Şimdi Ara

Şirket network ağı kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 bilgisayara windows server kurarak. ve adsl modem ile internete baglanacak ve bunların ayarları nasıl yapılacak?

Yanı donanım gereksımlerı nelerdır?
    Kurulum aşaması nasıl olacak?

Bilen arkadaşlar yardımcı olabılırmı?

• Ağın alt yapısı cat6 kablolarla yapılmalı.20 tane makineyi de bu servera yönlendirerek proxy server yapabilirsiniz.Çalışanlar iş vakitlerinde sağda solda vakit harcamaz işleriyle meşgul olurlar.Server olduğu için xeon işlemci tabanlı bir makine kurmak daha sağlıklı olur sanıyorum.Ama bu serverin hangi amaçlarla kullanılacağını yazarsanız daha çok yardımcı olan çıkacaktır.Sadece veri mi saklayacak şirkete ait bilgisayarları dış tehditlere virüslere vs.karşı mı korayacak...
  • 1 adet 24 port switch
    1 adet modem
    1 adet server

Kurulum aşaması nasıl olacak derken bunları adım adım size anlatmak mümkün değil. Ayrıca serverin amacı ne olacak ve kullanıcı hakları vs.. gibi tanımlamalar neye göre yapılacak bunları belirlemeniz lazım. Diğer bir konu 5651 SAYILI KANUN 'a göre uygunluğu.
  • Sirkette kurulacak olan Sunucu'nun/Server'in amaci tam olarak ne olacak?
    Dosya payla$imi? Internet payla$imi? Program payla$imi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiadam -- 6 Mart 2010; 21:40:14 >
  • ttnet' e veya servis sağlayıcın neyse hiç ona bağlanmadan ayarlarını yap.
    bunlara bağlı iken yapacağın tüm ayarlar geri tepebilir. aklında bulunsun, hatırlatayım dedim.
    ayrıca 20 bilgisayar, Allah kolaylık versin.
  • 24 PORT SWITCH
    1 SERVER IBM X SEISI X3400 veya başka bir model.
    server 2008 sng opl + user cal (20) + 20 bilgilsayarı open lisanslı yapman :) + olarak kullanacağın erp,mağzacılık üretim vs. için SQL server 2008 :)
    draytek 2820 VN (bu cihazda giriş seviyesiden biraz daha gelişmiş iyi bir firewall var (chat programları, içerik filtreleme, vs...) şubelerede düşük serileri koyarsan santral çıkışlı yada direkt olarak bayilerini voip yaparak ücretsiz görüştürebilirsin.)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.