Şimdi Ara

Horoz yiyen var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
10.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tavuk etine göre daha kartmış sanırım.Daha önce hiç yemedim de.merak ediyorum,tadını filan...

Aranızda,hiç horoz yiyen var mı?Öğrenmek istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 9 Şubat 2010; 2:49:28 >

• Tavuk eti olarak yiyen hemen hemen herkes arada horoz etide yemiştir. Köydeyken horoz yakalayıp yemekte yemiştik eti tavuk etine göre daha kötü ama yinede iyi sadece tavuk etine göre kötü :D Sende yemişsindir büyük ihtimal ama anlamamışsındır öyle bu horoz bu tavuk diyerek anlaşılacak bir tadı yok bana göre horoz olduğunu bilerek yersen ayırt edebilirsin bence.
  • Valla Adana'da yemeye kalksak asarlar bizi. Büyük bi önemi var burada millet dövüştürüp para kazanıyor.
  • eti tavuk etine göre daha kart ve çiğnemesi biraz daha zor
  • Evet biraz daha kart ve zor çiğneniyor ama aşırı değil. Güzeldir horoz eti :) Tavsiye ederim, bu arada rengi de biraz daha koyu olur.
  • En tatlı yumusak et tavsan eti(ymis)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

En tatlı yumusak et tavsan eti(ymis)

yumusak mi her tarafı kas tadıda hiç hoşuma gitmemişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

Heralde onun ayrı bir pişirme ayarı varmış ilk olarak dolapta dondurduktan sonra mı ne öyle birşeyler ondan sonra güzel olur aslında 1-2 kere yedim de..
  • ben yedim

saolsun komşumuzun bir horozu vardı,gelen geçene çok saldırınca kesmişti

eti böyle biraz yağsız gibi geldi bana
  • Kasaptan hep tavuk aldığımız içine horoz eti yemedim galiba. Tavuk üretim tesislerinde yumurtadan çıkan civcivler dişi ve erkek olarak ayrılır. Dişiler beslenip büyütüldükten sonra tavuk olarak soframıza ulaşır erkek olan civcivler ise canlı canlı büyük kıyma makinalarında itlaf edilir. Ve ben bunu öğrendikten sonra ne zaman tavuk yesem aklıma bunlar gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoomlaPerest

Valla Adana'da yemeye kalksak asarlar bizi. Büyük bi önemi var burada millet dövüştürüp para kazanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trsadasda

quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

Heralde onun ayrı bir pişirme ayarı varmış ilk olarak dolapta dondurduktan sonra mı ne öyle birşeyler ondan sonra güzel olur aslında 1-2 kere yedim de..

uzun süre haşlanarak pişiyodu sanırım köyde kışın avlarlardı yarıyıl tatilinde gidince yerdik tadı güzel aslında

• Ben yediklerimizin çoğu horoz diye biliyorum? Malum tavuklar yumurtladığı için kolay kolay kesilmiyorlar. Yanlış da biliyor olabilirim, emin değilim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.