Şimdi Ara

2 Yıllık Üniversite Okuyupta Başarılı Olanlar Varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
6
Favori
29.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru açık arkadaşlar,aranızda ya da tanıdığınız 2 yıllık üniversite sonrası iyi bir iş bulan var mı ? 2 senelik okuyan arkadaşlar varsa tavsiye edermisiniz..

Not : Bilgisayar Bölümüyüm..

• Soruyu kendine göre sor...

Pardon , bilgisayar bölümüymüşsün ... Allah kolaylık versin , işin zor..

Bilgisayar bölümü okuyanların kendini iyi yetiştirse bile artık pek şansı yok bu düzende...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 9 Şubat 2010; 21:03:21 >
  • Bizim ilaç fabrikasında 2 iş birden götürende var hem sekreter hem kimya teknikeri.. lab. da baya tekniker var 5-6 tane
  • iyi yetiştirirsen kendini ço rahat iş bulursun bence
  • 2 yıllık elektrik bölümü okuyorum şu an,iş durumu ise allah kerim ne diyelimHocaların diyişine göre,işyerleri 2 yıllık mezunlarını tercih ediyomuş,bana sorarsan lise mezunu da olsa 2 yıllık mezunu da olsa iş bilmeyen adam hiç bi şekilde iş bulamaz.Mesela ben,piyasada doğru düzgün tecrübem yok,ben 2 yıllığı bitirsem nolur,bitirmesem nolur,anca bi kağıt parçasıyla dolanırız ortalıkta
  • Ben 2 sene okudum bişi olamadım bıraktım çünkü
  • bill gates bile lise mezunu.. düşün.. inanırsan başarırsın :D:D
  • Kendinizi kandırmayın. Bill Gates ile kıyaslama yapmak çok yanlış. Bill Gates Hukuk Fakültesini terketmiştir. Zaman kaybı olduğu için. Fakat Türkiye bu seviyede bir ülke değildir. Sakın Bill Gates modelini örnek almayın.

2 yıllıklara değinecek olursak, her şey kişinin kendisinde bitiyor fakat mümkünse 4 yıllık bir fakülte mezunu olun. Şansınız, 4 yıllıklara göre çok az. Ya da notlarınız şahane, İngilizcenizde muhteşem ise o zaman 2 yıllıkları ABD'ye yollayan burslara bakınız.

Bu arada 4 yıllıklara göre az olan şansınıza değinecek olursak, 4 yıllık fakülte mezunları bile iş bulamıyor. Ülkeden kaçmanın hesaplarını yapan çok. Yani 4 yıllıkları övdüğümden söylemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beycank

bill gates bile lise mezunu.. düşün.. inanırsan başarırsın :D:D

ya tabii, her lise mezunuda,bill gates gibi oluyordu ya hemencecik,dahası bill amca harwardı terketmiştir,ona hafif geldiği için
  • vardır elbet
  • Önemli olan 2 yıllık olmak değil,bi işi iyi bilmek ve iyi yapabilmek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ QzMéN ]

2 yıllık elektrik bölümü okuyorum şu an,iş durumu ise allah kerim ne diyelimHocaların diyişine göre,işyerleri 2 yıllık mezunlarını tercih ediyomuş,bana sorarsan lise mezunu da olsa 2 yıllık mezunu da olsa iş bilmeyen adam hiç bi şekilde iş bulamaz.Mesela ben,piyasada doğru düzgün tecrübem yok,ben 2 yıllığı bitirsem nolur,bitirmesem nolur,anca bi kağıt parçasıyla dolanırız ortalıkta

köksal hoca mı diyo bunları adasdjasıhdfauaıufguadyyvasfgavsyfasıf

• Bende bu yıl sınavsız geçiş ile 2 yıllığa girmek istiyorum. Bende Bilgisayar bölümüne gireceğim. Peki mezun olduktan sonra ne gibi işler buluruz ? bi fabrikaya girdiğimde ya bu iki senelikmiş verin atölyede çalışsın mı derler yoksa mezun olduğum bölüme göre mi iş verirler. Bilgisayar bitirdiysem o tür işlere mi bakarım. İş imkanları nasıl olur yani ?
  • birçok arkadaşım mezun oldular ve büyük şirketlerde çok yüksek mevkilerde olmasalarda işe başladılar.gayette başarılı olabilirisn
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy39

Bende bu yıl sınavsız geçiş ile 2 yıllığa girmek istiyorum. Bende Bilgisayar bölümüne gireceğim. Peki mezun olduktan sonra ne gibi işler buluruz ? bi fabrikaya girdiğimde ya bu iki senelikmiş verin atölyede çalışsın mı derler yoksa mezun olduğum bölüme göre mi iş verirler. Bilgisayar bitirdiysem o tür işlere mi bakarım. İş imkanları nasıl olur yani ?

İyimisin hocam :D süs olsun diyemi alıyosun diplomanı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

quote:

Orijinalden alıntı: badboy39

Bende bu yıl sınavsız geçiş ile 2 yıllığa girmek istiyorum. Bende Bilgisayar bölümüne gireceğim. Peki mezun olduktan sonra ne gibi işler buluruz ? bi fabrikaya girdiğimde ya bu iki senelikmiş verin atölyede çalışsın mı derler yoksa mezun olduğum bölüme göre mi iş verirler. Bilgisayar bitirdiysem o tür işlere mi bakarım. İş imkanları nasıl olur yani ?

İyimisin hocam :D süs olsun diyemi alıyosun diplomanı :D

Yok, ama sanki Türkiye'de 2 yıllıklar pek takılmıyo gibi. İşverenler tarafından olsun falan. 2 yıllık bi halta yaramaz diyenler bile oldu çevremde. İnsanın kafası acayip karışıyor ya.

• 2 yıllık inşaat okuyorum 2. sınıfım ama bişi olabileceğimi sanmıyorum 2 yıllıklar her yerde eziliyor adam yerine konmuyor ne askerlikte nede sivil hayatta boşuna okuyorum çok pişman oldum ama yapacak bir şey yok 2 yıllıktan bir şey olmaz boşa kimse okumasın vallahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyalee

2 yıllık inşaat okuyorum 2. sınıfım ama bişi olabileceğimi sanmıyorum 2 yıllıklar her yerde eziliyor adam yerine konmuyor ne askerlikte nede sivil hayatta boşuna okuyorum çok pişman oldum ama yapacak bir şey yok 2 yıllıktan bir şey olmaz boşa kimse okumasın vallahi

İşte bundan bahsediyorum. Halkın gözünde 2 yıllıklar böyle. Çevremdekilerde böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: beycank

bill gates bile lise mezunu.. düşün.. inanırsan başarırsın :D:D

rahmetli sakıp sabancı çocukken trende sakız satarmış,ahmet nazif zorlu da ilk okul mezunu da artık geride kaldı böyle şeyler devir değişti
    Hem artık inanmayı başaramıyorum ki başarmak için inanayım...
  • 2 yıllık end. otomasyon 1. sınıf öğrencisiyim 2 yıldır bir fabrikada elk. bakım atelyesinde çalışıyorum. 850 lira maaş alıyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.