelelim ki yorumlara baktığımda yok aşırı ses yapıyo, kokuyo, frenleri iyi değil vs bir sürü enteresan notlar var siz bu aracı epey kullanmışsınız görüşlerinizi almak maksadıyla sordum. Saygılar sunuyorum.

8 Mesaj
24 Şubat 2011; 17:46:20 

quote:

Orijinalden alıntı: aykutgultekin

upo78, öncelikle hayırlı olsun. Yakıt tüketimi konusunda kendi tecrübemi paylaşayım. Yüksek devirlerde agresif sürüşle yakıt gerçekten yükseliyor, ama makul ve sakin bir kullanımla çok iyi sonuçlar alabilirsin lpg ile. Örnek verecek olursam, en son bu 15 tatilde adanaya gidip geldim, giderken 140 - 150 civarında gittim ve adanada lpg yi tekrar doldurup ölçüm yaptığımda 230 kuruş çıktı km başına, dönerkense 100 - 110 km civarında döndüm ve bu seferki ölçümde çok şaşırdım çünkü 145 kuruşa kadar düştü son zamlardan sonra ilk defa 15 kuruşun altına düşmek sevindiriciydi.
Benzin göstergesine gelince uyarı lambası yok, kırmızı çizgiye geldikten sonra 50 km civarı gidiyor. Ona göre dikkat etmen gerekir.
Bende bir soru soracağım. Familia sı olup 10000 km bakımına giren var mı? Ne kadar dır? Hangi işlemler yapılıyor? Bilgisi olan varsa sevinirim.
İyi günler.

Çok teşekkürler Aykut

Bir depo benzinle kaç km gittiğini yazarsan çok memnun olurum

saygılar

50 Mesaj
25 Şubat 2011; 0:29:46 

hava filtresi,motor yağı,fren yağı,şanzıman yağı,balans ayarları,klima filtresi,bujiler değişti bu işlemler yapıldı aykut başka bir sorunuz olursa cevaplarım...

ALLAH HEPİMİZE KAZASIZ BELASIZ KULLANMAYI NASİP ETSİN :)

50 Mesaj
25 Şubat 2011; 0:45:11 

ibrahim bende familia kullanıcısıyım 1 senedir kullanıyorum bugune kadar sadece 1 kez sorun çıkardı oda 6 ay önce kirli yakıt aldığımdan dolayı :):) servis benzin aldığınız yeri değiştirin dedi sonra komple depoyu temizlediler sonrada bujileri değiştirdiler toplamda 20 tlye mal olmuştu bana.fakat bugun bir clioya albeaya daciaya arabamı asla değiştirmem.geçenlerde,arkadaşımın 2008 model cliosu var bi değiştirelim dedik inanırmısın 10 metre gitmeden durdum al lan arabanı dedim :) halk arasında çin malı sahte yok efendim yürüyen tabut diye söylemlere ben hiç aldırmadım sonuçta aracımdan memnunum birde maksimum 180 km yaptım tabi araç sarstı lakin bir hyundai gibi olmadı accentle 150 yi geç bak bakalım nasıl havada uçuyorsun :) bu konuda çok mutluyum allah kazalardan belalardan korusun hepimizi :)

163 Mesaj
25 Şubat 2011; 10:54:43 

ibrahimdoğan ses konusunda biraz haksızlık yapılıyor, bundan önceki arabam marea idi ve 3500 devirden sonra çok yüksek ses yapardı, evet familia da ses yapıyor ama dediğim gibi hangi araçlara göre? ww, honda, toyata, opel le kıyaslarsanız evet ses yapıyor. özellikle yüksek devirlerde. koku konusu benide rahatsız etmişti ilk aldığımda ama 4. ayda koku geçti, şu anda herhangi bir koku yok. frenlerden ben memnunum memnun olmayanlar neden memnun değil bilemiyorum. Amartisörlerin yumşak olması özellikle türkiye şartlarında bozuk yollarda konfor sağlıyor fakat dönüşlere hızlı girmek gibi agresif hareketlerde yol tutuşu biraz zayıflatıyor. şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ama kesinlikle denemeden alma, deneyeceğin zamanda aracı yüksek hızda sürebileceğin bir yolda da dene, şehir içinde bozuk bir yoldada böylelikle kendi sorularına kendin cevap verirsin bence. en azından kafan rahatlar. soracağın başka sorular olursa seve seve cevap veririm.

upo78, depoyu hiç dolduramadım desem inanır mısın? bu benzin pahalılığında depoyu dolduracak kadar zengin değilim maalesef, ama lpg yi kastediyorsan lpg deposu 40 lt benim ama malum 40 lt almıyor, en son doldurduğumda 78 e doldurmuştum tamamen bitmişti.

6 Mesaj
25 Şubat 2011; 13:31:15 

Cevaplar için teşekkür ederim öncelikle. Dediğiniz kadarıyla biraz abartılmış galiba. Bende daha önce 93 md serçe şu an ise 90 md ford taunus var. Benim arabamda ses yapıyo haliyle ama tofaşlar kadar değil. Bu güne kadar çok deiğişik arabalar kullandım sessiz bir araba nerdeyse yok diyebilirim ama benim ford kadar ses yapacağını açıkcası düşünmüyorum. Eminim tofaşlar kadar sesi yoktur. Benim gibi düşük bütçeli biri için ideal sayılabilecek bir araba olur sanırım bu geely. Tam benim gibi düşünenler için bir araba, yani ikinci el araçlara güvenmeyen ve bütçesi dar olanlar için yani.

Ayrıca bir yerde okumuştum test amaçlı kullanan biri bir depo benzin ile 430 km yol yaptığını yazmış bence daha fazla gitmesi gerekir. Tam olarak deneyen varmı?

18 Mesaj
25 Şubat 2011; 17:46:06 

Arkadaşlar benim family şu anda 8500 km. de daha önce çeşitli marka araçlar kulandım en son fiat punto kullandım onuda sıfır almıştım. Samiiyetle söylüyorum motor çalışma sesi ve alt takım sesleri ondan çok çok az motor performansı mükemmel. İç donanımda koltuk döşemeleri ve arka cam döşemeleri çok güzel bence. Plastik aksamı belki eleştrilebilir. Yakıt performansı çok iyi benzinde bende çok kullanmadım ama inanın lpg de benzinli gibi çekiş sağlıyor. Sadece direksiyon milinden bozuk yollarda ses geliyor. Takırtı şeklinde. Servise bir soracağım belki gevşeyen bir vidası olabilir diye düşünüyorum. Sonuç olarak memnunum ve tekrar olsa gene alırım. Allah kazadan beladan korusun cümlemizi. Saygılarımla.

"HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR"

99 Mesaj
27 Şubat 2011; 13:36:48 

Rusyada bir vatandaş familiasına birkaç modifikasyon yapmış km'si 40.000

0

0

Ekteki dosya (2)

PANAMERA 2011

7 Mesaj
27 Şubat 2011; 18:11:47 

Merhaba! Ben bu arabaları uzun süredir takip ediyorum, yorumların hepsini okudum.Yorumlara göre bu arabalar alınır.Ve almayıda düşünüyorum. Fakat beni rahatsız eden şu oldu;Yetkili servisler ve yetkili satıcıların sayısı epey az. Mesela Anadolu Geely diye bir servis vardı artık görünmüyor. Acaba Anadolu Grubu bu arabayı satmaktan yavaş yavaş vazmı geçiyor? Sizce sebebi nedir? Birde yedek parça fiyatlatı hakkında bilgi verebilirmisiniz örnekli olarak.
Bilmediğim bir konu ise sıfır aldığımız araca lpg takabiliyormuyuz , taktırırsak garanti bozulurmu?

50 Mesaj
27 Şubat 2011; 23:17:58 

hosimin geely kia bayilikleriyle birlikte aynı plazada satılıyordu ancak anadolu grubu bunu ortadan kaldırdı ve geely'e has plazalar açılması kararını aldı.ancak geely plazaları bulunduğun şehirde yoksa bile servis için kia servisine götürebiliyorsun.yedek parça konusuna gelince bugune kadar yedek parçalara para ödemedim ama kargolatıp 1 gün içersinde alınabiliyormuş eğer parça merkezde yoksa bile 15-20 gün içersinde çinden sipariş ettirip sana ulaştırıyorlar.LPG olayı ise aracı aldıktan sonra serviste taktırabiliyorsun ama serviste olmak şartıyla garantiside bozulmuyor.

Faruk resimler süper bizde modifiye mi yapsak :):)

99 Mesaj
28 Şubat 2011; 1:38:35 

Güzel yapmış. yakışmış da

PANAMERA 2011

8 Mesaj
28 Şubat 2011; 15:45:30 

Arkadaşlar Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun ... Bu fiyata bu konfor başka marka da olmaz. Onun için herkes Geely sinin kıymetini bilsin. Ve de kullanıcı olmayanların yorumlarına da itibar etmeyelim. Ben aracımdan gayet memnunum. Tek sıkıntı galiba biraz fazla yakıyor olması gibi geliyor bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upo78 -- 28 Şubat 2011; 15:47:17 >

505 Mesaj
1 Mart 2011; 13:38:10 

quote:

Orijinalden alıntı: upo78

Arkadaşlar Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun ... Bu fiyata bu konfor başka marka da olmaz. Onun için herkes Geely sinin kıymetini bilsin. Ve de kullanıcı olmayanların yorumlarına da itibar etmeyelim. Ben aracımdan gayet memnunum. Tek sıkıntı galiba biraz fazla yakıyor olması gibi geliyor bana...

Benzinin litresi 4 küsür lira olan bir ülkede az hala az yaktığını idda eden biri varsa o kardaş büyük bir ihtimalle rüyadadır.. Benzinli kullanıyorsan LPG ye geç kardeşim .. Gerçi onunda cazip bi tarafı kalmadı son gelen kol misali zamlardan sonraya neyse gine benzine nazaran iyidir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

99 Mesaj
1 Mart 2011; 19:36:40 

Artık benzin altın gibi yatırım aracı olacak heralde. bugün 4 tl'ye varille al seneye 6 tl'den sat.
şakası bir yana arap ülkelerindeki kriz bitmeden fiyatlar düşmez.

Bu arada ERBAKAN HOCA'mıza Allah'tan rahmet dileriz.

PANAMERA 2011

50 Mesaj
2 Mart 2011; 1:22:24 

arap ülkelerindeki kriz palavra zaten benzin 4 tlydi 20 krş arttı eee 4 liralık benzinden 2.5 tl vergi alınırsa yakında bu ülkede de kriz çıkar mazallah allah yardımcımız olsun artık araba kullanmak bile çok çok lüks oldu ne zaman arabaya atlasam gözüm yakıt göstergesinde :D

99 Mesaj
3 Mart 2011; 0:45:27 

Aynen bende aracımı satmayı düşünüyorum. Bu devirde 4.5 motor kullanmak delilik. Bende binemiyorum artık aracıma. Neyse hayırlısı.

Bu arada bişey söylemek istiyorum geely ecoda klimayı açıyorum. plastik kokusu hafiften hissediliyor. familiada aynı durum varmı. yani geçmezse ne yapmak gerekir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk_dere -- 3 Mart 2011; 0:52:26 >

PANAMERA 2011

50 Mesaj
3 Mart 2011; 5:25:06 

familiada öyle bir olayla karşılaşmadım ama sen klima hava kapaklarının içini peçete yada ıslak mendille silip oda spreyi sıkabilirsin iyi geliyor bende böyle bir sorun olmamasına rağmen haftada bir kez yapıyorum bunu istersen servise götürüp klima filtresini değiştirsinler bence pek yararı olmaz ama yinede sen bilirsin bana kalırsa servisle uğraşma klima kapaklarının içine oda spreyi sık tamamdır :):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLack3ds -- 3 Mart 2011; 5:37:49 >

6 Mesaj
4 Mart 2011; 22:35:40 

arkadaşlar face de bi grup kurdum geely adına belki daha yararlı olur diye düşündüm daha fazla paylaşım için hepinizi bekliyorum

http://www.facebook.com...k=group_185248654849696

505 Mesaj
10 Mart 2011; 11:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mksancak

Merhaba arkadaşlar,

Geely Echo Comfort modelini tam 1 sene önce satın aldım. Aracı teslim almadan Lpg yi taktılar ve garantili olarak aracı bana teslim ettiler. Önce İstanbul a gittim. Döndüğümde hemen servisteydim fren diskleri eğildi yenisi stokta yoktu torna oldu. 1 ay sonra aracın sağ arka kapısından yıkanırken su almaya başladı ve rüzgar tabi. 2 defa fitilleri değişti, kapı ayarlandı sayısını bilmiyorum. 3 ay sonra araç sabahları özellikle teklemeye başladı, ha bu arada ufak tefek sorunlar oldu. Neyse servise götürdüm bişey yok dediler. Sabah freni ilk kullandığımda taş gibi sert oluyordu tutmuyordu. Servise gittim test aletine bağladılar. Aracın subapları yanmış onları komple değiştirdiler. Bunlardan bir kaç ay sonra Ankara GOP ta akşam buz gibi havada hararet yaptı. Servisten yetkili geldi ve "aaa biz bunun motoruna iyileştirme yapmamışız servise çekelim dedi". Ön göğüsün altından her hafta bir kaç vida pul topluyordum (düşüyorlar servisete takıyorlar). En bombası yazın güneşte kalınca aracın göğsü deforme oldu ve yolcu airbag kapağı çıktı. Airbag ışığı sönmek bilmedi sebebi bulamadılar sonra anlaşıldı emniyet kemerini tutan mandalların içindeki metal nemlenmiş !!! ondanmış. Servisle çok samimi oldum, işimle uğraşmayı bıraktım araçla uğraştım. Neyse herşeyini yaptırdım. Geçen hafta 14500tlye aracı sattım.

Bir daha asla Geely almam, çevremdekilere de aldırmam. 1 yıl içinde bir düzine insanı vazgeçirdim çok mutluyum. Aracı sattığımda servisdeki arkadaşlar hayırlı olsun dediler. Ben bu kadar sorunlu problemli bir araç görmedim.

Yazdıklarıma inanmayan varsa Neziroğlu Serviste tüm kayıtları mevcut, hatta fazlası bile var. Tüm faturaları herşeyini yapılan tüm işlemlerin belgelerini saklıyorum soranlara göstermek için. Sakın arkadaşlar almayın. Araçla ilgili sormak isteğiniz herşeyi bana sorabilirsiniz.

Saygılar.

Mithat Kürşat SANCAK |iç mimar| +90532. 293 30 55

Bende Geely Echo Comfort modelini 3yıldır kullanıyorum sadece 3 kez servise gittim oda bakım ve yağ değişimi için .. sizin başınıza gelenler gerçekten şansızlık olmuş.. Bizim Komşuda sıfır Audi A3 almıştı aracın turbosu kusurlu çıkmıştı. sizin gibi işi gücü bırakıp servisle uğraşır olmuştu. üzücü bir durum tabi ama inanınki bu kronik problemler tüm markalarda var.

Mercedes deki benzer bir promlemi yaşayan bir kişinin Yorumunu aynen alıntı yaparak aktarıyorum

quote:

MERCEDES’te Sorunlarımız Bitmek Bilmedi!
Ankarada Organizede Çalışmaktayım. Yaklaşık 1 yıl önce şirketimizdeki üst düzey yöneticilerin araçlarını mercedes ile değiştirdik. Şu anda 4 adet mercedes aracımız var. Araçlarımızdan biri gl serisi jeep diğerler normal binek sedan modeli idi. Binek araçlarda çok sorun yaşamamıza rağmen alığımız jeep bir yıl için 6 ya da 7 kere servise gitti. Bir kaç tanesi parça değişimi olmasına rağmen diğerleri büyük sorunlardı.

Ama özelikle bir sorun var ki aldığımız günden beri devam etmekte ve her servise gittiğimizde şikayetimizi dile getirmekteyiz. Araç sürekli sağa çekmekte olup bir türlü sorun çözülmemiştir. Servis bu konuyu Mercedesle halletmemizi söylüyor ve hiç bir şekilde ilgilenmemektedir. Anlamadığım mesele şu ki ben aracı gidip direk fabrikadan almıyorum ki. Ayrıca ben fabrika ile muhattap olacak olursam neden yetkili servis ya da satış noktası var anlamadım.

Bu büyük sorunun yanı sıra parça değişimleri sırasında da araca takılan yeni parça kırık olarak takılmıştı. Fakat ilk bakışta kırık görünmediği için olayı daha sonra fark ettim. Servise geri gittiğimde ise sanki parçayı kullanıcı kırmış gibi bir hava yaratıldı. Bu olay beni çok rahatsız etti.

En son servise gittiğimde ise sağa çekme sorununu tekrar hatırlattım. Fakat servis ne dese beğenirsiniz böyle bir sorun önceden hiç kayda alınmamış. O an o kadar sinirlendim ki anahtarı yetkilinin kafasına atasım geldi.

Bir de Mengerlerden araç teslim alırken anahtarınız size veriyorlar gidip otoparkta aracını kendin buluyorsun. Yok böyle bir şey yaa. Normal oto sanayideki ali usta bile aracı ayağınıza kadar getirip yaptığı her şeyi size anlatıyor. EğerJeep'teki sorun üretimle alakalı ise ya yeni bir jeep versinler. Eğer olmuyorsa tüm araçları iade edip başka bir markadan araç tedarikimizi sağlayacağız

KAYNAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak linkinde bir çok model ile ilgili değişik şikayet yorumlarını okuyabilirsiniz..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8 Mesaj
11 Mart 2011; 9:12:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimdoğan

arkadaşlar face de bi grup kurdum geely adına belki daha yararlı olur diye düşündüm daha fazla paylaşım için hepinizi bekliyorum

http://www.facebook.com...k=group_185248654849696

EYvallah kardeş inşallah faydalı bir grup olur. Ben katıldım onay bekliyorum senden

6 Mesaj
25 Mart 2011; 18:19:44 

Valla hocam ben arabayı yakından biraz da olsa inceleme fırsatım oldu daha hiç kullanmadım ama ilk etapta edindiğim izlenimleri face bloğumda paylaştım almayıda düşünüyorum sıkıntılara gelince eski çalıştığım yerde sıfır km ford ranger alınmıştı 5000km demeden iki araba şanzumanı kitledi biri baskı balatayı yedi al buda dünya markası denilebilecek bir markanın hatta otomobilin atası

Allah yapısı bu illaki bazı sorunlar çıkıyo çıkarda bu düşünceyle bakarsan zaten hiç araba kullanmamak lazım ayrıca bu arabayı alacağına git ikinci el avrupa araba al diyenler de o