Şimdi Ara

Bose Türkiye Distribütörü ile yaptığım görüşme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
7.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Birim: Bose satış/pazarlama
    Konu: Eleştiri ve şikayet
    E-posta: xx@gmail.com
    Telefon: xx

Bu kadar kaliteli bir markayı Türkiyeye getirmenin elbette bir bedeli olacaktır.
    Fakat fiyatların biraz daha aşağıya çekilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    Yurt dışı satış fiyatıyla ülkemizdeki satış fiyatı arasındaki fark neredeyse yarı yarıya.
    Ülkemizdeki vergi yükünün farkındayım ama üretiminde kıtlık olmayan bir üründe bu kadar fiyat farkı şaşılacak derecede.
    Az önce hepsiburada.com'dan çok istediğim companion 5'i satın aldım fakat yurt dışı satış fiyatlarını görünce siteye dönerek alışverişi üzülerek iptal ettim.
    Bu kadar fiyat farkı, benim böylesine eşsiz bir ürüne sahip olmamın mutluluğunu elbette gölgeleyecektir.
    Umarım fiyatlar biraz daha aşağıya çekilir de daha huzurlu ve gönül rahatlığı ile satın alarak bir bose sahibi olabilirim.
    İyi günler dilerim.
    Saygılarımla.

Gelen Mesaj (cevap)

Yusuf Bey iyi günler,

Üzülerek eleştiri ve şikayet mesajınızı okudum.
    Yaşadığınız şu sorun bizim de yaşadığımız ve başa nasıl çıkarız diye düşündüğümüz bir sorun maalesef.
    Tahmin ediyorum ki Amerika fiyatlarıyla karşılaştırdınız buradaki fiyatını.
    Çünkü fiyatlarımız Avrupa geneline çok yakın.
    Hatta İsveç’te bu ürünün fiyatına baktığınızda 5 Euro sapma dışında aynı olduğunu göreceksiniz.

Aynı sorun araba alımlarında da Türk halkı olarak başımıza gelmekte.
    Bu tarz ürünler lükse girdiği için bize olan yükleri inanılmaz yüksek oluyor.
    Araba kocaman, ben sadece bilgisayar hoparlöründen bahsediyorum dediniz diyelim.
    Gene aynı sorun lüks giyimde de yaşanmakta. Alt tarafı pardesü deyip fiyat karşılaştırmas yaptığımızda malesef Türkiye’de 2.5 katı fiyatına giyim eşyası satılmakta olduğunu görüyoruz.
    (Gerçi bunun nedenini hala anlamış değilim açıkçası, elektronik eşyaya uygulanan vergiler uygulanmaz herhalde diye düşünüyorum ama emin de olamıyorum.)

Yüksek fiyatlar bu gibi çok başarılı ürünlerin Türkiye pazarında tutunamamasına neden oluyor malesef.
    Yani ithal eden firmalar da satış adetleri düşük kaldığı için bu yüksek fiyatlardan inanın memnun değiller.

Tekrar çok üzüldüğümü belirtmek isterim.
    Seçtiğiniz ürün gerçekten çok başarılıydı...

Saygılarımla,

xx

MODERN ELEKTRONIK A.Ş.
    Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:10
    Levent 34340 ISTANBUL, TURKEY
    T (0212) 385 47 47 F (0212) 385 47 48
    www.modern.com.tr

Yorumum

Şimdi benim anlam veremediğim ve kızdığım olay şudur, ülkemizde bir benzerinin üretilemediği bir ürüne böyle saçma sapan lüks tüketim vergisi koymak ne kadar doğrudur? Hadi ülkemizde üretim yapan dünyaya nam salmış bir multimedia teknoloji firmamız olsun, o zaman derim, para ülkemizde kalsın ne diye elin hoparlörünü kullanıcam. Ama durum hiçte öyle değil. Bu lüks tüketim vergisi konusunu bilen bir arkadaşımız açarsa çok sevinirim.

Ve daha da merak ettiğim birşey şudur,

örneğin logitech z2300 2+1 sistem kendi uluslararası resmi sitesinde 199 Euro, ülkemizde vatan bilgisayarda 395 lira kdv dahil. (ülkemizde daha ucuz bile sayılır)

Halbuki bose companion 5 resmi sitesinde 399 Dolar, ama ülkemizde hepsiburada.com da ve mediamarkta 1050 lira (çok daha pahalı)

E şimdi bu bose için uygulandığı söylenen lüks tüketim vergisi, logitech için uygulanmıyor mu? Benim fiyat farklarından anladığım/gördüğüm budur.

Kaliteli markayı kullanmak hepimizin hakkıdır, fakat kaliteli markaya sahip olmakla, enayi yerine konmak arasında fark vardır. Ben böyle düşünüyorum. Sizin bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.