Şimdi Ara

silinebilir...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
2
Favori
49.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yediTemmuzsekSenbes -- 11 Kasım 2011; 9:59:35 >

• 2 yıl süre veriyorlar diye biliyorum. Bu süre zarfında zayıflayamazsan çürük raporu veriyorlar..Bence gir işine çalış.. Bu kilonun altına düşme çürüğe çıkınca zayıflarsın..
  • yılda bir gidiyorsun dostum 3. yılın sonunda çürük raporu alıyorsun
  • banada ilk muayaneden sonra bir yıl ertleme verdiler sonraki sene tekrar aynı işlemeri yapıp gidiyosun artık ordaki heyete bağlı çürükte verebilir ki bana verdi yada 3 yıl git gel yaparsın sonra verir o günkü ruh haline bağlı birazda genelde zorluk çıkarmıyolar ama izmir için konuşuyorum tabi
  • Eğer ki hastalığın falan yoksa kilolarını verip askere gitmeyi denemelisin bence
  • kilo ver askere git
  • yarın muayne olacağım bende askeri hastanede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: XDaY_WaLkeRX

2 yıl süre veriyorlar diye biliyorum. Bu süre zarfında zayıflayamazsan çürük raporu veriyorlar..Bence gir işine çalış.. Bu kilonun altına düşme çürüğe çıkınca zayıflarsın..

Bu vatanın sizin gibi evlatlara ihtiyacı yok.
  • Askere gitmessen dağdaki teröristten hiçbir farkın kalmaz
  • millet benim sağ ağımda aşin tendonlarında kireçlenme var,uzun süre ayakta kalamıyorum aksi taktirde yüreyemecek kadar acısı oluyor.bunun için rapor yazılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XII

millet benim sağ ağımda aşin tendonlarında kireçlenme var,uzun süre ayakta kalamıyorum aksi taktirde yüreyemecek kadar acısı oluyor.bunun için rapor yazılır mı?

Askerlik yapmana engel olacağı için yazarlar herhalde.

Konuyu açan arkadaş, kilo verebileceksen ver ve askere git derim. Sırf askere gitmemek için 3 yıl boyunca bu halde kalacaksan bile bile güzel olmaz.
  • benim yaş 25 Boy 1,90 Kilo 126 almazlar mı beni bbu halde
    Bir şey soracam sen gitmeme taraftarısın herhalde ama ben doktara boyum posum yerimde tamam kilom var ama problem olmaz diyip gitmek istediğimi söylersem daha bana söz hakkı tanımadan erteleme mi veriyorlar?
  • bu devirde askere gitmeyene kız veriyolarmı ya?
  • evde kös kös oturuncaya kadar zayıflamayı denesen olmaz mı?
  • Benide askere almasalar gitmek için uğraşmazdım.6 ay ot yoldurup,tuvalet temizletecekler en fazla 3 yıl içinde okul mokul dinlemeden alırlar beni.
  • ben 100 kilo iken askere gönderdiler,hele bir askere girdiğiniz gün,komutanlar bu böyle olmaz diyor ve sabah akşam sırtında yükle koşturuyorlar,eğer geride kalırsan tokat yersin,yani koşmak zorundasın
    hele askeriyeye girdinizmi o zaman nanayı yediniz,yani kilo ve spor konusunda demek istedim,yanlış anlaşılmasın
    kilolu asker istemiyorlar,beni 30 kilo zayıflattılar,tam ben askerliği bitirmeye yakın,yeni gelenler içinde 110 kilolu çocuk vardı ama onu ne koşturdular,offf
    hele spor yarışması vardı,onun için bölük koşar dururdu,o çocukta en arkada nefes nefese kalırdı ter içindeydi,ölüyorum diye bağırırdı,ama zar zor dayandı,bir ara kendini yere attı çocuk çok kötü oldu rengi morardı,ama askerlik işte,orası ev ortamı değil yapmak zorundasın,kimsenin umrunda olmazsın
    şimdi gelelim çürük olayına
    benim bir arkadaş psikolojik olay için askeri hastahaneye gitti,ordan istenbula sev ettiler,çocuk gitti orda 2 gün uğraştı ve 2 sene ertelemişler,2 sene sonra yine çağırdılar yine gitti 2 yıl daha ertelediler,sonra 2 sene sonra yine gitti,bu seferde askere aldılar
    sonuçta askere aldılar olan 6 yıl sonra almış oldular,hem yaş kaybıda oldu,hemde işe girerken yaştan dolayıda giremedi
    askerlik bu boşuna heveslenmeyin

• Resmi olarak 5 yıla kadar yolu var, askere gitmemek matah bir şey değil. Yapamayacağını düşünüyorsan en azından muayenede ağzın laf yapsın spor yapamaz saporu versinler, ileride iş için bir nebze sorun olabiliyor çoğu dalda askerlik yapmamak.
  • çürük belgesi için heveslenmeyin boşuna,

eğer ciddi bir sağlık sorununuz yoksa kilo vs. gibi ufak nedenler en fazla ertelemeye neden olur

bu süre zarfında da ne evlenebilirsiniz nede işe girebilirsiniz

bundan dolayı içi boş hayaller yerine gerçeklerle yüzleşin

mümkün olan en kısa zamanda askerliğinizi yapmak her açıdan avantajlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonuna Kadar Yardır

quote:

Orijinalden alıntı: XDaY_WaLkeRX

2 yıl süre veriyorlar diye biliyorum. Bu süre zarfında zayıflayamazsan çürük raporu veriyorlar..Bence gir işine çalış.. Bu kilonun altına düşme çürüğe çıkınca zayıflarsın..

Bu vatanın sizin gibi evlatlara ihtiyacı yok.

quote:

Askere gitmessen dağdaki teröristten hiçbir farkın kalmaz

siz ölsenize. gereksiz yere oksijen tüketiyorsunuz, bize zarar.

• Bir an önce fazlaıklarını erit ve askere git derim. İlerde yüksek tansiyon ve aşırı kiloya bağlı olan sağlık problemlerin başına çok daha büyük dert olur ayrıca yarın birgün iş başvurusu yaptığın zaman sağlık sebebiyle askerliğini yapmadığın ortaya çıkarsa o da ayrı bir bağ ağrısı olur senin için. Askerlik doğrudur çok zordur ama inanki o zorluğun içinde öyle eğlenceli anlarda varki .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.