Notebook Şarj Hatası : %4 kullanılabilir (prize takılı,dolmuyor)
122 Cevap102936 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2694 Mesaj
11 Şubat 2010; 19:46:40 

Arkadaşlar bilgisayar yaklaşık 1 haftadır "%4 kullanılabilir (prize takılı,dolmuyor)" hatasından dolayı şarj olmuyor. Fişi çektiğim an bilgisayar kapanıyor. Çözüm için denediğim yöntemler:

- Bataryayı çıkarıp yaklaşık 8 saat dinlendirdim.
- Üstüste 2 gün şarj ettim, fişi hiç çıkarmadım.
- Şarj aletini farklı prizlerde (mekanlarda) denedim.

hiçbiri işe yaramadı. Şarj etme sınırıyla ilgili bir ayar var mı acaba? Güç seçeneklerini de kontrol ettim öyle birşey göremedim.

Sorunla ilgili resim :

Lütfen "Bataryan ölmüş" demeyin üzülürüm.

I love you, not only for what you are, but for what I am when I am with you.

422 Mesaj
11 Şubat 2010; 20:00:40 

Bataryan ölmemiş olabilir bataryanın içinde ufak bir devre var onda yada pc nin şarj devresinde arıza olmuş olabilir. Yazılım vs ile çözebileceğini sanmıyorum.

2694 Mesaj
11 Şubat 2010; 20:03:01 

Anladım. Peki düzelme ihtimali var mıdır? Malum, yeni batarya en az bir 100 lira (Lenovo 3000 N200).

1426 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:58:13 

quote:

Orijinalden alıntı: webkurdu47

Anladım. Peki düzelme ihtimali var mıdır? Malum, yeni batarya en az bir 100 lira (Lenovo 3000 N200).

Ebay'den baktım da şimdi en ucuzu 34dolar kargo dahil aklınızda bulunsun

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

17 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:34:46 

webkurdu47 eğer şarjla ilgili bi problemin varsa başka bi şarj aleti denemekte yarar var. Bazen şarj aletlerinin içindeki dewrelerde yada direk sarj aletinde bi problem olabiliyor. Eğer garanti süresi dolmamış ise garantiye göndermeni tavsiye ederim. Eğer garantin dolmuş ise istanbulda oturuyorsa mecidiyeköyde adaptörcüler var yeni adaptörle orda bi dene yinede olmaz ise yeni bir batarya alırsın

Intel(R) CORE i3 370M 240 GHz - nVidia GEFORCE GT 420 M CUDA 2 GB - 320 GB HDD - 3 GB DDR3 MEMORY

2694 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:49:42 

@Ugur851

Eyvallah hocam olur da alırsam burdan alırım.

@NETWORKKING

Hocam Mersin'de oturuyorum. Etrafımda da Lenovo kullanan başka biri yok maalesef. O yüzden deneme imkanım da yok. Garantinin bitmesine daha 9 ay var. Sadece bataryayı göndersem olur mu? Batarya yüzünden tüm bilgisayarı göndermek istemiyorum.

97 Mesaj
12 Şubat 2010; 2:41:25 

arkadaş bataryanda sorun yok.sarj cihazının laptopa takılan kısmında yuvarlak deliğin içinde ince bir pin vardır.bir şekilde o pin kırılmış.yani anlayacağın sarj cihazının ağzının içini kontrol et.görürsün zaten

Cooler Master Haf-X 942 Full Tower Kasa - Xigmatek 500 WATT Powersub - Gigabyte 890 GPA-UD3H Anakart - AMD BE X2 3.6 Ghz (X4 B55 3.6 GHZ O.C) - 12 GB DDR3 1600 mhz kingston Ram - Seagate 1 TB Sata 3 64 Cache Bellek - NVDİA GTS 250 1 GB 256 BİT DDR3 - LG Sata Dvd Writer - Xigmatek Loki SD963 işlemci soğutucu

2694 Mesaj
12 Şubat 2010; 8:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: sasa222

arkadaş bataryanda sorun yok.sarj cihazının laptopa takılan kısmında yuvarlak deliğin içinde ince bir pin vardır.bir şekilde o pin kırılmış.yani anlayacağın sarj cihazının ağzının içini kontrol et.görürsün zaten

Sorunun bataryada olmamasına sevindim. Dediğin gibi şarj aletinin bilgisayara takılan kısmında pini gördüm yerinde duruyor. Acaba içten mi kırılmış?

7038 Mesaj
12 Şubat 2010; 9:01:36 

quote:

quote:

Sorunun bataryada olmamasına sevindim. Dediğin gibi şarj aletinin bilgisayara takılan kısmında pini gördüm yerinde duruyor. Acaba içten mi kırılmış?

bana sorun bataryada gibi geldi, batarya şarj almıyor anladığım kadarıyla. eğer şarj cihazında sorun olsaydı fişe takılı iken de çalışmazdı makine. demek şarj cihazında sorun yok ve notebook da direk şarj ile çalışıyor. bu da demek ki pilde sorun, bence pili gönder... ama en sağlıklısı bir yerden başka bir muadil notebook bulup bataryayı ve şarj cihazını denemek.

Hây'dan gelen Hû'ya Gider!!....

1127 Mesaj
12 Şubat 2010; 9:15:41 

Batarya sökük vaziyette iken cihaz şarj adaptörü ile çalışıyor mu?

Hırsızlara Karşı Omuz Omuza

97 Mesaj
12 Şubat 2010; 9:23:07 

quote:

Orijinalden alıntı: nadir_en

quote:

quote:

bana sorun bataryada gibi geldi, batarya şarj almıyor anladığım kadarıyla. eğer şarj cihazında sorun olsaydı fişe takılı iken de çalışmazdı makine. demek şarj cihazında sorun yok ve notebook da direk şarj ile çalışıyor. bu da demek ki pilde sorun, bence pili gönder... ama en sağlıklısı bir yerden başka bir muadil notebook bulup bataryayı ve şarj cihazını denemek.

var mısın iddiaya nadir bey arkadaşım sen o pine yoğunlaş.sorun onda.zaten o pinde sorun olunca bataryayı doldurmaz ve devamlı %4 de kalır.ve dediğin uyarıyı verir.şarja takılı ama batarya dolmuyor

Cooler Master Haf-X 942 Full Tower Kasa - Xigmatek 500 WATT Powersub - Gigabyte 890 GPA-UD3H Anakart - AMD BE X2 3.6 Ghz (X4 B55 3.6 GHZ O.C) - 12 GB DDR3 1600 mhz kingston Ram - Seagate 1 TB Sata 3 64 Cache Bellek - NVDİA GTS 250 1 GB 256 BİT DDR3 - LG Sata Dvd Writer - Xigmatek Loki SD963 işlemci soğutucu

422 Mesaj
12 Şubat 2010; 10:35:57 

Arkadaşlar pinde şarj aletinde diyorsunuzda pil şarj etmiyor demiş, Pc çalışıyor yani pin yada şarj aleti arızalı olsa pc de çalışmaz. Zaten resimde pc adaptör bağlantısını görüyor sarj olmuyor yazmış.
En güzel tespit bir batarya bulup denemen yada garanti devam ediyorsa teknik servise götür 2dk denerler hemen.

11043 Mesaj
12 Şubat 2010; 10:50:24 

Böyle doluluk seviyesi az görünen pillerde kalibrasyon işlemi ile bu tür sorunlar aşılabiliyor fakat;
bu ip yüzde 4 dolu ve adaptör çekilince direk kapanıyor ise pc çok da yapılabilecek birşey yok gibi görünüyor.
Denetim masası güç seçeneklerinde kritik pil seviyesi vs. hepsini kapatmanız gerekiyor.Yani pilin sonuna kadar bitmesi lazım..
denetim masasından bu ayarları yaptıktan sonra eğer adaptörü çekince kapanmazsa o zaman pil sonuna kadar bitecek ve sonra adaptörü takıp şarj etmeyi deneyin.
Eğer bunu kotaramıyorsanız başka bir pille denemenizi ya da servise göndermenizi tavsiye edeceğim ben de.

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

97 Mesaj
12 Şubat 2010; 15:43:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ontpl

Arkadaşlar pinde şarj aletinde diyorsunuzda pil şarj etmiyor demiş, Pc çalışıyor yani pin yada şarj aleti arızalı olsa pc de çalışmaz. Zaten resimde pc adaptör bağlantısını görüyor sarj olmuyor yazmış.
En güzel tespit bir batarya bulup denemen yada garanti devam ediyorsa teknik servise götür 2dk denerler hemen.

o pin zaten devreyi tamamlar ve sarj işlemini sağlar.o pin olmazsa laptop sarj olmaz ama elektriğe bağlı şekilde çalışır.arkadaşa tavsiyem laptop garantili ise sarj aletini garantiye gönder.sen bir müdahelede bulunamazsın.

10506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
krstarica
12 Şubat 2010; 15:50:00 

donanımsal bir sorun zaten servise götür...garantisi varsa

301 Mesaj
12 Şubat 2010; 16:07:06 

Dostum benim kullanmış olduğum netbokta yazılımsal olarak Batarya şarjını durdurabilme özelliği var (FN + F3) Ben bunu devreye soktuğumda pc açılıp kapansa dahi üzerindeki pil şarj olmuyor. ben ne zaman yazılımı evredışı bırakırsam pilim şarj olmaya başlar. Kullandığınız cihazda da böyle bir özellik olabilir Bi araştırmanı tavsiye ederim.

**Sistem **
INSPIRON MINI KIRMIZI 10VW -- ATOM N270 1.6GHZ-1024MB RAM DDR2 -160GB HDD SATA -10.1"-WEBCAM-BLUETOOTH - CARDREADER - Windows XP[/size]

2694 Mesaj
12 Şubat 2010; 18:50:47 

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler cevaplar için.

Keşke etrafımda Lenovo kullanan biri olsaydı da deneyebilseydim. O zaman kaynağın kesin nedenini anlardım. Mersin'de yetkili servis de yok (Migros - Kangurum dan almıştım). Lenovo yetkili servis olarak en yakını Adana' da.

@mesuthaksoy

Hocam dediğinizi yaptım fişi çekince yine kapandı bilgisayar.

@CYMLZ

Maalesef FN tuşuyla basılacak bataryayla ilgili bir tuş mevcut değil.

Bu aralar bilgisayarla işim olduğu için yetkili servise de gönderemem. Neyse artık ben ve şansım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webkurdu47 -- 12 Şubat 2010; 18:53:48 >

10506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
krstarica
12 Şubat 2010; 18:58:27 

hayırlısı olsun...

4 Mesaj
13 Mart 2010; 12:38:09 

Bu sorunu ben de yaşıyorum ve çözemedim bir türlü. %8'den %1'e düştü. Araştırıyorum internette, batarya bir sorun var diyorlar;fakat emin olamadım. Başka bir batarya sorunu halletmeyi deneyenler oldu mu acaba? Yok mu bir çözüm bulan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gedai -- 13 Mart 2010; 12:46:29 >

Ne İskender takmışım
Ne Sultan Murat

13 Mesaj
16 Mayıs 2010; 2:52:14 

arkadaşlar bende toshiba laptop var , bu makinanın yayında ve altında fanları
pes2010 oynarken çok ısınıyor ve kapatıyor pc kendini
bir süre soğumaya bırakıyoruz :D ondan sonra son sürat devam

az önce pili çıkardım ısınmışmı diye
taktığımda "fiş takılı - şarj olmuyor" yazdı tırstımm :D
forumu gezerken priz değiştirdim
3-4 kere şarj cihazını pc ye takıp çıkardım sorun çözüldü
telaş etmeyin
pc yi soğumaya bırakın
1-2 saat sonra yeninden deneyin
saygılar

10506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
krstarica
16 Mayıs 2010; 14:17:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mc_7

arkadaşlar bende toshiba laptop var , bu makinanın yayında ve altında fanları
pes2010 oynarken çok ısınıyor ve kapatıyor pc kendini
bir süre soğumaya bırakıyoruz :D ondan sonra son sürat devam

az önce pili çıkardım ısınmışmı diye
taktığımda "fiş takılı - şarj olmuyor" yazdı tırstımm :D
forumu gezerken priz değiştirdim
3-4 kere şarj cihazını pc ye takıp çıkardım sorun çözüldü
telaş etmeyin
pc yi soğumaya bırakın
1-2 saat sonra yeninden deneyin
saygılar

Burdaki sorunlar o türden değil zamanla pilin kullanım ömrünün azalmasından kaynaklanan birşeydir.

950 Mesaj
16 Mayıs 2010; 14:38:48 

Bazı laptop'ların BIOS larında kalibrasyon menüsü olabiliyor. Mesela benimkinde var (Asus A6JC). BIOS'u da kontrol etmenizi öneririm böyle bir seçenek olması ihtimaline karşı.

2694 Mesaj
16 Mayıs 2010; 15:00:48 

Ben de son durumu yazmak istiyorum. Bilgisayarı Adana BSD Yetkili Servis'e gönderdim. Sorun bataryadaymış. Garanti kapsamında yeni batarya istediler hala gelmedi. Ama sorun dediğim gibi bataryadanmış.

10506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
krstarica
16 Mayıs 2010; 16:09:49 

quote:

Ben de son durumu yazmak istiyorum. Bilgisayarı Adana BSD Yetkili Servis'e gönderdim. Sorun bataryadaymış. Garanti kapsamında yeni batarya istediler hala gelmedi. Ama sorun dediğim gibi bataryadanmış.

30 iş günü sürüleri var o süreyi aşmadan göndereceklerdir.

2694 Mesaj
16 Mayıs 2010; 17:06:48 

quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

quote:

Evet. Bilgisayarda 3 parçada değişime gittiler. İkisi 2-3 günde geldi. Bataryanın gelmesi biraz uzun sürecek galiba. Ben de o yüzden batarya gelene kadar bilgisayarımı servisten aldım. Batarya gelince gidip alırım artık.

10506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
krstarica
16 Mayıs 2010; 17:19:50 

quote:

quote:

quote:

Evet. Bilgisayarda 3 parçada değişime gittiler. İkisi 2-3 günde geldi. Bataryanın gelmesi biraz uzun sürecek galiba. Ben de o yüzden batarya gelene kadar bilgisayarımı servisten aldım. Batarya gelince gidip alırım artık.

Batarya muhtemelen yurt dışından geliyordur,beklemekten başka bişi yok önemli olan firmanın bataryanın bozulduğunu kabul etmesi gerisi mühim değil.

2694 Mesaj
16 Mayıs 2010; 17:34:06 

Evet aynen öyle. Bir de ben bataryanın garanti süresinin 6 ay olduğunu biliyordum. Benim için çok iyi oldu bu.

1159 Mesaj
16 Mayıs 2010; 17:50:35 

quote:

Evet aynen öyle. Bir de ben bataryanın garanti süresinin 6 ay olduğunu biliyordum. Benim için çok iyi oldu bu.

geçmiş olsun.umarım batarya yakın zamanda elinize geçer.

feel huricane /asus p5 -kse /intel 6550 233ghz /320 gb 7200 rpm 16mb samsung /320 gb 7200 rpm 16mb samsung /1tb 7200 rpm 32mb samsung /3 gb kingston /asus eax 1650 pro silent /inca tv

2694 Mesaj
16 Mayıs 2010; 18:07:48 

Teşekkürler ada44mavi

6 Mesaj
20 Mayıs 2010; 10:46:05 

Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı az once. %34 şarj olmuyor uyarısı geliyor şarj aleti takılıyken.Arkadaşın uyarısını aldım şarj aletinin laptopa giriş yapılan kısmını pense ile hafifçe ezdim ve düzeldi. demekki arkadaşın dediği gibi ordaki pin temas etmiyor zamanla gevşiyor. pense ile hafifçe ezince o kısım daralıyor ve temas sağlanıyor. deneyin bence.

1 Mesaj
1 Haziran 2010; 22:21:18 

arkadaslar benim dell inspiron 1525 marka dizüstüm maalesef sarj almıyor. bir ton para verdim yeni sarj aleti ve batarya aldım bugun geldi taktım aynı sorun devam ediyor.yok olmuyor masaüstü gibi prize takılı calısıyor cekince direk kapanıyor hersey sıfır olmasına ragmen.anlamadım cözemedim bir yardım edin.hakkari semdinlide jandarma personeliyim buralarda yapabilcek kimse yok en yakın yer 5 saat ve terör tehlikesi cabası tek eglence kaynagım bu benim .yardım ederseniz cok sevinirim saygılar...

165 Mesaj
23 Eylül 2010; 22:24:30 

aynı sorun bendede mevcut hp dv6-1235et bilgisayarımda pil dolmuyor aradım servisi pil testi yaptık degiştir çıktı garanti kapsamındayım yeni pil geldi sorun devam ediyor pil testinden geçiyor saglıklı diyor ama şarj dolmuyor yarın gene arıyacam şarj aletinde sorun

10506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
krstarica
23 Eylül 2010; 22:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

aynı sorun bendede mevcut hp dv6-1235et bilgisayarımda pil dolmuyor aradım servisi pil testi yaptık degiştir çıktı garanti kapsamındayım yeni pil geldi sorun devam ediyor pil testinden geçiyor saglıklı diyor ama şarj dolmuyor yarın gene arıyacam şarj aletinde sorun

Batarya şarj ( AC ) cihazından öte, Notebook'unuzun içerisinde batarya şarj devresi bulunmaktadır. Bu devrede şayet sorun oluşmuş ise problem yaşayabilirsiniz...

http://forum.donanimhaber.com/m_41701623/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makedonn -- 23 Eylül 2010; 22:54:14 >

165 Mesaj
27 Eylül 2010; 18:00:51 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

Batarya şarj ( AC ) cihazından öte, Notebook'unuzun içerisinde batarya şarj devresi bulunmaktadır. Bu devrede şayet sorun oluşmuş ise problem yaşayabilirsiniz...

http://forum.donanimhaber.com/m_41701623/tm.htm

Yeni Şarj Aleti Henüz Ulaşmadı Gelince Bakıcam Duruma Göre Servise Göndericem

295 Mesaj
27 Eylül 2010; 18:32:18 

ya arkadaşlar benim toshiba da sürekli fişte takılı olduğu halde ara sıra batarja şarj olmaya başlıyor (elektrik falan kesilmedi, pilde de kullanmadım), neden olabilir acaba? ayda en fazla bir iki saat bataryadan kullanırım, sürekli fişte takılı kullanıyorum. sanki masaüstü mübarek. her tarafına bişeyler takılı, çıkarmak takmak istemiyorum sürekli. sabit anlayacağınız.

165 Mesaj
3 Ekim 2010; 13:11:08 

Servisin gönderdigi şarj adaptörü ve yeni pili taktım ama sorun yine devam ediyor bilgisayar çalışıyor ama dolmuyor diyor :( belgelerimi müziklerimi yedekleyip garantinin yolunu tutacam bu sorun daha sonra sıkıntı yapar kullanıcı hatası der çıkarlar işin içinden

1 Mesaj
14 Ekim 2010; 20:27:56 

benim loptop toshiba %1 kullanıla bilir (prize takılı doluyo ) dio ama dolmuo ne yapmam lazım laptopu alalı 1 sene oldu 3-4 günden beri böle prizden cıkkartığım an laptop kapanıya aaba pil mi bitti noldu lütfen biri cevap versin :S

1290 Mesaj
10 Kasım 2010; 10:34:14 

problem : bilgisayar kapalı iken batarya şarj olup, fişi çıkarıp makinayı çalıştırınca da bitene kadar kulanılabilirken....

1- makine açıksa , fişi takınca batarya şarj olmuyor.
2- bataryayı çıkarıp fişe takınca da daha windows açılırken elektrik gidiyor .

bu durumda
a-batarya sağlam
b-adaptör sağlam
c-sokette problem yok
sonucuna ulaştım

çözüm için ne önerirsiniz

internetten edinilen bilgi %100 doğru olmayabilir

1279 Mesaj
15 Kasım 2010; 19:06:57 

benim laptoptada %3 pildoluyor diyor ama bi turlu %4 olmuyor % 3 u gecmiyor..

Bunun sebebini bilen varmı Benim tahminim pil geberdi ama belki başka bi çaresi vardır diye yazdım...

AKSARAY-SARIYAHŞİ-SİPAHİLER

3 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:48:03 

Arkadaşlar, ben öğretmenim, 2 yıl 2 ay önce bir Lenovo 3000 N200 aldım. Alır almaz gördüğüm sorun ani elektrik kesilmesiydi. 2. defa yolladığımda ancak kusuru farkedebildiler ve anakartın hatalı olduğunu söylediler. Önce firmanın ürünü değiştirmesini ısrarla istedim ama yetkili mübarek zat satıştan sonra henüz 1 ay geçmediği halde buna yanaşmadı. Anakartı garantiden değiştirdiler. Aradan 2 yıl geçti ve makineyi gayet iyi kullandım ama şu an yani garantinin bittiği an baştaki o kapanma sorunu yine meydana geldi. En son bu PİL ŞARJ OLMAMA SORUNU ÇIKTI VE SAÇMALIKLAR SERİSİ TAMAMLANDI.(GALİBA)
BİR DAHA LENOVO MU? ASLA? BU FİRMANIN ALLAH BELASINI VERSİN.
Yok kardeşim, tonla para vereceksin ve aldığın ürünü bir türlü verimli kullanamayacaksın.

6 Mesaj
24 Haziran 2011; 19:58:35 

bendede olmustu bilgisayarı kapattım 1 saat falan durdu geri açtım taktım şarja ilkonce dolmuyor yazzdı sonra bidaha baktım prize takılı doluyor yazdı hatta biraz öncede oldu gene yaptım

358 Mesaj
9 Temmuz 2011; 12:40:55 

aynısı bendede oldu ayarlara girdim varsayılana girdim güç seçenekleri ayarlarını. yine aynıydı. pc açıktı 10dk bakmadım pcye sonra bi baktım dolmaya başlamış. ara sıra tembellik yapıyor piliniz.. yaz aylarında ve uzun süre kullanmadığınızda çok oluyor. bana kaç kere oldu. her kafadan ses çıkıyor, yok şarj aletin bozulmuştur yok pini kırılmıştır.. yok öyle bişey bu sorun 10 notebook kullanıcısından 1nde sürekli olan bi sorun..herkese iyi forumlar

3238 Mesaj
9 Temmuz 2011; 18:00:11 

sorun bataryada servise gönderirseniz yenisi ile değişimi yapılır.

Ruhumuz olmadan bizler sadece birer makinayız

'08 Fiat Fiorino 1.3 mjet

1 Mesaj
19 Temmuz 2011; 16:46:01 

Arkadaşım sen korkma sen bilgisayarı kapatmadan sarj aleti takılı bir şekilde pili çıkart her yerini üfle sonra en fazla 1 dk bekle sonra tak bendede aynısı oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herzamanfb -- 19 Temmuz 2011; 16:47:09 >

50 Mesaj
13 Ağustos 2011; 23:05:12 

Burda kimi arkadaşlar sorunun bataryadan kimisi de adaptörden olduğunu iddia etmiş. Sıkıntı iki parçada da olabilir. Ama genelde adaptör şarj soketlerinde ki iğnenin zarar görmesi sonucunda bu sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. dell 6400 ve dell 1564 te bu sıkıntılara şahit oldum. Bende şaşırdım. Ulen bu bilgisayar açık elektirk geliyor e pil neden şarj olmuyor? dedim. başta insanın aklına pilin arızalı olduğu geliyor. Ama durum ne yazık ki zannedildiği gibi değil.

bu tarz sorunlarda benzer bir adaptör takılarak pilin durumu gözlenmelidir. Eğer netice alınamazsa ya anakart üzerindeki şarj soketi zarar görmüştür yada pil ölmüştür. Eğer pil yeni ise adaptörden şüphelenin.

1 Mesaj
23 Ekim 2011; 19:22:48 

kardeşim bataryan ve pilin sağlam yapman gereken tek şey kb ve hot fix leri yüklemen... burdan yazıyorum başına gelenler dikkat etsin ..bu sorun windows 7 kullanınca ve güncellemeleri yükleyince veya güncel win 7 yükleyince oluşuyor...Pc nin markası neyse o nun sitesine gir ve kendi pc nin driverlarının olduğu kısmı bul, bu sayfada fix , kb ve hotfix olarak gördüğün şeyleri indir , yükle. sorunun düzgün yükleme yaptıysan %100 çözülecektir. :D benimkileri paylaşırım ama markalar ve modellere göre farklı kb ve hotfixler var en iyisi kendi dağıtımcından çekmen :D iyi günler

15 Mesaj
25 Ekim 2011; 20:59:38 

lenovo da pil taktıktan sonra pil kilitleme kısmını kilitlemezsen (kırmızı olan) pil şarz olmuyor.

1 Mesaj
5 Kasım 2011; 20:15:00 

meraba arkadaşlar. pilin şarj olmama sorunu bende de var. model dell studio 1558. batarya şarj olmuyordu servisi aradım yeni batarya gönderdiler o da %13 dolu geldi, onu taktım ama onda da "prize takılı, şarj olmuyor" uyarısı veriyor.

bi arkadaşımız bahsetmiş BIOS'tan olabilir diye. bilgisayar açılırken;

the battery cannot be identified. this system will be unable to charge this battery.
warning: the ac adapter type cannot be determined. this will present optimal system performance. please check ac adapter connect properly. remove ac adapter and plug-in again. thanks.

devam etmek için f1'e, setup menüsüne girmek için f2'ye, boot menu'ye girmek için f12'ye basın diyor. yeni bataryayı takınca da olay çözülmedi. ne yapabilirim acaba bi bilgisi olan var mı?

2561 Mesaj
5 Kasım 2011; 21:15:22 

efendim şimdi bataryanın üstünde eprom ve birsürü yardımcı eleman vardır.bu elemanlar arıza yaparsa batarya şarj almaz.

Veya

Adaptörün içindeki regüle devresi bozuksa uygun gerilimi veremez ve devre şarjı keser.

Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

222 Mesaj
16 Kasım 2011; 14:43:43 

Ben bu sorunu askerde komutanıma sattığım bilgisayarda yaşadım o yüzden ölsemde unutmam :)
Cihaz servise gitti batarya arızalı diye geldi fakat sorun devam etti sorun bataryada değil cihazın içindeki şarj devresindeydi. cihaz 3. kez servise gittiğinde anakartta yapılan bir onarım ile sorun düzeltildi. cihazınızın sadece bataryayı değil tümünü servise gönderin hiç değilse bakımıda yapılmış olur...

80 Mesaj
28 Kasım 2011; 16:00:13 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nadir_en

quote:

quote:

var mısın iddiaya nadir bey arkadaşım sen o pine yoğunlaş.sorun onda.zaten o pinde sorun olunca bataryayı doldurmaz ve devamlı %4 de kalır.ve dediğin uyarıyı verir.şarja takılı ama batarya dolmuyor

Vay koççum, ne kadar da iddialı konuşmuş. Zaten adamlar da o soket pinini %4 hatası versin diye özel olarak koymuşlardır kesin. Ha ha ha ha ha, Bilmeyen değil, biliyorum diyen cahilden korkacaksın....

50 Mesaj
28 Kasım 2011; 20:13:36 

Bataryan ölmüştür , eğer garantisi varsa değiştir ama yinede bataryayı kullana koy yenisini alasaya kadar ...

Fırtına Ne Kadar Sert Eserse Essin Kayadan Alıp Götüreceği Sadece Tozudur !

910 Mesaj
30 Kasım 2011; 15:31:24 

bendede oldu.dell insprion marka leptobumun şarjı 4 sene kullanmama rağmen 2 saat civarında gidiyordu. ne olduysa birden oldu hem şarj aleti hem pi birden bozuldu. birden dediğim bir kaç günde değil aynı anda sanırım elektrikde bir düzensizlik oldu ikisinide yaktı. içinde regulatör falan varsa anlamam yani leptobu piliyle kullanırsan bişe olmaz demeyin pek anladığım iş değil bildiğim aynı anda ikisininde bozulduğu. şarj makinesine elektrik gelmez oldu, şarjın içerisindede elektrik bitince bilgisayar kapandı. ikiside mefta olmuştu bende gidip bir şarj aleti aldım, ama şimdi sadece elektrikte çalışıyor. ayrıca pilde almak istemiyorum idare ediyor beni şimdilik. zaten bayağı eskimişti. 1 sene daha götürse yeter beni kısmetse oz aman başka alırım PC. neyse pil duruyor ama şarj %0 prize takılı dolmuyor uyarısı geliyor. çözüm olacağından pek umudum yok ama varsa bir yolunu bilen söylerse sevinirim. birde bu aralar sürekli bir ekran gelmeye başladı açılışta. şarj olmuyor birşeyleri kontrol edin falan diyor ok diyincede birşeyleri tarıyor ne olduğunu anlamadım. bende es geçiyorum o adımı yoksa iki saat bekletiyor. şimdilik yeni şarj aletim çalışıyor ama yazın çok ısınıyor şarj aleti i bazen prizden çıkarmak zorunda kalıyorum. yazın ne yaparım bilmiyorum şarj aleti olmadan. bakalım kısmet. Diyeceğim şu ki pilde hiç bir sorun yoktu 2 saat kadar gidiyordu birden bire bozuldu eğer çözüm önerisi olan varsa lütfen bilgilendirsin.

saygılar.

İmzama ne koyacağıma karar verene kadar bir süre boş kalacak.

2 Mesaj
1 Aralık 2011; 22:22:54 

arkadaşim aynı sorun ben de de war sasa dogru söylüyor sorun orda benım pc dell oda arkadaşin da dell benım adaptör onun pc sarj edıyor benım pılı onun pc sıne takıyor um şarj alıyor ama benım pc de "prize takılı,dolmuyor yazıyor ...!!!

2 Mesaj
1 Aralık 2011; 22:25:00 

ama bu sorun garantı kapsama altın da mıdır
...?

15 Mesaj
11 Aralık 2011; 16:30:01 

Bende lenovo G560 kullanıyorum Ne zamandır %80 pirize takılı dolmuyor yazıyor Lenovo'yuda ordaki görevli tavsiye etti bende sırf ekran kartı 1 gb diye aldım ve lenovo'ya 2 çıft lafım var Admin sakın verme
O.* eşekler gibi pişmanım

┘Ú♀

910 Mesaj
12 Aralık 2011; 9:38:51