Şimdi Ara

AMD, SuperPi 1M testinde ilk defa 10 saniyenin altına indi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 32nm Intel işlemcilerin kontrolüne giren SuperPi 1M testinde AMD işlemcilerin gelişimi de sürüyor. Japon hız aşırtmacı Gyrock, SuperPi 1M testinde AMD işlemcilerle 10 saniyenin altına inen ilk isim oldu. Standart olarak 3.4GHz'de çalışan, C3 revizyonlu Phenom II X4 965 Black Edition işlemcisiyle Sıvı Azot (LN2) altında gerçekleştirilen testte 9. 984 saniyelik skor elde edildi.

Anakart olarak 790FX çipsetli Asus Crosshair III Formula'nın eşlik ettiği sistemde, işlemcinin Sıvı Azotla kullanılması için özel olarak tasarlanmış Bakır blok kullanıldı. Kingston tarafından üretilen ve denemelerde 1812MHz'de çalıştığı gözlemlenen 4GB kapasiteli DDR3 bellek kitinin de katıldığı çalışmada AMD işlemciler için rekor olan yeni skorun 6.8GHz'de alındığını görüyoruz.

AMD işlemciler için yeni SuperPi 1M rekorunun detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

• RAMler çok güzelmiş. 1800Mhz 6-6-5-15 1T
  • AMD'nin buldozer mimarisi ne yapıcak bence önemli olan bu phenomla yapacağını yaptı artık yeni mimari gelsin phenom eskidi.. Ha birde adını değiştirsin.. Athlon bile daha iyi bir isimdi.. fx ler filan.. daha en başta adından kaybetti.. intelin kendi adını geçen markası pentiumu ucuza harcadığı gibi AMD de athlonu harcadı... Neyse artık yeni seriler bekleniyor.. isterse 20 saniyenin üstünde kalsın bunlar..
  • demekki neymiş superpi testinde 10 snye altı sadece intele özgü değilmiş :)
  • acaba Calc Mule v0.04a sonucu ne olurdu bu hızlarda?!
  • NB tutuşmamışmı yav
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 20 Temmuz 2010; 8:13:03 >
  • Hocam sistemle ilgili hiçbir resim koymamışlar Nb nasıl sogutmuş bu adamlar,bu skoru almak için deli gibi yüklenmişlerdir. Hani bir resim görmek istiyor insan degilmi sadece ekran görüntüsü kılçık düşürüyor siteyi biliyorum zaten ama olsun bu olayı yapan adam japonyadan mış 3 ay önce kaydolmuş adam bu verdigide fotoshopla kolayca yapılır hani, haksızmıyım.

Recep kulan yorumunu bekliyorum ben o tanıyor o elemanları ben inanmıyorum amd 10sn altına indine , ki zaten bu frekans amd nin rekoru . Bizim forumdada vardı böyle bir eleman Q9550 dünya rekorunu herkese benim diye gösteren.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 8 Şubat 2010; 9:31:35 >
  • Super pi programındaki kodu orada yazan internet sitesinden kontrol edip skorun doğru olup olmadığına bakabilirsin. Öyle basit bir iş değil bu.
  • Cosshair III bios version 1105 kullaniyor adam akilli, islemcide ne tatli biseymis 1.489v 6800mhz canim benim
  • ben 920 işlemci ile hava soğutmada 9.032 alıyorum
    AMD neden bu kadar geride bu testte ben tam
    bilmiyorum o yüzden kızıp satmıştım 955 işlemcimi..
  • süper pi dandik bir test ama bazıları kafayı takmış durumda. Wiki ye bakın: İşlemciye süper pi den daha hızlı hesap yaptıran formüller de mevcut ama kimin umurunda :)
  • 6800MHz @ 1.48V
    NB çoşmuş cidden, 4896MHz
    Helal olsun adamlara.
  • paylaşım için teşekkürler,evet NB uçmuş
  • 6600mhz için 1.489 az olmamışmı
  • bende 3.8ghz ile 10-11 sn arası değişiyor.kaçırdığım bişeymi var acaba 6.8ghz ile 9 sn 3.8 ile 10
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

bende 3.8ghz ile 10-11 sn arası değişiyor.kaçırdığım bişeymi var acaba 6.8ghz ile 9 sn 3.8 ile 10

Seninki Intel bu AMD... Kaçırdığın nokta bu. AMD bu testte biraz arkadan gelir. Fakat bu test hız aşırtmacılar arasında rekabetten başka hiçbir şeye yaramadığı için AMD'nin arkada olması bir şey göstermez. Bu test en fazla aynı marka işlemcileri kıyaslamaya yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadir_en

acaba Calc Mule v0.04a sonucu ne olurdu bu hızlarda?!

bak simdi bende merak ettim. senin programda ne yapar acaba bu işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

bende 3.8ghz ile 10-11 sn arası değişiyor.kaçırdığım bişeymi var acaba 6.8ghz ile 9 sn 3.8 ile 10

Seninki Intel bu AMD... Kaçırdığın nokta bu. AMD bu testte biraz arkadan gelir. Fakat bu test hız aşırtmacılar arasında rekabetten başka hiçbir şeye yaramadığı için AMD'nin arkada olması bir şey göstermez. Bu test en fazla aynı marka işlemcileri kıyaslamaya yarar.

Marka yönünden değil.Mimarinin hangi farklılığından dolayı matematiksel işlemlerde amd hep geride kalıyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

Marka yönünden değil.Mimarinin hangi farklılığından dolayı matematiksel işlemlerde amd hep geride kalıyor

Marka farklı olduğu için mimari de farklı haliyle ama ben zaten marka yüzünden demedim. Sadece aynı marka işlemciler arasında kıyaslama yapılabilir dedim. IntelvsIntel, AMDvsAMD gibi...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.