Şimdi Ara

Dell 27-inç boyutundaki yeni monitörü UltraSharp U2711'i satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, geçtiğimiz ay Las Vegas'da düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda lanse ettiği 27-inç boyutundaki yeni monitörünü satışa sunuyor. Firmanın UltraSharp serisi altında hazırladığı ve IPS panel kullandığı U2711 kodlu LCD monitör, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğü ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Tepki süresi 6ms ve karşıtlık oranı 1,000:1 olarak açıklanan yeni monitör, 350cd/m2 parlaklık seviyesine sahip. %110 renk gamı desteği ile profesyonellerin ilgisini çekmesi beklenen yeni monitörde, çok formatlı kart okuyucusu ve dört adet USB 2.0 portu gibi detaylara yer verildiğini de görüyoruz.

Görüntü aktarımı için D-Sub, çift DVI, HDMI 1.3, DisplayPort ve kompozit bağlantılarına sahip olan Dell UltraSharp U2711, 1099$ seviyesinen listelere girmiş durumda.

• 3yıl önce aldığım 22" HP monitör 5ms iken.Dell'in 6ms olması biraz itici geldi.
    Çözünürlük çok iyi 5800 serisi ve ortada olmayan fermi için ideal.

Led olup olmadığı hakkında açıklama olmadığına göre LCD panell kullanılmış.
    Led olup birde 3ms olsaymış çok daha ilgi çekici olurmuş.
  • Masa üstüne koymaya resim bulamayız bu çözünürlükte vazgeçtim almıyacağım
  • genelde bu tip monitorler 2560x1600 çözünürlükte oluyor. 16:10 oranı ofis uygulamaları ve programlamada daha iyi oluyor. 16:9 film için ideal ama bu monitoru alan film izlemek için almaz,keşke 2560x1600 olsaymış. Fiyatı iyi gibi, samsung 30" monitor amerikada 1300$
  • yelkowan zaten ıps paneller çok hızlı olmuyor ama çok doğru ve düzgün renk veriyorlar TN panellerle karıştırmamak lazım bundan 2 sene önce ıps panelleri çok zor buluyorduk lakin şimdi bayabir fiyaları düştü ve alınabilirlik seviyesine geldi çözünürlükde fena değil.
    zaten bunlar oyun monitörü de değil oynarmısın oynarsın o ayrı konu...
  • Söz Konusu DELL diger x markalar deil
  • biraz daha estetik olabilirdi görünüşü çok klasik
  • @grafiker
    Bilgi için teşekkürler şimdi daha iyi anladım bu monitörler genelde tasarım amaçlı kullanılıyor o zaman.
    Zaten tasarım amaçlı monitörlerde renk gamı en önemli şeydi bu da fazlasıyla karşılıyor. Dediğin gibi tepkime süresinin pek de önemi yok öyleyse:))
  • IPS paneller TN lerden çok daha iyidir..Gecikme süresini kafaya takmayın..Zaten gözünüz ayırt edemez..
  • 27 inç için 2560 x 1440 mühteşem olacak
  • Arkadaşlar bu monitör daha ziyade profesyonel kullanıcılar için yani 2D-3D grafik tasarım ve video editörlerin kullanımına yönelik. Zaten fiyatından da belli ki ortalama bir oyun meraklısı için pek de alınabilir bir seviyede değil. Ama bu monitörde oyun oynanmaz, film izlenmez diye bişey yok tabii. Hem de babalar gibi oyun da oynanır, film de izlenir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, özellikle IPS panel olması ve diğer özellikleri ile birlikte fiyatı makul diyebilirim. Benzer ürünler çoğaldıkça fiyatta da rekabet olması kaçınılmaz günümüzde, üstelik DELL marka olması da çok iyi...

Saygılarımla
  • T260 dan tek üstün tarafı çözünürlüğü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ama=neden

T260 dan tek üstün tarafı çözünürlüğü.

• TN ile IPS panel arasındaki farkı aşağıdaki videolardan daha iyi görebilirsiniz özelliklede renk doygunluğu ve görüş açılarındaki dikkatinizi çekerim o nedenledirki IPS panelli bir monitör her profesyonel LCD kullanıcısının hayalidir. Şuan cebimde 1099$ olsa bir saniye düşünmeden bu monitörü alırım.

http://www.youtube.com/watch?v=h3fgwawRBnk&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=3SjS6VCVAcA&feature=related

• 27 inç...Çok güzel bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

3yıl önce aldığım 22" HP monitör 5ms iken.Dell'in 6ms olması biraz itici geldi.
    Çözünürlük çok iyi 5800 serisi ve ortada olmayan fermi için ideal.

Led olup olmadığı hakkında açıklama olmadığına göre LCD panell kullanılmış.
    Led olup birde 3ms olsaymış çok daha ilgi çekici olurmuş.

yorumunuza katılıyorum
  • ne zamandır takip ediyorum monitörün fiyatı 800-900$ civarlarında alınabilirmi?

link:
    http://www.mavibilgisayar.com.tr/main/dell_ultrasharp_u2711_273939_69cm_2560x1440-pmu874.html
  • Bende almak istedim ama stoklarda kalmamış siparişi verdim gelmesini bekliyorum .
  • Bi arkadaş T 260 dan tek farkı çözünürlüğü demiş ne yazık. IPS panelle ilgili bir bilgisi yok.
    T260 oyun monitörü. Oysaki Dell bu monitör yarı profesyonel seviyededir. Grafik olarak Eizo ve Lacie gibi markalara renk gamutu delta eğrileri başta olmak üzere daha yakındır. Fiyat olarak da onların 3 de 1'i neredeyse. Sadece fiyat veya belli bir özelliği ile diğer mönitörler ile kıyaslanamaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.