Şimdi Ara

Notebook Şarj Hatası : %4 kullanılabilir (prize takılı,dolmuyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
160.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar yaklaşık 1 haftadır "%4 kullanılabilir (prize takılı,dolmuyor)" hatasından dolayı şarj olmuyor. Fişi çektiğim an bilgisayar kapanıyor. Çözüm için denediğim yöntemler:

- Bataryayı çıkarıp yaklaşık 8 saat dinlendirdim.
    - Üstüste 2 gün şarj ettim, fişi hiç çıkarmadım.
    - Şarj aletini farklı prizlerde (mekanlarda) denedim.

hiçbiri işe yaramadı. Şarj etme sınırıyla ilgili bir ayar var mı acaba? Güç seçeneklerini de kontrol ettim öyle birşey göremedim.

Sorunla ilgili resim :

Notebook Şarj Hatası : %4 kullanılabilir (prize takılı,dolmuyor)

Lütfen "Bataryan ölmüş" demeyin üzülürüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

aynı sorun bendede mevcut hp dv6-1235et bilgisayarımda pil dolmuyor aradım servisi pil testi yaptık degiştir çıktı garanti kapsamındayım yeni pil geldi sorun devam ediyor pil testinden geçiyor saglıklı diyor ama şarj dolmuyor yarın gene arıyacam şarj aletinde sorun

Batarya şarj ( AC ) cihazından öte, Notebook'unuzun içerisinde batarya şarj devresi bulunmaktadır. Bu devrede şayet sorun oluşmuş ise problem yaşayabilirsiniz...

http://forum.donanimhaber.com/m_41701623/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 23 Eylül 2010; 22:54:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

aynı sorun bendede mevcut hp dv6-1235et bilgisayarımda pil dolmuyor aradım servisi pil testi yaptık degiştir çıktı garanti kapsamındayım yeni pil geldi sorun devam ediyor pil testinden geçiyor saglıklı diyor ama şarj dolmuyor yarın gene arıyacam şarj aletinde sorun

Batarya şarj ( AC ) cihazından öte, Notebook'unuzun içerisinde batarya şarj devresi bulunmaktadır. Bu devrede şayet sorun oluşmuş ise problem yaşayabilirsiniz...

http://forum.donanimhaber.com/m_41701623/tm.htm

Yeni Şarj Aleti Henüz Ulaşmadı Gelince Bakıcam Duruma Göre Servise Göndericem

• Merhaba
    Bataryanız tamamen ölmüş gözüküyor.
    Yenisini almanız gerekiyor.
    Bu siteye bi göz atın kalite ve fiyat olarak iyidir

Notebook Batarya
  • Özellikle Lenovo kullananlar için faydalı olacağını düşünüyorum:

notebooklar için en doğru pil battery ayarı hangisidir?

Ayrıca
    Lenovo Prize takılı dolmuyor hatası

faydası olabilir

• Lenovo z500 dizüstü bilgisayarımda şarj yüzde 7 yi geçmiyordu. Prizden çektiğim gibi kapanıyordu. Çözümü modelinize uygun "Lenovo Battery Firmware Uptade" güncellemesini yapmak.
    Kaynak:https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Ideapad-Z400-Z500-Z510-battery-will-not-charge-plugged-in-not/ta-p/1139477
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.