Şimdi Ara

Windows 7 loader nasıl çalışıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
41.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu programın çalışma mantığı nedir nasıl bir işlem yapmaktadır? detaylı olarak bilen var mı bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

bu programın çalışma mantığı nedir nasıl bir işlem yapmaktadır? detaylı olarak bilen var mı bunu?

kisa ve oz
    sanal bios yapiyor
  • Ve aynı anda iki biosun devreye girmesine bağlı olarak bilgisayarda yavaş çalışıyormuş. En iyi yöntem biosun değişmesi gereken bölümü değiştirmek. Fakat benimki korumalı olduğu içi hiçbirşey yapamadım. Mecburen 30 günlük deneme sürümünü tekrarlayıp duruyorum loader vasıtasıyla. İnşallah bu yöntemde sanal bios olayı yoktur.
  • sanal bios nasıl yapıyor? bu sadece windows un keylerini bir şekilde ayarlayan bir program değil mi? en azından xp de falan bu işlemi gören programlar sadece bunu yapıyordu
  • Microsoft win XP den sonra artık işletim sistemi üzerinden geçerlilik kontrolünü bıraktı. Windows Vista ile birlikte biosa windowsun orjinal olduğu ile ilgili bilgiler işleniyor. Bu sayede daha açılışta güvenlik kontrolü yapılıyor. Fakat vistadaki sistem zayıf olacak ki pek işe yaramadı. Windows 7 de daha sağlam yapıldı ama yinede piyasadaki loader vb. programlarla bunun önüne geçiliyor. Ama microsoftun geçen açıkladığı gibi bir güncelleştirme ile bu loader ile yapılan işlemlerin hepsi geçersiz hale gelebilir. O yüzden en sağlamı bios u sahte bir oem key kullanarak güncelleştirmektir.

Sanal bios, bilgisayar açıldığında bilgisayarınızda kurulu esas bios devreye girmeden çalışıyor. Böylece windows 7 nin denetçi programları sanal biosu kontrol etmiş oluyorlar. Sonra da bilgisayarınız orjinal windows gibi açılıyor. Ama dediğim gibi bu şekilde bilgisayarınız daha yavaş çalışıyor. Nasıl yavaşlattığı ile ilgili ayrıntılı bilgim yok. (Bu anlattıklarımı zamanında kendi okuduklarımdan anladığım kadarıyla yazdım kesin bilgi değildir)

• işte benim merak ettiğim de yavaşlama meselesi, ilk açılışta olan bir kontrolse eğer windows açıldıktan sonra performansa nasıl etkisi oluyor?
  • yav arkadaslar ben crac yaparken loader yaptım simdi crac yapmak loader yontemi ilemi oluyor acılısta windows 7 bide loadre il ac diyor yani loader olmadan crac yapılmıyormu bide pcyi yavlastayor diyolar nasıl ne giib yavaslamalar bide windows 7 crac ypanaların hepsi loaderla mı acıyor
  • Arkadaşlar konu hort olucak biraz ama bu loader ile bilgisarıma başkaları tarafından ulaşılma kişisel bilgilerimin çalınması gibi bir durum oluşur mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Arkadaşlar konu hort olucak biraz ama bu loader ile bilgisarıma başkaları tarafından ulaşılma kişisel bilgilerimin çalınması gibi bir durum oluşur mu acaba ?

olum sen de mi korsancı çıktın be yuh msdnaa orijinal key mi versem napsam yazık ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

Arkadaşlar konu hort olucak biraz ama bu loader ile bilgisarıma başkaları tarafından ulaşılma kişisel bilgilerimin çalınması gibi bir durum oluşur mu acaba ?

olum sen de mi korsancı çıktın be yuh msdnaa orijinal key mi versem napsam yazık ya

Valla çok sevaba geçersin , Ama anlamadığm bunun çalışma mantığı

• quote:

quote:

ver de senin lisansın da patlasın ilerde

• Güveniyorum ona , Yapmaz öle şeyler Dracos'cum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

quote:

quote:

msdnaa diyorum ne olduğu konusunda herhangi bir fikrin var mı acaba böyle birşey dedin, 4 tane lisans aldım ordan ücretsiz hepsi kullanılıyor şu an ailede farklı kişiler tarafından, aynı keyi verecek kadar saf değilim heralde

• quote:

quote:

quote:

quote:

msdnaa diyorum ne olduğu konusunda herhangi bir fikrin var mı acaba böyle birşey dedin, 4 tane lisans aldım ordan ücretsiz hepsi kullanılıyor şu an ailede farklı kişiler tarafından, aynı keyi verecek kadar saf değilim heralde

bana versene

• quote:

quote:

quote:

quote:

var hocam hem de hiç tahmin edemeyeceğin kadar var Ben uyarayım da yine de sen bilirsin

• Arkadaşlar bu programı çalıştırdım. İnstall dedikten sonra bilgisayar restart yapmamı istedi. Onayladım. Bilgisayar kapandı. Fakat açılcağı zaman açılmıyor. Devam etmek için bir tuşa basın yazısı anlık çıkıp ekran kararıyor, sonra aynı yazı ekranı gelip anlık gidiyor. Ben esc tusuna sürekli bastım. Kırmızı bir ekran geldi. Loader ile birlikte açılış seçenekleri. O seçeneklerden windows loader ile birlikte aç dedikten sonra normal açılıyor bilgisayar. Bu işlemi nasıl iptal edebilirim. Her açılışta seçerek pc yi açıyorum.
  • loader denen zımbırtılar açılırken windowsu kandırıyor. biosta üreticinin dijital imzası varmış gibi gösteriyor ve oem olarak lisansı doğruluyor.

ya da bu imzayı biosa yamayıp, yamalı romu biosa yüklüyorlar. ikisi de aynı işe yarıyor.
  • bu windows loader'i nasıl kaldırabilirim yada pasifize ederim.
  • Ya su windows loader guncellemeleri engelliyormu format attim da guncelleme gelmiyor format cdsinde de mi sorun var yardimci olurmusunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.