Şimdi Ara

MSI pasif soğutmalı GeForce GT220 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI ürün gamını pasif soğutmalı yeni bir GeForce GT220 çözümüyle genişletiyor. Nvidia'nın 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı DirectX 10.1 destekli GT216 GPU'sunun güç verdiği yeni model, 128-bit bellek veri yolu desteği, 48x paralel işlem birimi ve 1GB DDR2 bellek kapasitesiyle geliyor. Kullanılan soğutucu itibariyle sessiz çalışan dolayısıyla oturma odaları için tasarlanan medya bilgisayarlarına göz kırpan yeni model, 625MHz GPU ve 810MHz bellek saat hızlarıyla geliyor.

Katı kapasitörlerle donatılan ve Siyah renkli baskılı devre tasarımıyla dikkat çeken ekran kartı, PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği de sunuyor. Görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI çıkışlarına sahip olan N220GT-MD1GZ kod adlı yeni model, Avrupa'da 65 Avro seviyesindeki liste fiyatıyla kullanıma sunuluyor.

• çok gereksiz bi kart
  • Bu kart şu an Ati HD 48XX serisinin hangisine denk geliyor?(DX11 i dahil etmeden)
  • Casper in 8400GS den sonra yeni performans kartı
  • quote:

Bu kart şu an Ati HD 48XX serisinin hangisine denk geliyor?(DX11 i dahil etmeden)

bu kart dx 11 deil.48xx serisinde dx 11 yok.sen neden bahsediyosun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: qpcole

Bu kart şu an Ati HD 48XX serisinin hangisine denk geliyor?(DX11 i dahil etmeden)

4650 kadar bile etmiyor..
  • emreonal69

08.02.2010 Saat: 21:02

Casper in 8400GS den sonra yeni performans kartı

casper ne zaman adam olmuşda ürün üretmiş.

güldürmeyin
  • eğer uygun bir fiyatla satarlarsa benim gibi onboard ekran kartı kullanan bir adam tarafından alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radical -- 9 Şubat 2010; 23:51:29 >
  • 4550-4650 arasında.Counter strike 1.6 oynicaksanız ideal :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: DavutGENC

emreonal69

08.02.2010 Saat: 21:02

casper ne zaman adam olmuşda ürün üretmiş.

güldürmeyin

Ben casper kart üretiyor diye birşey mi dedim, yeni çıkaracağı pc lerde artık bunu kullanır demek istedim.
  • bir zamanlar(2 sene önce) bi işe yaramaz dediği dx 10.1 i nvidia daha yeni yeni yagınlaştırıyor. umarım dx 11 dede kaderi aynı olmaz.

atinin 4600 serisi çok iyi tuttu o yüzden nvidia bunlarla cevap veriyor sanırım. çünkü 9500gt performansıyla 4350; fiyatıyla 4670 le yarışıyordu ancak:D
  • fiyatıda uygun olursa fena bir kart değil,paylaşım için teşekkürler
  • gt220, 4650 ayarında bir kart ama yanlış hatırlamıyorsam 4650 biraz daha iyi(ram modelleri aynı olduğunda ddr2/ddr3 vs)testlere bakmak lazım..fiyatı ile ise 4670 ayarında ama 4670 kadar performans vermesi söz konusu değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 8 Şubat 2010; 22:38:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet007

quote:

Orijinalden alıntı: qpcole

4650 kadar bile etmiyor..

Baya kötü de çıkarış amaçlar sadece Casper'a için kart çıkarmak mı?

• Belki siz oyun canavarısızınız ama bilgisayar kullanan herkes sizin gibi olmayabilir. Evinde home theatre olarak hd film izleyecekler için uygun bence. Hem sessiz hem yeterli.
  • Merhaba uzun zamandır bilgisayar işindeyim ve çok fazla fikir sahibi insanla karşılaştım ama bi türlü neden ATI gibi tek düzen görüntü göstermeye yarayan veya sırf üzerine bitakım kalabalık,renkli resimli(hele ki nefret ettiğim karı kız resimleri) yerleştirilmiş sadece piyasada bende varım demek için üretilmiş bi firmayı Nvidia veya MSI gibi kuru gürültüye tenezül etmeden (gördüğüm kadarıyla konuşuyorum) 25 yıldır sadece kendi teknolojisiyle dünyayı bi takım konularda geliştirmiş ve kesinlikle reklama yönelmeden çok kapsamlı ihtiyaca uygun ürünler üretme çabasında ki firmaları KIYASLAMAYALIM...Yanlış anlama olmasın ATI ile bi alıp veremediğim yok ama bu teknolojileri üreten insanlar benim veya burada gereksiz konuşan diğer başka arkadaşlar gibi konuşmaktan aciz saçma sapan insanlar değil hepsi kendi dalında birer profesör...

Burası bi karşılaştırma podyumu değil, olmamalı...

Merak eden arkaşlar için kendi görüşlerimi ve sadece bu kartın yapması gereken özelliklerle ilgili yorumumu aktarıyorum..Lütfen falan kartta şu var bunda niye yok gibi bakmayalım...

Bilmediğiniz ve ilgilenmediğiniz gibi "Fx57" arkadaşın açıkladığı "GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği" kesinlikle diğer hiçbir teknolojide olmayan Nvidia'ya özgü "CUDA" desteiğidir ve bence çoktan pc üreticileri nvidia dan sırf bu yüzden çok ürpermeye başladılar..Bu özellikle artık 8800GT'den itibaren "CPU" nuzdan beklediğiniz ama elde edemediğiniz performansı size ekran kartınız verecek tabi oyundan başka derdiniz yoksa bildiğinizi yapmaya devam edin...!

Misal= Encode, Arşivleme, Matematiksel hesaplamalar, Rendering, 3D veya CNC hesaplamaları vs. gibi işlemleri kat kat artırabilen bi destek düşünün...

Örnek : Cuda destekli örnek bir yazılım..

Gelelim donanıma...İlk dikkat çeken tabiki soğutma kısmı bence sessizliğe önem verip(benim gibi) pasif soğutucu gayet hoş ve soğutma kısmı karttan uzaklaştırılıp kasa içerisindeki hava dolaşımına dahil edilmiş..Zaten fanlarla herkesin başı belada...Fakat ihtiyacı olduğunu düşünenler içinde kendinden kontrollü(SmartFan) bir adet fan bağlantı noktasını da ihmal etmemişler..

Ram bellek frekanslarını GPU dan fazla olmasını düşündüklerine görede geniş alanlarda (autocad gibi büyük dosyalar içeren) daha esnek hareket sağlamak..Öyle ki bellekleri soğutma ihtiyacı hissetmemişler bile...

Yine kart tasarımınında üst üste çıkmadan basit bi üretim ama anladığım kadarıyla düşük enerjilerde dahi performans'ını koruyacak bi takım yarı iletken devre elemanları kullanılmış...

Buna ilaveten diğer görüşlerimle de ilgili olarak çok abartıya girilmemiş..Amaca hizmet için üretildiği ortada...

Dikkay çekilecek diğer bir noktada Bobinler üzerindeki katı izolasyonlar...Malumunuz Anakart ve diğer (Wifi, TV Tuner, Snazzy gibi frekansla distorsiyon açığa çıkaran) kartlar için önemli bir ayrıntı...Tabiki bu özelliği Osiloskop gibi profesyonel bi aygıtla test etmeden ne kadar faydalı olduğunu göremeyiz...

Gelelim DirectX meselesine yazılımda destek vermedikten sonra tartışmanın bi anlamı bence yok...Belki 5 yıl sonra bunu tartışacak epey bi malzememiz olur :)

Faydam olduysa ne mutlu bana...

Bu paylaşımı yapan arkadaşlara ve faydalı bilgiler vermeye çalışan diğer bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum...

İyi günler...

• Soğutması çok hoşuma gitti.
  • Soğutma fanlı olması gerekirdi, bu gibi kartların soğutucuları pasif olduğu için öyle ısınıyor ki dokunamıyorsunuz bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreonal69

süper walla
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirokzan

quote:

Orijinalden alıntı: emreonal69

süper walla

casper 2 seri birden atladı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.