BLACKBERRY MESSENGER OLAYI NEDİR?
118 Cevap112863 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1522 Mesaj
12 Şubat 2010; 20:48:37 

Nasıl oluyo bu pin to pin sistemi? Kullanışlı ve ucuzsa alıcam da Blackberry ondan.

1522 Mesaj
13 Şubat 2010; 7:42:52 

Up

2856 Mesaj
13 Şubat 2010; 10:15:34 

bbler arası konuşmaya yarıyor ama hiç kullanmadım desem yeridir.bilgilendirecek arkadaş varsa bende sevinirim

fc: 3926-6344-9030

666 Mesaj
13 Şubat 2010; 10:49:34 

bb messenger : sadece bb kullanıcılarının kullandığı anlık mesajlaşma (chat ) programı, kullanıcılar diğer
bb kullanıcılarının cihaz pin numaralarını girerek veya dijital barkodlarını okutarak kişi listeleri ve grupları
oluşturabiliyor ve bu uygulamayla dünya üzerindeki tüm bb kullanıcılarıyla konuşabiliyor.

^^NO MERCY^^

1522 Mesaj
13 Şubat 2010; 15:26:02 

Peki bedava mı, kullanışlı mı bir de çevremde baya BlackBerry kullanan var o yüzden ciddi ciddi bu telefonu almayı düşünüyorum eğlenceli bişiye benziyor. Ama biraz daha bilgi verirseniz sevinirim bilgilendirenlere de teşekkür ederim.

184 Mesaj
13 Şubat 2010; 15:53:37 

tanıdığın bir kişiyi bbpin kodunu ya da barkod'unu okutarak listene ekliyorsun.

sonra dunyanın neresınde olursan ol konuşabiliyorsun bu kişilerle direkt telefonlarıyla iletişim kurarak.

ayrıca mesajlarınızın hem yollandığını hemde okunduğunu anında yazıyor mesajın yanında öyle mesaj gelmedı yada görmedim yalanını söylemeye fırsat bırakmıyor =)

ayrıca dosya paylaşımı da var resim video , anında gidiyor çok hızlı.

bence açık ara en iyi iletişim yolu, listemde 54 kişi var ve her an her yerden konuşabiliyorum :)

1522 Mesaj
13 Şubat 2010; 15:59:11 

Ücret nedir arkadaşlar?

184 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:18:18 

ayrı bir ücreti yok.

Turkcell'de aylık 30TL verilerek alınan bis paketi ile sınırsız kullanabilirsiniz

1522 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:21:08 

Bir de BIS'i anlatmanı istiycem. Bu arada diyelim ki BIS istemiyorum BlackBerry Messenger'ı kullanamaz mıyım?

184 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:37:46 

anladığım kadarıyla blackberry de herşey bu bis uzerınden halloluyor.

msn'e baglanma, blackberry messenger a baglanma,facebook ve benzeri blackberry'nin içine yükleyebilceğin applicationlara baglanma, mail alıp verme kısacası bütün programlar bu bis olayı üzerinden çalışıyor.

bildiğim kadarıyla herhangi bir internet paketiyle sadece browserdan interneti kullanabilirsin o da ne kadar işine yarar bilemiycem.

bis olmazsa blackberry'nin pek bir anlamı yok gibi.

ayda 30TL 4gb internet veriyor Turkcell. ama blackberry yı modem gibi de kullanıp baska makınelerden de bu internet paketini kullanarak internete bağlanabilirsin böyle bir avantajı var

1522 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:45:36 

Ooo baya uygun bir fiyat ve cep bilgisayarından 4gb sınırsız sayılır benim için çok iyiymiş. Peki BIS 30 tl ve 4gb internet onun yanında mı geliyo? Yoksa sadece BIS aboneliği yaptırıp internet pakedi almasak da oluyor mu?

184 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:51:36 

bis = Blackberry internet service

bis pakedi aldın mı zaten 4gb internet paketin oluyor, istediğin gibi dolan nette, msn programını indir baglan , facebook a baglan, blackberry messenger kullan sıkıntı yok, ayrıca dediğim gibi başka bilgisayara da blackberry'ni modem gibi tanıtıp ınternete baglanabılıyorsun

normalde 43 TL bis paketi, 12 aylik taahhut ediyorsun 30TL oluyor aylık

1522 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:56:03 

Çoook teşekkür ederim Kuntiz07...

184 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:58:29 

rica ederim, başka sorun olursa iletirsin , elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım

1522 Mesaj
13 Şubat 2010; 17:04:50 

Tamam tekrar sağol.

33 Mesaj
11 Mart 2010; 15:02:59 

peki bis pakedini sadece faturalı hattı olanlarmı alabiliyor???

1522 Mesaj
11 Mart 2010; 17:42:05 

Hayır kontörlüler için Turkcell BIS 4GB 400 kontörcük =) Ciddiyim.

2856 Mesaj
11 Mart 2010; 19:17:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

Hayır kontörlüler için Turkcell BIS 4GB 400 kontörcük =) Ciddiyim.

hatlıya 30lira kontörlüye 400 kontör olurmu ya?bir yanlışlık olmasın

1522 Mesaj
11 Mart 2010; 20:02:55 

Faturalı Hazırkartlı
Mega 42,15 TL / Ay 400 kontör / Ay**
Standart 24,95 TL* / Ay -

Standart 2MB, Mega 4GB sanırım.

2856 Mesaj
11 Mart 2010; 20:53:11 

quote:

Faturalı Hazırkartlı
Mega 42,15 TL / Ay 400 kontör / Ay**
Standart 24,95 TL* / Ay -

Standart 2MB, Mega 4GB sanırım.

fiyatların törpülenmesi lazım hala

965 Mesaj
12 Mart 2010; 12:26:23 

quote:

Orijinalden alıntı: _Calderon_

fiyatların törpülenmesi lazım hala

bence mükemmel fiyatlar

739 Mesaj
12 Mart 2010; 13:04:35 

quote:

Orijinalden alıntı: sjsero

bence mükemmel fiyatlar

baya iyiymis fiyatlar tabi sudan ucuz

1522 Mesaj
12 Mart 2010; 15:16:21 

Ne mükemmeli ya saçmalamayın ben bu fiyatlar yüzünden BlackBerry almaktan bile vazgeçerim. Türkiye'de ciddi pahalı

15 Mesaj
28 Nisan 2010; 16:26:20 

BBM yani Blackberry Messenger Bis aboneliği bulunan Blackberry kullanıcılarının dünyanın neresinde olursa olsun birbirleriyle ücretsiz olarak mesajlaşıp ses aktarımı yapabilmesi olayıdır. daha detaylı bilgiye http://www.teknodonanim...ry-messenger-nedir.html buradan ulaşabilirsiniz...

67 Mesaj
2 Haziran 2010; 12:41:52 

çok pahalı gercekten blackberry aldım fakat bu bis olayını sonradan ogrendım
eger hattınız faturalıysa her ay 45tl ödemek zorundasınız ve faturalılara sadece mega paket oluyor.

zaten standart pakette sınır 2mb mış şaka gibi.

1522 Mesaj
2 Haziran 2010; 18:12:11 

Yani sınırsız isteyen kim koyun 1GB ı sadece BBM e girelim yeter yaaa!

592 Mesaj
5 Haziran 2010; 10:18:35 

Bbm , blackberry'nin msn'idirr diyebiliriz. BBM kullanabilmeniz için Bis/Bes abonesi olmanız gerekli aksi halde kullanamazsınız. Zaten blackberry kullanacaksanız bis almıyorsanız Nokia kullanın daha iyi .Çünkü bütün uygulamalar bis ile aktif olur.

turkcell bis abonesi olursanız sadece telefonda internet kullnamanıza gerek yok. 30Tl kontratlı bis mega paket alırsanız. hem telefondan hem bilgisayardan internete para vermezsiniz vınn almanızada gerek yok. Desktop manager ile bilgisayarınızı açar moden olarak kullanırsınız bilgisayardanda internete girersiniz.

Özellik gereki bir blackberry 'den internete girerseniz 100kb'lik bir safyayı 1kb'ye sıkıştırarak size gösterir bu sayede daha az kb harcarsınız. Ancak diğer telefonlar da bu özellik yoktur.

@mertemur
http://www.ertemur.com
Samsung Galaxy Note II Fakejap 240dpi

67 Mesaj
5 Haziran 2010; 13:05:47 

adamlar işi biliyor hiç 1GB yaparlarmı

el mahkum 4gb alın dıyorlar

1522 Mesaj
5 Haziran 2010; 13:09:35 

Benim aklıma bişi takıldı Avea ve Vodefone BIS hizmetlerine sınırsız internet diyorlar. Turkcell ise Mega Paket altında 4Gb diyor. Şimdi Turkcell sınırsız internet hizmeti vermiyor mu? Yoksa hepsi 4GB veriyor da BlackBerry Browser'ı sayesinde mi sınırsız oluyo hani sıkıştırıyo falan ya?

592 Mesaj
5 Haziran 2010; 22:40:00 

quote:

Benim aklıma bişi takıldı Avea ve Vodefone BIS hizmetlerine sınırsız internet diyorlar. Turkcell ise Mega Paket altında 4Gb diyor. Şimdi Turkcell sınırsız internet hizmeti vermiyor mu? Yoksa hepsi 4GB veriyor da BlackBerry Browser'ı sayesinde mi sınırsız oluyo hani sıkıştırıyo falan ya?

Burada bir teknik hile yapıyor avea ve vodafone.

Blackberry'de bis servisini alarak internet hizmetini kulanabilirsiniz. Yani blackberry tarayıcınız ile kullandığınız internete ücret ödemiyorsunuz. Bu tüm operatörlerde sınırsız.( Ama dediğim gibi BİS/Bes alırsanız.) Bunun haricinde interneti kullandığınız zaman bazı uygulamalar wap uygulamasını kullanır özellikle video ve müzik uygulamaları. Bu noktada vodafone ve avea bu hizmette ekstra para alıyor Turkcell 4GB kotaya dahil ediyor. Birde Blackberry lerin modem özelliği vardır. Bu sayede laptop veya desktop bilgisayarınızı internete bağlaya bilirsiniz. Bu serviste vodafone ve avea'da ücretli turkcell'de 3GB kota dahilinde.

@mertemur

9313 Mesaj
5 Haziran 2010; 23:34:36 

quote:

Turkcell bütün çıkışlar için 4 gb veriyor. blackberry, internet, wap apn
Diğer operatörler blackberry apn çıkışını sağlıyor.

Blackberryde bazı programlar internet ve wap çıkışlarını kullanıyor turkcell değilseniz extra ücretlendirilecektir kullanımızınız. Turkcell ile blackberry'nizi bilgisayara bağlayıp 4 gb internet'de kullanabilirsiniz. Her türlü turkcell avantajlıdır yani arkadaşlar.

67 Mesaj
6 Haziran 2010; 2:22:53 

dostum telefondan 7/24 interneti kullansan bile 4gb aşamassın bunu turkcell test edip belirlemiş, üstelik BİS dısındaki kullandıgın program vs. baglantı ücreti yok onuda ekle :)

1522 Mesaj
6 Haziran 2010; 9:54:25 

En iyi BIS hizmeti Turkcell'de o zaman? Bir de mesela BlackBerry APN kullanmayan programlar Turkcell dışındakilerde ücretli baya kötüymüş bu.

9313 Mesaj
6 Haziran 2010; 10:12:40 

quote:

En iyi BIS hizmeti Turkcell'de o zaman? Bir de mesela BlackBerry APN kullanmayan programlar Turkcell dışındakilerde ücretli baya kötüymüş bu.

Evet en iyi bis hizmeti turkcell'dedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1522 Mesaj
6 Haziran 2010; 10:14:34 

Tamam teşekkür ederim.

157 Mesaj
30 Haziran 2010; 14:39:54 

arkadaşlar merhabalar benim aklıma uzun zamandır takılan bu bis muhabbetiyle ilgili bir kaç soru var.
öncelikle diyelim ki blackberryi aldım bis aldım bbm üyeliği yaptım. atıyorum yurt dışında yaşayan başka bir arkadaşımda da blackberry var bis i var bbm si var. onunla ben konuşma yaptığımda ücretsiz mi konuşacağım? bir diğer soru yurt içinde blackberry + bbm + bis olan biriyle bedava konuşup mu mesajlaşacağım. diğer normal sıradan vatandaşları aradığım zamanda da ekstra fatura mı ödeyeceğim yani bis ücreti hariç? turkcell süper pakete üye olsam bu bis muhabettiyle birlikte toplam bana 55 TL + bis ücretine malolur değil mi? turkcellin bis ücreti ne kadardır? bi de bis ile internet ayrı şey galiba. bis ile surf yaptığımda para ödemiyorum ama normal internetle surf yaptığımda mı para yazıyor o kısmı hiç anlayamadım bir türlü..

1522 Mesaj
30 Haziran 2010; 16:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: brovito

arkadaşlar merhabalar benim aklıma uzun zamandır takılan bu bis muhabbetiyle ilgili bir kaç soru var.
öncelikle diyelim ki blackberryi aldım bis aldım bbm üyeliği yaptım. atıyorum yurt dışında yaşayan başka bir arkadaşımda da blackberry var bis i var bbm si var. onunla ben konuşma yaptığımda ücretsiz mi konuşacağım? bir diğer soru yurt içinde blackberry + bbm + bis olan biriyle bedava konuşup mu mesajlaşacağım. diğer normal sıradan vatandaşları aradığım zamanda da ekstra fatura mı ödeyeceğim yani bis ücreti hariç? turkcell süper pakete üye olsam bu bis muhabettiyle birlikte toplam bana 55 TL + bis ücretine malolur değil mi? turkcellin bis ücreti ne kadardır? bi de bis ile internet ayrı şey galiba. bis ile surf yaptığımda para ödemiyorum ama normal internetle surf yaptığımda mı para yazıyor o kısmı hiç anlayamadım bir türlü..

BIS BlackBerry İnternet Servisi oluyor. BIS üyeliği yaptığın zaman zaten BBM pinin aktifleşiyo falan filan. Sonra BBM üzerinden yurtdışındakilerle falan bedava mesajlaşıyosun ama sadece ses kaydedip yollayabiliyosun. Kontratlı mega paket alırsan Turkcell'den hafta sonu ayrıca bedava konuşma mesajlaşma veriyo bunun BBM ve BIS'le falan ilgisi yok. Kontratlı aldığın zaman zaten telefona ve BIS birlikte oluyo ayrıca bi ücret yok. Bunları yazarken aklıma bişi takıldı ya diyelim biz yurtdışına çıktık, hani yurt içinden yurtdışıyla bedava BBMleşiyorduk orda BBM e girince roaming ücreti alacak mı? Biz yurtiçindeyken iyi hoş ama sonrası karışık biraz.

592 Mesaj
30 Haziran 2010; 17:57:20 

quote:

Orijinalden alıntı: brovito

bis servisini aktifleştirdiğiniz zaman bbm'de otomatikman aktif olur. msn'de nasıl icret ödemiyorsanız bis servisi aktif olduktan sonra aynı mantıkla bbm,msn,googletalk, yahoomessenger ve icq kullandığınız takdirde harici bir ücret ödemezsiniz. Türkiye'den dünyanın herhangi bir yerinde bu programlardan herhangi birini kullanan birisi ile bis ücreti dahilinde BEDAVA ya yazışırsınız.
Bis ücreti (turkcell için) normal abone olursanız 45TL 4GB paket dahilinde ama 12 ay abonelik tahütü verirseniz 30TL bu paraya 4GB dahilinde bütün internet servisleri dahildir. Konuşma için ayrı para ödersiniz o da tarifenize göre değişir. Bis'e internette dahildir zaten BİS'in manası BLACKBERRY İNTERNET SERVİSİ'dir.

@mertemur

5797 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ringo-Star
30 Haziran 2010; 21:41:43 

Bu telefonda windows live messenger kullanabiliymuyuz

592 Mesaj
1 Temmuz 2010; 10:04:23 

quote:

Orijinalden alıntı: çapari

Bu telefonda windows live messenger kullanabiliymuyuz

bis/bes aboneliğin varsa kullanabilirsin.

@mertemur

3319 Mesaj
1 Temmuz 2010; 11:14:12 

Blackberry grupları için falan site var mı?

Diablo III : http://eu.battle.net/d3/en/profile/DarkEternal-2641/hero/1586841
Hearthstone : DarkEternal#2641

30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü

5797 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ringo-Star
1 Temmuz 2010; 20:42:59 

quote:

Orijinalden alıntı: 9700

bis/bes aboneliğin varsa kullanabilirsin.

Bu bis bes aboneligi falan uzun iş telsim hattından net tarifesi aldınmı kullanmalıyım bize karmaşık nokıa E71 karar vericem sanırım.

9313 Mesaj
1 Temmuz 2010; 23:08:02 

quote:

Bu bis bes aboneligi falan uzun iş telsim hattından net tarifesi aldınmı kullanmalıyım bize karmaşık nokıa E71 karar vericem sanırım.

E72 fis hocam blackberry almanı öneririm kesinlikle

9080 Mesaj
2 Temmuz 2010; 4:43:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Kuntiz07
bis = Blackberry internet service

bis pakedi aldın mı zaten 4gb internet paketin oluyor, istediğin gibi dolan nette, msn programını indir baglan , facebook a baglan, blackberry messenger kullan sıkıntı yok, ayrıca dediğim gibi başka bilgisayara da blackberry'ni modem gibi tanıtıp ınternete baglanabılıyorsun

normalde 43 TL bis paketi, 12 aylik taahhut ediyorsun 30TL oluyor aylık

On odemeli hatlar da 12 aylik taahhut yapabiliyor mu?

592 Mesaj
2 Temmuz 2010; 8:40:51 

quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

On odemeli hatlar da 12 aylik taahhut yapabiliyor mu?

kontörlü hatlar yararlanamaz.

@mertemur

1522 Mesaj
2 Temmuz 2010; 10:19:31 

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

E72 fis hocam blackberry almanı öneririm kesinlikle

Ben şu an E72 kullanıyorum ama daha önce BIS servisi açık olan BlackBerry de kullanmıştım. BlackBerry tam bi iletişim cihazı. Ayrıca bi Ovi Store'a bakın bi de AppWorld'e...

892 Mesaj
2 Temmuz 2010; 11:50:23 

arkadaslar ben bu hafıza kartının üstündeki tusa mesajları atadım ama basıyorum mesajlar gelmiyor teli dün aldım 2.el bişey yapmam gerekiyomu bi yardım lütfen,biliyorum yeni burası değil ama yardım ederseniz sevinirim

9313 Mesaj
2 Temmuz 2010; 14:05:19 

quote:

Ben şu an E72 kullanıyorum ama daha önce BIS servisi açık olan BlackBerry de kullanmıştım. BlackBerry tam bi iletişim cihazı. Ayrıca bi Ovi Store'a bakın bi de AppWorld'e...

Appworld bence daha kalitedir Ayrıca onun haricinde birçok kaliteli uygulama var blackberryde

1522 Mesaj
2 Temmuz 2010; 17:13:49 

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Appworld bence daha kalitedir Ayrıca onun haricinde birçok kaliteli uygulama var blackberryde

Evet kesinlikle bu yüzden sanırım yakında BlackBerry'e geçicem. Ama yeni telefon aldığım için biraz bekliyim dedim. Abartmamak lazım. Ama şu sınırsız internet ve sürekli online olmak inanılmaz güzel bişi ya.

5797 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ringo-Star
2 Temmuz 2010; 23:17:23 

hattım kontürlü bu telefonla nete baglanıp msn kullanamammı

9313 Mesaj
3 Temmuz 2010; 2:28:31 

quote:

hattım kontürlü bu telefonla nete baglanıp msn kullanamammı

Kullanabilirsiniz. Beejive, im-lite gibi msn programlarıyla. Ama wlm'yi kullanamazsınız.

9080 Mesaj
3 Temmuz 2010; 5:56:58 

quote:

BIS BlackBerry İnternet Servisi oluyor. BIS üyeliği yaptığın zaman zaten BBM pinin aktifleşiyo falan filan. Sonra BBM üzerinden yurtdışındakilerle falan bedava mesajlaşıyosun ama sadece ses kaydedip yollayabiliyosun. Kontratlı mega paket alırsan Turkcell'den hafta sonu ayrıca bedava konuşma mesajlaşma veriyo bunun BBM ve BIS'le falan ilgisi yok. Kontratlı aldığın zaman zaten telefona ve BIS birlikte oluyo ayrıca bi ücret yok. Bunları yazarken aklıma bişi takıldı ya diyelim biz yurtdışına çıktık, hani yurt içinden yurtdışıyla bedava BBMleşiyorduk orda BBM e girince roaming ücreti alacak mı? Biz yurtiçindeyken iyi hoş ama sonrası karışık biraz.

Yurtdisindada ayni,farkli bir ucretlendirme yok,aylik miktari odedikten sonra bbm den mesajlasmak serbest ama internet roaming kapsamina giriyor.

1522 Mesaj
3 Temmuz 2010; 10:59:59 

quote:

Yurtdisindada ayni,farkli bir ucretlendirme yok,aylik miktari odedikten sonra bbm den mesajlasmak serbest ama internet roaming kapsamina giriyor.

E işte roaming koşullarında ekstra ücret alınmıyo mu?

9080 Mesaj
3 Temmuz 2010; 11:56:51 

Sadece internet roaminge giriyor ama bbm den ekstra ucret vermeden mesajlasmaya devam ediyorsunuz.

1522 Mesaj
3 Temmuz 2010; 11:58:58 

quote:

Sadece internet roaminge giriyor ama bbm den ekstra ucret vermeden mesajlasmaya devam ediyorsunuz.

Ohaa çok iyi bişi bu.

9080 Mesaj
3 Temmuz 2010; 12:32:46 

Ya blackberry nin msn i gibi dusunun nasil ki msn ucretsiz buda onun gibi , evet cok iyi bise bu yurtdisindayken bile turkiye ile ucretsiz haberlesebiliyorsun,ve listendeki herkes surekli online

592 Mesaj
3 Temmuz 2010; 13:01:41