Şimdi Ara

Club3D özel tasarımlı Radeon HD 5850 Overclocked Edition modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı üreticisi Club3D özel tasarımlı Radeon HD 5850 Overclocked Edition modelini duyuru. Hem soğutucusu hem de arttırılmış saat hızlarıyla referans tasarımlı ATi Radeon HD 5850 modelinden ayrılan DirectX 11 destekli ekran kartı, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress GPU'sundan güç alıyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1440x paralel işlem birimine sahip olan ekran kart 1024MB GDDR5 bellekle geliyor. Grafik işlem birimi 760MHz'de, bellekleri ise 4200MHz'de görev yapan yeni modelini ısı iletim borularıyla donatılan özel soğutucusu sayesinde referans tasarımlı modele kıyasla daha serin hem de daha sessiz çalıştığı bildiriliyor.

Yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği sunabilen DirectX 11 destekli ekran kartı, Eyefinity teknolojisiyle çoklu monitör kurulumlarına da olanak tanıyor. Çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörleriyle donatılan yeni modelin kutu içeriğine DirectX 11 destekli Dirt 2 oyununun eklendiği de dikkatlerden kaçmıyor. Satışına önümüzdeki günlerde başlanması beklenen yeni modelin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi olmamakla birlikte Club3D'nin özel tasarımlı Radeon HD 5870 Overclocked Edition modelini hazırladığı da gelen haberler arasında yer alıyor.

• siyah yakışmış
  • Kart çok şık olmuş gerçekten. ATI şu yazılım problemini çözer çözmez 5850 yada 5870'ten birine terfi etmek istiyorum.
    Bunun üzerine birde sen o.c. çektin mi kaymak gibi olur bu kart.
  • Soğutma birebir PowerColor'un yaptığı özer tasarımla aynı. Artık özentilikte baş göstermeye başladı
    http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_5850_PCS_Plus/3.html

Bakın anlıyacaksınız
  • sogutuclarını aynı firmadan alıyorlar demekki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

Kart çok şık olmuş gerçekten. ATI şu yazılım problemini çözer çözmez 5850 yada 5870'ten birine terfi etmek istiyorum.
    Bunun üzerine birde sen o.c. çektin mi kaymak gibi olur bu kart.

AMD firması yazılım yönünde gerçekten zayıf sorun konusuna gelirsek fix sürücülerinin geç gelmesi kontrol panel ayarlarının zayıf olması sürücülerin eksi tarafları. En basitinden örnek vereyim Nvidia kontrol panelden her oyun için ayrı ayarlarda profil oluşturmak daha basit ve pratikdi diğer ayarlar konusunda da daha iyi aynı zamanda sık sürücü güncelleştirmeside Nvidia'nın yazılım konusunda daha üstün olduğunu gösterir. Sahip olduğum Ati kartla bahsedilen dikey çizgi, yeşil ekran gibi sorunlar yaşamadım Ati kart alınabilir HD 5850 fiyat performansı en iyi olanı. Aceleye gerek yoksa Nvidia'nın yeni kartlarını beklemekde yarar var GTX 470 HD 5870 fiyatında daha yüksek performansla piyasaya girerse ki benim tahminim o yönde yakın zamanda HD 5870 alanlar pişmanlık duyabilir. GTX 480 ile GTX 470 arasında performans olarak fazla fark olmadığından 460 yerine 470 ismi konmuş Şubat ayındaki Cebit fuarında bu yeni kartların sonuçlarını göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_capone -- 8 Şubat 2010; 14:19:52 >
  • Toxic modellerindeki soğutucu ile aynı olmuş...

Ref. tasarım görmekten sıkılmıştım, iyi oldu artık özel tasarımlı soğutmalara geçildiği.

Teşekkürler haber için hocam
  • bunun neresi özel tasarım yahu , yıllardır bılınen bir şekil zaten, benim oğlum bile daha iyisini çizer , henüz beş yasında ... bunlar önemli değilde , ferminin gelmesiyle ati kartlar alınabilinirlik seviyesine düşer umarım , benim gözüm orda gerisi hikaye ....
  • bu kartın neresi özel tasarım ya özel tasarım diye birisi cıkarıyor bu sefer hepsi gine aynı sogutucuyu kullanıyor..

sanki referans tasarımda yeni revizyona geciyorlar...
  • Arkadaşlar söz ettiğimiz "özel tasarım" soğutma tipi zaten siz ne bekliyorsunuz ki hala...

Standart soğutuculu modeli zaten biliyoruz; fark yok mu şimdi yani...

Club3D özel tasarımlı Radeon HD 5850 Overclocked Edition modelini duyurdu
  • Özel modellerin haberi gelip duruyor ama kendileri yok aylardır piyasada
  • quote:

Toxic modellerindeki soğutucu ile aynı olmuş...

+1
  • Orjinal tasarımları benım daha çok hoşuma gidiyor yahhu kırmızı siyah çok guzel oluyorlar bu özel tasarımları begenmıyorum
  • tasarım çok güzel
  • tasarım harika
  • Tasarım Harika
  • Fanı büyütmüşler ve çekirdeğe yaklaştırmışlar. Tasarım da fena değil bence. Al sana güzel bi kart işte.
  • güzel kart ama asus ve gigabyte in modelleri beklemek lazım
  • ekran kartı piyasasında "sineği" gördümmü alacaksın derim ama ne yazıkki Club 3D TR'de çok az satılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

ekran kartı piyasasında "sineği" gördümmü alacaksın derim ama ne yazıkki Club 3D TR'de çok az satılıyor

Haklısın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.