Şimdi Ara

Geely kullanıcıları platformu (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.208
Cevap
17
Favori
425.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volkann86

vay arkadaş ne geelymiş. her gören hayran kalıyor, her gören alacak oluyor. hani yoldan geçen adam burup bi hayran kalmadan edemiyor. bu memlekttte mersedes bu kadar sevilmedi

hele bi oturun soluklanın ya şu arabaya ağır övme modundan bi çıkın. her iki yorumdan biri araba şöyle iyi böyle çok iyi görenler mest oldu, gören biri o kadar beğendi ki kalp krizi geçirdi, birisi merso ml'le takas teklif etti o da arabama mı deyip reddettim vs vs...

unutmayın ki bu arabalar daha çok yeni. araçlar bi yaşlansın 2-3 yıllık olsun 100.000kmnin üstüne çıksın.

bu memlekette satılan çin motorları kağış kapış satıldı kaliteyi ucuza veriyoruz diye bi ittiler millete şimdi motor sanayileri motor hurdalığına döndü. kendimde var ordan biliyorum.

ha bu arada,

cool stories bros

2-3 yıl sonra yada 100.000 km de bu mesajına tekrar cevap yazacağım senin. Resimlerinide koyucam.

• quote:

Orijinalden alıntı: pymmemo

geely'in özellikle fc ve emgrand modelleri hakkında kötü yorum yapanların bu markanın piyasaya girmesini istemeyenler ve albea,dacia,clio,accent gibi araçları kullananların kendi araçlarının fc ve emgrand kadar donnanımlı ve konforlu olmadığını bildiklerinden kaynaklanıyor...şu bir gerçekki fc ve emgrand 35.000 tl'ye kadar satılan bütün araçlarla kapışır ve her alanda lider çıkar bu kadar iddialı konuşuyorum.geçen kapının önünde iki kişi aracıma bakıyordu biri sordu ya bu ne diye biri de şu çin malları varya ondan diyor.adamlar baktı ve kendi araçları olan tofaş-doğan'a binip gittiler.sorsan ki sen bu doğana ne kadar istiyon diye 10 ila 12 bin tl arasında bir fiyat söyleyeceğinden kesinlikle eminim.o 15 yaşındaki 10 ila 12 bin tl arası isteyeceği tofaş doğana binsin.ben 25 bin tl ye kaliteyi çok ve çok ucuza aldım ve çok mutluyum.bu arada geçenlerde bir tanıdığım emgrand'a karar vermiş bütün evrakları tamamlayıp işi bitirmek üzereyken bir arkadaşı "bunlar çin malı" lafına bakaraktan son anda caymış ve kendisi 27 bin tl'ye dacia logan almış sonra benim aracıma baktı ki nerdeyse ağlayacak,yüzü bile kızardı.logan fc'nin yanında arabamı sizce:-))))))))))

O daha yansın bomboş logana biniyorum diye. Tabii canım arkasında nede olsa Renault var Toros çıkmaya devam etse kapış kapış gidecek

• çekemeyenler çatlasın...
  • merhabalar..sayın volkann86,sizin aldığınız motosikletler hakkında,asya, avrupa kalite test otoriteleri tarafından 5 veya 4 yıldız almayı haketmiştir gibi bir ibare varmıydı???olduğunu sanmıyorum..ama bizim aldığımız ve övdüğümüz araçlar avrupa standartına göre,yüksek puanlı 4 yıldız yani 5 yıldızı ayakları fazla koruyamadığı için kaybetti..kılpayı..asya standart testindede 5 yıldız almayı haketti..daha nasıl kanıt olması gerekiyor anlamadım..muuuaaahahahah imiş ..=:)))))
  • bmv markasının x3 modeli bile avrupa çarpışma testinden zorla 3 yıldız almayı başardı..türkiyede kaç tane tanınmış marka araçların test sonuçları var kullananların elinde yada neye göre karalama yada aklama yapıyor bu insanlar.. sadece sokak laf ebeliği..ben şahsen chery,geely.ve dfm succe arasında seçim yapmaya çalışıyordum..ama bu konuda uzman kuruluşların açıklamaları benim geely tercih etmemi sağladı..
  • sayın pymmemo,arkadaşımın dediği gibi çekemeyenler çatlasın,sayın BM34 arkadaşımın dediği gibi onlar daha boş megan ve boş diğerlerine binmeye devam etsinler..aynen ölmez sağ kalırsam 100 000 km den sorada bu arkadaşlarla karşılaşırız inşallah,tabi o güne kadar aklın yolu birdir diye bir gely aracıda onlar almazsa.. saygılar...
  • Geely FC model aracıma Landi marka LPG kiti dün itibariyle monte edilmiştir;

Henüz yakıt ölçümü yapamadım, ancak ilk fırsatta depoyu doldurup, gittiğim trafik koşullarını da ( şehir içi - şehir dışı ) listelemek kaydıyla yakıt ölçümü yapacağım ve sizlerle paylaşacağım.

İlk izlenimlerim olumludur. Daha önceki aracımda bulunan LPG kitinde yaşadığım, rölanti dalgalanmaları ve zaman zaman motorun stop etmesine dair hiç bir emare ile karşılaşmadım. Motorun çekişinde düşüş gözlemlemedim. Özellikle yokuş yollarda denedim, benzinli hali ile LPG li hali arasında çok büyük bir fark algılamadım.
  • hocam hayırlı uğurlu olsun tekrardan iyi günlerde kullanmanız dileği ile.lpg de benim gözlemlediğim kadarı ile benzinden az yakıyor:-)tabi bu işin espirisi ama kendi segmentindeki araçlara oranla biraz fazla yaktığı kanısına vardım.biraz yol katederek birde siz deneyin ben km'de ne yaktığını hiç ölçmedim çünki araç henüz 1200 km de rodaj sürecinde
  • quote:

hocam hayırlı uğurlu olsun tekrardan iyi günlerde kullanmanız dileği ile.lpg de benim gözlemlediğim kadarı ile benzinden az yakıyor:-)tabi bu işin espirisi ama kendi segmentindeki araçlara oranla biraz fazla yaktığı kanısına vardım.biraz yol katederek birde siz deneyin ben km'de ne yaktığını hiç ölçmedim çünki araç henüz 1200 km de rodaj sürecinde

Teşekkür ederim.

Hocam aracın muadillerine göre biraz fazla yaktığı bir gerçek, fakat, inanın bana motor açıldıkça giderek azalıyor. Çünkü sizin kullanım şartlarınızı bilmiyorum, ancak ben yokuş yollarda çok kullandığım için motorun açılma sürecini çok iyi gözlemliyebiliyorum. Örneği ilk aldığım günlerde ikinci viteste zorlandığım yerleri şimdi 3. viteste çıkabiliyorum. Şimdi açılmamış motorun gidebilmek için ne kadar yakıt yakmaya çalışacağını düşünün...

Yani bu noktada aracın motorunun diğer araçlara göre geç açıldığı eleştirilebilir. Benim aracım 2690 Km'de dün servisle konuştum, "10.000 Km'ye kadar sabret, ondan sonra aracın çekişini, gidişini, yakıtını konuşalım" dedi. Ha keza distribütör firmaya yaptığım şikayet başvurusuna cevaben de aynı şeyler söylendi. Yani araçlarımız şu anda diğer araçlardan biraz daha fazla yakıyor, eğer servisin dediği doğru çıkarsa zamanla ortalama yakıt seviyesine gelecek demektir. Kış aylarında biraz da soğuğun ve yeni olmasının etkisiyle benim aracımın yakıtı ( benzin ) yokuş yollarda 12-13 litrelerdeydi, şimdi ise 8,5 - 9 Litrelere kadar indi. Onun için biraz sabır biraz da devirli kullanım motorun açılması bakımından yakıt olayını çözecektir sanırım. :)) Ben daha erken çözmek için LPG'ye başvurdum, bakalım hayırlısı...

• @ Geely FC model aracıma Landi marka lpg kiti dün itibariyle monte edilmiştir;

kutlarim hocam, bu zamanda herkesin bir tüp taktirmasi gerekir, benzin fiyatlari kimbilir daha ne kadar
    pahali olacak. Hayirli olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

@ Geely FC model aracıma Landi marka lpg kiti dün itibariyle monte edilmiştir;

kutlarim hocam, bu zamanda herkesin bir tüp taktirmasi gerekir, benzin fiyatlari kimbilir daha ne kadar
    pahali olacak. Hayirli olsun

Teşekkürler...
  • Merhabalar.. Sayın uyaksoy,üye olduğum tarihten bu güne kadar ki yazılarınızı şahsen okumaktayım..Her yazınızı itinalı ve bilgi paylaşımı adına çok faydalı buluyorum..Aracınıza taktırdığınız cihaz da hayırlı olsun sayın arkadaş.. Bu konudaki deneyimlerinizi paylaşmanızı şahsen bekleyeceğim...şimdiden teşekkürler..saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: çan çin

Merhabalar.. Sayın uyaksoy,üye olduğum tarihten bu güne kadar ki yazılarınızı şahsen okumaktayım..Her yazınızı itinalı ve bilgi paylaşımı adına çok faydalı buluyorum..Aracınıza taktırdığınız cihaz da hayırlı olsun sayın arkadaş.. Bu konudaki deneyimlerinizi paylaşmanızı şahsen bekleyeceğim...şimdiden teşekkürler..saygılar..

Teşekkür ederim...

Mutlaka gözlemlerimi paylaşacağım sizlerle.

Hatta ilk olumsuz gözlemimi paylaşayım; aracın motor sıcaklığı 90 dereceye gelmeden çok fazla yüklenmeye gelmiyor. Araç normal yolunda giderken ayağımı gazdan tamamen çekiyorum, sonra birdenbire yükleniyorum, araç sanki gazı ilk anda gazı yemiyor ve hemen ardından silkeleyerek yiyor. Deneyen var mı bilmiyorum bu hareketi performans düşüklüğü oldu mu diye denedim, hani aracın önü aldığı ani gazın etkisiyle biraz kalkar ya.. İşte onu denemek için yaptım bu ani gaz verme olayını ama araç soğukken biraz silkeleme yaptı. Motor sıcaklığı uygun seviyeye geldiğinde ise silkeleme asgariye iniyor; ama derinden hissediliyor. Ancak bu söylediğim olay sadece ani ve sert gazlarda oluyor. Normal kullanımda benzin ile LPG arasındaki pek hissedilmiyor.

Tabiki servis ile konuştum uygun bir zamanda baktıracağız.

• Teşekkürler bizden sayın Uyaksoy,malum ben henüz tüpü düşünmedim..Belki ilerde olabilir, büyük konoşmayalımda..Önceki aracımda(tempra1.6İe) benzer sorunlar oluyordu ama,enjeksiyonlu araca normal karbüratör şeklinde bağlantı yapılmış vaziyette aldım ve kullandım..Bu tür sorunlarıda bu yanlış bağlantıya yorumladım hep..saygılar arkadaş..
  • uyaksoy hocam lpg'yi ruhsata işlettirdiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UYAKSOY

quote:

Merhabalar.. Sayın uyaksoy,üye olduğum tarihten bu güne kadar ki yazılarınızı şahsen okumaktayım..Her yazınızı itinalı ve bilgi paylaşımı adına çok faydalı buluyorum..Aracınıza taktırdığınız cihaz da hayırlı olsun sayın arkadaş.. Bu konudaki deneyimlerinizi paylaşmanızı şahsen bekleyeceğim...şimdiden teşekkürler..saygılar..

Teşekkür ederim...

Hatta ilk olumsuz gözlemimi paylaşayım; aracın motor sıcaklığı 90 dereceye gelmeden çok fazla yüklenmeye gelmiyor. Araç normal yolunda giderken ayağımı gazdan tamamen çekiyorum, sonra birdenbire yükleniyorum, araç sanki gazı ilk anda gazı yemiyor ve hemen ardından silkeleyerek yiyor. Deneyen var mı bilmiyorum bu hareketi performans düşüklüğü oldu mu diye denedim, hani aracın önü aldığı ani gazın etkisiyle biraz kalkar ya.. İşte onu denemek için yaptım bu ani gaz verme olayını ama araç soğukken biraz silkeleme yaptı. Motor sıcaklığı uygun seviyeye geldiğinde ise silkeleme asgariye iniyor; ama derinden hissediliyor. Ancak bu söylediğim olay sadece ani ve sert gazlarda oluyor. Normal kullanımda benzin ile LPG arasındaki pek hissedilmiyor.

Hayırlı olsun hocam LPG.

Şimdilik benzine devam... Az kullanmaya çalışıyoruz aracı bu yüzden ancak bu fiyatlara bizde daha fazla dayanamayacağız gibi duruyor.

Dediğiniz gibi ilk anda gazı yemiyor sonradan toparlayarak yiyiyor ancak silkeleme yapmıyor. Benim gözlemlediğim bu. Yani benzindede öyle.Yanlış hatırlamıyorsam 3. viteste yüklenmiştim bir anda. Benim görüşüm motorun kendi özelliğinden dolayı olduğur.

• quote:

uyaksoy hocam lpg'yi ruhsata işlettirdiniz mi?

Henüz işletmedim. Bu hafta düşünüyorum inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bm34

quote:

quote:

Teşekkür ederim...

Hayırlı olsun hocam LPG.

Şimdilik benzine devam... Az kullanmaya çalışıyoruz aracı bu yüzden ancak bu fiyatlara bizde daha fazla dayanamayacağız gibi duruyor.

Dediğiniz gibi ilk anda gazı yemiyor sonradan toparlayarak yiyiyor ancak silkeleme yapmıyor. Benim gözlemlediğim bu. Yani benzindede öyle.Yanlış hatırlamıyorsam 3. viteste yüklenmiştim bir anda. Benim görüşüm motorun kendi özelliğinden dolayı olduğur.

Sağolasın Bm34,

Aslında bende taktırmayıp az kullanayım ama benzinle kullanayım diyordum. Ama OLMADI... Benim önceki aracıma da LPG taktırmıştım. 2 Yıl LPG'li kullandım. Alıştım LPG'ye... Benzine döndükten sonra heleki benzin zamlarından sonra bir yere gidemez oldum. ESARET gibi geldi bana... Şimdi bedava mı hayır, ama en azından daha ucuz. Önceden ayda 300 TL benzin parası veriyordum ama geziyordum, benzinle gezmiyorum sadece gerekli durumlarda kullanıyorum ama gene 300 TL veriyorum.

Darısı başınıza...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bm34

quote:

quote:

Teşekkür ederim...

Hayırlı olsun hocam LPG.

Sağolasın Bm34,

Aslında bende taktırmayıp az kullanayım ama benzinle kullanayım diyordum. Ama OLMADI... Benim önceki aracıma da LPG taktırmıştım. 2 Yıl LPG'li kullandım. Alıştım LPG'ye... Benzine döndükten sonra heleki benzin zamlarından sonra bir yere gidemez oldum. ESARET gibi geldi bana... Şimdi bedava mı hayır, ama en azından daha ucuz. Önceden ayda 300 TL benzin parası veriyordum ama geziyordum, benzinle gezmiyorum sadece gerekli durumlarda kullanıyorum ama gene 300 TL veriyorum.

Darısı başınıza...

Aynen benzin fiyatları dur durak bilmiyor...

• @Uyaksoy Hocam malum bagaj çok geniş tüpten sonra nasıl oldu durum vaziyet
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.