- x
Tokat 48. Piyade Alayı
35 Cevap35335 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1057 Mesaj
10 Şubat 2010; 16:38:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Bugün öğrendim, acemi birliğimi Tokat'da yapacağım.

İstanbul'da oturuyorum, Ertuğrul Mengi yaş 22.

Var mı başka Tokat yolcusu ?

Nasıldır iyimidir bilenler yorumlarını eksik etmesin

6 Mesaj
10 Şubat 2010; 22:33:05 

Bende acemi birliğini Tokat da yapacağım bugün öğrendim İstanbulda oturuyorum ismim ENGİN yaş 23. İnternetten araştırdım güzel bir yermiş genelde batıya gönderiyormuş 28 günlük bir acemilik dönemi olacakmış internet cafe varmış ankesörlü telefon çokmuş tek sıkıntısı yemekleri çok kötüymüş şimdilik bilgiler bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin1987 -- 10 Şubat 2010; 22:34:14 >

BEKLE BİZİ TOKAT BİZ GELİYORUZ................

9 Mesaj
13 Şubat 2010; 18:28:36 

Benimde acemiliğim Tokat'ta,birkaç gündür bakıyorum Tokat var mı diye,varmış çok şükür :) Bende İstanbul'da oturuyorum,Semih İnal yaş 23
Bende biraz araştırdım,acemi cenneti diyorlar Tokat için,yemekler konusunda Engin haklısın galiba kardeşim :) Hayırlısı inşallah.
Bu arada ulaşımı nasıl düşünüyorsunuz ? Uçak bilet fiyatları fena değil fakat Tokat'a sefer yok,Sivas veya Amasya aktarmalı ancak.

1057 Mesaj
13 Şubat 2010; 21:22:11 

Ulaşımı henüz düşünmedim, net tarih pazartesi açıklanacakmış ona göre bişeyler düşünicez artık. 3'ümüzde İstanbuldanız ilginç orada buluşuruz hatta burada buluşup beraberde gidebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XErTuX -- 12 Ocak 2011; 22:49:40 >

6 Mesaj
14 Şubat 2010; 11:08:02 

Tertipler ben karayolu ile gitmeyi düşünüyorum.Çünkü tokata direkt uçak seferi yok mecburen aktarma yapmak gerekiyor.Ben anadolu yakasındayım sabiha gökçenden sivas a uçak yok.Atatürk havaalanından var bir de avrupa yakasına gitmek gerekiyor sivasa indik oradan tekrar karayolu ile tokata gitcez yani uçak yolculuğu bayağı sıkıntılı olur diye düşündüm bu yüzden karayolu ile gitmeyi düşünüyorum.Metro turizm saat 22 00 de kalkıyor ertesi gün 9,00 tokat da başka tokata giden büyük otobüs firması yok yine de tam karar vermedim.Ben işlemleri ümraniye askerlik şubesinde yaptırmıştım silüsü bizim şube randevu ile veriyor bana perşembe gününe randevu verdiler perşembe günü kesin leşince o gün artık bileti alıcam net tarihe göre hadi istanbullu tertipler
bekle bizi tokat biz geliyoruz

6 Mesaj
14 Şubat 2010; 11:15:50 

bobo 86 xertux tertiplerim msn adresim: enigin@hotmail.com eklerseniz tanışırız

52 Mesaj
15 Şubat 2010; 23:08:53 

Arkadaşlar ilk başta bi aceminin gidebileceği en iyi yerlerden birine gidiyosunuz açık konuşiyim yemekler berbat yataklar leş komutanlar fena değil tabi işallah 2tabur 1e düşerseniz sevcan komutana slm söyleyin koğuşlar inanılmazz yukarda ilk gün 2 bawulla yukarı çıkartıcaklar o bel ağrısını unutmayın.. Bana sorarsanız sadece sivillerle teslim olun bn daha 4 gün oldu geleli sonradan zorluk çekersiniz. Paso yürüyüş yaparsınız eğitimi fazla değil silahlı silahsız hareketler okadar 25 mt atışlarını wurmaya çalışın gidiceğiniz yerle uzaktan yakından alakası yok bunu söyliyimde ona göre dawranın.İnternet cafe war ama acemilere zor izin weriyolar anca aranızı iyi tutmanız lazım..

6 Mesaj
16 Şubat 2010; 9:12:17 

yorumların için teşekkür derbatek usta birliğin nereye çıktı ?

1057 Mesaj
16 Şubat 2010; 10:20:03 

Bu sabah gittim sevk kağıdını almaya 40 kişi falan vardı, neyse form dolduruk kimlikleri verdik bekliyoruz, 5dk geçmedi kimlikleri alan eleman geldi,

- Ertuğrul Mengi kim?
- Benim ?
- Sen Nisanda gidiyosun.
- Peki...

Şubatda gidicem diye 1 ay öncesinden işten çıktım şimdi 1.5 ay daha evde ne yapacam bilmiyorum işe girsem olmaz... Kötü oldu benim için, hayırlısı diyelim

9 Mesaj
16 Şubat 2010; 18:52:29 

Ertuğrul demek "B" gidiyorsun,olsun kardeşim hayırlısı olsun,belkide senin için hayırlısı buymuş,sıkma canını 1ay; bukadar beklememize bakılırsa su gibi geçer inşallah.
Engin senin kesinleşti mi kardeşim,ben silüsü dün aldım 27 şubat teslim.

6 Mesaj
17 Şubat 2010; 10:05:43 

semih kardeşim benim şube randevu ile veriyor.Randevum perşembe günü yarın silüsü almaya gitcem işte bakalım yarın ne olacak.Sen ne yaptın ulaşım işini ne ile gitmeyi düşünüyorsunuz?

3094 Mesaj
17 Şubat 2010; 12:36:36 

Soner TURAN | Yaş : 20

Tokat 48.Piyade - Muv. Özelliği : Temel Eğitim
Tokat hakkında bildiklerim : Eşya olarak diş fırcası ve temizlik eşyaları götürmeyin.İçeri girişinizde 27 Tl ye alıcaksınız.Soğugu güzeldir.Dısarıda tozu dumanı cok yutucaz.Hızlandırılmış acemi birliği yapılıcaktır.Ama şöyle birşey var , bize veya bizden sonrakiler 75 gün yapıcak acemi birliğini.Cünkü düzenleme yapılıyor.Umarım 28 gün yapar başka birliğe düşeriz.Her yemeğin içinde havuc görmekden bıkıcaksınız :P Lahmacun - Winston ve Pepsi'yi cok görüceksiniz.Sabah 5.30da kalkıyorsunuz.8'e kadar mıntıka temizliği ve yemek derken eğitime geciyorsunuz.Aksam 5'den saat 8e kadar ( 17.00 - 20.00 ) arası ortalıkda dolaşmakdan baska pek birşey yapılmıyormuş =) Düşünmeye baya vaktiniz olcak.Üst devreler veya yetkili kişiler acemileri cok severlermiş.O yüzden de acemi cenneti deniliyor Tokat için .

İçeriğinde İnternet cafe ve büyük ekranda Sinema salonu.cok temiz bir yermiş.. Yanlız İnternet cafe muhabetı , bir olay cıkmıs ve kapatılmış diye duydum.Belkı acılmıstır bilemeyiz.. Gerci ne kadar acık da olsa ne kadar girebilcez ki :P

Cok fazla telefon var yanlız saatlerce beklicez.Kuyrugu gormenız gerekmiş :D Tuvaletler içinde öyle =) Evde 10 Dk rahat rahat işimizi görürken orada 2.dk'dan sonar " hadi be kardeşim cık artık " deniliyor xD

Telefon sokmak isteyenler girereken ustaya teslim etsin " 2 gün onda 1 gün sende " kalıcak sekilde anlasılır.Ama yakalanırsanız 15 gün veya 7 gün fazladan durursun bölükde " 28 gün askerlik için bence değmez riske girmeye " =)

Silah atıslarında 1 dk içinde silahı bozup - toplamak gerekıyor.Gözün kapalı

Eğitim olarakda : 30 şınav - 30 mekik - 6 Barfiks xD - halata tırmanmak - Uzun atlama - Koşu koşu koşu

Smdılık bıldıklerım bukadar , giderken 2 tane fazladan yeşil içlik alın gercekden cok soğuk dışarısı ..

- SoTe - W7K2D -

Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011

3094 Mesaj
17 Şubat 2010; 17:44:26 

- SoTe - W7K2D -

Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011

52 Mesaj
18 Şubat 2010; 1:49:49 

bnm usta birliğim kahramanmaraşa düştü ama bizim tabur bitek bn düştüm maraşa iyi diyolar ama bakalım gittiğimizde görücez tokata giden arkadaşlar hiç kendinizi kasmayın güzel biyere gidiyosunuz sadece temizlik açısından braz kötü oda askerlik diceksiniz 2 tabur 1 e düşerseniz iyidir ordaki rewirci bi çawuş war murat abi diye slm söyleyin k.d dir kendisi tipitipe benze..:) Uzmanlar kızarsa sakın cewap wermeyin buda bnden size nasihat olsun..

55 Mesaj
20 Şubat 2010; 9:41:15 

15 Ocak-12 Şubat 2010 tarihleri arasında acemi askerliğimi 48. piyade alayında yaptım.
1 ve 3. bölüklerin komutanları serttir. Ben 2. bölükteydim. Komutanlarla aramızda abi-kardeş ilişki vardı.
İnternet kafesinde 6 bilgisayar var ve bir acemi olarak size sıra gelmez. Çünkü ustalar önceliklidir. Gelse bile 10 dk. oturur kalkarsınız. O yüzden interneti unutun.
Yemekleri kötü deyip yememezlik etmeyin takatiniz kesilir eğitimden düşersiniz.
Revire çıkıp eğitimden kaçarım diye düşünmeyin. Eğer ciddi bir rahatsızlığınız yoksa revirdekiler sizi geri yollar.
Pınar yüzbaşının nöbetçi olduğu zamanlarda alay içtimada düzgün okursanız 2 kez İstiklal Marşı okursunuz. Düzgün ve yüksek sesle değilse gittiği yere kadar İstiklal Marşı okutur. Gelmeden önceki gün 7 kez İstiklal Marşı okumuştuk alay olarak.
Koğuşlar 90 kişilik ama siz takım olarak yatarsınız. Genelde takımlar 80 kişiden oluşuyor. Sabahları kalktığınızda ağzınız burnunuz dolmuş bir şekilde kalkarsınız. Eğitim alanlarında çakıl taşları vardır. O yüzden sürünürken fazla çamur görmezsiniz. Eğitim alanında yerlere tükürmeyin çünkü ileride sürüneceksiniz aynı yerde. Söylenileni tek seferde yaparsanız fazla uğraştırmazlar. Ve de önemli olan bireysel başarı değil takım başarısıdır. Aynı anda takım olarak yapıyorsan bi hareketi öğrenmişsin demektir. Ben 1. takımdaydım ve bölükteki en başarılı takım biz olduğumuz için denetlemeye sokmuşlardı. En iyi olmakta iyi değil tabi. Kötü de olma.
Alay komutanı haftada bir konuşma yapar ve sürekli rutin sözler duyarsınız:
"Başlamak bitirmenin yarısıdır, başladınız bitti. Her gün yeni şeyler öğrenmeye bakın. İçlik giyin, üşütmeyin, yere çöp atmayın.."
İçeri telefon sokmaya çalışmanın bir anlamı yok. DK'lar haricindekiler 1 ay eğitim görecekleri için bu riske değmez. Alayın içinde bir çok yerde kahve makinesi var. Bu kahve makineleri para tuzağıdır. Her seferinde kuruş kuruş alır ama benim gibi çok kahve içen biriyseniz size tuzluya mal olur.
Yemekleri beğenmediğiniz zamanlar Mehmetçik yoluna çıkıp pide ve tavuk döner yiyebilirsiniz. Ya da kantin bölgesinde ekmek arası köfte yaptırabilirsiniz. 25 Ocak-5 Şubat arasındaki soğuk dillere destandır.

Askeri eşyalarınızı koğuşta bırakmayın. Koğuşta hiç bi şey bırakmayın. Ya çalınır ya da çöpe atarlar. Bütün malzemeleri sik kadar dolabınızın içine yerleştirmeyi öğreneceksiniz. Zaten dolabınızın üzerinde de askeriyenin verdiği valiziniz olur.

kpssmemur.com

3094 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:14:04 

Bilgilendirme için teşekkür ederm :)

- SoTe - W7K2D -

3917 Mesaj
22 Şubat 2010; 19:21:34 

eğitim namına bir şey yok..disiplin yok..yemekler iğrenç ötesi..ceza yok, herkes gücünün yettiğini dövüyor...

askeri birlikten çok 1 aylık sürü oyalama mekanı gibi...geçen sene bu zamanlar bende yolcuydum oraya...

ilk 1 hafta ne oluyor lan olursunuz...ama daha sonra sanki doğuştan asker gibi olursunuz...askerlikte tek sorun zamanın geçmemesi..onun dışında çok kolay her şey...allah kurtarsın..

2 Mesaj
15 Kasım 2010; 13:34:23 

eee beyler yok mu 90/4 :D:D 30 unda yolcuyuz !! tokata doğru :D

sssss

2676 Mesaj
15 Kasım 2010; 14:42:31 

Valla ben tokatliyim, alay hakkinda bilgim yok ama sehir ve ulasim hakkinda bilgi verebilirim.

Herseyden once Tokat'a ucakla gelebilirsiniz. Bora Jet diye bir firmanin Tokat'a seferleri var.

http://www.borajet.com.tr/

bunun disinda, otobusle geleceksiniz, Istanbul dan 12 saat civari suruyor. Ulusoy, Tokat Seyahat ve Topcam firmalarini oneririm. Sivas ile Tokat arasi 100 km civari oradanda gelmeyi dusunebilirsiniz tabii.

Sehir hakkinda bilgi vermek gerekirse, Tokat kucuk bir sehirdir ( il merkezinin 120 bin civari nufusu var ). Iklimi oyle cok iliman degildir ama cok sogukta degildir. Tokat aslinda bir vadi oldugu icin iklimi sivas kadar soguk ya da karli olmaz. Oyle ankara - eskisehir falan gibi anormal sabah ayazida yoktur. ama yinede 0 in altindaki hava sicakliklarina kendinizi alistirin. Yun kazak, eldiven, bere, corap falan alin mutlaka. Yazin olsaydi sehre inince mutlaka Tokat kebabini tadin derdim ama bu mevsimde olmaz maalesef.

707 Mesaj
4 Şubat 2013; 1:06:58 

ya şu allahın terkettiği yerde askerliğini yapan yokmu bilgi verecek

"Ne güzeldir anarak Tunga Er efsanesini Yürümek… Ruh olup, ordu olup Tanrıdağ'ın çevresini Bürümek...''

707 Mesaj
6 Nisan 2013; 11:51:44 

ooo daha kimse yazmamış şafak 399 10 numara güzel yer acemi için mükemmel bir yer tabikide burdada parazit kdler var bi tarafınıza takmayın dağıtım %99güneydoğu ve doğu hudut karakollarına bizim bölükten sadece 9 kişi edirneye gidecek geriye kalan 250 kişi hakkari şırnak van antep mardin urfa ağrı

bol bol gece ve karakol eğitimi var biz soğukta tahtamız çıkıyordu 93-2 ler allah yardımcınız olsun biz donduk sizde yanacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoungAnıL -- 6 Nisan 2013; 11:54:56 >

"Ne güzeldir anarak Tunga Er efsanesini Yürümek… Ruh olup, ordu olup Tanrıdağ'ın çevresini Bürümek...''

62 Mesaj
28 Temmuz 2013; 23:57:55 

48.piyade er eğitim alay komutanlığı tokat merkezde mi adresi nedir bilen var mı ?

1 Mesaj
10 Ekim 2013; 13:26:54 

meraba arkadaşlar
5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ e düştüm.Ulaşım otobüsle düşünüyorum.istanbul ümraniyeden yaşıyorum ve yaş 22 .Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

999 Mesaj
10 Ekim 2013; 16:03:19 

Acemi birliğimi 48. piyade eğitim alayın'da yapmış olup şuan Kars'ta Ermenistan sınırında Hudut Karakolunda vatani görevimi sürdürüyorum.
Öncelikle Acemi birliği olarak Tokat'a düşen arkadaşlar HUDUTÇU oldunuz hayırlı uğurlu olsun herkese. 48 Piyade Eğitim Alayı Hudut Karakolları'na asker yetiştiren bir Alay'dır.
Çok şehir gezdim askerde, çok birlik gördüm ama gördüğüm en en iyisi 48. piyade eğitim alayı'dır ve cennet gibidir size o kadarını söylüyorum, komutanlarından imkanlarına kadar görebileceğiniz en iyi yere düştüğünüz için kendizi şanslı olarak bilmelisiniz. ( Parantez içinde şunu söylüyorum beklentileri çok yükseltip yan gelip yatma yerine gidiyorum diye hayaller içine sakın girmeyin çok fazla zorluklarla karşılacaksınız ama emin olun TSK'nın en iyi birliklerinden birinde olduğunuzu unutmayın çok çok daha kötü yerler var bundan her zaman emin olun)
Kışın ayazı çok serttir ve kuru soğuğu vardır ama iklim olarak çok değişken bir havaya sahiptir bir bakarsınız yağmur yağıp kar yağar bir bakmışssıız hava günlük güneşlik... tokatın havasına güvenilmez.. Kış'ın normal ince içlikler size yetecektir extradan kalın içlik almaya kesinlikle gerek yoktur.

Çarşı'sı için 10 üzerinden 7 diyebilirim çok büyük beklentiler içine sakın girmeyin ama aradığınız hemen hemen herşeyi bulabilirsiniz. Alay Merkezin yaya olarak 10-15 dk kadar dışındadır. Çarşı izninden yana sıkıntısı olmayan bir yer ve Üniversiteli kız sayısı oldukça fazladır çarşıya çıktığınızda askerden çok genç kızlarla karşılabilirsiniz o kadarını söylüyorum

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
"Bismillahirrahmanirrahîm"

PlayStation 3 | PSN: karamavi
FIFA 15 / GTA V / BF4

• FIAT BRAVO 1.6 Multijet 120HP Dualogic •

18 Mesaj
13 Ekim 2013; 23:30:55 

benimde askerliğim Tokata çıktı ustabirliği doğuya çıksa bari çıkma olasılığı nedir

56 Mesaj
25 Ekim 2013; 16:19:53 

yokmu acemilik sivas usta tokata çıkan arkadaşlar

29 Mesaj
25 Ekim 2013; 17:07:55 

benim acemilik sivas usta tokat hakkmızda hayırlısı:)

Bu mesajda bahsedilenler: emonal

1 Mesaj
25 Ekim 2013; 17:24:43 

@emonal , @ZlatanIbra benimde acemilik ;

5.P.EĞT.TUG KH VE KH.BL / SİVAS MERKEZ

USTA BİRLİĞİ ;

5.P.EĞT.TUG 48. P.EĞT.A. KH VE KH/BL TOKAT MERKEZ

HAKKIMIZDA HAYIRLISI

56 Mesaj
31 Ekim 2013; 1:37:20 

Beyler oralarda bir şekilde bulursak birbirimizi iyi olur en azından forumdaş der kollarız birbirimizi

420 Mesaj
9 Mayıs 2014; 16:09:37 

Tel nosunu bilen var mı 48. piyade alayının.

2577 Mesaj
16 Temmuz 2014; 17:55:11 

5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ

cikti arkadaslar banada eylulde gidecegim
acaba halen anlattiginiz sekilde guzel bir yermi daha fazla soylemek istediginiz seyler varmi?
gercu acemi birligi icin gidiyoruz sadece ama genede ne kadar kalacagimiz belli degil.

kesin dogumu cikiyor yoksa batida sans varmi

1 Mesaj
17 Temmuz 2014; 3:04:32 

S.a kardesim bn yalovadan can bnde ayni yere dustim eylulde ins ayni yerdeyz senle tanismak isterim face canfaydali eklersen sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
19 Temmuz 2014; 0:52:57 

bende yeni ögrendım tokata gidecegımı kısmetse bereber gideriz

Bu mesajda bahsedilenler: engin1987

50 Mesaj
19 Temmuz 2014; 13:04:56 

bende 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ e gideceğim ağustos 4-7 teslim olacağım

Apple Macbook Pro Z0GKQ 10.8 Mountain Lion / iPhone 4S 16GB
İşlemci : İntel Q8300 2,50 Ghz Ram : 4096 MB DDR2 800 Mhz Harddisk : 500 GB Ekran Kartı Ge Force 9400GT 1GB/128 Bit Monitör : Acer H223HQ Ses Sistemi : Logitech Z2300 Devamı gelecek ....

1 Mesaj
19 Temmuz 2014; 16:25:24 

arkadaşlar bende 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT/MERKEZ'e P.Mng.K.Çvş olarak gidiyorum teslim tarihim 7-9 Ağustos... benim bi sorum olacak ben Antalya'dayım ve Tokat'a uçakla gidim diyorum çünkü yaklaşık 14 saat sürüyor otobüs yolculuğu.. Acaba 48.Piyade Eğitim Alayıyla Havaalanı arasındaki uzaklık ne kadardır yakın mı bide duyduğum kadarıyla çok küçük bir şehirmiş giderken yanımıza neler almalıyız aklımda deli sorularrr

Bu arada gidecek arkadaşlar isterseniz tanışalım orada birbirimize yardımcı oluruz

50 Mesaj
19 Temmuz 2014; 16:38:37 

bana msj atan bir arkadaş var gökhan isminde ona cvp atamıyorum nedenini bilmiyorum arkadaşlar bizim tertipler ve tokat merkez için facebook sayfası açtım bir toparlanalım 48. Piyade Eğitim Alayı Tokat Merkez 94/3 Gidecekler

Apple Macbook Pro Z0GKQ 10.8 Mountain Lion / iPhone 4S 16GB
İşlemci : İntel Q8300 2,50 Ghz Ram : 4096 MB DDR2 800 Mhz Harddisk : 500 GB Ekran Kartı Ge Force 9400GT 1GB/128 Bit Monitör : Acer H223HQ Ses Sistemi : Logitech Z2300 Devamı gelecek ....
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391