Şimdi Ara

Asus'un 2GB GDDR5 bellekli Radeon HD 5870 Matrix modeli göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
4.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım dünyasının lider oyuncularından Asus, özel tasarımlı ekran kartlarıyla CeBIT 2010 fuarının öne çıkan isimlerinden biri olabilir. Ares kod adlı Radeon HD 5870 X2 (5870 hızlarında çalışan 5970), Radeon HD 5870 TOP Edition ve Radeon HD 5850 DirectCU modellerinden sonra firmanın 2GB GDDR5 bellekli Radeon HD 5870 Matrix modeli de görselleriyle birlikte gün ışığına çıktı.

Oyuncuları hedef alan R.O.G (Republic of Gamers) serisinin bir üyesi olan özel tasarımlı yeni modele, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress GPU'su güç veriyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1600x paralel işlem birimine sahip olan DirectX 11 destekli yeni model, özel soğutucu tasarımıyla ve profesyoneller için düşünülmüş ek özellikleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor.

Grafik işlem birimi 900MHz'de, bellekleri ise 4900MHz'de görev yapan Asus Radeon HD 5870 Matrix, referans tasarımdan farklı olarak iki adet 6-pin yerine iki adet 8-pin PCIe güç konnektörüne sahip. Hız aşırtmacıların donanımsal voltaj kontrolü yapabilmeleri için V-check noktalarıyla gelen ekran kartı, Safe butonu ile stabilite sorunu olan overclock denemelerinde standart hızlara geri dönüş yapabiliyor.

Görüntü aktarımı için DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerine sahip olan aynı zamanda Eyefinity ve Crossifre X teknolojileriyle uyumlu Radeon HD 5870 Matrix için henüz fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Soğutucu eminim iyi çalışıyordur. Bellekleri açıkta bırakmamış iyi oc olur. Ama default 5870 gotuntüsü daha şık
  • standart 5870 de de bellekler boşta değil , standart fanın üstüne tasarım yapılmıs sanırım ama yinede hoş bir görüntü oluşmuş
  • Haber için teşekkürler,firmalar geç bile kaldı özel ürünler için.
  • bence biraz evganın gtx295 overcloclu modeli gibi olmuş yani arkasında gene bir plaket war ramler o şekilde soğutuluyor sanırım..aslında standart tasarımdada o şekilde yapabilirler çok mu pahalıki yapmıyorlar o plaket çokmu masraflı
  • Güzelmiş, fiyat uçuk olacaktır.
  • Soğutucu hem pasif hem aktif soğutma yapabilenlerden olsaymış daha bir sansasyon yaratırmış.
  • Güzel özellikleri var. Arkadaki plaka bellekler için çok iyi olmuş.
    2 Gb lık 5870 lerin yüksek detaydaki testlerini görmek lazım hala böyle bir test yok.
  • Sayın yöneticiler;
    Konuyla alakalı değil ama, (okuyup silebilirsiniz)
    Yorumlrın yanınan beğendim/beğenmedim gibi kutular eklerseniz nasıl olur acaba.
    hani yorum yazmadan yorumcuların yorumalarını puanlayalım.
    Sadece bir öneri
  • asusun maşallahı var bu aralar matrix serisinin tasarımı zaten 10 numara ama fiyatı yüzünden yanına yaklaşılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 11 Şubat 2010; 15:12:44 >
  • sogut ma ve şekline dicek bişe yok asus konuşturmuş gene arka plakada gayet şık ve güzel ama 2gb olması bnce greksız bnde gtx 285 war crysısde bile en fazla 600-700 mb kullnıyor , 1 gb olsamı dha ıyı olurdu bnce hem üretim maliyeti düşerdi bizde alır mutlu mutlu oynardık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 11 Şubat 2010; 15:14:08 >
  • asus şimdi bunu 5970 fiyatına satar heralde
  • Asus tabikide işinin ehli , lakin pahalı olur bunlar be usta ...
  • 2GB ram+Asus fiyatlandırması ürün fiyatını tavana vurduracaktır
  • en az 1500$ ceker
  • Süper bi kart olmuş standart 5870 750 civarlarında.. bu da 900 civarı olur.. Beklemek lazım 6000 serisini.. 4870 kullanıcısıyım halen oyunları aa ve vysnx açık rahat oynuyorum... fermi ve 6000 serisi sonrasında bu kartlar alınır hatta cross fire hayal bile etmesi heyecanlandırıcı...Kart alıcaklar acele etmesin bence... 2010 sonbaharı gibi alsınlar.. 4870 çok para verdiydim :D bi daha o tuzaga düşmem :D Satmayada kıyamıyom ayrıca..
  • asus yine kaliteli uçuk fiyatlı ve süper bir ürünle daha karşımızda...

tasarımıda hoşuma gitti...
  • 5870in hak ettiği esas bellek miktarının 2GB olduğunu düşünüyorum.. her zaman kartlar ilk asgari bellek miktarında çıkarlar. 4x serisinde olduğu gibi mesela onlar 512MB olarak çıkmışlardı ama 1GB versiyonlar daha performanslıydı. O kadar yüksek işlem gücüne rağmen ben 1GBın o karta az geldiğini düşünüyorudm.. Zira 5770cf testlerinde geri kalmasını ise buna bağlıyordum ama tabi işin aslını test sonuçları gelince görücez.. Benimkiler sadece bir tahmin varsayım.. Ama eminimki 2GB bu karta çok daha iyi gidecektir..
  • Kartın stok soğutmadan pek bir farkı yok sadece üzerine makyaj yapmıslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 12 Şubat 2010; 14:18:26 >
  • Tasarımı Harika Olmuş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.