Şimdi Ara

Nokia, yeni amiral gemisi N8 için önümüzdeki haftayı mı bekliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
9.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'dan sonra telekomünikasyon devi Nokia'da Pazartesi günü başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi'nde yeni amiral gemisini tanıtabilir.

Tom's Guide adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre C serisinin yeni üyelerini tanıtacağına kesin gözüyle bakılan Nokia'nın "üst sınıf" telefon kategorisi "N" serisinin en yeni üyesi N8'i de Mobil Dünya Kongresi'nde sergileyecek. Sitenin çeşitli kaynaklardan edindiği bilgilere göre N8, çoklu dokunmatiğe destek veren symbian^3 işletim sisteminde çalışacak ve 3.5 inç'lik kapasitifi ekrana sahip olacak. İşletim sistemi ve ekranıyla dikkatleri üzerinde çeken N8, 12 megapiksellik kamerasıyla 720p yani yüksek çözünürlükte video kaydı yapabilecek ve HDMI çıkışıyla elde edilen içerikleri uyumlu görüntüleyicilerde oynatabilecek. Üst sınıf bu yeni telefonun DivX desteği sunacağı da iddialardan biri.

Haberde ayrıca Nokia'nın C, X, E ve N serilerinin yanına gelir düzeyi yüksek olan kullanıcılara hitap eden özel telefon serisi "S"'i de ürün gamına ekleyeceği belirtildi.

• Dilerim 12 mp'nin hakkını sonuna kadar veren bir sensöre sahip olur.HDMI'da olursa tadından yenmez.
  • Nokia'yı diğer telefon üreticilerinden ayrı bir kategoride tutmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kénan

Nokia'yı diğer telefon üreticilerinden ayrı bir kategoride tutmak lazım.

Katılıyorum
  • bu telefon tanıtılsa cıkması ne kadar surer cıktı diyyelim turkiyeye gelicekmi belli deil tam telefon alıcakken yapılcak ismi bu nokia keske bir tarih filan verselerde beklesek mı beklemesek mi karar versek
  • Samsung i8910 HD almayı planlıyordum.(Sırf 720p çekim ve 8 MP diye...) Bunu da bir bekleyelim bakalım.
  • nokia nın şuan en üst modeli x6 nın 400mhz işlemcisi 5mp kamerası ve multitouch olmayan ekranı var yok fiyatıda 1300tl civarlarında. nokia aynı anda ikisi arasında uçurum olan modeli piyasaya sürer mi? sürse bile x6 1300tl ise n8 ne kadar olur? nokia bugüne kadar özellikleri hep gıdım gıdım ekledi bu iki model arasında nerden baksan nokia 5 model çıkartır. bence n8 dedikodudan öteye gidemez.
  • canavar bişey olur bu
  • @Nuri

Ben i8910'u yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Custom fw filan derken telefona orjianl fwlerde birçok yeni özellik (kinetic scroll vs..) geldi tadından yenmez oldu. Başka telefonlarda olmayan video edit programıda harika.. Yeterli miktarda paran varsa düşünme derim. Birde bu forumda i8910 konusundaki paylaşımcı insanlarda cabası
  • çok iyi ya, ne amiral gemileri gördü bizim iphone? ne koysak bizimkinin adını? nükleer denizaltı felan mı

quote:

Orijinalden alıntı: vipergts

nokia nın şuan en üst modeli x6 nın 400mhz işlemcisi 5mp kamerası ve multitouch olmayan ekranı var yok fiyatıda 1300tl civarlarında. nokia aynı anda ikisi arasında uçurum olan modeli piyasaya sürer mi? sürse bile x6 1300tl ise n8 ne kadar olur? nokia bugüne kadar özellikleri hep gıdım gıdım ekledi bu iki model arasında nerden baksan nokia 5 model çıkartır. bence n8 dedikodudan öteye gidemez.

şaka bir yana, nokia kapana sıkıştı; normalde pazarda rakibin yoksa ayak oyunlarıyla piyasayı oyalar ve arge ile bi sonraki nesile para aktarırsın. nokia'nın bu argeyi çoktan bitirmiş olması lazım. yani bir iphone sahibiyim ama bende çok umutluyum bu yeni nesil nokia'lardan. pazarı bir hayli kızıştıracağı kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTasci -- 11 Şubat 2010; 23:06:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CanTasci

çok iyi ya, ne amiral gemileri gördü bizim iphone? ne koysak bizimkinin adını? nükleer denizaltı felan mı

Denizaltı falan hikaye de N8'den sonra nükleer yemiş balıkçı teknesine dönmesin 'sizin' ayfonunuz da
  • quote:

çok iyi ya, ne amiral gemileri gördü bizim iphone? ne koysak bizimkinin adını? nükleer denizaltı felan mı

quote:

nokia nın şuan en üst modeli x6 nın 400mhz işlemcisi 5mp kamerası ve multitouch olmayan ekranı var yok fiyatıda 1300tl civarlarında. nokia aynı anda ikisi arasında uçurum olan modeli piyasaya sürer mi? sürse bile x6 1300tl ise n8 ne kadar olur? nokia bugüne kadar özellikleri hep gıdım gıdım ekledi bu iki model arasında nerden baksan nokia 5 model çıkartır. bence n8 dedikodudan öteye gidemez.

şaka bir yana, nokia kapana sıkıştı; normalde pazarda rakibin yoksa ayak oyunlarıyla piyasayı oyalar ve arge ile bi sonraki nesile para aktarırsın. nokia'nın bu argeyi çoktan bitirmiş olması lazım. yani bir iphone sahibiyim ama bende çok umutluyum bu yeni nesil nokia'lardan. pazarı bir hayli kızıştıracağı kesin.

iphone un geleceği yok bunu anlayın yahu. pazar peyi bir hayli daralacak. Benim merak ettiğim bir olay var. misal iphone 2g şu kadar 3g şu kadar 3gs şu kadar sattı deniyor.
    pekiiiii asıl önemli soru geliyor

kaç kişi iphone 2gyi ve ardından 2gsinin üstüne 3gyi ve ardından 3gsinin üstüne 3gs yi aldı. bu rakamla beraber iphone gerçek kullanıcısıbelli olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

quote:

Denizaltı falan hikaye de N8'den sonra nükleer yemiş balıkçı teknesine dönmesin 'sizin' ayfonunuz da

zaten bi düzeltme yaptım dediğim gibi, nokia iphone'u çevirmeli o balıkçı teknesine. koca finlandiya ekonomisi bu firma üzerine kurulu. yani bu şirketin 41 milyar dolar ettiğini düşünür ve üstüne yine 42 milyar dolar eden ancak sadece cep telefonu işiyle uğraşmayan apple'a dönüp bu ikisini karşılaştırmaya kaçmak abes kaçmalı(cümle olmadı gibi ama mottoyu kaptınız siz). bu sırada küçük bir hatırlatma; türkiye'nin toplam satın alma gücü 900 milyar dolar. varın bahsettiğim bu iki firmanın ne kadar büyük olduğunu siz kararlaştırın.

düzeltme, nokia euroymuş. yani adamlar apple'dan büyük. ve dediğim gibi sadece telefon üretiyorlar. nerede devlet, nerede hükümet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTasci -- 11 Şubat 2010; 23:19:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kénan

Nokia'yı diğer telefon üreticilerinden ayrı bir kategoride tutmak lazım.

ne üreticisi olarak saymalıyız peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

quote:

quote:

iphone un geleceği yok bunu anlayın yahu. pazar peyi bir hayli daralacak. Benim merak ettiğim bir olay var. misal iphone 2g şu kadar 3g şu kadar 3gs şu kadar sattı deniyor.
    pekiiiii asıl önemli soru geliyor

kaç kişi iphone 2gyi ve ardından 2gsinin üstüne 3gyi ve ardından 3gsinin üstüne 3gs yi aldı. bu rakamla beraber iphone gerçek kullanıcısıbelli olacaktır.

şimdi kusura bakmada bu pek mantıklı bir yorum değil. neden öyle 2g, 3g aldı felan dedin zaten anlamadımda? almış olsa ne olacak, almamış olsa ne olacak? adamlar satış rakamlarını söylüyorlar. nokia da öyle yapıyor, sanki nokia daha önce 1100 kullanmışları nokia kullanıyor saymıyormu? yada benim önceki telefonum 1100'dı sonra 2200 aldım nokia 1100'dan bir rakam siliyor ve 2200'mı ekliyor? yada demek istediğin tam tersi ise yani beğenmeyip bir sonraki nesile geçip geçmemekten bahsediyorsan, adamlar satacağını satmış, isteyen geçer isteyen geçmez. iphone'da bulunan exchange desteği daha herhangi bir nokia'da yokki verdiğim en basit örnek sizlerde biliyorsunuz. bu platform bu haliyle hiç geliştirilmese bile 2-3 sene daha ömrü var.

ayrıca sen bi ara iphone kullanıyordun sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTasci -- 11 Şubat 2010; 23:17:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

quote:

O biraz sıkar canlarım :D:D
  • Nokianın her yeni çıkan telefonuna amiral gemisi deniyor.Daha sonra biçok hatasını bulup yerden yere vuruyorlar.Eski bir nokiacı olarak artık nokianın malzeme kalitesini arttırmasını diliyorum.
  • iphone kullanmadım hiç , açıkçası cep telefonuna ara vermedim son 5 yılda, sağolsun bir nokia ngage bana en yeni nokialara kadar yol açtı beleş, kazanıyoruz yarışmalardan.

şurada birinin işi zor ise iphone dur, çünkü kuzey amerikada var olan bir firma ve burada cok güçlü, ama androidli rakipleri zorlayacak gibi gözüküyor. çünküaynı android ama farklı dizayn ve özellikler. Dünyanın geri kalan fakir ve çok nüfuslu ülkelerinde de Nokia çok önde. Hele hindistan adamların kalesi gibi. Nokia da dedi kuzey amerika size kalsın bana hindistan ve çin yeter.

Win mobile 7 yi MWC de görecez sanırım ama ben ihtimal vermiyorum ki tutunabilsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimist_96

Nokianın her yeni çıkan telefonuna amiral gemisi deniyor.Daha sonra biçok hatasını bulup yerden yere vuruyorlar.Eski bir nokiacı olarak artık nokianın malzeme kalitesini arttırmasını diliyorum.

Malzeme kalitesi konusuna katılıyorum. N95 klasik cep telefonuna sahibim. 3 senedir kullanıyorum sadece arka kapağı yalamamı ne olmuş. Tam oturmuyor ve sürekli düşüyor. Bende kapağı iki tarafından bantlayıverdim. Artık öyle kullanıyorum. Ancak makinayı çok sağlam yapıyorlar. Şimdiye dek hiçbir sorun çıkarmadı Allah'a şükür

• Teknoloji durmak bilmiyor...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.