Şimdi Ara

Sapphire Radeon HD 5830, 300$ seviyesinden ön-sipariş listelerinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknik özellikleri gün ışığına çıkan ATi Radeon HD 5830 için fiyat bilgileri de gelmeye başladı. Her ne kadar AMD tarafından henüz resmi herhangi bir bilgi açıklanmış olmasa da firmanın önde gelen iş ortaklarından Sapphire'in Radeon HD 5830 modeli yurt dışında 216 Avro yani yaklaşık 300$ seviyesinden ön sipariş listelerine girmiş durumda.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress LE GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olacak. 1280x paralel işlem birimi ve 60x doku ünitesiyle geleceği bildirilen kartın saat hızları ise grafik birimi için 750MHz, bellekler içinse 4000MHz olarak ayarlanmış.

ATi Radeon HD 5770 ile 5850 modelleri arasında yer alması beklenen Sapphire Radeon HD 5830 için bahsi geçen fiyatın ön-sipariş fiyatı olduğunu da unutmamak gerekiyor zira ATi Radeon HD 5850'nin AMD tarafından 259$'lık yurt dışı fiyatıyla lanse edildiği düşünülürse (her ne kadar bugün o fiyat geçerli olmasa da) ortaya ilginç bir tablo çıktığını söyleyebiliriz.

ATi Radeon HD 5830'un ay sonuna doğru lanse edilmesi beklenirken, üretici bazında yaygın satışların CeBIT 2010 sonrasında başlaması bekleniyor.

• Çok iyi bir kart gerçekten ,hayranlığımı her seferinde belirtiyorum tam f/p ürünü olur umarım biraz daha ucuzlarsa da.
  • o fiyattan 5850 almak daha mantıklı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: justbejust

o fiyattan 5850 almak daha mantıklı olacaktır.

katılıyorum
  • o fiyata yani artık gtx275 den yavaş olacaksa eğer hiç girmesin piyasaya
  • 5XXX serisinin fiyatları et fiyatlarını geçti yav.. ikisinide almak hayal oldu artık
  • 300 dolar mı? iyice saçmaladılar.
  • yok artık. f/p ürünü olması için biraz değil bayağı ucuzluması gerekli. ben daha düşük fiyat bekliyordum. türkiye'ye gelişi 500'den az olmayacaktır.
  • muhakak bir yanlışlık vardır hd5850 300 dolara bulunabiliyor ki bu fiyat türkiye pazarı için böylehttp://www.teknofiyat.com/index.php?search=hd5850&altlimit=&ustlimit=
  • 200-250 dolar seviyelerine inince tadından yenmez
  • Çok para ya Bu durumda 5850 nin fiyatı artmasın şimdi
  • fiyatta saçmalık var o fiyata 5850 alınıyor..

bu kartın hakkı 200 usd bana göre..
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

5XXX serisinin fiyatları et fiyatlarını geçti yav.. ikisinide almak hayal oldu artık

kdv dahil 300 liraya satılması gereken kart 5850 parasına satılıyor. rekabet olmayınca ne oluyor intel-amd ve nvidia fanatikleri görsün. ama ben bu durumdan biraz memnunum açıkcası rekabet ortamının devam etmesi için amd en çok paraya ihtiyacı olan firma. nvidia bunun altından kalkar nasıl olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 11 Şubat 2010; 0:12:42 >
  • çok para
  • Bütün bunların sebebi Nvidia. Çıkaramadı gitti şu yeni kartları. Ati de böyle oldu işte. İstediği fiyata kart çıkarıyor.
  • meydan boş olduğu için istediği gibi fiyat koyuyor firma
  • nerde kullanıcı dostu ati?

o kartın en fazla 210 dolar falan olması lazım.

yazıklar olsun
  • aslında her ne kadar haberde 300 dolar desede mantık olarak bunun imkanı yok çünkü 300 dolara hd5850 alınırken kim neden bu paraya 5830 alsınki? muhtemlen en az 30 dolar kadar hd5850 fiyatının altında satılacaktır ki en az diyorum
  • ne kullanıcı dostu ya en iyi nasıl kazıklarız diye düşünüyoalr bütün gün :D
  • kimsenin kullanıcı dostu filan olduğu yok. kim meydanı boş bulursa kafasına göre fiyat koyuyor. eğer rakibine performans bakımından da ezilirse bu sefer fiyatları düşük tutup bak biz kullanıcı dostuyuz ayağına yatıyorlar. hepsine kocaman bir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 11 Şubat 2010; 0:46:40 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.