Şimdi Ara

Vodafone' dan avea' ya geçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
33.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba hattım vodafone ama ben avea' ya geçmek istiyorum.

Bana biraz bilgi verirmisiniz ?

numaram aynı kalıyor galiba değil mi ?
    birde bu işlemler sırasında benden neler isteyecekler ona göre hazırlıklı gideyim ?(kimlik v.s gibi)
    Ücreti varmı varsa ne kadar?
    bide geçtikten sorna kontörü hemen yüklemem gereklimi limti ne kadar 100 - 150 ?
    kontör yüklerken bi sıkıntı olurmu ?
    v.s bilgi verirseniz sevinirim.
    Normalde avea' ya geçmiycektim ama evde 4 kişi avea bir ben vodafone olunca çok pahalıya konuşuyoruz o yüzden geçiyorum aveaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araspoyraz -- 11 Şubat 2010; 14:07:44 >

• numaran aynı kalıyor tamamen
    kimlik istiyolar hattın sahibinin kendisinin olması lazım
    hiçbir ücreti yok
    hemen kontör yükleme gibi bir zorunluluğunda yok

ama sana söyleyeceğim şey avea'ya geçmek gibi bir hata yapma bence yinede sen bilin ama
  • hiç tavsiye etmem avea yı bakın 8 yıldır avea kullanıyorum emniyet hattayım yani mecbur olduğum için kullanıyorum ekstradan vodafone kullanıyorum aveanın çekmeme proplemi çok ama vodafonda bunu hiç (çok az) yaşamazsın. avea tr nin en kötü operatörü ve hiç kampanya yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savagemagget

numaran aynı kalıyor tamamen
    hiçbir ücreti yok

ama sana söyleyeceğim şey avea'ya geçmek gibi bir hata yapma bence yinede sen bilin ama

hımm mesela annemin 2. hattıda vodafone gitmişken 2mizinkinide yaptırmak istiyorum. Bu durumda annem gelmeden onun kimliğini alıp gitsem bana sorun çıkarırlarmı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebioglu

hiç tavsiye etmem avea yı bakın 8 yıldır avea kullanıyorum emniyet hattayım yani mecbur olduğum için kullanıyorum ekstradan vodafone kullanıyorum aveanın çekmeme proplemi çok ama vodafonda bunu hiç (çok az) yaşamazsın. avea tr nin en kötü operatörü ve hiç kampanya yapmıyor.

Sevgili nebioglu, bende zorunluluktan dolayı geçiyorum.
    Evde 5 kişinin avea bir benim vodafone..
    Haliyle 5 kişinin vodafone' a geçmesi zor ki ben teklif yaptım herkes sen geç dedi avea' ya yani mecbur kaldım.
    Yoksa bende güzelim vodafone' u bırakmak istemiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araspoyraz

quote:

hiçbir ücreti yok

hımm mesela annemin 2. hattıda vodafone gitmişken 2mizinkinide yaptırmak istiyorum. Bu durumda annem gelmeden onun kimliğini alıp gitsem bana sorun çıkarırlarmı ??

ben avea dan turkcell taşıdım. fakat taşıma işlemini her 3 operatörüde satan küçük bir dükkandan yaptım hat babamın üstüne idi. kimlik fotokopisini götürdüm yaptılar fakat ana bayiler yapmıyo hat sahibini istiyolar...

• quote:

quote:

quote:

hiçbir ücreti yok

ben avea dan turkcell taşıdım. fakat taşıma işlemini her 3 operatörüde satan küçük bir dükkandan yaptım hat babamın üstüne idi. kimlik fotokopisini götürdüm yaptılar fakat ana bayiler yapmıyo hat sahibini istiyolar...

Anladım tamam.

Son bir soru daha şuan bende kontör var epey bi neolcak bu kontörler aveaya geçince ??

Silinecek mi yoksa aynen kalıp aveaya mı geçcek tüm kontörlerimde ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

hiçbir ücreti yok

Anladım tamam.

Son bir soru daha şuan bende kontör var epey bi neolcak bu kontörler aveaya geçince ??

Silinecek mi yoksa aynen kalıp aveaya mı geçcek tüm kontörlerimde ?

Kontörlerin tamamen gidiyor.

Ama AVEA'ya geçmek gibi asrın hatasını yapmamanı öneriyorum. Yedek olarak AVEA hat al ama taşıma sakın üzülürsün. Yedekte bulunsun.

• AHDE VEFAYI YAKMA BENCE..

Aveadan alacağın ucuzluğu zaten AHDE VEFA VE CEP ARANDAN KAZANABİLİRSİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: satcell

Numaranı hemen taşı 22 şubat a kadar taşıyanlara her yöne 1000 dk tarifeni de sana uygun olan tarifeyi seç

vay çok iyi
  • Ben turkcelli denedim cidden kaliteli ancak en kazık ve en pahalısı zenginler için yapılmış,vodafone kullandım turkcellden aşağı kalır yanı yok çok kaliteli ve turkcelle göre çok çok uygun tam öğrenci hattı çok ucuz ve kaliteli,şimdi kartalcell e geçtim bakalım nasıl eğer güzel dğeilse zaten 2-3 ay sonra yeniden hattımı taşıyabiliyorum vodafone taşırım.Şuan bu 3.numara taşımam oldu vodafone 1500 dakika veriyordu onu kullandım şimdi avea 1000 dakika veriyor onu kullanıcam sonra gene turkcell 3000 kontör veriyor onu kullanıcam Nerde beleş oraya yerleş
  • arkadaşlar konu kirliligi olmaması acısından buraya yazıyorum.
    avea'ya yeni geçmiş bir hat için (kontorlu) ilk başta neler yapmak gerekliydi?
    bayide alırken bayan birşeyler söyledi , hatırlamıyorum.
    bi yeri arayıp KAYIT olun 1'e basın falan demişti.
    ne yapmak gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypnosse

arkadaşlar konu kirliligi olmaması acısından buraya yazıyorum.
    avea'ya yeni geçmiş bir hat için (kontorlu) ilk başta neler yapmak gerekliydi?
    bayide alırken bayan birşeyler söyledi , hatırlamıyorum.
    bi yeri arayıp KAYIT olun 1'e basın falan demişti.
    ne yapmak gerek?

Aynı türde çok soru ve başlık var forumda.Senin düşüncen de güzel tebrik ederim.Mobil Operatörler konusunda forumda NetAnket.Net ve Müşteri Hizmetleri üye isimleri ile giren arkadaşların mesajlarını takip ediniz derim.Bu arkadaşlar gerçekten çok iyi şekilde bilgiler veriyorlar hemen hemen her operatör konusunda.

Sanırım Avea hattına numaraını taşıdın,ve hattın açıldığı zaman 100 kontör yüklemeden yapılacak işlemi soruyorsun.

Numara taşımadan dolayı heryöne 250 şer dakika kazanmak için hattın açılınca kayit yaz 5660 a gönder.Yeni açılan hatlar için 9333 aranıyor önce,ama o numara taşıyan değil,yeni hat alanlar için bir durum.

Hayırlı olsun bu arada hattın,umarım GSMobile hattına geçmişindir :))
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• mesajın için teşekkür ederim.
    hat kapanmasın diye geçiş yaptım.
    heryöne tarifesiyle actı bayideki bayan.
    dediginiz kayıt mesajını gönderdim ancak 2 tane mesaj geldi.
    1*kampanya talebiniz başarıyla alınmıştır,işleminiz onaylandıgında dk'larınızın yüklendigine dair bilgi mesajı gönderilecektir.
    2*servise kayıt olabilmeniz için ilk çagrınızı gerçekleştırmenız gerekmektedir.

bu mesajlara göre şuan 100kontor yükleyince 4ay boyunca 250dk alabilirim ancak şimdi bir cagrı mı yapmam gerek?
  • evi ara 1 sn açık kalsın sonra kapat
    kayıt yaz gönder
    100 kontör yükle
    oldu bitti
  • teşekkür ettim.
  • Durumunu tam anlıyamadım ama tahmin ettiğim üzere cevap yazmak isterim.

Numara taşıma başvurusundan sonra size gelen SMS de nez aman hangi saatte yeni simkartınızın aktif olacağı yazmakta.Diyelim ki 17 şubat 2010 gece saat 07:15

Bu saatten yaklaşık 30 dakika önce yani 06:30 dan itibaren eski simkartınız pasifize olur,yani sinyal alımı yavaşlar,07:00 civarı da tamamen kesilir.

07:00 de yeni simkartınızı taksanız bile yeni operatör simkartı sinyal almaz yani hat açılmaz.

07:15 den sonra,yeni operatöre ait simkart sinyal almak için hazırdır.Bu saatten itibaren yaklaşık 2 saat içinde yeni hattınız sinyal alır ve iletişime açılır.

Bu zaman bazen 1 saattir,07:15den itibaren sinyal almaya başlayan hat 1 saat sonrada tam sinyali alır ve açılabilir.

07:15 de yeni hattınız açılacak mesajı geldiyse,hattınızı bu saatten sonra yarım saat için telefonunuzu kapatıp açınız,yani telefonunuzu resetleyiniz.Bazen gerekli olabiliyor.

Hattınız 1 saat içinde büyük ihtimalle sinyal alacak ve ekranda yeni operatörünüzün ismi yazacaktır.Bu deme değildirki hattınız iletişime açıldı.Hat hemen iletişime açılmayabiliyor,

bir yarım saat daha bekleme gerekebilir.

Bu geçen sürelere numara taşıma süreci denebiliyor.Yani size 2 saatlik süre içinde iletişim sorununuz olacağı söylenir,söylenmeli.

Hat iletişime açılmadan KAYIT yazıp 5660 a gönderenler,kayıt olduklarını sanıp 100 kontör yüklüyorlar,bu hatayı yapmayın.

Mutlaka avea dan cevap gelmesini bekleyiniz,artık 100 kontör yükleyip heryöne bedava dakika kazanabilirsiniz mesajını bekleyin ve görün.

Hattınız iletişime açılmadıysa,yukarda arkadaşın da dediği gibi herhangi bir numaraya çağrı atarak yada aveaya bağlı 9333 gibi ücretsiz numaraları arayarak iletişime açabilirsiniz.

Size dili sorar,türkçe için 1 i tuşlayın der,ingilizce için 2 der,siz 1 i tuşlayınız,onay cümlesini dinledikten sonra çağrıyı sonlandırabilirsiniz.

Hattınızın dilini seçerek iletişime açmış olunuz.

Bu dil sorusu her simde olmuyor,bunu da unutmamak lazım.

• teşekkür ederim arkadaşım hallettim coktan:)
  • arkadaşlar avea'lı olanlar için 100 kontor yukle , müzik indir nedir bu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.