Şimdi Ara

Megane HB. yorumlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
18.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://img204.imageshack.us/i/1megane1qr7.gif/

Arkadaşlar 2004 model bir megane hb. düşünüyorum ama :

1. motor seçenekleri var(1.4-1.5-1.6) hangisini tavsiye edersiniz ?
    2. yakıt yönünden nasıl bir araç ?
    3. çekiş yönünden nasıl bir araç ?
    4. daha önce vw. ' e binmiş biri olarak renault' tan memnun kalabilecem mi yoksa attan indim eşşeğe bindim gibi bir şeymi olcak(lütfen yanlış anlamayın).
    5. 2. el piyasa durumu nasıl pahalı mı? ucuz mu ? segmentine göre..

Sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araspoyraz -- 11 Şubat 2010; 0:23:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Araspoyraz

http://img204.imageshack.us/i/1megane1qr7.gif/

4. daha önce vw. ' e binmiş biri olarak renault' tan memnun kalabilecem mi yoksa attan indim eşşeğe bindim gibi bir şeymi olcak(lütfen yanlış anlamayın).

Sevgiler.

1-2-3- Dizel olan 1.5 yakıt olarak piyasadaki belkide en az yakan dizeldir , performans ise vasattır.1.4 fena değildir ama yetersiz kaldığı bazı durumlar olabilir.1.6 ise yeterli performansı verir daha önce hangi VW modelini kullandınız bilmiyorum ama eğer 1.6 8v hitler motorlu bir VW kullandıysanız o motordan daha az yakan , daha performanslı ve daha esnek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Lpg ile uyumludur ama montajı iyi bir ustaya yaptırmanızda fayda var.
    4- Direksiyonu ve pedalları oldukça yumuşaktır,kullanımı kolaydır .Yalıtım ,donanım ve fren performansı olarak size beklediğinizden daha iyisini verir.Handikapı ise işçilik kalitesinin yetersiz olmasıdır.Bir VW kadar özenli işçiliği yoktur ,tıkırtı problemleri vardır ve bir kaç tanede kronik sorunu.Eğer sert ve spor kullanımdan pek hoşlanmıyorsanız sizi memnun eder.Ferah ve geniş iç mekanı vardır.
    5-HB ikinci el piyasası iyi değildir, muadillerine göre ucuzdur.Satarken sıkıntılı olabilir.Bana sorarsanız güvenlik ilk önce gelir 6 hava yastığı abs ve yol bilgisayarı standart olan bir araç için aslında piyasasının ucuz olması avantajdır.Parasını sonuna kadar hak eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: fottili

quote:

Orijinalden alıntı: Araspoyraz

http://img204.imageshack.us/i/1megane1qr7.gif/

Sevgiler.

1-2-3- Dizel olan 1.5 yakıt olarak piyasadaki belkide en az yakan dizeldir , performans ise vasattır.1.4 fena değildir ama yetersiz kaldığı bazı durumlar olabilir.1.6 ise yeterli performansı verir daha önce hangi VW modelini kullandınız bilmiyorum ama eğer 1.6 8v hitler motorlu bir VW kullandıysanız o motordan daha az yakan , daha performanslı ve daha esnek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Lpg ile uyumludur ama montajı iyi bir ustaya yaptırmanızda fayda var.
    4- Direksiyonu ve pedalları oldukça yumuşaktır,kullanımı kolaydır .Yalıtım ,donanım ve fren performansı olarak size beklediğinizden daha iyisini verir.Handikapı ise işçilik kalitesinin yetersiz olmasıdır.Bir VW kadar özenli işçiliği yoktur ,tıkırtı problemleri vardır ve bir kaç tanede kronik sorunu.Eğer sert ve spor kullanımdan pek hoşlanmıyorsanız sizi memnun eder.Ferah ve geniş iç mekanı vardır.
    5-HB ikinci el piyasası iyi değildir, muadillerine göre ucuzdur.Satarken sıkıntılı olabilir.Bana sorarsanız güvenlik ilk önce gelir 6 hava yastığı abs ve yol bilgisayarı standart olan bir araç için aslında piyasasının ucuz olması avantajdır.Parasını sonuna kadar hak eder.

öncelikle 1.5 0-100 km hızlanmasını 13-14 saniye civarında tamamlıyormuş..
    Bu benm için bir eksi
    ikincisi araba dizel sonuçta arızası olduğunda bana masrafı büyük olurmu buda göz önünde bulundurmalıyım.
    Ben VW. Polo Classic 2001 model 1.6 100 Hp kullanıyordum babama verdim şuan o kullanıyor.
    Çok sağlam bir işçilik ve çok sağlam bir kasaya sahip bir araç ayrıca çok süratli ve seri bi araçtı.
    Yakıt yönünden ise tüpsüz binilmemesi gereken bir araç
    Bu güç ,performans ve konfordan sonra daha rahat edebileceğim hemde yaşıma göre daha spor görünümlü bi araç almak istedim.
    Geçenlerde yolda gördüm siyah megane gerçekten o gün bu gündür vuruldum arabaya. Bütçe olarakta uygun geldi.
    ama motor seçeneğinde 1.4 le 1.6 arasında kaldım gibi.. 1.6' yada tüp taktırsam arabayı harcamış olurmuyum diye korkuyorum 1.4 de de istediğim performanasa en azından polonun performansına ulaşabilirmiyim acep. 1.4 100 hp mevcutmu _?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araspoyraz -- 11 Şubat 2010; 0:23:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.